معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1518892
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

زماني آتاري مد بود و زماني سگا. اما حالا اس پي سي. زماني داشتن تلويزيون رنگي و حال داشتن ال اي دي حالا ديگر  داشتن شبكه اجتماعي و گوشي هاي مثل اي فون 5 هم مد شده است!


 

اينترنت و كودكان

 

تكنولوژي آنقدر پيشرفت كرده و  در بطن زندگي روزمره ما وارد شده است كه بدون آن زندگي كمي سخت خواهد شد. رسانه ها امروز وجوه مختلف زندگي انسان را گرفته اند و رقابت تكنولوژيك آنها باعث شده است تا فضاي مد براي آنها نيز تعريف شود. امروزه و طبق تعريف پر آسيب جامعه شايد فيس بوك و گوگل پلاس در زندگيش محلي از اعراب نداشته و ايميلي براي خود نساخته باشد؛ و موبايلش تاچي نباشد، از مد امروز عقب باشد. در همين رابطه رسانه ها دو جايگاه پيدا مي كنند رسانه هاي مد و مدهاي رسانه اي! وقتي رسانه ها خود عاملي از مد مي شوند و زماني كه در موج مد گرايي در جامعه تاثير دارند. رسانه ها حتي اگر خود مد شوند تحت عامل و تابع ديگري هستند كه آن همان تاثير است. رسانه در يك جامعه الگو مي شود، مروج مي شود، باورها ها را هدايت مي كند.  نظريات زيادي درباره تاثير رسانه ها بر مخاطب وجود دارد،همينطور تاكنيك هاي گوناگوني و ما چه نقش رسانه ها را در عصر حاضر پويا و فعال بدانيم و يا تابع شرايط و غير فعال باز نمي توانيم تاثيري  كه رسانه ها دارند را منكر شويم.

اين مهم به دو صورت توسط رسانه ها شكل مي گيرد يكي خودآگاه  و با برنامه ريزي و ديگري ناخودآگاه. امروزه فرهنگ سازي از وظايف و اصول يك رسانه عنوان مي شود. گاهي اين فرهنگ سازي نيز از يك وظيفه خارج شده و جنبه تهاجم و شبيخون براي مخاطبان ديگر مي گيرد.

آنچه كه مشخصا در جامعه ما تاثير زيادي بر سبك زندگي و ترويج مدها و مد شدن چيزي در جامعه دارد شبكه هاي فارسي زبان ماهواره اي اند، شبكه هايي كه بخش اعظمي از اين كار را به صورت خوداگاه و برنامه ريزي شده انجام مي دهد، از مدهاي مصرفي تا مدهاي رفتاري!

رسانه هاي بسياري در دنيا به دنبال اين تغيير سبك زندگي در ديگران هستند به خصوص غول هاي رسانه اي با توجه به حجم رسانه هاي مهم خود و انديشه هاي گوناگون از جمله فراماسونري كه در حال جريانات بسياري را زمينه سازي كرده است. البته علاوه بر غول هاي رسانه اي اين قطب هاي اقتصادي هستند كه از عامل رسانه براي فروش بيشتر كالاهاي خود سود مي جويند و رسانه ها را عاملي براي ترويج مصرف گرايي  و مد ساز مي كنند.

شبكه هاي ماهواره اي فارس زبان بيشترين تاثير را در وهله اول در مرحله خودآگاه در اين زمينه دارند. وجود شبكه هاي ماهواره اي به خودي خود حتي با زبان غير مرتبط ميتواند اين عامل را سبب شود اما آنچه كه مشخصا در جامعه ما تاثير زيادي بر سبك زندگي و ترويج مدها و مد شدن چيزي در جامعه دارد شبكه هاي فارسي زبان ماهواره اي اند، شبكه هايي كه بخش اعظمي از اين كار را به صورت خوداگاه و برنامه ريزي شده انجام مي دهد، از مدهاي مصرفي تا مدهاي رفتاري!

اينترنت و كودكان

 

آنها با تبليغ اجناس گوناگون  و همطراز آن كار بر روي ايجاد سبك خاصي از زندگي و نياز آنچناني در يك زندگي به آنها احساس نمي شود اما به صورتي براي اين كالاها و مصرف آن نياز كاذب ايجاد مي شود كه نه تنها يك فرد به سمت خريد اين كالا ترغيب مي شود بلكه در ادامه موج سازي انجام مي پذيرد تا اين كالا به صورت يك مد در جامعه در آيد. در قدم بعدي و با گذر از تبليغات اين كاراكتر ها هستند كه مد سازي مي كنند. نوع لباس پوشش و مو يك بازيگر مجري معروف به سان يك مد معرفي مي شود هر چند گاهي غير مستقيم؛ اما مخاطبان وبه خصوص جوانان كه به دنبال الگو هستند سريع همگام اين جريان شده و جريان مدي جديد  در جامعه نمايان مي شود و ارتباطات ميان فردي آن را در جامعه تثبيت خواهد كرد. در قدم بعدي فراتر از يك كالا، نوع سبك زندگي، رفتار و باورها و فرهنگ سازي براي استفاده از يك كالا كه ممكن است با فرهنگ بومي ما همخواني نداشته باشد توسط رسانه ها شيوع داده مي شود تا هم اين زمينه ها در حاصل اين جبهه از جنگ نرم خود مدي رفتاري بين افراد شوند. در واقع با تغيير رفتار و نگرش در زندگي جريان سازي ايجاد مي وشد كه مسير ساير فعاليت ها را هموار مي كند. نگاهي به برنامه بفرماييد شام، اين موضوع را براي ما به خوبي تداعي خواهد كرد. در اين برنامه، نه تنها نوع خاصي از مصرف و شايد برخي كالاها و پوشش ها ممكن است ترويج شود بلكه برخي رفتار ها  و نگرش ها كه خود اين شيوع را بايد بر آن قرار گيرد مد سازي مي شوند.

افراد نياز به مطرح شدن و ديده شدن را در خود حس مي كنند و اين مدهاي رسانه اي است كه به انها كمك مي كند، ديده شوند. آنها نياز دارند تا خاص زندگي كنند و اين باز رسانه ها هستند كه مد ها معرفي مي كنند، جا مي اندازند و رواج مي دهند.

مد هيچ وقت چيز بدي نبوده و نخواهد بود فقط بايد بومي مبتني بر ارزشهاي ملي و ديني باشد و از تقليد بي رويه و بي هدف در اين راستا اجتناب ورزيد .

در نظريات مربوط به رسانه ها بحث نظريه كاشت، نظريه تزريقي و... همه حكايت از اين دارد كه رسانه اي چون تلويزيون و البته رسانه هاي ديگر باعث ايجاد باورهاي جديد و تقويت باورهاي قديم در افراد مي شود حال كار رسانه ها بيشتر به اين سو است كه به صورت نرم رفتارهاي جديدي را ايجاد و ان را تقويت كنند؛ رسانه ها به جوانان تلقين مي كنند كه بي مد از هم دوره اي هاي خود عقب هستند و براي او نياز كاذب به وجود مي آورند و نيازش را نيز با تبليغات تجلري و غير تجاري، مستقيم و غير مستقيم،  برآورده مي كنند.

تكنولوژي هاي آينده نمايش

 

اين مهم تنها رسانه هاي تصويري را در بر نمي گيرد، امروزه وقتي در رسانه هاي اينترنتي و مكتوب مي گرديد، رسانه هايي با سبك زندگي مردم و سرگرمي آنها دخيل هستند، بسيار مورد استقبال مي باشند. در واقع اين رسانه ها نيز تاثير به سزايي در ترويج روحيه مد و مد گرايي در جامعه دارند. و با گذر از رسانه ها در شبكه روابط اجتماعي استفاده از مد توسط چهره ها و حتي كثرت آن در استفاده افراد خود رسانه اي ديگر است كه كار يكديگر را تكميل مي كنند.

اما مد هيچ وقت چيز بدي نبوده و نخواهد بود فقط بايد بومي مبتني بر ارزشهاي ملي و ديني باشد و از تقليد بي رويه و بي هدف در اين راستا اجتناب ورزيد كه نقش رهبران فكري و رسانه هاي داخلي از جمله صداي و سيماي جمهوري اسلامي در اين زمينه حائز اهميت است . در واقع نبايد مد را از بين برد بلكه اين گرايش را در صورت وجود بايد شكل منطقي بدان داد و به خوبي هدايتش كرد. در واقع نهاد هاي فرهنگي و رسانه اي ما بايد در موضوع مد حرف براي گفتن داشته باشند.

شنبه بیست و نهم 7 1391 11:53

«به خانمي جوان، خوش برخورد و با ظاهري آراسته نيازمنديم»؛ اين جمله مشترك ميان آگهي‌هاي استخدام خانم هاست و نكته قابل توجه اينجاست كه «جواني»، «ظاهري آراسته » و «خوش برخورد»، وقتي در دل آگهي‌هاي استخدام زنان و دختران جاي مي‌گيرند، معنايي متفاوت از مفهوم اصلي خود را مي‌يابند به طوري كه بسياري از مشكلات و آسيب‌هاي اجتماعي براي زنان و دختران از اين بيراهه معنايي مي‌گذرد!


 

پيشاپيش از خوانندگان فهيم به خاطر بيان برخي واقعيت‌هاي زننده و تلخ در اين گزارش پوزش مي‌خواهيم. شما هم اگر جزو افراد جوياي كار باشيد، بدون شك هنگامي كه در ميان آگهي اشتغال نيازمندي‌هاي مطبوعات، آگهي هايي كه روي در و ديوار شهر جا خوش كرده‌اند يا در مراكز كاريابي وقتي كه رزومه كاري خود را ارائه مي‌دهيد به چنين مواردي برخورده‌ايد.

منشي-كار زنان

 

«احتياج» سنگ بناي شكل‌گيري آسيب‌ها

در واقع در بسياري از موارد خانم‌هاي جوياي كار براي به دست آوردن شغل پيش از متخصص و بيش از تحصيل بايد اين سه ويژگي را يا داشته باشند يا با توسل به راهكاري اين صفات را در خود ايجاد كنند. حقوق ناچيزو بدون بيمه، فرار از زير اجراي قوانين كار و تن دادن به آراستگي ظاهر به همان معنايي كه كارفرما مي‌خواهد(بزك كردن)، انجام كار اضافه و خلاف شأن، همه و همه مواردي است كه دليل رخ دادنش را مي‌توان در يك مفهوم كليدي پيدا كرد؛ «احتياج.»

اين شاغلان خوشحال نيستند

20 ساله است اما براي رسيدن به ظاهر آراسته‌اي كه رئيس شركت از او خواسته آنقدر آرايش كرده كه 35 ساله به نظر مي‌رسد! مريم منشي يك شركت خصوصي است. او به خبرنگار اجتماعي «جوان» مي‌گويد: «مدتي بود كه دنبال كار مي‌گشتم. اين كار را از روزنامه پيدا كردم. در آگهي شرط سني قيد شده بود؛زير 22 سال. علاوه بر كارهاي اداري، كار آبدارخانه را هم انجام مي‌دهم». مريم هنوز بيمه نيست و با حقوق 250 هزار توماني و با تمام شرايط سختي كه دارد سعي مي‌كند شغلش را حفظ كند.

«سميه» كارمند آژانس هواپيمايي نيز تمام تلاشش را مي‌كند تا در قالب نقشي كه از او خواسته شده فرو رود؛حتي به كمك رنگ و لعاب لوازم آرايش و چاشني رفتارهايي كه خودش هم نمي‌پسندد! «نگين» هم زن جواني است كه بازارياب يك شركت لوازم آرايشي است و براي فروختن يك محصول ساده گاهي ناگزير است ساعت‌ها با مشتريان صحبت كند و البته خوش برخورد باشد !

بهره‌گيري از نيروي كار ارزان و استفاده ويتريني از زنان به همين جا ختم نمي‌شود و در برخي از موارد، خانم‌ها در مشاغلي خلاف شأن به كار گرفته مي‌شوند. نمونه اين موارد را در اشتغال زنان و دختران جوان در مراكز فروش گوشت و مرغ، رزروشن آژانس يا پيك موتوري و صندوق‌دار رستوران‌هاست

«مرضيه» اما مسئول فروش شركت عرضه لوازم خودرو است و با وجودي كه بيشتر مشتريان اين شركت مرد هستند از او خواسته شده تا كاملاً خوش برخورد باشد

و با هر شگردي كه شده مشتري را قانع به خريد كند! «نسترن» هم جوان جوياي كاري است كه براي استخدام در يك شركت بازرگاني اين شرط برايش تعيين شده است: «بايد همراه رئيس شركت يك مسافرت خارجي بروي تا بعد از آن تصميم گرفته شود!»

بهره‌گيري از نيروي كار ارزان و استفاده ويتريني از زنان به همين جا ختم نمي‌شود و در برخي از موارد، خانم‌ها در مشاغلي خلاف شأن به كار گرفته مي‌شوند. نمونه اين موارد را در اشتغال زنان و دختران جوان در مراكز فروش گوشت و مرغ، رزروشن آژانس يا پيك موتوري و صندوق‌دار رستوران‌هاست. به طور نمونه «پريسا» دختر جواني است كه صندوق‌دار يك پيتزا فروشي است و بيشتر شب‌ها تا ساعت يك بامداد كار مي‌كند. او هم بيمه ندارد و حقوقش با قانون وزارت كار نمي‌خواند اما از او خواسته‌اند سعي كند خوش برخورد باشد تا مشتري‌ها باز هم به رستوران محل كار او سر بزنند! كار در سوپر ماركت‌ها، مۆسسات خدماتي يا حضور بدون حجاب كارمندان زن در شركت‌هاي خصوصي از معضلات ديگري است كه زنان و دختران جوياي كار در جامعه را تهديد مي‌كند.

دختران فراري

 

اولويت اشتغال براي دختران وارونه شده است

دكتر مجيد ابهري، متخصص علوم رفتاري در اين باره به «جوان» مي‌گويد: مۆسسات كاريابي عامل اصلي آسيب‌هاي فرهنگي هستند. وي ريشه آسيب‌هاي ناشي از استفاده ويتريني از زنان و دختران جوياي كار را از يك سو، گسترش روز‌افزون آمار زنان سرپرست خانوار و از سوي ديگر بالا رفتن آمار زنان تحصيل‌كرده مي‌داند. اين استاد دانشگاه تأكيد مي‌كند: از نگاه آسيب شناسي زنان آماده به كار دو دسته‌اند؛ دسته‌اي از روي نياز، شرايط سخت و گاهي غير اخلاقي محيط كار را تحمل مي‌كنند و گروه ديگر اشتغال را وسيله‌اي براي وقت گذراني مي‌دانند و براي دور بودن از محيط خانه حاضرند با كمترين حقوق كار كنند. به باور وي، همين موضوع سبب شده تا امروزي بودن، خوش صحبت و جذاب بودن به جاي اولويت‌هاي اشتغال بنشيند. دكتر ابهري با اشاره به شرايط برخي از كارگران اعزامي به منازل تصريح مي‌كند: گاهي اين افراد ناگزيرند در برابر خواسته‌هاي نامشروع كارفرما، بارها محل كارشان را تغيير دهند. بسياري از زنان و دختراني كه قصد اشتغال سالم و فعاليت اجتماعي مفيد را دارند به دليل فضاي كاري ناسالم موجود، ناگزير مي‌شوند يا خانه نشين شوند يا به سختي شغل مناسب پيدا كنند.

فضاي ناامن اشتغال براي زنان و دختران علاوه بر آسيب‌هاي فردي براي آنها، جامعه را نيز با چالش مواجه مي‌سازد. ابهري در اين باره نيز مي‌گويد: اين معضل سبب ارائه الگوهاي نامناسب به زنان و دختران جامعه شده و گسترش برهنگي فكري و رفتارهاي ضد فرهنگي را به دنبال دارد و در نهايت موجب تسري آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگ فاسد اشتغال مي‌شود

بيشتر هنرمندها به خاطر ظاهر هنرمند‌شده‌اند!

اين استاد دانشگاه با اشاره به انحطاط موجود در محيط شغل‌هاي هنري نيز مي‌افزايد: 85 درصد از هنرمندان فاقد تحصيلات تخصصي هستند و بر اساس ظواهر وارد اين شغل شده‌اند و در عوض حدود 100 هزار فارغ‌التحصيل رشته‌هاي هنر يا بيكارند يا در رشته‌هاي غير مرتبط فعاليت مي‌كنند!

فرهنگ فاسد اشتغال

فضاي ناامن اشتغال براي زنان و دختران علاوه بر آسيب‌هاي فردي براي آنها، جامعه را نيز با چالش مواجه مي‌سازد. ابهري در اين باره نيز مي‌گويد: اين معضل سبب ارائه الگوهاي نامناسب به زنان و دختران جامعه شده و گسترش برهنگي فكري و رفتارهاي ضد فرهنگي را به دنبال دارد و در نهايت موجب تسري آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگ فاسد اشتغال مي‌شود.

زوال اخلاق شغلي

زوال اخلاقي در حوزه اشتغال، موضوعي است كه شاهد آن هستيم و ممكن است آسيب‌هاي جبران ناپذيري را به شالوده جامعه ما وارد كند. كاش مسئولان امر كمي به فكر فرو روند

شنبه بیست و نهم 7 1391 11:43

اين روزها مجموعه تلويزيوني «دونگ يي» از شبكه سوم سيما در حال پخش است . اين سريال محصول جديد كمپاني هاي فيلمسازي كره جنوبي است كه در ادامه آثار قبلي اين كشور روي آنتن تلويزيون كشورمان رفته است . اين سريال در 60 قسمت 60 دقيقه اي و محصول سال 2010 به كارگرداني «سنگ هاب كيم» و«بيانگ هول لي» ساخته شده است و درآن بازيگراني چون «كول هو چوي» ،«هو ژوهان» ،«جين هي جي» و... بازي دارند.

اين سريال درامي تاريخي است از سلسله چوزان كره، درباره دونگ يي، دختري كه پدر و برادر خود را در كودكي از دست مي دهد و به عنوان خدمتكار، ناخواسته وارد دربار سلطنتي كره مي شود . او رفته رفته مدارج ترقي را طي مي كند و در نهايت همت و تلاش او همسري و مادري بيستمين امپراطور چوزان كره رابرايش به ارمغان مي آورد. در چند سال اخير صدا و سيما كشورمان علاقه شديدي به پخش سريال هاي كره اي پيدا كرده است و به نوعي تب سريال‌هاي كره‌اي در چند سال اخير و با پخش سريال هايي چون : «جواهري در قصر»،«امپراطور دريا»، «افسانه جومونگ»، «تاجر پوسان»، «امپراطور بادها» و «ايسان» به شدت بالا رفته و اين سريال ها توانسته مخاطبين عام تلويزيون را جذب خود كنند واين آثار امروز جاي ثابتي در تلويزيون ايران پيدا كرده اند و مردم كشورمان هم به يمن يك دهه پخش آثار كره اي توانسته اند با فرهنگ ،آداب، تاريخ ، رسوم و تمدن سلسله هاي خيالي كره آشنا شوند. اين شدت علاقه تاجايي پيش رفته كه اين روزها و با بازگشايي مدارس شاهد تصاوير بازيگران سريال هاي كره بر روي انوع كيف، كفش، دفتر، خودكار ، جامدادي، مدادتراش و... هستيم اين نشان دهنده اين نكته است كه توليد كنندگان لوازم تحرير به شدت روي علاقه كودكان و نوجوانان به شخصيت هاي پوشالي سريال هاي كره اي اميد بسته اند وانتطار دارند با توجه به علاقه مردم اجناس خود را به فروش برسانند.

چرا مخاطب ايراني با وجوداين همه ضعف در سريال هاي كره اي باز هم با اشتياق حاضر مي شود 60 قسمت يك سريال كره اي را هفته به هفته دنبال كند ؟ جواب اين پرسش بسيار ساده است. دلزدگي مخاطب از آثار وطني و پناه بردن به آثار خارجي!

اما نكته مهمي كه بايد در خصوص سريال هاي كره اي به آن اشاره كرد اين است كه عمده سريال هايي كه در خصوص تاريخ امپراطوران كره جنوبي روي آنتن تلويزيون ايران رفته به لحاظ ساختار ، قصه ، طراحي دكور و لباس، صحنه هاي جنگي ولشكر كشي ها ، بازيگران ، گريم و ... شبيه به همديگر بودند و جالب آنكه برخلاف تصميمات صدا وسيما كه در سريال وطني صحنه هاي خشونت، شكنجه، ضرب و شتم را حذف مي كند ، در سريال كره اي اين صحنه ها به بدون هيچ مشكلي پخش مي شوند.

افسانه دونگ ‌يي

 

 در واقع سريال هاي كره اي كه در چند سال اخير پخش آن از شبكه هاي مختلف تلويزيون ما باب شده در ساختار ، قصه ، بازيها ريا، طراحي صحنه و لباس به شدت تصنعي وسطحي هستند ومخاطب نيز به دليل اينكه در آثار وطني خلاقيت و نوآوري نمي بيند مجبور است كه به ديدن اين گونه آثار كره اي دل ببندد و به جاي تاريخ و تمدن ملي كشورمان به تاريخ دزديده شده خيالي كره دل خوش باشد وبا چشم هاي خود ببيند كه چگونه كره اي ها تاريخ ايران را به نام خود نموده وبا آن مجموعه هاي تلويزيوني خود را ساخته وبه اقصا نقاط جهان صادر مي كنند وبرخود مي بالند كه اين گونه تاريخ خيالي دارند.شايد براي خيلي ها اين پرسش به وجود آيد كه چرا مخاطب ايراني با وجوداين همه ضعف در سريال هاي كره اي باز هم با اشتياق حاضر مي شود 60 قسمت يك سريال كره اي را هفته به هفته دنبال كند ؟

افسانه دونگ ‌يي

 

جواب اين پرسش بسيار ساده است. دلزدگي مخاطب از آثار وطني و پناه بردن به آثار خارجي،! صدا و سيما به عنوان متولي و تهيه كننده و خريدار فيلم هاي سينمايي، ويدئويي و مجموعه هاي تلويزيوني در چند سال اخير راه درستي را در پيش نگرفته است . در بخش فيلم هايي سينمايي عمدتا يا فيلم هاي جديد سينمايي كشورمان به دليل برخي ملاحضات مانند مثلا مشكل داستان ، لباس و حجاب بازيگران زن خريداري و پخش نشدند و در مقابل برخي از فيلم هاي سينمايي چندين بار به شكل تكراري روي آنتن رفتند . در بخش فيلم هاي ويدئويي و تله هم كه تكليف مشخص است با وجود اينكه در سال بالاي 100 تله فيلم ساخته مي شود مخاطب به دليل شتاب زدگي در ساختار، قصه و انتخاب عوامل آن و در نتيجه سطح كيفي پايين اكثر اين گونه فيلم ها حاضر به تماشاي آنها نيست و درساخت اين تله فيلم ها نظارت و دقت آنچناني نيز نمي شود. نتيجه آن كه روز به روز شاهد سير نزولي اين گونه فيلمها هستيم و اكثر فيلم نامه هاي تله فيلمها ضعيف و فاقد جذابيتهاي داستاني هستند وچنگي به دل نمي زنند . در مورد مجموعه هاي تلويزيوني هم به جز تعداد اندكي آثار فاخر مانند : «مختار نامه»، «شوق پرواز» و اين اواخر «كلاه پهلوي» كه پخش آن به تازگي آغاز شده است ، علاقه اي به ديدن ديگر مجموعه هاي تلويزيوني در ژانر هاي مختلف اعم از كمدي ، جدي و درام نيست . چون عمده اين سريال ها با داستان و قصه تكراري ساخته مي شوند و به نوعي به شعور مخاطب احترامي گذاشته نمي شود.

افسانه دونگ ‌يي

 

به هرحال مدتهاست كه كشورهاي صاحب صنعت فيلم سازي ساخت سريالهاي تاريخي را در دستور كار خود قرار داده اند تا از اين طريق بتوانند براي مخاطبين ساير كشورها فرهنگ سازي كنند. كاري كه امروز كشوري مانند كره جنوبي آغاز كرده و با استفاده از استوديوهاي فيلمسازي مجهز شامل لوكيشن ، دكورها و لباس هاي آماده و حضور بازيگران نسل جديد و قديم در كنار يكديگر و روايت زندگاني بزرگان تاريخ اش بتواند در عرصه ساخت سريال هاي تاريخي يكه تازي كند و بتواند مجموع هاي تلويزيوني خود را به ساير كشورهاي جهان عرضه كند و در مقابل ما همچنان در اين زمينه غفلت كرده ايم و ميدان را براي كشوري مثل كره بازگذاشته ايم .

در واقع امروز محبوبيت سريال هاي كره اي در در سراسر جهان رو به افزايش است به نحوي كه اين روزها نقاط مختلف جهان اعم از در قاره آسيا چين ، ژاپن و هند، منطقه خاورميانه، ايران، تركيه و روسيه ، آمريكاي شمالي، مركزي و جنوبي و به ويژه مكزيك و آرژانتين ، اروپاي شرقي و كشورهاي اسكانديناوي و به خصوص مجارستان و نروژ ، شمال آفريقا و مصر نيز استقبال خوبي از اين سريال ها شده ، به نحوي كه امروز كره جنوبي يكي از صادر كنندگان مطرح و اول محصولات فرهنگي به خصوص مجموعه هاي تلويزيوني در سطح جهان است با اين تفاصيل بايد پرسيد سينما و تلويزيون ما چه جايگاهي در صادرات محصولات فرهنگي دارد؟

دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و نهم 7 1391 11:37

كليپ/دكتر حسن عباسي : منتظر مهدي(عج) كسي است كه بداند كه مخل حركت مهدويت رباي سازمان يافته است

افسران - كليپ/دكتر حسن عباسي : منتظر مهدي(عج) كسي است كه بداند كه مخل حركت مهدويت رباي سازمان يافته است
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

كليپ/دكتر حسن عباسي : منتظر مهدي(عج) كسي است كه بداند كه مخل حركت مهدويت رباي سازمان يافته است

امام خامنه اي(مد ظله العالي) : چند سال قبل از اين فساد عظيم اقتصادي من توصيه هاي ماكدي را راجع به فساد اقتصادي مسئولين كشور كردم نمي دانم ده سال است يا بيشتر است استقبال هم كردند ولي خب اگر عمل مي كردند اين فساد بانكي اخير كه حالا همه دستگاهها را پر كرده پيش نمي آمد

دكتر حسن عباسي: به جاي محاكمه كساني كه 3000 ميليارد اختلاس كردند شما بايد مديران صدا و سيما را محاكمه كنيد كه صبح تا شب بانك تبليغ مي كنند
اگر اين بانك قابل اعتماد بود چرا بايد داخلش 3000ميليارد اختلاس بشود
منتظر مهدي(عج) كسي است كه بداند كه مخل حركت مهدويت رباي سازمان يافته است
رباي سازمان يافته يعني بانك
حسين(ع) در صحراي كربلا گفت: شمشيري كه جد من دست شما داد تا از دينش دفاع كنيد مي دانيد چرا رو به من گرفته ايد چون پول مال حرام زير پوست هاي شما جمع شده
صحبت امروز من با شخص رئيس جمهور است آقاي اصولگرا نمي گويم اون روزي كه قرار بود از جيبت يك ليستي را در بياري و مفسدين اقتصادي را نشان دهي دارم بهت ميگم پشت سر دولتتت تئوريسين هاي اقتصادي دولتت يكي پس از ديگري ليبرال تر از همديگه هستند
قرار نبود ما در حكومت ديني معيشت مردم را دست اباهي گري و ليبراليسم بدهيم
امام(ره) موقعي كه آقاي منتظري را عزل كرد در نامه به آقاي منتظري نوشتند:تو بعد از من كشور را مي دهي دست ليبرال ها
تا كجا جلو آمده بانك
زندگي مردم آلوده به بانك است 7ميليارد انسان آب و نانشان دست بانك است
رزق مردم امروز آلوده شده لقمه مردم امروز شبهه ناك شده اگر نگوييم حرام شده
چه بايد كرد؟
ما مي خواهيم مردم را از بانك بگيريم مردم را از پول بگيريم مردم را از بت هاي اين چنيني بگيريم

امام خامنه اي(مد ظله العالي) : ما مثلا بانكداري اسلامي را به وجود آورديم ولي امروز مسائل جديدي راجع به مسائل پولي و بانكداري وجود دارد
بايد اينها را حل كرد بايد اينها را در بانكداري اسلامي بانكداري بدون ربا اينها را ديد
كي بايد اين كارها را انجام بدهد؟ فقه
من همين جا عرض بكنم كه ما نياز به كرسي هاي بحث آزاد فقهي مان در حوزه قم بر آورده نشده است.

افسران گرامي اگر برايتان مقدور است حتما كليپ را ببينيد بسيار كليپ حماسي است

دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و نهم 7 1391 10:18

گران‌ترين خانه جهان در تهران+تصاوير

افسران - گران‌ترين خانه جهان در تهران+تصاوير

افسران - گران‌ترين خانه جهان در تهران+تصاوير

 

افسران - گران‌ترين خانه جهان در تهران+تصاوير

هياهوي خيابان امام خميني تهران و ميدان حسن آباد آنقدر زياد است كه كمتر كسي درب يك موزه نبش خيابان شيخ هادي را پيدا مي كند.
«موزه مقدم» درست در ميان هاي و هوي بازار خريد و رفت و آمد مردم به بانك مجاورش قرار دارد ه.مين كه از ورودي هشتي خانه وارد شوي، زندگي ماشيني را پشت سر مي گذاري. ديوارهاي اين خانه اجازه ورود اين همه هياهو را به حريم خانه كه ارزشمندترين خانه جهان نام دارد، نمي دهد.ارزشمندترين خانه جهان به واسطه داشتن اشياي تاريخي و گرانبها به گرانترين خانه جهان در سالهاي دهه ۳۰ و ۴۰ توسط پروفسور پوپ مورخ آمريكايي كه مقاله اي با عنوان بررسي هنرهاي ايران در مجله «سپيد و سياه» نوشته بود، معروف شد و هنوز هم جزو يكي از منحصر به فردترين خانه هاي ايران و جهان است. اين خانه متعلق به محسن مقدم پسر كوچكتر احتساب الملك شهردار دوره ناصر الدين شاه قاجار است.محسن از كودكي به نقاشي علاقه زيادي نشان مي داد در مكتب كمال الملك نقاشي ياد گرفت حتي در تابلوي معروف كمال الملك از كلاس درشس نيز محسن مقدم به تصوير كشيده شده است محسن براي تحصيل نقاشي به همراه برادرش حسن، به سوئيس رفت و در زمان جنگ جهاني دوم برگشت اما دومين بار براي يادگيري باستان شناسي و تاريخ سفر كرد و اين بار با دست پر همراه گروه هاي باستان شناسي در برخي از محوطه هاي تاريخي مانند ديلمان و شوش به كاوش و نظارت و بازرسي پرداخت. او جزو اولين باستان شناسان ايراني بود كه به همراه اساتيد باستان شناسي در محوطه هاي تاريخي فعاليت مي كرد.

دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و نهم 7 1391 9:11

شهادت تعدادي بسيجي در چابهار

در پي اقدام تروريستي امروز در چابهار، دو بسيجي پايگاه مقاومت بسيج مسجد امام حسين (ع) اين شهرستان به درجه رفيع شهادت نائل آمدند.

در اقدام كور تروريستي ايادي استكبار، ظهر امروز در حوالي مسجد امام حسين (ع) چابهار و مقابل درمانگاه سيدالشهداي اين شهرستان، دو بسيجي جان بركف پايگاه مقاومت بسيج مسجد به شهادت رسيدند.

اين دو بسيجي شهيد با نام‌هاي «مرتضي آسوده» كه در همان لحظات اوليه به شهادت رسيد و «حامد بزي» ديگر بسيجي اين حادثه پس از بروز جراحات سنگين دقايقي پيش در بيمارستان شهيد شد.

براساس اطلاعات دريافتي، شهيد مرتضي آسوده، دانش‌آموز دبيرستان نمونه دولتي و شهيد حامد بزي دانشجوي رشته كامپيوتر دانشگاه آزاد بوده كه در اين اقدام تروريستي به شهادت مي‌رسند.

در پي وقوع اقدام تروريستي امروز در چابهار توسط يكي از كوردلان مقارن ساعت 12:50 دقيقه امروز، فردي با لباس مبدل نظامي در مقابل مسجد امام حسين (ع) و مصلاي اين شهر در كمين خروج نمازگزاران بود كه با شناسايي از سوي نيروهاي انتظامي متواري و مقابل درمانگاه سيدالشهدا خيابان تعاون جنب مسجد خود را منفجر مي‌كند كه در پي اين انفجار تعدادي از نيروهاي بسيج، انتظامي و كودكان شهيد و زخمي مي شوند

دسته ها : اجتماعي
جمعه بیست و هشتم 7 1391 23:47
امام جمعه قطر: در حج ايران را نفرين كنيدشيخ يوسف قرضاوي در خطبه نماز جمعه قطر از زائران خانه خدا خواست در مراسم حج امسال ايران را نفرين كنند
به گزارش مشرق به نقل از جمهوري اسلامي، شيخ يوسف قرضاوي در خطبه نماز جمعه قطر از زائران خانه خدا خواست در مراسم حج امسال ايران را نفرين كنند چرا كه ايران در كنار دولت سوريه ايستاده و جلوي سقوط آن را گرفته است. قرضاوي با اشاره به حمايت‌هاي ايران، چين و روسيه از نظام حاكم بر سوريه گفت: جهان عرب و جهان اسلام بايد در برابر اين سه كشور بايستند چون آنها با حمايت‌هاي سياسي، نظامي و مالي در كنار رژيم حاكم در سوريه قرار گرفته و درحال كشتن مردم در اين كشور هستند. قرضاوي هيچ اشاره‌اي به حمايت‌هاي مالي، تسليحاتي سياسي و تبليغاتي آمريكا، رژيم صهيونيستي، عربستان، قطر و تركيه از شورشيان و مخالفان دولت سوريه نكرد و از جناياتي كه سازمان القاعده و تروريست‌هائي كه اين سازمان افراطي و تروريستي از كشورهاي مختلف براي جنگ با دولت سوريه و كشتار مردم اين كشور اجير كرده به ميان نياورده است. اظهارات قرضاوي نشان مي‌دهد وي به سفارش دولت قطر اين سخنان را به زبان آورده است.
دسته ها : اجتماعي
جمعه بیست و هشتم 7 1391 23:3
افسران - سخنراني/دكتر حسن عباسي : «زناي ذهني» مشكل امروز جامعه است
 

 

 

 

 

 

 

سخنراني/دكتر حسن عباسي : «زناي ذهني» مشكل امروز جامعه است

دكتر عباسي در اين برنامه و طي حدود 25 دقيقه حدود 20 بار از عبارت «زناي ذهني» استفاده كرد و گفت: برخي دانشجويان به من مراجعه مي*كنند و از مشكلات روحي خود بعد از تماشاي اين فيلم*ها و سريال*ها سخن مي*گويند كه مويد همين نكته است!
به گزارش خبرآنلاين با حضور در برنامه ديروز، امروز، فردا به طرح مساله اقبال مردم به سريال*هاي امريكايي و برخي شبكه*هاي فارسي*زبان و به نوعي تجزيه و تحليل اين اقبال پرداخت.
عباسي در اين برنامه كه اكثر دقايق برنامه به شكل متكلم وحده سخن مي*گفت و مجري در اكثر دقايق نقش تماشاگر را داشت، بارها براي ادامه صبحت*هاي خود به كمبود وقت برنامه اشاره مي*كرد و بدون توقف و پاسخگويي به سوالات مطروحه، مباحث خود را ارائه مي*داد.
وي در اين برنامه بارها به تدريس خود در دانشگاه*ها اشاره كرد و از طرح تدريس سريال «ويكتوريا» در دانشگاه و رمزگشايي از مفاهيم و لايه*هاي پنهان اين مجموعه سخن گفت.
در بخشي از سخنان عباسي او به رابطه مردم و بويژه جوانان با اينگونه سريال*ها اشاره كرد و گفت: وقتي جوانان ما امكان ازدواج ندارند و از تماشاي اين مجموعه*ها به يك غليان و هيجان كاذب مي*رسند، به يك تخيل سازي و مشابه سازي دست مي*زنند كه من از آن به عنوان «زناي ذهني» ياد مي*كنم.
وي البته اضافه كرد اين تركيب را سال*ها پيش شهيد پاك*نژاد در رساله*اي مطرح كرده كه متاسفانه مسئولان ما در حال حاضر از طرح اينگونه موضوعات خجالت مي*كشند.
عباسي اضافه كرد: تماشاي اين سريال*ها براي زوج*هايي كه ظرفيت جنسي و تقواي مناسب ندارند نيز به هيچوجه خوب نيست!
وي در اين برنامه و طي حدود 25 دقيقه حدود 20 بار از عبارت «زناي ذهني» استفاده كرد و گفت: برخي دانشجويان به من مراجعه مي*كنند و از مشكلات روحي خود سخن مي*گويند كه مويد همين نكته است!
عباسي اضافه كرد: بار عاطفي و جنسي اين گونه سريال*ها كه به صورت هفتگي پخش مي*شده در اينجا گاه براي يك دانشجو كه ظرف 20 روز همه قسمت*ها را تماشا مي*كند اصلا قابل تحمل نيست. گاهي مي*بينم در برخي خوابگاه*ها دانشجو شب تا صبح خود را مشغول فيلم*ديدن است، مسلم است تاثير اين مجموعه*ها براي اين دانشجو بسيار بيشتر از مخاطب اصلي در فضاي فرهنگي غرب است.
وي همچنين با اشاره به آناليزهاي به هنگام در مورد تهاجم فرهنگي غرب براي تصرف مغزها و قلب*ها، بارها تاكيد كرد: اين مشكل امروز جامعه هست اما نبايد نگران باشيم چون در حال حاضر قابل بررسي و رفع است اگر دير به فكر نيافتيم.
عباسي در اين برنامه همچنين با اشاره به خاستگاه اصلي توليد چنين مجموعه*هايي در امريكا، فروپاشي خانواده و عادي شدن روابط زن و مرد در غرب را محصول توليد چنين مجموعه*هايي دانست و تصريح كرد: تمام اين مجموعه*ها را تجزيه و تحليل كرديم كه با همكاري رسانه*ها و مردم و جوانان مي*توانيم آنها را در اختيار همه قرار دهيم.
وي همچنين تيزبيني در برخورد با تهاجم فرهنگي را در خصوص طراحي «دارا و سارا» در برابر «باربي» نيز يادآور شد.
عباسي همچنين با انتقاد تلويحي از دولت و رييس جمهور در خصوص برخورد با مفاسد اجتماعي گفت: وقتي با نسلي روبرو هستيم كه منابع اطلاعاتي بسياري دارد و سرگرمي*هاي بسياري نمي*توان بدون فرهنگ*سازي در خيابان او را به حجاب وادار كرد. البته كار دستگا*ه*هاي قضايي و انتظامي بايد به جاي خود انجام شود اما مقامات اجرايي نمي*توانند بگويند اين به ما ربطي ندارد، كار فرهنگ*سازي وظيفه دولت است

دسته ها : اجتماعي
جمعه بیست و هشتم 7 1391 21:38
 

كليپ/دكتر حسن عباسي : سينماي ما از اقتصاد ما ديني تر است

افسران - كليپ/دكتر حسن عباسي : سينماي ما از اقتصاد ما ديني تر است
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
كليپ/دكتر حسن عباسي : سينماي ما از اقتصاد ما ديني تر است

ما چه جامعه خودمان ديني است؟
اقتصاد ما همان قدر ديني است كه سينماي ما ديني است و من معتقدم سينماي ما از اقتصادمان ديني تر است
سياست ما چقدر ديني است ؟
من به عنوان يك معلم استراتژيك به شما مي گويم فرهنگ و هنر ما ديني تر از سياست ماست
به مراتب سينماي ما دهها بار و صدها بار از اقتصادمان ديني تر است
شما ببينيد ما يك پديده اي داريم در قرآن به نام ربا قيد صريح مي آورد قرآن كه اين جنگ با خداست
بانك اساسش بر رباست
آقاي پروفسور نايل فرگوسن كتابي نوشته دو سال گذشته كه چرا فروپاشي در اقتصاد غرب دارد شكل مي گيرد....

#كليپ
 
دسته ها : اجتماعي
جمعه بیست و هشتم 7 1391 18:30
گلايه پيامبر از پدران آخرالزمان
روزي پيامبر اكرم (صلوات الله عليه و آله) به بعضي از كودكان نگاه كرد و فرمود: «واي بر فرزندان آخرالزمان از روش ناپسند پدرانشان!»
گفتند: «يا رسول‌الله! از پدران مشرك آنان؟»
فرمود: نه! از پدران مسلمان كه به فرزندان خود، هيچ‌يك از احكام ديني را نمي‌آموزند و اگر فرزندان نيز در پي فراگيري (از معلمان و مربيان شايسته) برآيند، آنان را بازمي‌دارند و تنها به اندك درآمدهاي مالي ايشان خرسند مي‌گردند. پس بدانيد كه من از چنين پدراني بيزارم و آنان نيز از من بيزارند. جامع الاخبار، ص106
دسته ها : اجتماعي - مذهبي
جمعه بیست و هشتم 7 1391 1:42

جشن بزرگ دهمين صراط


بسم الله الرحمن الرحيمبه مناسبت ميلاد بزرگ امام هادي عليه السلام فراجشني در دانشگاه شهيد رجايي با سخنراني استاد رائفي پور با همكاري دانشگاه شهيد رجايي، سايت ANTi666 ، كانون مهدويت سنا و سايت اسلام مووي برگزار مي گردد.

موفق باشيد

دسته ها : اجتماعي
جمعه بیست و هشتم 7 1391 1:14

هك شدن صفحه فيس‌بوك شبكه من و تو / فراخوان عجيب ضد انقلاب!

افسران - هك شدن صفحه فيس‌بوك شبكه من و تو / فراخوان عجيب ضد انقلاب!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
در چند روز گذشته صفحه فيس‌بوك «بفرماييد شام» كه متعلق به برنامه‌اي در شبكه بهايي من‌ و‌ تو است، به همراه صفحات مرتبط به اشخاص ديگر اين شبكه، توسط گروهي كه خود را «سربازان اسلام» مي‌خوانند، در چندين بار پياپي هك شده است .
اما نكته جالب اين ماجرا آنجاست كه دست اندركاران اين شبكه با وجود امكانات و حمايت‌هاي فني و مالي نامحدود از پس توانمندي فني و تكنيكي يك گروه هكري عاجز و مستاصل شده و دست التماس به دست اندركاران سايتي چون خودنويس دراز مي‌كنند.

سايت خودنويس هم كه ننگ سابقه توهين به مقدسات ايرانيان را نيز در كارنامه خود دارد، با انتشار صفحات هك شده اين شبكه بهايي ورود خوانندگان اندكش به فيس بوك را قدغن كرده و از آنان مي‌خواهد از عضو شدن در اين صفحات تا باز پس گيري مجددش اكيدا خودداري كنند
دسته ها : اجتماعي
جمعه بیست و هشتم 7 1391 1:4

هر چي گشتم چيز جالب ي پيدا نكردم براي قرار دادن توي  وبلاگ

تصميم گرفتم خودم دوباره دست به قلم بشم

خوب چي مي شه كرد

مهم حرف دل رو زدنه

حالا به هر طريقي كه بشه

امروز دوم روز ذي الحجه است

اين ايام  خيلي مهم هست

بارها به همه گفتم و توي خيلي از وبلاگ ها هم قرار دادم كه اين روز اعمال خاص داره

ولي ي بار ديگه از همه شما مي خواهم اين روز ها رو سبك نشماريد

سعي كنيد به هم ديگه دعا كنيد

سعي كنيد كمتر گناه كنيد

كمتر دروغ بگيد

كمتر غيبت و تهمت بزنيد

ما ها عادت داريم اين حرف هارو مي شنويم ولي عمل نمي كنيم

خودمون به همه مي گيم ولي بازهم عمل نمي كنيم

انگاري غيبت و دروغ و دورنگي شده كار همه مردم

ي جا روضه رفته بودم .

خانم جلسه انقدر قشنگ حرف مي زد كه ادم رو مات و مبهوت خودش مي كرد

ولي وقتي رسيد به دعا خوندن ديدم اي بابا اين بنده خدا هم از ماها بدتره

شروع كرده به بدعت گذاشتن به دعا ي توسل

واقعا موندم چي بگم

نمي دونم چرا ما ها همهگي  ي جورايي دلمون مي خواهد احكام صادر كنيم

ان شالله اين روزها خدا خودش بهمون كمك كنه تا ادم بشيم.

شايد عاقبت به خير هم شديم

 

دسته ها : اجتماعي
پنج شنبه بیست و هفتم 7 1391 11:50
 

فيلم: صحنه بمباران پهباد ايراني/ پهپادهاي ايراني از پرواز بر فراز ناوهاي امريكايي تا تصويربرداري از «ديمونا»

افسران - فيلم: صحنه بمباران پهباد ايراني/ پهپادهاي ايراني از پرواز بر فراز ناوهاي امريكايي تا تصويربرداري از «ديمونا»
 
 
 
 
 
 
 
 
خبر كوتاه بود، پهباد ناشناس در 50 كيلومتري تاسيسات افسانه‎اي هسته‎اي اسرائيل منهدم شد. مبدا ارسال كننده اين پهباد معلوم نبود، چند روز بعد سيد حسن نصر الله اعلام كرد كه پهباد منهدم شده متعلق به حزب الله است و ساخت ايران.
به گزارش رجانيوز، اين خبر از سوي سيد صادق الوعد با سكوت كامل دولت مردان اسرائيل روبرو شد اما اين خبر اين سوال را در افكار عمومي ايجاد كرده است: توان پهبادسازي ايران چقدر است؟ و نقش RQ در ارتقاء اين توان به چه ميزان است؟

سابق بر اين، ايران با استفاده از پهبادهاي ساخت خود بر فراز خليج فارس تصاوير متعددي از تردد ناوهاي آمريكايي منتشر ساخت. اين تصاوير در ابتداي امر با انكار مسئولين نظامي ايالات متحده مواجه شد اما استمرار آن باعث شد تا به توان ره گيري ايران توسط هواپيماهاي بدون سرنشين اقرار كند.در آن زمان هنوز هواپيمايي RQ-170 به دست ايران نيفتاده بود.
 
دسته ها : اجتماعي
پنج شنبه بیست و هفتم 7 1391 8:38

سخنراني/دكتر حسن عباسي در جمع اعضاي اتحاديه‌هاي اسلامي : پخش انيميشن موهن در صدا و سيما!

افسران -  سخنراني/دكتر حسن عباسي در جمع اعضاي اتحاديه‌هاي اسلامي  : پخش انيميشن موهن در صدا و سيما!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

سخنراني/دكتر حسن عباسي در جمع اعضاي اتحاديه‌هاي اسلامي : پخش انيميشن موهن در صدا و سيما!

دكتر عباسي با اشاره به هجمه دشمن به انبيا گفت: با ساخت انيميشن «يوگي» كه در ايران نيز پخش شد، شيخ‌الانبيا حضرت نوح (ع) را مورد اهانت قرار دادند.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، حسن عباسي شامگاه دوشنبه در جمع اعضاي اتحاديه‌هاي اسلامي دانش‌آموزان كرمان اظهار داشت: طي روزهاي گذشته شاهد علني شدن برخورد شيطان با اسلام، قرآن، حق و پيامبر اكرم (ص) و دوقطبي شدن جبهه جهان هستيم.

وي با اشاره به مردم ايران از بيش از 30 سال گذشته براي پياده كردن دين اسلام تلاش مي‌كنند، تصريح كرد: شيطان با تمام توان در برابر اين قضايا مي‌ايستد.

عباسي بيان كرد: شيطان انتقام خود از قرآن را با به آتش كشيدن قرآن و انتقام از رسول‌الله (ص) را با ساخت فيلم‌هاي موهن مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه ملت ما بيش از 30 سال حرف حق مي‌زنند و ديگر ملت‌ها را به خود فرا مي‌خوانند، تصريح كرد: تمام قدرت‌هاي جهان مادي با 27 هزار كلاهك اتمي فقط تهديد مي‌كنند و خط و نشان مي‌كشند.

عباسي اذعان كرد: دشمن مي‌داند كه مردم ما نداي الله‌اكبر را سر دادند و «لا‌اله‌الا‌الله» را طلب كردند و الهه‌ها را كنار زدند و «الله» را انتخاب كردند.

وي افزود: ما در دوره ايمان به سر مي‌بريم و مسلمان بودن كفايت نمي‌كند بلكه مومن بودن كفايت مي‌كند، اسلام بايد به ايمان تبديل شود يعني ايمان به قلب ما وارد شود.

وي با اشاره به اينكه ايمان داراي متعلق‌هاي هفت‌گانه است، بيان كرد: اگر اين متعلق‌ها گرفته شود، اصول و فروع دين از ما گرفته مي‌شود.

عباسي ايمان به خدا، غيب، ملائكه، ارسال انبياء، كتاب، آخرت و آيه‌هاي الهي را متعلق‌هاي هفت‌گانه ايمان برشمرد.

وي با بيان اينكه اين متعلقات از 150 سال قبل مورد هجوم گسترده قرار گرفته است، عنوان كرد: بنيان دروس زيست در دبيرستان و دانشگاه‌هاي ما داروينيزم است و حرف‌هاي اسلام به كتاب‌هاي درسي ما وارد نشده است.

عباسي تصريح كرد: مشكلات ما در جنبش نرم‌افزاري توليد علم اين است كه زيست‌شناسي ما دارويني است.

دسته ها : اجتماعي
پنج شنبه بیست و هفتم 7 1391 1:37

خريد يك شلوار تو مركز خريد!!!

افسران - خريد يك شلوار تو مركز خريد!!!
 
دسته ها : اجتماعي
پنج شنبه بیست و هفتم 7 1391 1:31

انديشكده تحقيقات رسانه‌اي خاورميانه: ايران به آستانه‌ هسته‌اي رسيده است

افسران - انديشكده تحقيقات رسانه‌اي خاورميانه: ايران به آستانه‌ هسته‌اي رسيده است
 
دسته ها : اجتماعي
چهارشنبه بیست و ششم 7 1391 13:44
 
نقل قول:
شب گذشته كاروان بازيگران سينما و تلويزيون، با استفاده از سهميه مخصوص، براي انجام مناسك حج تمتع عازم عربستان شدند.

مشرق،
در شرايطي كه شمار قابل توجهي از متقاضيان حج تمتع، سال‌هاست براي انجام اين فريضه لحظه‌شماري مي‌كنند و هر ساله تعدادي از آنها به واسطه كهولت سن و بيماري فوت كرده و توفيق انجام اين فريضه را از دست مي‌دهند، ديشب تعدادي از بازيگران سينما و تلويزيون عازم عربستان شدند.

تعدادي از بازيگران سينما و تلويزيون، ديشب با استفاده از سهميه مخصوص و حمايت ويژه يك جريان خاص دولتي با پرواز شماره 1532 تهران را به مقصد جده ترك كردند تا اعمال حج تمتع را به جاي آورند.

تينا آخوندتبار، لعيا زنگنه، سحر قريشي، رزيتا غفاري، شهرزاد كمال‌زاده، سمانه پاكدل، زهرا عاملي، ماه‌چهره خليلي و مادر مهناز افشار از جمله حاضران در اين كاروان بودند.

همچنين شنيده شده بهنوش طباطبايي، اميرحسين مدرس، جهانبخش سلطاني، محمدعلي باشه‌آهنگر و برخي ديگر از سينماگران نيز در اين كاروان حضور داشته‌اند. برخي از هنرمندان نيز در دقيقه 90 به علت مسائل كاري نتوانستند با اين گروه عازم مكه مكرمه شوند.

"علي.ك" مسؤول هماهنگ‌كننده سفر سينماگران به حج، در دقايق آخر به دلايل نامعلومي از سفر باز ماند.

اين در حالي است كه پيش از اين، رئيس جديد سازمان حج و زيارت بارها با تأكيد بر سياست هدفمندسازي سهميه‌هاي حج و حذف سهميه‌هاي خاص، تصريح كرده بود "حق مردم متعلق به آنهاست و دادن و بخشيدن حقوق مردم به ديگران معنا ندارد."

چندي قبل نيز زهره طبيب‌زاده نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي به دنبال خبري در پايگاه خبري مشرق مبني بر اعزام هنرمندان خارج از نوبت به حج، طي تذكر كتبي ارائه توضيح وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي پيرامون علت اعلام اسامي هنرمندان تئاتر و سينما براي تشرف به حج تمتع را خواستار شده بود.

مبناي اين سفرها با چند پرسش اساسي روبروست:
1. اعزام هنرمندان براساس چه معيار و ملاكي و سياست فرهنگي انجام مي‌شود؟
2. نتيجه، بازخورد و انعكاس اين سفرها در آثار و توليدات هنري چگونه ارزيابي و ديده مي‌شود؟
3. چرا هنرمندان ديگر رشته‌ها از چنين امتيازي كه به‌راحتي در اختيار چهره‌هاي گيشه‌پسند سينما قرار مي‌گيرد، سهم و بهره‌اي ندارند؟

چرا هنرمندان ديگر رشته‌ها مانند نويسندگان، شعرا و ... از كاروان حج جا مي‌مانند و حمايت‌هاي دولتي فقط شامل سوپراستارهاي سينما مي‌شود كه در كارنامه هنري خود، تقريباً گوشه‌چشمي به آثار معناگرا و ارزشي نداشته‌اند و حتي برخي از آنها به دلايلي روشن، ممنوع‌التصوير هستند به گونه‌اي كه حتي برخي از آنان به دليل بعضي نقش‌هاي هنري و رفتار خاص خود در جامعه، در كنار خانه خدا مورد انتقاد زائران ايراني قرار مي‌گيرند يا به استفاده از رانت‌هاي دولتي و ارتباط با جريان انحرافي متهم مي‌شوند.

موضوع اعزام هنرمندان به سفر عمره مفرده و يا حج تمتع، يكي از برنامه‌هاي ويژه دولت است كه پايه و اساسش در دولت احمدي‌نژاد گذاشته شده است. اگرچه اين ماجرا با اعزام هنرمنداني چون محمدحسين لطيفي در حج تمتع سال 86 آغاز شده اما در سال 90 و با اعزام دسته‌جمعي سوپراستارهاي سينما مانند محمدرضا شريفي‌نيا، حسام نواب صفوي، محمدرضا گلزار، الناز شاكردوست، مهناز افشار، الهام حميدي و ... رنگ و بوي تازه‌اي پيدا كرد و موجب انتقادهايي در جامعه هنري كشور شد.رزيتا غفاري و ماه‌چهره خليلي- سالن حجاج فرودگاه مهرآباد


تينا آخوند تبار و شهرزاد كمال زاده- سالن حجاج فرودگاه مهرآباد


تينا آخوند تبار و شهرزاد كمال زاده- سالن حجاج فرودگاه مهرآباد


سحر قريشي- سالن حجاج فرودگاه مهرآباد


زهرا عاملي مجري تلويزيون- سالن حجاج فرودگاه مهرآبادماه‌چهره خليلي- سالن حجاج فرودگاه مهرآباد


سمانه پاكدل- سالن حجاج فرودگاه مهرآباد


مهناز افشار- سالن حجاج فرودگاه مهرآباد
دسته ها : اجتماعي
چهارشنبه بیست و ششم 7 1391 13:25
افسران - پوستر / از صداي سخن عشق نديدم خوشتر .... با كيفيت بالا
دسته ها : اجتماعي
چهارشنبه بیست و ششم 7 1391 11:59

 

افسران - مصاحبه/ دكتر حسن عباسي: نبود استراتژي مشكل سينماي مستند است

خبرگزاري فارس:حسن عباسي در نشست بررسي سينماي مستند سياسي با اشاره به اينكه نبود استراتژي مشكلي است كه تمامي سينماي ما از جمله سينماي مستند، سال*ها است با آن درگير است، گفت: اگر قرار است يك مستندساز به حقيقت دست يابد و آن را منعكس كند، بايد خود با مقولات مختلف آشنايي داشته باشد.


به گزارش خبرنگار سينمايي فارس،نشست تخصصي جشنواره بين المللي سينماحقيقت با موضوع بررسي سينماي «مستند سياسي» با حضور دكتر حسن عباسي (فعال فرهنگي و سياسي)، سيدناصر هاشم زاده (رمان نويس و فيلمنامه نويس) و محمود گبرلو نويسنده و منتقد سينما برگزار شد.
براساس اين گزارش، حسن عباسي در ابتداي اين نشست با اشاره به اين كه سينماي مستند در جهان جايگاه ويژه اي دارد و اميدواريم در ايران نيز جايگاه واقعي خود را پيدا كند اظهار داشت: به همين دليل است كه «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» تصميم گرفت تا نشست*هاي تخصصي خود را به جريان مستند اختصاص دهد تا راهكارهايي مناسب براي مستندسازان جوان تبيين شود.
وي افزود: نبود استراتژي مشكلي است كه تمامي سينماي ما از جمله سينماي مستند، سال ها است با آن درگير است.
او ادامه داد: اگر قرار است يك مستندساز به حقيقت دست يابد و آن را منعكس كند، بايد خود با مقولات مختلفي مثل فلسفه، عرفان، مذهب و بسياري از مسائل ديگر آشنايي داشته باشد تا در بيانش دچار نقصان نشود.
سيد ناصر هاشم*زاده نيز در اين نشست، با تأكيد بر اينكه ما در سينماي مستند مي*توانيم به حقيقت دست پيدا كنيم، گفت: نبايد فقط به*دنبال فرم و تكنيك باشيم، به نظر من نياز نيست كه يك فيلم*ساز مستند حتماً فيلسوف، عارف و يا عالم باشد تا بتواند اين مفاهيم را در آثارش بيان كند، بلكه هنرمند كسي است كه مباني هنر را مي*شناسد و با اتصالي كه به رحمانيت خداوند دارد، با تلاش به حقيقت دست پيدا مي*كند.
وي با بيان اينكه هنرمند نمي*تواند جز اين را توجيه كند، افزود: هنرمند نمي*تواند حرفي غير از حقيقت بزند. يعني با دوربين*اش يك زباله را نشان دهد و بگويد اينجا باغچه گل است، بنابراين مستندساز بايد به حقيقت نظر داشته باشد.
عباسي در بخش ديگري از سخنانش گفت: فيلم*ساز مستند بايد براي ساخت آثار سينمايي سياسي جست وجوگر باشد و با ديدي باز به مسائل نگاه كند تا بتواند تحليل خوبي به تماشاگر ارائه نمايد. چنانكه مي توان از موفق ترين فيلم سازان سينماي سياسي جهان به مايكل مور اشاره كرد. مستندسازي كه تأثيرگذار بوده و در بيان حقيقت نسبتاً موفق عمل كرده است. همچنين سال گذشته فيلمي به نام جست و جوگر در جشنواره بين*المللي فيلم فجر از سينماي امريكا به اكران درآمد كه در آن به سرنوشت استاداني مي پرداخت كه به خاطر رد كردن نظريه داروين از دانشگاه*هاي امريكا اخراج شده بودند. از اين فيلم نيز مي توان به عنوان يك فيلم موفق سياسي ياد كرد.
سيد ناصر هاشم زاده نيز در اين نشست گفت: اگر سينماي مستند بخواهد به بعضي از ناهنجاري ها بپردازد، ممكن است به آن ايراد بگيرند و از آن به عنوان سياه نمايي ياد كنند. اما فيلم ساز مستند بايد طوري به موضوع بپردازد كه نگاه رحماني در آن وجود داشته باشد. يعني اگر سياهي ها را هم نشان مي دهيم، بايد براي اصلاح كردن آن باشد.
براساس اين گزارش، حسن عباسي در بخش پاياني اين نشست با بيان اين كه امروزه سينماي مستند از شأن، جايگاه و تأثير بالايي در مناسبات جهاني برخوردارست، تصريح كرد: بسياري از استادان و محققان ما مي بايست به جاي نوشتن پژوهش هاي 800 صفحه اي، به ساخت فيلم هاي 30 دقيقه اي مستند بپردازند و حرف خود را از طريق اين رسانه كه قابل فهم تر و تأثيرگذارتر است، بزنند.
وي در خاتمه صحبت هايش اظهار داشت: همچنين بايد متوليان دولتي در بخش هاي اقتصادي و اجرايي توجيه شوند كه وقتي يك پروژه چند ميليون دلاري را اجرا مي كنند، در كنارش يك فيلم مستند 50 دقيقه*اي نيز در مورد همان پروژه بسازند و به جاي گزارش كارهاي مكتوب، گزارش كاري با توليد فيلم مستند ارائه كنند.اگر امروز افلاطون زنده بود، او نيز فيلم مستند مي*ساخت.

 
دسته ها : اجتماعي
دوشنبه بیست و چهارم 7 1391 16:29

فضيلت امر به معروف و نهي از منكر

امر به معروف برتر از جهاد

حضرت علي عليه السلام اهميّت امر به معروف و نهي از منكر را در مقايسه با جهاد در راه خدا اين گونه بيان مي فرمايند: همه اعمال نيك و حتي جهاد در راه خدا در مقايسه با امر به معروف و نهي از منكر مثل قطره در مقابل درياست. همچنين امام عليه السلام در پاسخ به اين شبهه كه ممكن است بر اثر امر به معروف و نهي از منكر جان يا روزي كسي به خطر بيفتد مي فرمايند:
امر به معروف و نهي از منكر نه اجل كسي را نزديك مي سازد و نه روزي او را كم مي كند.
امر به معروف و نهي از منكر دو صفت الهي

حضرت علي عليه السلام در اهميّت امر به معروف و نهي از منكر، آن دو را اوصاف الهي مي شمارند: امر به معروف و نهي از منكر دو صفت از صفات پسنديده خداوند سبحان است و اين دو مرگ كسي را نزديك نمي كنند و روزي را نمي كاهند.
امر به معروف برترين اعمال

علي عليه السلام در تبيين اهميّت مسأله امر به معروف و نهي از منكر مي فرمايند:
«امر به معروف با فضليت ترين اعمال بندگان خداست» و در جاي ديگر مي فرمايند: هدف نهايي دين امر به معروف و نهي از منكر و بر پاداشتن حدود الهي است.
امر به معروف و نهي از منكر، نوعي از جهاد

از علي عليه السلام درباره ايمان سؤال كردند، آن حضرت فرمودند: ايمان بر چهار ستون صبر، يقين، عدل و جهاد استوار است، حضرت در ادامه و در معرفي بيشتر جهاد اضافه مي كنند: جهاد كه از پايه هاي اصلي ايمان است خود بر چهارگونه انجام مي گيرد كه دو صورت آن امر به معروف و نهي از منكر است… هر كه امر به معروف را به جاي آورد، با مومنان همراهي كرده و آن ها را نيرومند ساخته است و هر كه نهي از منكر كند در حقيقت بيني منافقان و افراد دو رو را به خاك ماليده است.
ب: تشويق به امر به معروف و نهي از منكر

در موارد بسياري علي عليه السلام مردم را به امر به معروف و نهي از منكر تشويق فرموده اند؛ به عنوان نمونه به چهار مورد اشاره مي شود:
دستور به اجراي امر به معروف و نهي از منكر

حضرت درمناسبت ها و موقعيت هاي گوناگوني از افراد مي خواهند كه اين دو تكليف را به جاي آورند. از جمله مي فرمايند: عمل كننده به نيكي و بازدارنده از شرّ و بدي باش. نيز مي فرمايند: امر كننده به معروف و نهي كننده از منكر باش.
سبقت گيري در امر به معروف

مردم بيشتر در امور مادي نظير كسب مقام و مال به رقابت مي پردازند. علي بن ابيطالب عليه السلام به عنوان رهبري الهي كه مسئوليّت نشان دادن راه هاي واقعي كمال را به عهده دارد راه صحيح سبقت گيري را اين گونه بيان مي كنند:
اي مردم اگربه ناچار مي خواهيد باهم رقابت كنيد، پس چه بهتر كه در برپايي حدود الهي و امر به معروف برهم پيشي گيريد و سعي كنيد هر يك از شما بيشتر و بهتر از ديگري در اين عرصه بكوشد.
اظهار رضايت از آمرين به معروف و ناهين از منكر

چون مردم مصر در مقابل ستم و فساد و تباهي ايستادگي كردند و از رهبران خود در خواست كردند كه احكام الهي را رعايت كنند و از ستم خودداري كنند، اين كار آن ها كه مصداق كامل امر به معروف نهي از منكر، موجب خوشنودي علي عليه السلام شده بود. از اين رو آن حضرت هنگامي كه مالك اشتر را به عنوان استاندار مصر به آن سرزمين فرستادند، طيّ نامه اي كه نوشتند از كار آن ها قدرداني كردند. حضرت در آن نامه فرمودند: اين نامه از بنده خدا علي اميرالمؤمنين به سوي آن دسته از مردم مصر است كه براي خدا به خشم آمدند، در آن هنگام كه در زمين نافرماني خدا مي شد و حقّ خدا رعايت نمي شد و ستم در همه جا شايع بود و نه به معروف عمل مي شد و نه از منكر و زشتي جلوگيري به عمل مي آمد….
منع از ترك امر به معروف و نهي از منكر

شيوه ديگر از تشويق به رعايت تكليف امر به معروف و نهي از منكر اين است كه گاه حضرت به جاي امر مستقيم به اجراي اين دو تكليف از ترك اين دو مهّم منع فرمودند و مي گفتند: از پشت كردن به يكديگر و ترك امر به معروف و نهي از منكر پرهيز كنيد.
ج: ترك امر به معروف… و آثار آن
تسلط بدكاران نتيجه ترك امر به معروف و نهي از منكر

وقتي علي بن ابيطالب عليه السلام دربستر شهادت قرار گرفتند، به امام حسن و امام حسين عليه السلام سفارش هاي بسياري درباره رعايت احكام و مقررات اسلامي و نحوه شركت در فعاليت هاي اجتماعي كردند.از جمله مواردي كه در آن سفارش ها به چشم مي خورده توجّه به امر به معروف و نهي از منكر است: امام عليه السلام در قسمتي از اين مطالب مي فرمايند: از تشويق همديگر به انجام كارهاي شايسته و بازداشتن از ارتكاب كار زشت خودداري نكنيد و بدانيد كه اگر اين كار راترك كرديد بدكاران بر شما مسلط مي شوند. وقتي آن ها مسلط شدند هر اندازه دعا كنيد دعاي شما قبول نمي شود….
عذاب و لعنت و… نتيجه امر به معروف و…

در خطبه قاصعه علي عليه السلام هشدار مي دهند و مي فرمايند: خداوند سبحان گذشتگان را از رحمت خود دور نكرد مگر به خاطر ترك امر به معروف و نهي از منكر؛ يعني افراد سفيه را كه بي خردانه مرتكب گناه مي شدند براي نافرماني هايشان از رحمت خود دور ساخت و خردمندان و صاحبان انديشه راهم به جهت ترك نهي از منكر دچار عذاب و لعن كرد.
از دست دادن نيروي تشخيص

از آثار بسيار خطرناك ترك امر به معروف و نهي از منكر آن است كه قدرت تشخيص امور از انسان گرفته مي شود. ابوجحيفة، از ياران مورد اعتماد علي عليه السلام مي گويد: شنيدم كه اميرالمومنين عليه السلام درباره امر به معروف و نهي از منكر مي فرمودند: بر اثر دور ماندن از رحمت الهي اوّل چيزي كه از آن محروم مي شويد جهاد با دست است، سپس با زبان و بعد از آن جهاد با قلب هايتان است. آنگاه فرمودند:
كسي كه حتي با قلبش به طرفداري از نيكي ها و مبارزه با منكرات برنخيزد، قلبش واژگون مي شود يعني توان تشخيص نيك و بد را از دست مي دهد.
شكايت از تاركان امر به معروف و نهي از منكر

علي عليه السلام در ضمن خطبه اي دشمن ترين مردم را در نزد پروردگار عالم دو طايفه معرفي مي كنند: دسته اوّل كساني اند كه به جهت نافرماني خداوند، آن ها را به خودشان واگذاشته است. دسته دوّم گروهي اند كه ناداني ها را در خودجمع كرده اند و افراد ناآگاه را گمراه مي كنند.
آن حضرت در ادامه مي فرمايند: به خدا شكايت مي كنم از آن گروهي كه با جهل و ناداني زندگي مي كنند و در گمراهي مي ميرند. در نزد آن ها چيزي زشت تر از معروف و پسنديده تر از منكر نيست. اگر كتاب خدا را به صورت صحيح به آن ها ارائه كنيد وقعي نمي نهند، ولي اگر در احكام خدا به گونه اي كه با ميل آن ها هماهنگ شود تحريفي انجام گيرد، آن را با اشتياق مي پذيرند.
ه : وضع امر به معروف و نهي از منكر در آخرالزمان

حضرت امير عليه السلام در يكي از خطبه ها، ضمن اخبار از حوادث بعد از خود مي فرمايند: بعد از من روزگاري خواهد آمد كه چيزي در آن پنهان تر از حقّ و آشكارتر از باطل نخواهد بود. و در شهرها چيزي زشت تر از كار نيك و زيباتر از اعمال زشت و منكر نخواهد بود.
و: فلسفه امر به معروف و نهي از منكر و آثار آن

براي امر به معروف و نهي از منكر حكمت هاي بسيار نقل شده است اما آنچه در برخي از سخنان علي عليه السلام آمده است چنين است:
امر به معروف و نهي از منكر، مايه اصلاح عوام

علي بن ابيطالب عليه السلام در مورد حكمت امر به معروف و نهي از منكر مي فرمايند: خداوند متعال فرماندادن به كارهاي پسنديده را براي اصلاح عوام و سوق دادن آن ها به راه رستگاري و سعادت واجب كرد. همينطور نهي از منكر و باز داشتن از كارهاي ناپسند را واجب فرمود تا از كارهاي ناشايست و ارتكاب معاصي كم خردان جلوگيري شود.
موجب سلامت دنيا و آخرت است

امر به معروف و نهي از منكر درفرهنگ اسلامي (برخلاف نظر اغلب مردم كه گمان مي كنند پايبندي به اين دو تكليف ممكن است به مصالح دنيوي فرد ضرر داشته باشد) از جمله عوامل حفظ سلامت دنيا و حتي آخرت انسان هاست. علي عليه السلام در اين باره مي فرمايند:
هر كه در او سه چيز وجود داشته باشد دنيا و آخرتش سالم خواهد بود: اوّل اين كه امر به معروف كند و اگر كسي او را به معروف امر كرد آن را بپذيرد. دوّم اين كه از كارهاي زشت نهي كند و خود نيز از مرتكب شدن منكران بپرهيزد.
پابرجايي شريعت و توانمندي مومنان

از علل تشريع امر به معروف برپايي دين ذكر شده است. حضرت امير عليه السلام مي فرمايند: استواري و برپايي دين نتيجه امر به معروف و نهي از منكر است. در جاي ديگر مي فرمايند: هر كه امر به معروف كند، مومنان را تقويت كرده و پشت آن ها را محكم ساخته است و كسي كه نهي از منكر كند بيني منافقان را به خاك ماليده است.
ز: مراتب امر به معروف و نهي از منكر

نهي از منكر به شكل هاي مختلف قابل اجراست و مراتب آن از جهت ثواب و ارزش با همديگر متفاوتند. علي عليه السلام مي فرمايند: گروهي از مردم با دست و زبان و قلب خود به مبارزه با منكرات مي پردازند. اين طايفه همه خصلت هاي نيك را در خود جمع كرده اند. گروهي تنها با زبان و قلب، و نه با دست، به مبارزه با منكر برمي خيزند كه اين طايفه به دو خصلت نيك تمسك جسته اند يكي را رها ساخته اند. گروهي ديگر تنها با قلب خود به مبارزه با منكر مي پردازند و مبارزه با دست و زبان را وا مي نهند. اين گروه تنها به يك خصلت نيكو اكتفا كرده اند امّا دسته اي هم هستند كه نه با زبان و نه با قلب و نه با دست با منكرات مبارزه نمي كنند. اين ها در حقيقت مردگان زنده نمايند.
ح: ذم آمران بي عمل

در يكي از خطبه هاي نهج البلاغه علي عليه السلام مردم را نصيحت مي كنند و به آن ها از ناپايداري دنيا سخن مي گويند و سفارش مي كنند كه وظايف خود را به طور دقيق انجام دهند در قسمتي از آن مي فرمايند:
لَعَنَ اللّه ُ الامرينَ بِالْمَعْروُف التارِكيِنَ لَهُ وَ النّاهيِنَ عَنِ الْمُنْكَر الْعامِليِنْ بِهِ
خدا لعنت كند كساني را كه امر به معروف مي كند، ولي خود به آن پايبند نيستند و نهي از منكر مي كنند، ولي خود مرتكب آن مي شوند.
اين كار نشانه گمراهي
امام علي عليه السلام مي فرمايند: در گمراهي فرد همين بس كه مردم را به چيزي امر كند كه خود آن را به جا نمي آورد و از چيزي بار دارد كه خود آن را ترك نمي كند.

پايگاه اطلاع رساني حوزه
ammarname.ir


دسته ها : اجتماعي - مذهبي
يکشنبه بیست و سوم 7 1391 22:47
 
هديه‌اي كه صدام به اسراي ايراني داد!

خبرگزاري فارس: يك روز مسئول اسارتگاه آمد و گفت: از طرف رئيس‌جمهور عراق صدام، برايتان هديه فرستاده شده است كه فردا به شما مي‌دهيم؛ بسيار كنجكاو بوديم كه بدانيم هديه صدام چيست.

خبرگزاري فارس: هديه‌اي كه صدام به اسراي ايراني داد!

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت فارس(باشگاه توانا)، هفتاد روز مي‌گذشت كه ما در آسايشگاه‌هاي بعثي‌ها زنداني بوديم و تنها روزي يك بار براي دادن آب و غذا درها باز مي‌شد.

يك روز مسئول اسارتگاه آمد و گفت: از طرف رئيس‌جمهور عراق صدام برايتان هديه فرستاده شده است كه فردا به شما مي‌دهيم.

بسيار كنجكاو بوديم كه بدانيم هديه صدام چيست؛ يكي مي‌گفت لباس مي‌دهند، ديگري مي‌گفت شايد كارت آزادي است و خلاصه هر كس نظري مي‌داد تا اينكه چيزي را تحويل گرفتيم كه هيچ‌كدام حدس نمي‌زديم.

فرداي آن روز مسئول اردوگاه با تشريفات رسمي به همراه چند نگهبان عراقي كه يكي از آنها كارتني كوچك در دست داشت، وارد آسايشگاه شد و پس از مدتي سخنراني در خصوص شخصيت صدام و اينكه تا چه حد به فكر اسراي ايراني است، گفت: به گفته رئيس‌جمهور صدام، شما مهمان ما هستيد و خلاصه از اين قبيل مهملات بسيار سر هم كرد و سرانجام يكي از برادران آزاده را صدا زد تا محتويات آن كارتن را كه هديه رئيس‌جمهور عراق بود بين برادران توزيع كند.

در زير نگاه متعجب ما قاشق‌هاي رويي و سياه و ناصافي را از كارتن خارج كردند و بين ما توزيع شد؛ يكي از عراقي‌ها گفت: آيا شماها در ايران چنين چيزهايي داشته‌ايد؟ غذايي را كه ما به شما مي‌دهيم با اين قاشق اين‌طور بخوريد؛ و بعد طرز به دست گرفتن قاشق را هم به ما گفت.

آنها آن قدر بدبخت و ناآگاه بودند كه نمي‌دانستند ما در ايران از چه نعمت‌هايي برخوردار بوديم؛ البته ناگفته نماند كه از شخص صدام جز اين همه انتظار نمي‌رفت كه در كنار صدها نوع شكنجه و آزار مختلف، يك قاشق رويي سياه را به عنوان هديه به برادران آزاده تقديم كند.

راوي: سيف‌الله صفاييدسته ها : اجتماعي - مذهبي
شنبه بیست و دوم 7 1391 23:2
پاسخ پناهيان به شبهه‌اي دربارۀ استقبال از رهبر


هربار كه مقام معظم رهبري سفري استاني دارند، مثل هميشه آنانكه از درك مفهوم «ولايت» عاجزند وقتي حيرانِ دلدادگيِ عميقِ بين امت و امام مي‌شوند، با ذكر احاديثي! شروع به شبهه‌پراكني براي زيرسوال بردن استقبال پرشور مردم ولايتمدار شهر ميزبان مي‌كنند. اينجاست كه ناخودآگاه كلمات سيد شهيدان اهل قلم، شهيد مرتضي آويني در گوش جان تداعي مي‌شود؛ آن زمان كه هنوز داغدار رحلت امام‌خميني(ره) بود ولي در آبان‌ماه سال1368بعد از ديدار هنرمندان حوزه هنري با رهبرانقلاب خطاب به امـام‌خـامـنـه‌اي نوشت: عزيز ما، اي وصي امام عشق! آنان كه معناي «ولايت» را نمي‌دانند در كار ما سخت در مانده‌اند، اما شما خوب مي‌دانيد كه سرچشمۀ اين تسليم و اطاعت و محبت در كجاست. خودتان خوب مي‌دانيد كه چقدر شما را دوست مي‌داريم و چقدر دلمان مي‌خواست آن روز كه به ديدار شما آمديم، سر در بغلِ شما پنهان كنيم و بگرييم. ما طلعتِ آن عنايتِ ازلي را در نگاه شما باز يافتيم. لبخند شما شفقت صبح را داشت و شبِ انزواي ما را شكست. سَرِ ما و قدمتان، كه وصيِ امامِ عشق هستيد و نائب امام زمان.

به گزارش رجانيوز، اين بار نيز بعد از استقبال پرشور مردم خونگرم خراسان‌شمالي با استناد به يك حديث، شبهاتي در اين مورد مطرح شده كه در ادامه به پاسخ اين شبهات كه توسط حجت‌الاسلام پناهيان بيان شده مي‌پردازيم.

گروهي از مردم شهر «انبار» حضرت علي عليه‌السلام را در مسيري كه به سمت شام مي‌پيمودند ديدند، پياده به دنبال امام و در مقابل ايشان دويدند و مراسم استقبال از حضرت را انجام دادند. ابتدا حضرت اعتراض نكردند، بلكه از علت كارشان سوال كردند و فرمودند: «ما هذا الذي صنعتموه؟» اين چه كاري است كه انجام مي‌دهيد؟ منظور حضرت از اين سؤال اين بود كه فلسفه اين كار شما چيست؟ زيرا حضرت مي‌دانستند آن‌ها چه كار مي‌كنند و معلوم بود كه به استقبال آمده‌بودند. به‌عبارت ديگر حضرت مي‌فرمايند: «براي چه اين كار را مي‌كنيد؟» آن‌ها در جواب گفتند: «خلق منا نعظم به امرائنا» اين عادت ماست، هركسي رئيس شود ما اين كار را برايش مي‌‌كنيم. بعد از اين‌ كه فلسفه اين كار خود را بيان كردند، حضرت آن‌ها را از اين‌كار نهي كردند و فرمودند: به خدا سوگند حاكمان شما از اينگونه احترام گذاشتن‌ها سودي نبردند. شما در دنيا خود را به زحمت مي‌افكنيد و در آخرت نيز دچار عذاب مي‌شويد و چه سودمند است آسايشي كه امان از جهنم در پي آن باشد.

اگر آن‌ها در جواب حضرت روايت مشهور پيامبر اعظم9 در كتاب اختصاص شيخ مفيد، ص150 را مي‌گفتند كه «علي ‌جانم اگر نمي‌ترسيدم كه مردم در مورد تو چيزي را بگويند كه در مورد عيسي‌بن‌مريم گفتند، در مورد تو سخني مي‌گفتم كه از هرجا رد شوي، مردم خاك كف پاي تو را به عنوان تبرّك بردارند و ما به اين دليل كه تو وصيي رسول ربّ‌العالمين هستي دورت را گرفته‌ايم» مطمئنا حضرت مانع آن‌ها نمي‌شدند. زيرا رسول‌خدا9 در زمان هجرت مانع استقبال مردم مدينه نشدند و همچنين حضرت‌رضا7 در ارتباط با استقبال‌كنندگان نيشابور هيچ نهي نكردند و بلكه حديثي نيز به آن‌ها هديه كردند. در حالي‌كه اين استقبال‌ها بسيار پرشورتر و پرجمعيت‌تر از آن استقبال مردم شهر انبار بود.

بنابراين آنچه تعيين كننده و حائز اهميت است نيت و انگيزه استقبال است. البته بايد گفت اين‌كه بعضي‌ها حرف‌هايي را مي‌زنند و شبهه‌هايي را ايجاد كنند اصلاً مسأله تازه‌اي نيست، چون نمي‌توان جلوي زبان را گرفت. حتي در روايات آمده كه در دوران ظهور امام‌زمان4 بعضي‌ها با استناد به آيات قرآن، دل ايشان را خون مي‌كنند و با آن آيات به جنگ حضرت مي‌روند. طبق روايات حضرت بقيةالله4 وارد هر شهري مي‌شوند، مردم استقبال شديدي از ايشان مي‌كنند. حتي در روايت آمده است، ياران خوب حضرت، جهت تبرّك، به مركب ايشان دست مي‌كشند «يتمسحون يسرجِ الامام يطلبون بذلك البركة».

لذا اين حديث نشان مي‌دهد كه اصل استقبال اشكالي ندارد و مهم اين است كه فلسفه آن چه باشد. اگر فلسفه آن شاه‌پرستي باشد، بايد ترك شود ولي اگر نيت و فلسفه آن خدايي باشد، نه تنها اشكالي ندارد، بلكه طبق روايات، يكي از اوصاف ياران امام‌زمان4 است و اين جنبه استقبال براي ما ملاك است و قداست دارد.

حضرت امام خميني; زماني كه در نجف يا قم تدريس مي‌كردند وقتي سرِ درس مي‌رفتند، شاگردانشان را از اينكه برايشان صلوات بفرستند نهي مي‌كردند و به اين كار راضي نبودند و مي‌گفتند صلوات را جاي ديگري بفرستيد ولي وقتي بنا شد ايشان بعد از سال‌ها دوري از وطن به ايران بازگردند، نه تنها از شكل‌گيري كميته استقبال ممانعت نكردند، بلكه توصيه‌ها و هماهنگي‌هايي را هم با آن كميته داشتند، و لذا از برنامه‌ريزي براي استقبال ميليوني در تهران ممانعت نكردند زيرا اين استقبال، استقبال از شخص نبود؛ استقبال از شخصيت و جايگاه مقدّس ولايت بود.

شاهدي ديگر بر اين قضيه، وقتي است كه مردم آب وضوي پيامبر را به عنوان تبرّك مي‌بردند و ايشان ازاين كار مانع نمي‌شدند و نمي‌فرمودند: «اين چه كاري است كه مي‌كنيد؟ خودتان را ذليل نكنيد!» چون مي‌دانستند مردم اين كار را به خاطر خدا و با معرفت انجام مي‌دهند. و لذا اگر مردم مي‌گفتند: «هركسي رئيس ما باشد وقتي دست و صورتش را مي‌شويد ما آبش را جمع مي‌كنيم»، قطعاً حضرت مانع مي‌شدند.

بنابراين استقبال از رهبر انقلاب هم يك تظاهرات مقدس در پاسداشت مقام ولايت است. قطعاً ثمره طبيعي استقبال مردم، نااميدي دشمن و شاد شدن قلب دوستداران انقلاب است ولي اين بركات تمام آن چيزي نيست كه خداي متعال به خاطر اين استقبال به مردم ما عنايت كرده است. تمام بركاتي كه ما براي ولايتمداري مردم تصوّر مي‌كنيم، چيزهايي است كه «ما» تصوّر مي‌كنيم، نه چيزهايي كه «خدا» تفضّل مي‌كند. آنچه خداوند عنايت مي‌كند براساس «و يرزقه من حيث لايحتسب» مي‌باشدرجا نيوز

 

دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و دوم 7 1391 22:59
كليپ تكان دهنده‌‌ از رهبري درباره تحريم ها + دانلودرهبر معظم انقلاب در اولين سخنراني سفر خود به خراسان شمالي در جمع مردم بجنورد سخنان كليدي و راهگشايي را در خصوص تحريم ها و وقايع روزهاي گذشته در خصوص نوسانات بازار بيان داشتند. ايشان در بخشي از سخنانشان مي فرمايند: آنچه كه اينها را از ملت ايران عصبانى ميكند و به اينجور تصميمها وادار ميكند، سرافرازى ملت ايران است، گردنكشى ملت ايران است، اين روحيه‌ى استقلال، اين روحيه‌ى قدر خود شناختن، اين روحيه‌ى عدم تسليم كه به بركت اسلام و قرآن در ملت ايران به وجود آمده، اين است كه آنها را عصبانى ميكند...
آنچه كه اينها را از ملت ايران عصبانى ميكند و به اينجور تصميمها وادار ميكند، سرافرازى ملت ايران است، گردنكشى ملت ايران است. اين روحيه‌ى استقلال، اين روحيه‌ى قدر خود شناختن، اين روحيه‌ى عدم تسليم كه به بركت اسلام و قرآن در ملت ايران به وجود آمده، اين است كه آنها را عصبانى ميكند...


دانلود مستقيم فايل صوتي

دانلود از مديافايرمنبع:
598.ir | سايت خبري تحليلي 598

 

دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و دوم 7 1391 22:48
اللهم صلي وسلم على نبينا محمد وعلى آل محمد الطيبين الطاهرين المتقين وعجل فرجهم واهلك اعدائهم

دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و دوم 7 1391 21:15

لــبـــيـــك ـــ " يــا خــامـنــه اي !

افسران - "لــبـــيـــك ـــ " يــا خــامـنــه اي !
دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و دوم 7 1391 20:56

توجه به پهناي باند اينترنت خود ، مي توانيد اين فيلم را با كيفيت هاي مختلف زير دريافت نماييد :

كيفيت متوسط و فرمت Wmv و با حجم 2.9 MB
كيفيت پايين و فرمت Flv و با حجم 1.1 MB
كيفيت خوب و فرمت Mp4 و با حجم 12.5 MB

دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و دوم 7 1391 16:18
فرمانده معظم كل قوا در صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح خراسان‌شمالي:
اهل تجاوز نيستيم اما در مقابل هيچ تعرضي كوتاه نمي‌آييم

خبرگزاري فارس: مراسم صبحگاه مشترك يگان‌هاي نظامي، انتظامي و بسيج استان خراسان‌شمالي، صبح امروز با حضور حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي فرمانده كل قوا در پادگان شهيد نوري تيپ پياده جوادالائمه(ع) سپاه پاسداران در بجنورد برگزار شد.

خبرگزاري فارس: اهل تجاوز نيستيم اما در مقابل هيچ تعرضي كوتاه نمي‌آييم

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمانده معظم كل قوا در ابتداي ورود به پادگان تيپ پياده حضرت جواد الائمه عليه‌السلام، در محل يادمان شهدا حضور يافتند و با قرائت فاتحه، علو درجات شهداي دفاع مقدس را مسئلت كردند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي سپس از يگان‌هاي حاضر در ميدان سان ديدند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در سخناني در اين مراسم، نيروهاي مسلح را مايه امنيت خاطر ملت و مصونيت ساز در مقابل توهمات تجاوزكارانه بيگانگان دانستند و تأكيد كردند: ملت ايران به پيروي از تعاليم اسلام اهل تجاوز و تعرض نيست اما در مقابل هيچ تجاوزي نيز كوتاه نخواهد آمد.

ايشان با تأكيد بر اينكه انگيزه سلطه‌گران براي جنگ افروزي، فروش سلاح و رونق بخشيدن به صنايع نظامي وابسته به سرمايه‌داران است، افزودند: تنها عاملي كه موجب تضعيف انگيزه جنگ افروزي قدرت طلبان و يا از بين رفتن اين انگيزه مي شود، آمادگي عمومي ملت و آمادگي دفاعي نيروهاي مسلح است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: احساس آمادگي عمومي در ملت ايران بويژه جوانان، امروز بيش از هر زمان ديگر است و نيروهاي مسلح نيز بسيار آماده‌تر و تواناتر از گذشته هستند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ياد خدا و معنويت را عامل اصلي افزايش توانايي و قدرت بازدارندگي نيروهاي مسلح دانستند و تأكيد كردند: پيروزي رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و شكست ارتش به ظاهر قدرتمند و مجهز و مدعي رژيم صهيونيستي در

جنگ‌هاي 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه بهترين نمونه‌ها از تأثير معنويت در افزايش قدرت و توان دفاعي هستند.

ايشان افزودند: ملت ايران امروز بيش از هر زمان ديگر در مقابل دشمنان، احساس قدرت مي كند و اين احساس متكي بر واقعيات است.

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر لزوم حفظ و تقويت قدرت آمادگي ملت و نيروهاي مسلح، خاطرنشان كردند: آمادگي و روحيه

پاي‌كار بودن ملت ايران و نيروهاي مسلح، آنچنان هيبتي بوجود آورده است كه اجازه گمان و توهم تجاوز را نيز به دشمن نخواهد داد.

پيش از بيانات فرمانده كل قوا، سردار سرلشكر جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با اشاره به توانايي هاي نيروهاي مسلح بويژه نيروهاي سپاه گفت: سپاه ضمن رصد دائمي تهديدها، آمادگي دفاعي و بازدارندگي خود را با تركيب نيروي حرفه‌اي زميني و بسيج، گسترش برد موشكي و افزايش توان دفاعي و تهاجمي در دريا، بسيار افزايش داده و به سطح بازدارندگي راهبردي رسانده است.

در ادامه اين مراسم سرود جمعي «قبله اميد» اجرا شد.

در پايان مراسم يگان‌هاي حاضر در ميدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.

دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و دوم 7 1391 16:7
 

قصد رهبري از ديدار با خانواده شهدا چيست؟

گزارشي از ديدار رهبر انقلاب با خانواده شهداي دورانديش در بجنورد
 مهدي قزلي
سفرهاي آقا است و ديدارهاي خانواده شهدايش. دليلش هم معلوم است: انرژي متقابلي كه رهبر انقلاب و خانواده شهدا در اين ديدارها به هم مي‌دهند.
جايي نزديك خانه شهداي دورانديش داخل ماشين نشسته بوديم و منتظر كه به موقع برويم. وقتي داخل خانه شهداي دورانديش شديم قبل از هرچيز 5 زن و دختر جوان بهت زده بودند و يكي يكي به هق هق مي‌افتادند و از بهت خارج مي‌شدند و معلوممان شد سرتيم يك دقيقه قبل خبر آمدن رهبر انقلاب را بهشان داده. پدر پير شهدا زل زده بود به گوشه اي و ساكت بود. پسر جوانش مي‌گفت حيرت و هيجان پدر من همين طور است، همراه سكوت و سكون.
خواهرهاي شهدا كم كم صدا به حنجره شان برگشت و بغض‌شان به گريه تبديل شد و زبان گرفتند آمدن رهبر را و نبودن مادر را.
عروس پيرمرد از بقيه حواسش جمع تر بود. تند تند آب جوش گذاشت و چاي دم كرد و ميزها را جفت و جور كنار هم چيد و البته گاهي قاطي بقيه اشكي مي‌ريخت.
حميدرضا و محمد و حسين سه شهيد خانواده بودند و مادر شهدا هم روز 22 بهمن سال 68 سر كوچه شان به طرز مشكوكي تصادف كرده و از دنيا رفته بود. وقتي آمدن رهبر انقلاب نزديك شد پيرمرد بلند شد، دنبال عصايش گشت و لرزان رفت جلوي در بالاي پله ها. يكي از خواهرها كنار پدرش ايستاد و ديگري داخل اتاق.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/21158/C/13910720_0121158.jpg http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/21158/C/13910720_0221158.jpg
همين موقعها بود كه سكوت پدر شهيد بالاخره شكست به صلوات. آقا از پله‌ها بالا آمدند و پيرمرد صلوات بلندي فرستاد. وقتي به هم رسيدند عصاهايشان را توي دست جابجا و همديگر را بغل كردند. يكي از خواهرها گفت: آقا جانم فدات بشه و رهبر انقلاب بي درنگ و در جواب گفتند: خدا نكنه خانم، اين چه حرفيه.
خانمها اصلا بعيد مي‌دانم وارد شدن آقا به خانه را ديده باشند. آنچنان به گريه افتادند كه چاره اي نماند برايشان جز پوشاندن صورت با دستها و چادرهايشان. مي‌خواستند احساساتشان را با دستهايشان كنترل كنند. رهبر انقلاب سر مي‌گردانند و يكي يكي سلام مي‌كردند.
خواهرها يك بند قربان صدقه رهبري مي‌رفتند و ايشان هم يك بند دعوتشان مي‌كردند به نشستن و آرام بودن. بالاخره با شروع صحبت رهبر انقلاب خواهر‌ها هم آرامتر شدند. خانمها خودشان را كنار صندلي رهبر جا دادند. يك طرف هم پدر شهيد نشسته بود. برادر شهدا خواهر‌ها و خواهرزاده هايش را معرفي كرد همينطور همسر و بچه هاي خودش را.
طبق معمول هميشه آقا  جلسه را با دعا براي شهدا شروع كردند: خدا شهداي شما را با پيامبر محشور كند. بعد از مادر شهدا پرسيدند و پدر شهدا گفت: مادر شهدا را 22 بهمن سال 68 جلوي خانه با ماشين زير گرفتند و شهيد كردند. اين خانه 4 شهيد دارد.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/21158/C/13910720_0321158.jpg
بعدتر يكي از دخترها تكميل كرد كه مادرش روز 22 بهمن با قاب عكس شهدايش در راهپيمايي شركت كرده و بعد هم رفته بود مزار شهدا و با مادر شهيداني كه مي‌شناخت خداحافظي كرده بود و به آنها گفته بود من را همين جا كنار جوانهايم خاك كنيد. وقت برگشتن به خانه منافقها با ماشين به او مي‌زنند، آنهم سر كوچه و زير عكس بزرگي كه از شهدا زده شده بود.
آقا كه معلوم بود اين قضيه را نمي‌دانستند خيلي ناراحت شدند و چند بار با تاكيد پرسيدند تا مطمئن شوند كه اين يك سانحه عادي نبوده است.
پيرمرد حال و روزش را مي‌گفت و خاطراتي از تصادف و بدحالي خودش و لطف خدا گفت. و پسرش را دعا كرد كه هوايش را داشته است. رهبر انقلاب گفتند: يكي از بزرگترين سعادتها و توفيقهاي انسان اين است كه پدر و مادر از او راضي باشند و بدانيد اين در دنياي شما هم اثر دارد.
آقا از شغل و تحصيل يك يك اعضاي خانواده سوال كردند. بين اعضاي خانه دختر كوچكي بود كه برادرزاده شهدا مي‌شد. رهبر انقلاب از او هم سوال كردند و وقتي شنيدند كه مي‌رود كلاس سوم، روسري دختر را جلو كشيدند و از روي روسري سرش را بوسيدند و گفتند: اگر پارسال بود صورتت را مي‌بوسيدم. جمع همه با هم خنديدند.
پيرمرد بازنشسته آموزش و پرورش بود و برعكس آنچه پسرش مي‌گفت از بدو ورود رهبر انقلاب خوشحال و سرحال مشغول حرف زدن بود. از خاطرات دوران كارش گفت و از سوابق مبارزاتش و از مراسم مذهبي اي كه در خانه اش برپا بود. يكي از كساني كه در برنامه خانه اش شركت مي‌كرد حاج آقا مهمان نواز بود. پيرمرد اسم يك نفر ديگر را هم برد، منبرشكن.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/21158/C/13910720_0721158.jpg
آقا خنديدند و رو به امام جمعه گفتند: مي‌دانيد چرا به اين بنده خدا مي‌گفتند منبرشكن؟ چون خيلي بزرگ هيكل و تنومند بود و وقتي مي‌رفت روي منبر، منبر مي‌شكست!
پيرمرد از فعاليتهايش كه منجر به راه اندازي حوزه علميه بجنورد شده بود گفت و از دعوت حاج آقا مهمان نواز از مشهد و پنهان كردن او در اوج اتفاقات انقلاب و رهبر انقلاب خوب گوش دادند. يكي از عكسهاي روي ميز را برداشتند و پرسيدند: اسم ايشان چيه؟ برادر شهدا، شهدا را معرفي كرد.
حميدرضا اولين شهيد خانواده بود. سرباز لشگر 77 خراسان كه با اصرار و نهايتا اعتصاب غذا مافوقانش را راضي كرده بود برود جبهه. گويا در سال 59 همان اوايل جنگ شهيد مي‌شود و او سومين شهيد بجنورد است.
برادر شهدا محمد و حسين را هم معرفي كرد و گفت: پدر و مادرم اين دو را از پرورشگاه آورده و بزرگ كرده بودند.
آقا گفتند: بله خود اين كار هم بزرگ است، اين كه پدر و مادري با وجود داشتن بچه بروند از پرورشگاه بچه بياورند و بزرگ كنند. شايد اصلا اين نور شهادت كه در خانواده شما تابيد، ناشي از تفضل الهي باشه به خاطر اين ترحمي كه شما به اين دو بچه كرديد.
محمد و حسين در 9 و 6 سالگي به خانه دورانديشها آمدند و هر دو در نوجواني در جبهه شهيد شدند. پدرشان گفت: كتابخانه اي در شهر به اسم اين پسرها كرده اند. قبل از شهادت آنها در كتابخانه فعال بودند و نماز برپا مي‌كردند و جلسه قرآن داشتند. كلي كتاب از قم و جاهاي ديگر جمع كردند براي كتابخانه. وقتي شهيد شدند شهرداري كتابخانه را به اسم آنها كرد.
جلسه رو به پايان بود. رهبر انقلاب بين صحبتهاي پدر شهدا يك استكان چاي هم خوردند و كم كم دعا كردند پدر و فرزندان را.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/21158/C/13910720_0621158.jpg
يكي از دخترها گفت: خانه مان را روشن كرديد. ديروز من به كاظم برادرم گفتم يك كارت پيدا كند ما بياييم شما را در برنامه عمومي ببينيم، كي باورمان مي‌شد شما خودتان بياييد.
آقا با لبخند گفتند: كاش يك چيز بهتري از خدا مي‌خواستيد.
خواهر شهدا گفت: چي بهتر از آمدن شما!
آقا جواب دادند: اينها كه چيزي نيست. ديدن ما چه اهميتي داره؟ خيلي چيزهاي باارزش هست كه آنها را بايد از خدا بخواهيد او هم بدهد ان شاءالله.
رهبر انقلاب قرآن خواستند و با دقت هميشگي اولش را نوشتند و امضا كردند و در حين نوشتن هم از درس و وضع دخترهاي جوان پرسيدند و جواب شنيدند. درست بعد از اين سوال و جوابها آقا قرآن را بستند و گفتند: خدا به شما توفيق بده. شما خانواده شهدا هستيد. شهدا پرچمدار ارزشهاي اسلامي بودند، سعي كنيد اين ارزشها را حفظ كنيد. نگذاريد پرچم شهدايتان كوچك و حقير بشود، خدا هم  كمكتان مي‌كند.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/21158/C/13910720_0821158.jpg
آقا بعد از اين نصيحتي كه به دخترها و البته بقيه كردند، به اعضاي خانواده هديه دادند و بعد مثل هميشه رو به ميزبان گفتند: مرخص فرموديد و بلند شدند.
پيرمرد گفت: شام بمانيد. آقا جواب دادند: بايد بريم. شام دادن به اين جمع هم كار آساني نيست.
يكي از خواهرها گفت: ما نوكر شماييم. شما خودتان عزيزيد هر كس هم همراه شماست عزيز است.
پيرمرد گفت: ما هميشه مهمان داشتيم، بمانيد.
آقا جواب دادند: مقصود ما ابراز اخلاص و ارادت به شهيدان و خانواده هاي شهيدان است.
ديگر همه از هم خداحافظي كردند. آقا موقع بيرون رفتن مخصوصا از عروس خانواده تشكر كردند به خاطر خدماتش به پدر و خانواده شهيد و عروس باز هم به گريه افتاد.
رهبر كه رفتند عروس پدر شوهرش را بغل كرد و تبريك گفت. خواهرها هم بعد از عروس پدرشان را بغل كردند و گريه كردند. همه اعضاي خانه شكفته بودند و خنده و گريه شان قاطي شده بود وقتي ما مي‌رفتيم
دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و دوم 7 1391 16:3
دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و دوم 7 1391 15:59
X