معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506972
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

مقاله­ هاي زيادي درباره خطر استفاده از برخي روان­سازها در مواد آرايشي منتشر شده است. سديم لوريل سولفات (SLS) استفاده شده در اين مواد سبب مشكلات پوستي متعددي مي­شود كه آماس پوستي شايع­ترين آنهاست. از مواد رايجي كه در بعضي محصول ها يافت مي شود، مي توان به ماده اي اشاره كرد كه به ويژه در محصولات حاوي سورفاكتانت يافت مي شود و از طريق پوست، تنفس و گوارش قابل جذب بوده و گفته مي شود، علاوه بر خشكي و التهاب پوست و مخاط ها، درصورت مصرف زياد آثار سرطان زايي نيز دارد. ايزوپروپيل الكل و الكل هاي مشابه كه به وفور در اين محصولات يافت مي شود، مي تواند باعث خشكي، التهاب و درماتيت آلرژيك و چروك خوردگي سريع تر پوست شود.

سديم لوريل سولفات و آمونيوم لوريل سولفات كه در بسياري از مواد آرايشي و بهداشتي يافت مي شود، در دسته سورفاكتانت هاي آنيوني قرار مي گيرند و در اكثر مواد شوينده و كف كننده استفاده مي شوند. سورفاكتانت هاي كاتيوني نيز كه بار الكتريكي مثبت دارند، در محصول هايي از قبيل نرم كننده ها و صاف كننده هاي مو و لباس به عنوان ضدالكتريسته ساكن وجود دارند. مصرف اين مواد علاوه بر آثار التهابي و آلرژيك بر پوست و چشم، درصورت جذب سيستميك يا خورده شدن به طور اشتباهي مي تواند آثار داخلي متعددي داشته باشد.

كلروفورم هاي حاوي آئروسل در تركيبات عطرها و ماده اي به اسم " دي متابروسالان وتري متابروسالان وتتراكللوروسال دئودرانت ها سي لانيليد" در دئودورانت ها زماني كه در مواجه با نور آفتاب قرار مي گيرند حساسيت زا هستند.

پارابن كه به عنوان ماده نگه دارنده در لوازم آرايشي مورد استفاده قرار مي­گيرد در افراد داراي حساسيت به پارابن، سبب خارش و آماس پوستي مي­شود.[8] همچنين آزمايشات انجام شده بر روي حيوانات حاكي از فعاليت استروژني ضعيف اين مواد است.[9] اين ماده شيميايي مي تواند فعاليت هاي غددي را كمي مختل كند يعني به عبارت ساده تر مي تواند وضعيت هورمون ها را در بدن شما به هم زند.اين ماده به طور وسيعي در مواد آرايشي استفاده مي شود و در واقع يك ماده نگهدارنده است كه از رشد ميكروب ها جلوگيري مي كند. اين ماده همچنين در ريمل، كرم هاي صورت، ضدآفتاب ها، دئودورانت ها و….وجود دارد.

فرمالدئيد كه در خيلي از محصول ها مثل رژ لب، لاك ناخن و.. يافت مي شود، مي تواند باعث التهاب و تحريك پوستي شده و درصورت تماس مزمن باعث ضعف عمومي شود. رنگ هاي شيميايي متعددي كه در محصول هاي مختلف، به ويژه در محصول هاي زيبايي و آرايشي مصرف مي شود، مي تواند درصورت رعايت نكردن استانداردهاي خاص، مشكل ساز باشد. گاهي اين رنگ ها براي ايجاد رنگ خاصي با هم تركيب مي شوند كه علاوه بر عوارض پوستي، مي تواند عوارض متعدد داخلي نيز داشته باشد. به ويژه در مورد رژلب كه در طول روز چند بار تكرار شده و احتمال دارد با خوردن هر نوع ماده غذايي مقداري از آن مستقيما نيز وارد بدن شود.

همچنين استفاده بلندمدت از مواد آرايشي سبب نازك شدن پلك مي­شود.

استفاده از مواد خوشبو كننده در محصولات آرايشي بسيار مرسوم است. تحقيقات انجام گرفته درباره اين مواد بيانگر آن است كه اين خوشبوكننده­ها از مواد افزودني متعددي تشكيل شده­اند كه اغلب آنها حساسيت­زا هستند.

بسياري از صاحبنظران در زمينه مواد آرايشي شركت‌هاي بزرگ در اين زمينه را به دليل ادعاهاي علمي دروغ خود مورد انتقاد قرار مي‌دهند. زيرا اين شركت‌ها با اين ادعاهاي علمي سبب گمراه شدن مردم و استفاده از اين مواد بدون آگاهي از عوارض جانبي آنها مي‌شوند

پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 22:20

 

پست ويژه

كربلايي حميد منصور

مرثيه سراي موكب روضه حسيني

به زودي يكي از زيباترين سبكهاي كربلايي حميد منصور را در وبلاگ قرار ميدهيم

شب ۲۳ رمضان -مسجد اصغريه

 

پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 15:17

 

موضوعنوعمدتحجمبازديددانلود
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش دوم (موسيقي) 04:41 1.63 714 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش سوم (موسيقي) 03:01 1.07 473 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش چهارم (موسيقي) 05:38 2.06 397 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش پنجم (موسيقي) 05:08 1.88 401 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش ششم (موسيقي) 01:55 0.722 390 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش هفتم (موسيقي) 00:26 0.166 354 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش هشتم (موسيقي) 01:24 0.524 376 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش نهم (موسيقي) 02:32 0.902 344 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش دهم (موسيقي) 02:35 0.941 351 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش يازدهم (موسيقي) 02:05 0.773 294 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش دوازدهم (موسيقي) 02:22 0.904 338 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش سيزدهم (موسيقي) 02:48 0.996 333 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش چهاردهم (موسيقي) 02:09 0.814 288 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش پانزدهم (موسيقي) 02:05 0.774 290 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش شانزدهم (موسيقي) 01:56 0.724 331 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش هفدهم (موسيقي) 01:24 0.535 317 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش هجدهم (موسيقي) 02:41 0.985 369 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش نوزدهم (موسيقي) 01:39 0.624 347 بار
 موسيقي متن فيلم روز واقعه بخش اول (موسيقي) 04:05 1.41 554 بار 

دسته ها :
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 14:52

 

 

سالروز ورود ازادگان سرافراز 

اين شير مردانه عرصه پيكار 

به ميهن اسلامي ايران گرامي باد

دسته ها : اجتماعي
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 14:38
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 13:45

 

ازدواج‌

برخي ازدواج‌ها اگرچه شرعي هستند اما قانوني نيستند. يكي از موارد ازدواج غيرقانوني، ازدواجي است كه در دفاتر رسمي ازدواج ثبت نشود. يعني طرفين پس از جاري شدن صيغه عقد براي ثبت آن اقدام نكنند.قانون ازدواج‌هايي را رسمي مي‌داند كه در يكي از محضرهاي ازدواج ثبت شود و براي عدم ثبت رسمي ازدواج مجازات در نظر گرفته است.


ماده 645 قانون مجازات اسلامي چنين تصريح مي‌كند:

«به منظور حفظ كيان خانواده، ثبت واقعه ازدواج دائم، طلاق و رجوع طبق مقررات الزامي است، چنانچه مردي بدون ثبت در دفاتر رسمي مبادرت به ازدواج دائم، طلاق و رجوع نمايد به مجازات حبس تعزيري تا يك سال محكوم مي‌گردد.»

با صراحت مندرجات ماده 645 قانون مجازات اسلامي عدم ثبت واقعه ازدواج براي زوجه جرم نيست. اين مجازات صرفا براي مرد وجود دارد بنابراين اگر زن مبادرت به اين امر نمايد مشمول حكم اين ماده نيست چون مسئوليت ثبت ازدواج و طلاق و رجوع قانونا بر عهده مرد است.

از جمله موارد ديگر ازدواج غيرقانوني ازدواجي است كه اگر چه طبق قواعد شرع مقدس صورت مي‌پذيرد اما بنا به مصالحي از ديدگاه قانون مملكتي جايز نبوده و قبل از آن بايد سلسله مراتبي رعايت شود تا از ديدگاه قانون آن ازدواج نيز، صحيح باشد‌ وگرنه ازدواج شرعي صورت مي‌پذيرد اما زوج و زوجه و فرزندان آنها از مواهب قانوني حاصل از ازدواج بهره‌مند نخواهند شد و اين آغاز مشكلات عديده‌اي است.

از جمله موارد اين دست ازدواج‌هاي غيرقانوني ازدواج با اتباع بيگانه بدون اجازه دولت است. از لحاظ قانوني اين گونه ازدواج‌ها از آثار قانوني ثبت ازدواج از جمله صدور شناسنامه براي فرزندان و تابعيت زوجين در پي ازدواج و... برخوردار نيست.

بايد توجه داشت و در‌صورتي كه چنين ازدواج‌هايي انجام شود اولين متضرران خود زوجين هستند كه همچون ساير زوج‌ها نمي‌توانند از مواهب قانوني مترتب بر ازدواج بهره‌مند شوند.

مهم‌تر از اين وضع فرزندان حاصل از چنين ازدواج‌هايي است؛ طبق قانون براي فرزندان زوجين حاصل از ازدواج‌هاي غيرقانوني شناسنامه صادر نمي‌شود و فرزندان اين خانواده‌ها دچار بحران‌هاي متعدد مواجه مي‌شوند.

به همين ترتيب، استفاده از امكانات و حتي حقوق آموزشي و بهره‌مندي از سواد و تحصيلات چنين كودكاني با مشكل مواجه خواهد شد و كودكاني بي‌گناه، به واسطه اقدام ناآگاهانه يا غيرمسئولانه والدينشان به وادي پرتنشي براي زندگي خواهند افتاد.

طبق مقررات براي قانوني بودن ازدواج يك زن ايراني با مرد بيگانه، ضرورت دارد قبل از ازدواج به وزارت كشور مراجعه و مجوز لازم براي ثبت اين ازدواج اخذ شود؛ تنها در اين صورت است كه زني كه با مرد بيگانه ازدواج كرده، پس از ازدواج از حقوق قانوني برخوردار خواهد بود و با معضل بدون شناسنامه ماندن فرزندانش مواجه نخواهد شد.

بيشترين مورد ازدواج در اين نوع، ازدواج بين ايرانيان و مهاجران افغان است كه بدون در نظر گرفتن سلسله مراتب قانوني صورت مي‌گيرد

شايان ذكر است كه جاري كردن صيغه عقد براي موارد ازدواج با بيگانه بدون مجوزهاي قانوني، تخلف بوده و قانون با عاقداني كه بدون مجوز وزارت كشور چنين ازدواج‌هايي را ثبت كنند برخورد قانوني جدي انجام مي‌دهد

دسته ها : رابطه زناشويي
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 13:33

 

 

لطفا منتظر بمانيد ...........

دسته ها : رمضان
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 13:29

رقابت در بازار محصولات آرايشي

ده كشور برتر در زمينه لوازم آرايشي بيش از نيمي از بازار اين محصولات را در اختيار دارند. اين شركت‌ها با ايجاد مافيايي قدرتمند، از تصويب قانون‌ها و انجام اقداماتي كه با منافع شركت‌هاي توليدي مواد آرايشي سازگار نباشند، جلوگيري مي‌كنند. طبق تحقيقات انجام گرفته توسط موسسه گلوبال تايمز در سال 2008، ده شركت برتر در زمينه توليدات محصولات آرايشي و سهم آنها در بازار بدين ترتيب است:[2]


ده كمپاني برتر در زمينه لوازم آرايشي بيش از نيمي از بازار اين محصولات را در اختيار دارند


پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 13:14

 

ايران هفتمين مصرف كننده لوازم آرايشي دنيا

ايران بعد از عربستان، بيشترين ميزان مصرف لوازم آرايشي را در خاورميانه دارد. كل مصرف لوازم آرايشي در خاورميانه در سال 2008 در حدود 7/2 ميليارد دلار است كه با ميانگين رشد حدود هشت درصد در سال، بعد از كشورهاي اروپاي شرقي بالاترين رشد را دارد و اين بدان علت است كه تقريبا نيمي از جمعيت منطقه زير 30 سال هستند. در اين حال 14 ميليون خانم ايراني از نظر مصرف لوازم آرايشي گوي سبقت را تقريبا ازكل كشورها منطقه ربوده اند به نحوي كه تقريبا 29 درصد كل مصرف كنندگان منطقه خاورميانه را تشكيل مي دهند. به عبارت ديگر اگر جمعيت زنان خاورميانه 155 ميليون نفر باشد، 9 درصد اين زنان يعني 14 ميليون نفر زنان ايراني حدود يك سوم يعني 2/1 ميليارد دلار هزينه لوازم آرايشي از 7/2 ميليارد دلار بازار لوازم آرايشي خاورميانه را پرداخت مي كنند.

اغلب اجناس در بازار ايران تقلبي، نامرغوب و چيني هستند و لوازم آرايشي قاچاق بدون هيچ گونه نظارت و مجوزي در فروشگاهها و حتي كنار خيابان به فروش مي رسند. در سطح جهاني ايران رتبه هفتم را به لحاظ مصرف لوازم آرايش به خود اختصاص است.

 

 

پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 13:1

 

در روز چهار شنبه 26 ماه رمضان

شب هفتم حضرت علي (ع)

مسجد اميرالمومنين (ع) منطقه شش  در ناحيه دو مانند هر شب افطاري داد

اما كمي متفاوت .....

دسته ها : اخبارمنطقه6
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 12:44

 تمرين كششي در محل كار

اگر زمان زيادي را در محل كار، پاي كامپيوتر مي‌گذرانيد، حتي اگر وضعيت قرار گرفتن تان درست هم باشد، ممكن است دچار كشيدگي عضلاني و حتي دردهاي عضلاني شويد.

 

 

براي پيشگيري از اين مشكل،فاصله هاي كوچكي بين كارتان بيندازيد و از اين زمان براي انجام چند تمرين كششي بهره ببريد. شما مي‌توانيد تمرينات كششي زير را انجام دهيد.

پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 12:25

 

چرا همسرم قهر مي كند؟

در اين مقاله ابتدا علل و ريشه هاي قهر بررسي مي شوند و اينكه چه كساني با چه روحياتي متوسل به قهر مي شوند. تا بر اساس اين اطلاعات بدانيم چه اقداماتي از ايجاد قهر جلو گيري كرده و ما را از افتادن در دام عذاب دهنده ي قهر نجات مي بخشد .لذا راههاي پيشگيري از قهر را در مقاله بعدي خواهيد خواند

چرا همسرم قهر مي كند؟

قهري كه از روي مصلحت اتفاق افتاده و تداوم آن نه به دليل احساسات تند فرد ،بلكه به دليل همان مصلحت است، از موضوع بحث ماخارج است .قهر هاي فاميلي هم كه ريشه در سوء تفاهمات و سوءرفتارهاي تعمدي دارند نيز موضوع اين بحث نيستند؛ بلكه صرفا دلايل قهر بين همسران، در اين مقاله مورد توجه قرار گرفته است و مربوط به همسراني است كه زياد با آن سرو كار دارند و از آن آسيب ديده اند .
 

 

 

قهر رفتاري است كه ريشه در يك عاطفه و هيجان منفي، توام با خشم دارد و بسته به شدت و ضعفش ،طول مي كشد . قهر مي تواند مثبت يا منفي باشد ؛مثبت است اگر جانشين انتخابهاي بدتر شده يا آنكه مانع تسليم فرد در مقابل زورگويي هاي ديگران شده باشد. اما منفي و بسيار آسيب زاست اگر از روي لجبازي و عدم بخشش اتفاق افتاده باشد.

قهر رفتاري است كه ريشه در يك عاطفه و هيجان منفي، توام با خشم دارد و بسته به شدت و ضعفش ،طول مي كشد .
 

قهر در بين اكثريت همسران اتفاق مي افتد اما در بين برخي بسيار بيشتر و جدي تر رخ داده و به صورت يك عادت در مي آيد. و بسياري از لحظات شيرين زندگي را به تلخي و غصه مي گذراند در اين صورت قهر دردي است كه اگر به شكل جدي درمان نشود سرطاني وخيم براي زندگي زوجين محسوب مي شود.

دسته ها : رابطه زناشويي
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 12:8

 

تست,تست شخصيت شناسي, تست جالب

انگشت شماره ۱

 

اين انگشت نماد مسايل مادي و ثروت است و كساني كه اين انگشت را انتخاب ميكنند، اقتصاد دانان خوبي هستند و معمولا از نظر مالي در وضعيت خوبي قرار دارند.

 

انگشت شماره ۲

 

اين انگشت نماد كار ميباشد و اشخاصي كه به اين انگشت اهميت بيشتري ميدهند انسانهاي كاري هستند و بطور كلي وجدان كاري خوبي دارند و موفقيت زيادي در كارها دارند.

 

انگشت شماره ۳

 

اين انگشت ميزان اهميت به خود فرد را نشان ميدهد، افرادي كه اين انگشت را انتخاب ميكنند، در مورد همه چيز اول به خود اهميت داده و تا حدودي خودپرست و خودخواه هستند.

 

انگشت شماره ۴

 

اين انگشت نماد محبت و عشق است و كساني كه اين انگشت را انتخاب ميكنند، انسانهاي احساساتي و عاطفي

هستند و همواره به دنبال محبت و خوشحال كردن ديگران هستند.

 

انگشت شماره ۵

 

اين انگشت نماد خانواده و فرزند هست و كساني كه به اين انگشت علاقمند هستند، افرادي هستند كه به خانواده پايبند بوده و به زندگي مشترك و بطور كلي روابط بين افراد اهميت مي دهند.

دسته ها :
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 11:48
نياز فوري زلزله زده گان
مناطق زلزله زده وضعيت بهداشتي نامناسبي دارند در اينجا لاشه حيوانات مرده برروي زمين رها شده و با گذشت چند روز از وقوع زلزله هنوز دفن نشده اند. اين امر موجب حاكم شدن فضاي غيربهداشتي نامناسبي شده و ممكن است مردم به بيماريهايي مانند آبله و غيره مبتلا شوند
 
زلزله آذربايجان شرقي
 
هيچ يك از روستاهايي كه در زلزله عصر روز شنبه كاملاً ويران شده توالت صحرايي ندارند و اين امر وضعيت بهداشتي را بغرنج تر مي كند.

در حالي كه پنج روز از وقوع زلزله آذربايجان شرقي مي گذرد زلزله زده گان با مشكلات عديده اي مواجه هستند.
 
  هم اكنون مواد غذايي به اندازه كافي در دسترس مردم زلزله زده آذربايجان شرقي قرار دارد اما آنها با مشكل توزيع نامناسب كالاهاي ضروري مواجه هستند مثلاً در مقابل برخي از چادرهاي زلزله زده گان بطريهاي آب وجود داشت، اما لوازم بهداشتي در دسترشان نبود و به درخواستهاي آنها درباره تامين كالاهاي موردنيازشان پاسخ درستي داده نمي شود. همچنين زلزله زدگان از رفتار برخي از توزيع كنندگان دولتي مواد غذايي و نحوه برخوردشان ناراضي هستند چون آنها مردم را همراهي نكرده و نيازهايشان را برطرف نمي كنند و برخي از كالاهاي ضروري را در ميان آنها توزيع نمي كنند.
 
زلزله زدگان چون خانه و زندگيشان را از دست داده اند با مشكلات روحي و رواني شديدي مواجه هستند و لازم است كه به هر روستا چند روانشناس اعزام شود تا مشاوره هاي لازم به مردم ارائه شود و آنها از لحاظ روحي و رواني تغذيه بشوند. البته انجمن روانشناسي تبريز قرار است اقداماتي در اين خصوص انجام دهد كه بايد سريعاً اجرا شود.
 
مناطق زلزله زده وضعيت بهداشتي نامناسبي دارند در اينجا لاشه حيوانات مرده برروي زمين رها شده و با گذشت چند روز از وقوع زلزله هنوز دفن نشده اند. اين امر موجب حاكم شدن فضاي غيربهداشتي نامناسبي شده و ممكن است مردم به بيماريهايي مانند آبله و غيره مبتلا شوند. هيچ يك از روستاهايي كه در زلزله عصر روز شنبه كاملاً ويران شده توالت صحرايي ندارند و اين امر وضعيت بهداشتي را بغرنج تر مي كند.
 
مردم در روستاي باجاباش مي گويند 6 جنازه در زير آوار است كه بوي بسيار بدي دارد آنها خواسته اند كه اقدامات لازم براي بيرون كشيدن جنازه ها از زير آوار و دفن آنها انجام شود.
 
در مناطق زلزله زده هوا رو به سردي مي رود و اين امر نياز زلزله زده گان به را مسكن دوچندان مي كند. از آنجايي كه تهيه مسكن براي زلزله زده گان زمانبر است لازم است كانكس هايي در آنجا تعبيه شود تا مردم داخل آن زندگي كنند.  

در زمان وقوع زلزله گودالهايي بازشده و تعدادي روستاها از سطح زمين پايين تر رفته اند.

دسته ها :
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 11:42

ايالات متحده در صدر جدول صادركنندگان محصولات آرايشي

بر اساس تحقيقاتي كه مركز گلوبال استادي در سال 2008 انجام داده است،‌ سهم ايالات متحده از بازار جهاني محصولات آرايشي در حدود 38.2 ميليارد يورو بوده است. لازم به ذكر است كه شركت پراكتر و گمبل كه بزرگترين شركت توليد كننده محصولات آرايشي دنيا است، آمريكايي است.

نتايج به دست آمده از اين تحقيقات حاكي از آن است كه سهم ژاپن و چين از بازار محصولات آرايشي به ترتيب 23.7 و 8.2 ميليارد يورو است. اروپا با سهم كلي 63.5 ميليارد يورو، بيشترين سهم را داراست. در بين كشورهاي اروپايي، كشور آلمان با سهم 11.7 ميليارد يورويي بيشترين سهم را داراست و كشورهاي فرانسه (10.4 ميليارد يورو)، انگلستان (10 ميليارد يورو)، ايتاليا (8.8 ميليارد يورو) و اسپانيا (7.4 ميليارد يورو) در رتبه‌هاي بعدي هستند.

 

سهم كشورهاي مختلف در بازار 136.2 ميليارد يورويي محصولات آرايشي در سال 2008


 

 

 


پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 11:21

استفاده از مواد آرايشي از ديرباز مرسوم بوده است و شركت‌هاي زيادي در اين زمينه فعاليت مي‌كنند. اما در سال‌هاي اخير ميزان استفاده از اين مواد رشد چشمگيري داشته است و صنايع فعال در اين حوزه بازار بسيار وسيعي را در پيش روي خود مشاهده مي‌كنند.


پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 11:11

استفاده از لوازم آرايشي چه مضراتي دارد؟ چه كشورهاي در صدر جدول مصرف كنندگان مواد آرايشي هستند؟ كشورهاي پيشرو در صادرات لوازم آرايشي كدامند؟ سهم ايران در بازار جهاني لوازم آرايشي چقدر است؟ براي يافتن پاسخ اين سوالات با گزارش ويژه مشرق همراه باشيد

دختران ايراني

دسته ها : زنان و زيبايي
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 11:4

محبت مثل يك سكه است

اگر بيفته توي قلك قلبت ديگه نمي شه اونو درش بياري

 

مگر اين كه اون قلك رو بشكني

دسته ها : نكته ها
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 10:39

دعاى روز بيست و هفتم ماه مبارك رمضان

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهمّ ارْزُقْني فيهِ فَضْلَ لَيْلَةِ القَدْرِ وصَيّرْ أموري فيهِ من العُسْرِ الى اليُسْرِ واقْبَلْ مَعاذيري وحُطّ عنّي الذّنب والوِزْرِ يا رؤوفاً بِعبادِهِ الصّالِحين.

خدايا روزى كن مرا در آن فضيلت شب قدر را وبگردان در آن كارهاى مرا از سختى به آسانى وبپذير عذرهايم وبريز از من گناه وبارگران را اى مهربان به بندگان شايسته خويش.

دسته ها : رمضان
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 2:1

تا پايان ماه رمضان فقط چهار روز مانده

 

 

 

دسته ها : رمضان
چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 23:52

چقدر به لباس و مدل لباس خود اهمييت مي دهيد ؟

واقعا دوست داريد مد روز بپوشيد يا دوست داريد لباس هاي باز بپوشيد

 

اين ها با هم خيلي فرق مي كنه

امروز براي شما چند تا مدل لباس مي زارم

تا ببينيد كه با لباس هاي پوشيده  هم مي شه خوشگل شد و قشنگ ديده شد

 

دسته ها : لباس مناسب
چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 12:20

 

دلايل زيادي براي شنا كردن هست. در اينجا تعدادي از آنها را ذكر مي كنيم تا انگيزه شما بيشتر شود

 

فشار كم بر

هنگام شنا هيچ نوع فشاري از طرف زمين وجود ندارد كه اين امر مفاصل را از فشار و كشيدگي بدور نگاه مي دارد. در واقع ، بنياد آرتروز ( آمريكا) شنا و فعاليت هاي آبي را به اين دليل قويا توصيه مي كند. كلاس هاي آئروبيك آبي به اين دليل هم خوب هستند ، چون با وجود اينكه مي پريد و به كف استخر مي خوريد ، آنرا با فشار كمتري انجام مي دهيد براي اينكه در آب شناور هستيد. و ديگر اينكه در زمان كلاس آئروبيك آبي اگر وسيله اي براي شناور ماندن ( مثل جليقه ) داشته باشيد ، فشار وارده كمتر هم مي شود

مي توان تمام عمر ادامه داد 

چون با شنا كردن فشاري بر بدن وارد نمي شود ، تا آخر عمر مي توان ادامه داد. اگر در وب سايت ها بگرديد مي توانيد گروه هاي شنا 100 تا 104 ساله را هم پيدا كنيد ! جك لا لان مربي تناسب اندام هنوز هم در سن 93 سالگي روزي يك ساعت شنا مي كند!

 رسيدن به آمادگي قلبي عروقي
 شنا استقامت را بهبود مي بخشد. در مطالعهاي بر روي مردان و زنان ميان سال بدون فعاليت بدني كه به مدت 12 هفته تمرين شنا انجام دادند ، مصرف اكسيژن حداكثر ، 10% و حجم ضربه ( مقدار خون پمپ شده با هر ضربان كه نشاندهنده قدرت قلب است) تا 18% بهبود پيدا كرد.
 ايجاد توده عضلاني
 در مطالعه اي بر روي مرداني كه يك برنامه شنا هشت هفته اي را كامل كردند ، 8/23% افزايش در ماهيچه سه سر ( پشت بازو) مشاهده شد. اگر شما هم اصلا تمرين مقاومتي انجام نمي دهيد و شروع به شنا كنيد ، مطمئنا قوي تر خواهيد شد و حتي ممكن است بمانند مردان مورد اشاره در اين مطالعه توده عضلاني تان بيشتر شود. اما حتي اگر افزايشي هم در توده عضلاني نداشته باشيد ، اما ارزش آن را دارد كه به خاطر قدرت و تواني كه مطمئنا كسب مي كنيد شنا كنيد.
يك جايگزين به هنگام اسيب ديدگي  
 

وقتي ورزشكاران آسيب مي بينند ، بخصوص در قسمت هاي پايين تر بدن ، مكررا به آنها توصيه مي شود كه براي حفظ تناسب اندام شان شنا كنند. شنا به آنها كمك مي كند كه روفرم بمانند ، و حتي بخشي از روال بازتواني هم مي باشد. چون مقاومت آب باعث مي شود ماهيچه ها بدون كشيدگي يا فشاري كه بر روي زمين تجربه مي شود ، سخت كار كنند

گريزي از گرما

 چيزي مثل شنا در طي ايام گرم تابستان ، چه در ساحل باشد يا چه در استخر ، وجود ندارد. شنا آرام بخش است ، حركات نرم و موزون هستند ، و تمريني عالي است.

 

 رويدادي خانوادگي

 

 شنا و ديگر فعاليت هاي آبي چيزي است كه تمام اعضاي خانواده مي توانند در آن شركت كنند. با افزايش ميزان چاقي در بچه ها و نيز در بزرگسالان ، فعاليت هاي بدني خانوادگي و الگوسازي خوب مي تواند يك روش براي متوقف كردن همه گيري بي تحركي و چاقي باشد.

 

 

 

سوزاندن كالري

شنا كالري زيادي را ، حدود 500 تا 650 در ساعت مي سوزاند كه بستگي دارد به اينكه با چه كارآيي شنا مي كنيد و چقدر شناور هستيد ( هر چه چربي تان بيشتر باشد ، بيشتر شناور مي مانيد و براي شنا كالري كمتري نياز داريد) . تحقيق اوليه بر روي شنا و مصرف كالري نشان داده است كه شنا ، بدون توجه به ضربه ، حدود 89 % كالري سوزانده شده در طي دويدن و 97% كالري سوزانده در طي دوچرخه سواري در يك دوره زماني مشابه را مي سوزاند.به بيان ديگر ، شنا حدود 11% كمتر از دويدن اما تنها 3% كمتر از دوچرخه سواري مي سوزاند. يك نكته مهم در اين اطلاعات اين است كه مصرف كالري به شدت ورزش بستگي دارد و امكان آن كاملا وجود دارد كه در زماني مشابه كالري هاي بيشتري را بسوزانيد در صورتيكه شديد شنا كنيد.

به هنگام آسيب ديدگي

 وقتي ورزشكاران آسيب مي بينند ، بخصوص در قسمت هاي پايين تر بدن ، مكررا به آنها توصيه مي شود كه براي حفظ تناسب اندام شان شنا كنند. شنا به آنها كمك مي كند كه روفرم بمانند ، و حتي بخشي از روال بازتواني هم مي باشد. چون مقاومت آب باعث مي شود ماهيچه ها بدون كشيدگي يا فشاري كه بر روي زمين تجربه مي شود ، سخت كار كنند

 

چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 12:3

وَ قَالَ [عليه السلام] لِابْنِهِ الْحَسَنِ [عليه السلام] يَا بُنَيَّ احْفَظْ عَنِّى أَرْبَعاً وَ أَرْبَعاً لَا يَضُرُّكَ مَا عَمِلْتَ مَعَهُنَّ إِنَّ أَغْنَى الْغِنَى الْعَقْلُ وَ أَكْبَرَ الْفَقْرِ الْحُمْقُ وَ أَوْحَشَ الْوَحْشَةِ الْعُجْبُ وَ أَكْرَمَ الْحَسَبِ حُسْنُ الْخُلُقِ يَا بُنَيَّ إِيَّاكَ وَ مُصَادَقَةَ الْأَحْمَقِ فَإِنَّهُ يُرِيدُ أَنْ يَنْفَعَكَ فَيَضُرَّكَ وَ إِيَّاكَ وَ مُصَادَقَةَ الْبَخِيلِ فَإِنَّهُ يَقْعُدُ عَنْكَ أَحْوَجَ مَا تَكُونُ إِلَيْهِ وَ إِيَّاكَ وَ مُصَادَقَةَ الْفَاجِرِ فَإِنَّهُ يَبِيعُكَ بِالتَّافِهِ وَ إِيَّاكَ وَ مُصَادَقَةَ الْكَذَّابِ فَإِنَّهُ كَالسَّرَابِ يُقَرِّبُ عَلَيْكَ الْبَعِيدَ وَ يُبَعِّدُ عَلَيْكَ الْقَرِيبَ.

به فرزندش امام حسن [عليه السلام] فرمود : پسرم ! چهار چيز از من يادگير (در خوبى ها ) ، و چهار چيز به خاطر بسپار (هشدارها)، كه تا به آن ها عمل مى كنى زيان نبيني:
الف ـ خوبى ها
1 ـ همانا ارزشمند ترين بى نيازى عقل است. 2 ـ و بزرگ ترين فقر بى خردى است. 3 ـ و ترسناك ترين تنهايى خود پسندى است. 4 ـ و گرامى ترين ارزش خانوادگى ، اخلاق نيكوست.
ب ـ هشدار ها
1 ـ پسرم ! از دوستى با احمق بپرهيز ، چرا كه مى خواهد به تو نفعى رساند اما دچار زيانت مى كند.
2 ـ از دوستى با بخيل بپرهيز ، زيرا آنچه را كه سخت به آن نياز دارى از تو دريغ مى دارد.
3 ـ و از دوستى با بدكار بپرهيز، كه با اندك بهايى تو را مى فروشد.
4 ـ و از دوستى با دروغگو بپرهيز كه به سراب ماند: دور را به تو نزديك ، و نزديك را دور مى نماياند

دسته ها : حديث و روايات
چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 2:26

loveLY مرگبار هست يا نه؟

 


شايد شما هم از كساني باشيد كه در روزهاي اخير پيامكي مبني بر اين هشدار دريافت كرده‌اند كه مواظب ادكلن‌هاي كشنده موجود در بازار باشيد.


 

 

lovely مرگبارهست يا نه؟

 

اين پيامك كه در آن اعلام شده بود "ادكلني با نام lovely كه جديدا از مرز عراق وارد ايران شده، حاوي مواد كشنده است كه با استنشاق آن پس از چهار يا پنج روز مسموم مي‌شويد و درماني هم ندارد"، تعجب دريافت كنندگان و در برخي موارد ترس و وحشت آنها را به دنبال داشته و زمزمه‌هايي مبني بر درست يا غلط بودن اين خبر در همه جا شنيده مي‌شود.

اين شايعات به اين دليل بيشتر مردم را ترسانده كه ادكلني به همين نام در بازار داخلي وجود دارد چنانچه به گفته مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي اهواز، مشابه اين برند در بازار وجود دارد كه البته برچسب وزارت بهداشت را دارد.

نجفي با عنوان اين مطلب كه ظاهرا اين ادكلن در بازار كشور عراق خيلي شايع است، اعلام كرده ظاهرا عكسي كه روي ادكلن مورد اشاره در عراق ديده مي شود، تصوير بن لادن است اما ادكلني كه در بازار داخلي موجود است و برچسب وزارت بهداشت را دارد، چنين تصويري را ندارد و فقط تشابه اسمي است.

سرچشمه ماجرا كجا بود؟

چند وقت پيش خبري منتشر شد مبني بر اين كه شاهدان عيني و زائراني كه به‌ عتبات عاليت مشرف شده بودند، از توزيع ادكلني حاوي گازي كشنده از سوي برخي عناصر ناشناس در بازارهاي عراق خبر دادند.

در عين حال اطلاعيه‌اي از سوي برخي اداره‌هاي حج و زيارت استان‌ها در اختيار كارگزاران زيارتي قرار گرفت كه در آن آمده بود: «گزارش‌هاي واصله حاكي است تشكيلات القاعده در استان «المثني» عراق نوعي ادكلن موسوم به «lovely» را كه حاوي گاز كشنده است، توزيع كرده كه فرد با استشمام آن بعد از چهار روز كشته مي‌شود و به اين عبارت معروف است (بس شمه) يعني فقط استشمام كن. به قرار مسموع (شنيده) تاكنون 18 نفر خارجي از اين طريق كشته و 35 نفر نيز در بيمارستان‌هاي عراق بستري شده‌اند. اين ادكلن در بازار و در مناطق پرازدحام بغداد و ديگر شهرهاي عراق به‌ وفور موجود است و به ‌فروش مي‌رسد. با توجه به اين‌كه احتمال خريد اين ادكلن توسط زائران عتبات عاليات وجود دارد، در جلسات توجيهي قبل از سفر موضوع را به‌نحو مقتضي به زائران اطلاع‌رساني كنند.»

ادكلني با نام lovely كه جديدا از مرز عراق وارد ايران شده، حاوي مواد كشنده است كه با استنشاق آن پس از چهار يا پنج روز مسموم مي‌شويد و درماني هم ندارد

سپس اين اطلاعيه از سوي حراست سازمان حج و زيارت در اختيار اداره‌هاي حج استان‌ها قرار گرفته بود تا از اين طريق، كارگزاران زيارتي و همچنين زائران ايراني را آگاه كنند.

اما پس از گذشت مدتي از انتشار اين اطلاعيه، مديركل حوزه‌ رياست و مدير روابط عمومي سازمان حج و زيارت اعلام كرد كه با توجه به پيگير‌ي‌هاي صورت‌گرفته، گزارشي از اين موضوع و خطري كه اين‌گونه زائران را تهديد مي‌كند، نداشتيم و كماكان مشكلي نبوده است و زائران ايراني هم مشكلي نداشته‌اند.

lovely مرگبارهست يا نه؟

 

وزارت بهداشت چه مي‌گويد؟

اما با اين حال، ارسال اين پيامك‌هاي هشداردهنده، موج نگراني جديدي را به وجود آورده كه وزارت بهداشت را به واكنش وا داشته است.

مدير كل نظارت بر فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو درباره خبر توزيع ادكلن‌هاي حاوي گازهاي كشنده و سمي در عراق و احتمال ورود اين فرآورده به داخل كشور، از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشكوك و مرتبط با اين موضوع، سريعا دانشگاه‌هاي علوم پزشكي محل سكونت خود را در جريان امر قرار دهند.

وي گفت: با توجه به اين كه نظارت بر فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي جزو وظايف وزارت بهداشت است به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور اعلام كرديم علاوه بر بازديدهاي روزمره خود، بازديدهاي ميداني مجددي انجام بدهند كه اگر با اين ادكلن برخوردند، سريعا آن را گزارش كنند.

بهفر با اشاره به اين كه تاكنون گزارش رسمي در اين خصوص به سازمان غذا و دارو اعلام نشده است، گفت: بهتر است ساير سازمان‌ها در صورتي كه به موارد اين چنيني برخورد مي‌كنند، آن را حتما به وزارت بهداشت كه متولي امر است منعكس كنند تا بتواند آن را پيگيري كند و دقيق‌تر مورد آناليز قرار دهد.

وي در پاسخ به اين پرسش كه علت دقيق مرگ عده‌اي از مصرف‌كنندگان اين فرآورده در عراق چيست، اظهار كرد: متاسفانه همه اطلاع‌رساني‌ها در اين خصوص غيررسمي بوده است و اين اخبار را تاييد نمي‌كنيم.

ظاهرا عكسي كه روي ادكلن مورد اشاره در عراق ديده مي شود، تصوير بن لادن است اما ادكلني كه در بازار داخلي موجود است و برچسب وزارت بهداشت را دارد، چنين تصويري را ندارد و فقط تشابه اسمي است.

با توجه به چنين شرايطي، به نظر مي‌رسد بهتر است مسوولان در كنار هشدارهايي كه به مردم داده و آنها را به احتياط در برخورد با اين موارد تشويق مي‌كنند، با انجام دادن اقدامات عملي و پيگيري‌هاي بيشتر، درست يا غلط بودن اينگونه اخبار را در مدت زمان كوتاهتري مشخص كنند تا از بروز اخبار ضدونقيض و شايعه‌پراكني‌ها جلوگيري شده و از نگراني مردم در موقعيت‌هاي اينچنيني بكاهند.

وزارت بهداشت: مردم به هيچ وجه ادكلن‌ Lovely نخرند

اما دو سه روز پس از شايع شدن اخباري درباره مرگبار بودن ادكلن‌ Lovely، وزارت بهداشت به مردم هشدار داد اين ادكلن را نخرند. اين هشدار را مديركل نظارت بر فرآورده‌هاي آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو داده است.

بخش اجتماعي تبيان

 


منبع:

 

خبرانلاين

 

دسته ها : نكته ها
چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 2:14

قديما يكي از موضوعات ثابت انشاي دانش آموزان، اين بود كه آيا علم بهتر است يا ثروت ؟ و همه مي گفتند علم بهتر است . حال يك سوال جديد ، آيا علم بهتر است يا ادعاي علم!!!

نمي خواهد ريز بين باشيد و نكته سنج!

فقط كافي است اندكي فقط اندكي، عميق شويد و از خود بپرسيد معناي علم در جامعه ما چيست و عالم كيست؟

تنها همين

نگاه گذار و سطحي به اوضاع و شرايط علم و عالمان بسنده مي كند كه جواب سوالتان را بيابيد!

در اين روزگار...

شايد ديگر بتوان به جرات و بدون درنگ و تامل بسيار و بي هيچ ترس و واهمه اي گفت: علم غريب مانده و عالم بي عمل...

!!!« «غربت علم در روزگار حاضر مشهود است، كاملا مشهود

منظور عدم يا كم رغبتي عمومي به مطالعه نيست؛ چراكه واقعا در اين روزگار ميزان مطالعه ي مردم زياد است. از كتاب هاي درسي گرفته تا روزنامه و مجله تا حتي زيرنويس فيلم ها و سريال هاي خارجي كه هر كدام، حداقل يك كتاب مي شود. روزگار ما روزگار عجيبي است كه در عين توجه بالا به مطالعه، كتاب غريب است و صداي ناله ي اين غريبي را نه در قفسه هاي خالي از كتاب، بلكه در فروشگاه هاي بزرگ كتاب مي توان شنيد.

غريبي از چه؟ غريبي از بي شأني؛ وقتي كتابي كه برخواسته از درد نويسنده و سالها مطالعه و تحقيق و است، كتابي كه عصاره ي ده بيست سال عُمر و معشوق عشق سالهاي ميانسالي و پيري عاشقش است، در كنار كتابي قرار مي گيرد كه حاصل يك قرارداد يك ماهه و تنها ابزاري براي تأمين مخارج زندگي بوده، كتاب بي شأن شده است. وقتي مثلاً عنوانِ «چه بايد كرد» كه حاصل 40 سال زجر فكري براي يافتن پاسخ آن است، در كنار وجيزه اي با همين عنوان كه تنها تخيلات يك جوان بي سواد 30 ساله است قرار مي گيرد، كتاب بي شأن شده است. وقتي ارزش كتاب،

به تعداد صفحات آن، اعتبار علمي اش به تعداد منابع ارجاعي و وقتي مفيد بودنش به تيراژ و ميزان رويكرد عوام به آن باشد، كتاب بي شأن شده است.

چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 2:1

دعاى روز بيست وششم ماه مبارك رمضان

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهمّ اجْعَل سَعْيي فيهِ مَشْكوراً وذَنْبي فيهِ مَغْفوراً وعَملي فيهِ مَقْبولاً وعَيْبي فيهِ مَسْتوراً يا أسْمَعِ السّامعين.

خدايا قرار بده كوشش مرا در اين ماه قدردانـى شده وگناه مرا در اين ماه آمرزيده وكردارم را در آن مورد قبول وعيب مرا در آن پوشيده اى شنواترين شنوايان.

 

 

دسته ها : رمضان
چهارشنبه بیست و پنجم 5 1391 1:25
 

اول اين كه ، چرا نبايد مصرف كنيم؟

 

جواب اين سوال رو در سه بخش نوشتم:

 

1)مراجع ميگويند :

 

- امام خميني رحمة الله :
«شما از خواب هايي كه براي اين كشورها ديده اند اطلاع نداريد ، اينجانب كراراً خطر دولت اسرائيل و عمال آن را به ملت گوشزد كردم كه بايد مقاومت منفي كنند و از معاملات با آنها احتراز جويند. »

 

-  آيت الله خامنه اي :

 

بر آحاد مسلمين واجب است كه از خريد و استفاده از كالاهايي كه سود توليد و فروش آنها عايد صهيونيست ها كه با اسلام و مسلمين در حال جنگ هستند ، مي شود ، اجتناب كنند .

 

- امام موسي صدر:«اسراييل شر مطلق است و معامله با آن حرام است.»

 

 

 

{شما ميتونيد نظر مرجع تقليد مورد نظر خودتون رو با جستجو در اينترنت به راحتي پيدا كنيد ، البته تفاوتي در اصل اين نظرات نيست}

 

 

 

قانون ميگويد :

 

" مصوب 29 شهريور 1371 در مجلس شوراي اسلامي و مويد 5 مهر 1371 در شورا نگهبان:

 

ماده1- عقد هرگونه قرارداد چه مستقيم و چه از طريق واسطه با شركتها يا اشخاص مقيم اسرائيل يا با افراد تبعه اسرائيل يا افرادي كه براي اسرائيل يا به نفع آن كشور كار مي‌كنند، صرف نظر از محل اقامت آنان، براي كليه افراد حقيقي يا حقوقي، ممنوع مي‌باشد و ...

 

در ماده 7 اين قانون ميخوانيم : حتي وسيله نقليه حمل اين وسايل به نفع دولت توقيف مي‌شود و مطابق ماده 10، هر كسي كه به كشف اين كالاها كمك كند معادل 20 درصد ارزش كالاها جايزه مي‌گيرد.

 

{ يك پيشنهاد به ناشران كتاب و مطبوعات كشور ، به نظر من اگر وجود اين جايزه اي كه در قانون به اون اشاره شده رو هم ناديده بگيرم ، گمان ميره كه پرداختن به اين موضوع اگر سودي براي شما نداشته باشه قطعاً ضرري در بر نخواهد داشت . مثلاً چاپ كتابي كه فقط شامل ليست شركتهايي باشه كه خودشون به همكاري با رژيم صهيونيستي اعتراف كردن و مورد تقدير سران اين رژيم قرار گرفتن ، آيا ضرري در پي خواهد داشت؟ قطعاً با اين علاقه اي كه مردم ما به اين موضوعات نشون ميدن ، خير!

 

من و هزاران وبلاگ نويس مثل من كه در اين زمينه فعاليت دارن و هزاران دانشجو بدون هيچ چشم داشتي حاضرن با كساني كه قصد انجام چنين كار رو داشته باشن همكاري كنيم .}

 

(البته من تا الآن نشنيدم كسي اون بيست درصدي  رو كه قانون گفته ، گرفته باشه)

 

 

 

۳)عقل ميگويد:

 

جنايات گسترده ي رژيم صهيونيستي با وجود سانسور گسترده ي خبري از چشم هيچ كس در هيچ جاي اين كره ي خاكي پوشيده نيست . هزينه ي اين جنايات از كجا مي آيد؟

 

پاسخ ساده است !

 

از ماليات مردم آمريكا و رژيم صهيونيستي و سود سرشار حاصل از صنايع تحت تملك صهيونيستها .

 

ما ايرانيها به دولت آمريكا ماليات نميديم اما سرمايه خود را از طريق مصرف اين صنايع به صهيونيستها ميديم .

 

اما مردم آمريكا و كشورهاي غربي  هم ماليات خودرا صرف اين كار ميكنن و هم از محصولات صهيونيستي استفاده ميكنن . البته در سالهاي اخير حركتهاي خوبي در زمينه تحريم اين كلاها (خصوصاً در كشورهاي غير مسلمان) انجام شده .

اسراييل را تحريم كنيد

حالا تصور كنيد مسلمانها (يك ششم جمعيت دنيا) به علاوه ي غيرمسلمانان ضد صهيونيست (به عبارتي ضد جنگ) كه تعدادشون كمتر از مسلمانها نيست اين كالاها رو مصرف نكنن و از محصولات جايگزين غير صهيونيستي استفاده كنن!

 

در كمتر از يك ماه نامي از اين كالاها باقي نخواهد ماند ، باوركنيد . . .

 

 

 

چه چيزهايي را كه نبايد مصرف كنيم ولي مصرف ميكنيم؟

 

در بيشتر وبلاگها ي فارسي كه به اين موضوع پرداختن به اسامي برخوردم كه در ايران كمتر به چشم ميخورن و يا اينكه استفاده نكردن از اونها تقريباً غير ممكنه مثل محصولات اينتل و آي.بي.ام. كه توليد بعضي از قطعات الكترونيكي رو در انحصار خودشون دارن .

 

اما سوال من اينه كه ، چرا از محصولات غير ضروري اي كه نمونه ي مشابه اون توسط شركتهاي ايراني توليد ميشه استفاده ميكنيم . اصلاً چرا اين محصولات صهيونيستي بيشترين و گرونترين تبليغات رو دارن؟

 

براي مثال همين نستله ي معروف :

 

 

نستله

 

 

شما ميتونيد ليست دهها برند زير مجموعه ي نستله رو در سايت نستله ببينيد(با كليك در اينجا)

 

از جمله معروف ترين اين برندها كه تو بازار ايران موجود هستن اين اسامي اند :

 

نسكافه : (حتما تبليغ  "صبح بخير برزيل . . ." و "فقط نسكافه فارسي نويس رو ديديد

نسكافه

 

 

پيور لايف : جز پرفروش ترين آبمعدني هاي بازار ايران

 

 

پيور لايف
پيور لايف

 

 

مگي : اين برند با اسفاده ي هوشمندانه ي نامهاي ايراني براي محصولات خودش (مثل سوپ عدس تبريزي و . . .) و تبليغت گسترده در حال حاضر حرف اول رو در زمينه سوپ آماده ميزنه!

 

 

مگي

 

 

اسرار خورشت مگي هم فراموش نشه :

 

 

اسرار خورشت مگي
 
دسته ها : رمضان
سه شنبه بیست و چهارم 5 1391 15:10

دسته ها : رمضان
سه شنبه بیست و چهارم 5 1391 15:5

ماركها و علايم تجاري

شركتهاي حامي رژيم صهيونيستي:
فورد موتورز                فيات                               امي EMI      
موييل                       ليلاند                              اسكوئيب
بريتيش پتروليوم         اگزوگروپ                          رولن
آي.بي.ام                  فوته هوفنونگ شوتله         آبوت
اوني لور                    سيبا گايگي                     گرونديك
جنرال الكتريك            كلگيت-پالموليو                 اطلس كوپكو
كرايسلر                    براون                               وارتا
آي‏تي‏تي                   كنتيننتال                         آگا AGA
رنو                           جان دير                           هوور
فيليپس                    بوش                               گلاسكوهولدينگ
باسف                      شنايدر                            شبكه‏هاي تلويزيوني:
   
هوخست                  كوكاكولا                           CBC-ABC-NBC         
دايملر بنز                  بنديكس                          شركتهاي فيلمسازي:         
فولكس واگن              مسي فرگوسن                اونيورسال
باير                          اوني رويال                        پارامونت   
زيمنس                     سينگر                            يونايتد آرتيست
آي سي آي               ب.اف.گودريچ                    برادران وارنر
نستله                      هنكل                             مترو گلدين ماير
پ.اند گمبل                فايزر                               كلمبيا
گودير                        الكترولوكس                     فاكس قرن بيستم
آ.ا.گ AEG                  ساندوز
كاترپيلار                    ك.اچ.دي
مانسمان                   آي ام اريكسون
پي يو كولمان             اوليّوتي
منبع: كتاب مباني فراماسونري؛ ترجمه جعفر سعيدي

 

كاملترين ليست شركتهاي حامي رژيم صهيونيستي:    اينجا   و   اينجا   و   اينجا
منبع: ويژ‏ه‏نامه روز جهاني قدس (تهيه شده توسط پايگاه صهيونيسم‏پژوهي رصد)

 

شركتهاي حامي رژيم صهيونيستي به اذعان سفارت اسرائيل در آمريكا:    اينجا

 

كمپاني‏هاي غذايي اسرائيلي در سايت (غذاي خوب اسرائيل):   اينجا

 

ماركها و علائم تجاري شركتهاي حامي رژيم صهيونيستي:
AOL Time Warner   
Apax Partners & Co Ltd  
Coca-Cola   
Danone    
Delta Galil   
Disney    
Estée Lauder   
IBM   
Johnson & Johnson  
Kimberly-Clark    
Lewis Trust Group Ltd 
L"Oreal   
Marks & Spencer    
Nestle   
News Corporation  
Nokia  
Revlon 
Sara Lee 
Selfridges 
The Limited Inc 

Home Depot 
Intel 
Starbucks
Timberland  
McDonald"s 
Arsenal FC 
منبع: سايت بين‏المللي تحريم اسرائيل

دسته ها : رمضان
سه شنبه بیست و چهارم 5 1391 14:53

 

بياييد تا با عدم خريداري اجناس كمپاني هاي حامي صهيونيست جنايتكار و خونخوار گامي موثر در راستاي بايكوت اين دولت غير قانوني و جعلي برداريم.

ليست و آرم برخي كمپاني هاي حامي اسرائيل در زير آمده است.(ما در مقابل مردم مظلوم فلسطين مسئوليم)

 

دسته ها : رمضان
سه شنبه بیست و چهارم 5 1391 14:38
X