معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1505388
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بيان توفيق ابوعلم
استاد توفيق ابوعلم كه يكى از نويسندگان معاصر از پژوهشگران مصر است، كتابى تحت همين عنوان و نام زيباى «فاطمة الزهراء» نوشته است كه يكى از آثار توجه انگيز در اين زمينه است و خوشبختانه توسط جناب آقاى صادقى به فارسى نيز ترجمه شده است.
وى در اين كتاب مى ‏نويسد: «فاطمه يكى از سازندگان تاريخ اسلام است. در عظمت شأن و رفعت مقام ارجمند او همين بس كه او تنها دختر بزرگوار پيامبر بزرگ (ص) و همسر امام على بن ابى ‏طالب و مادر حسن و حسين (ع) است. در حقيقت او، آرام جان و سرور دل پيامبر خدا بود. زهرا، همان بانويى كه ميليونها آدمى را چشم و دل به سوى اوست و نام گرامى ‏اش بر زبان ايشان است، بانويى كه پدرش او را «مام پدر خود» مى‏ خواند. تاج كرامتى كه پدر بر تارك دختر خويش نهاد، مستوجب تكريم است». (2)

دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 17:51ميلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عيار مكارم و قله رفيع فضائل
صديقه كبري ، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله عليها)
و هفته ي بزرگداشت مقام زن و روز مادر
را به همه مادران تبريك و تهنيت ميگوئيم . . .

دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 17:39حضرت زهرا(س)

در سماوات صحبت زهراست
حرف ها از نجابت زهراست
عرشْ تسبيح عشق در دستش
سخت مشغول مدحت زهراست
"هل اتي" با تمام آياتش
سفره اي از كرامت زهراست
كلمات معطّرش از نور
عرشْ محو فصاحت زهراست
ما ز نهج البلاغه مي فهميم
كه علي با بلاغت زهراست
آبْ مِهر محبتِ او شد
عرش يك تكّه خلعت زهراست
طعم لبخندهاي پيغمبر
همه اش با ملاحت زهراست
ماه با آن جمال و زيبايي
محو رخسار و طلعت زهراست
ماه دور مدينه مي چرخد
متوسل به حضرت زهراست
جبرئيلي نهان شده در او
شرق تا غرب هيبت زهراست
خلق عالم به خلقت احمد
خلقت او به خلقت زهراست
وَ پيمبر كه اشرف الناس است
عاشق يك زيارت زهراست
او به دنبال ماه كامل بود
كار هر روزه رؤيت زهراست
زور بازوي حيدر از او بود
ذوالفقارش عنايت زهراست
ضربه هاي علي چو گل مي كرد
همه اش از محبت زهراست
كوچه هاي مدينه مي ديدند
كه علي در حمايت زهراست
وَ علي با تمام اعجازش
متحيّر ز غيرت زهراست
فاطمه شد سپر براي علي
وَ شهادت اطاعت زهراست
در حقيقت امامت مولا
متبرّك به بيعت زهراست
شيعه در اعتكاف او بوده ست
شيعه در ظلّ ساحت زهراست

شاعر : علي كفشگر
دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 17:29

امام باقر عليه السلام فرمود: يكى از پيامبران بنى اسرائيل در محلى عبور مىكرد، ديد جنازه مردى به زمين افتاده، نصف آن زير ديوار قرار گرفته، و نصف ديگر آن در بيرون مانده و پرندگان و سگها بدن او را متلاشى كرده اند و مىدرند.
از آنجا گذشت، به شهرى وارد شد، در آنجا ديد يكى از اشراف آن شهر مرده است، جنازه او را بر سر تختى نهاده اند، و با پارچه ابريشم كفن شده، و در اطراف آن تخت، منقلهاى عود (ماده خوشبو) نهاده شده و عودها مىسوزند و فضا را خوشبو كرده اند.
آنگاه پيامبر صلّى الله عليه وآله وسلّم به خدا متوجه شد و عرض كرد: «پروردگارا! من گواهى مىدهم كه تو حاكم دادگر هستى كه به كسى ستم نكنى، آن (جنازه اولى، جنازه) بنده تو است كه به اندازه يك چشم به هم زدن براى تو شريك نگرفته، ولى آن گونه مرده است، و او را آنچنان ميراندى، ولى اين هم يكى از بنده هاى تو است كه به اندازه يك چشم بهم زدن به تو ايمان نياورده است، ولى او را اين گونه شكوهمندانه ميراندى (رازش چيست)
خداوند به آن پيامبر فرمود: «اى بنده من! من همانگونه كه گفتى حاكم عادل هستم كه به كسى ظلم نكنم، آن بنده (اول) من، گناهى يا عمل بدى نزد من نداشت، او را با آن وضع ميراندم تا كيفر شود و به گونه اى كه گناهى نداشته باشد با من ملاقات كند، و اين بنده (دوم) من، كار نيكى نزد من داشت او را با چنان وضعى (شكوهمندانه) ميراندم، تا به گونه اى كه هيچگونه پاداشى نزد من نداشته باشد با من ملاقات نمايد».(اصول كافي)
دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 17:27بيان احمد بن حنبل
احمد بن حنبل امام و پيشواى فقه اهل سنت، در جزء سوم مسند خود، با اسناد خاص خويش از مالك بن انس نقل كرده است:
«شش ماه بود كه پيامبر اسلام، هر روز هنگامى كه به نماز صبح مى ‏رفتند، از درب خانه‏ ى فاطمه عبور مى‏ كردند و مى ‏فرمودند: «نماز! نماز! اى اهل‏بيت»... و آنگاه آيه ‏ى «انما يريد اللَّه ليذهب عنكم الرجس اهل البيت و يطهركم تطهيرا» را تلاوت مى ‏فرمودند».

بيان قندوزى صاحب ينابيع ‏المودة
و در كتاب «ينابيع ‏المودّة» با اسناد خويش از اسن بن مالك روايت كرده است كه: «پيامبر اسلام هر صبح موقع نماز به در خانه‏ ى فاطمه مى ‏آمد و آنان را به نماز فرامى ‏خواند و آيه‏ ى «إنما يريد اللَّه ليذهب عنكم الرجس اهل البيت و يطهركم تطهيرا» را تلاوت مى‏ كرد و اين كار 9 ماه ادامه داشت (به جاى شش ماه كه در روايت قبلى ذكر شده بود). اين خبر از سيصد تن از صحابه نقل شده است. (1)

دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 17:7

اگر بال و پرم بخشند ، بي زهرا نمي خواهم

وگرجان وسرم بخشند ،بي زهرا نمي خواهم

اگرروز قيامت از عطش جانم به لب آيد


شراب كوثرم بخشند ،بي زهرا نمي خواهمدسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 17:3
 
از ازل تاج شرافت را به زهرا دادند
مهر تابيد ، شفاعت را به زهرا دادند

آل حيدر يك طرف ، زهراي اطهر يك طرف
پاسداري از ولايت را به زهرا دادند

دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 17:1

 خدا از خاك عشق تو رو سرشته
فـرســتـاده از آســمـون فـرشته
تـا در آغــوش امـن خـود بـگـيـرم
كـه ايـن يـك ذره جا مثـل بهشته


دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 16:53بر مقدم دختر پيمبر صلوات

بر چشمه ي پاك حوض كوثر صلوات

بر محضر حضرت محمد تبريك

بر مادر شيعيان حيدر صلواتدسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 16:51

 

broujerdi_2
ازدواج بزرگان هم مثل خيلي از امورشان ممكن است با ديگران فرق داشته باشد. از جمله ماجراي ازدواج آيت الله العظمي سيدحسين بروجردي، مرجع تقليد بزرگ شيعيان در دهه 30 و 40 كه بسيار جالب و خواندني است.

سرويس فرهنگي به دخت/

آيت الله العظمي سيدحسين بروجردي، مرجع تقليد بزرگ شيعيان در دهه ۳۰ و ۴۰ شمسي، از نوجواني تحصيل علوم ديني را در زادگاه خود يعني شهر بروجرد آغاز كرد. پس از رسيدن به ۱۸ سالگي براي ادامه تحصيل به شهر اصفهان و مدرسه علميه صدر رفت. علاقمندي ايشان به كسب علم و پشتكارش در درس خواندن اساتيد اين حوزه را به شگفت مي آورد…

ادامه تحصيل آيت الله بروجردي در مدرسه صدر اصفهان ادامه داشت؛ در حاليكه خيلي علاقمند بود كه پدر مساعدتي كند تا ايشان بتواند به نجف اشرف برود و تحصيل خود را در اين شهر و حوزه علميه معروفش ادامه دهد. تا اينكه روزي نامه اي از پدر بزرگوارش به او رسيد كه در آن نوشته شده بود كه ايشان بايد حتما به بروجرد بروند. آيت الله بروجردي كه در آن زمان طلبه اي ۲۲ ساله بودند، تصور مي كنند كه احتمالا پدر توانسته شرايط ادامه تحصيل ايشان را در نجف فراهم كند و مي خواهد بعد از ديدار با خانواده، ايشان را راهي نجف اشرف كند. براي همين با شتاب خود را به بروجرد مي رسانند. اما به محض رسيدن به منزل، ديد كه همه فاميل و دوستان جمع هستند و مهماني بزرگي در منزل شان برپاست.

با ورود ايشان به منزل همه تبريك گويان شادي مي كنند و تازه آيت الله بروجردي متوجه مي شوند كه سفره عقدي پهن شده و پدر، دختر يكي از مومنين و بزرگان بروجرد را براي ايشان خواستگاري كرده و مجلس، مجلس عقدكنان خودشان است!…

آيت الله بروجردي به پدرشان مي گويند: من گمان مي كردم كه شما ميخواهيد مرا به نجف بفرستيد و حالا مي بينم كه از نجف رفتن كه خبري نيست هيچ، ممكن است ازدواج مرا از درس خواندن هم بياندازد. آنوقت پدر كه مردي دانا و مومن بود، به ايشان مي گويد كه «فرزند! اين را بدان كه اگر به دستور پدرت رفتار كني اميد است كه خداوند به توفيق دهد تا با ازدواج هم به ترقيات مهم برسي؛ اما احتمال بده كه اگر ترتيب به آرزوي پدرت ندهي، با همه جدّيتي كه در تحصيل داري به جايي نرسي!»

و به اين ترتيب آيت الله بروجردي سر سفره عقد مي نشيند و بعد از مراسم ازدواج با همسرشان به حوزه علميه اصفهان برمي گردند. البته ايشان به همراه همسر و فرزندانش پنج سال بعد با ياري و مساعدت پدرشان راهي نجف اشرف م يشوند و پس از سالها تحصيل و تحقيق تبديل به عالمي مي شود كه تمام جهان اسلام ايشان را به عنوان مرجع اول تقليد شيعيان مي شناخت[۱]

 

 

انوشه ميرمرعشي/ انتهاي متن/

 [۱] -برگرفته از كتاب «مفاخر اسلام»، جلد ۱۲، نوشته علي دواني، چاپ چهارم ۱۳۷۹٫ش، ص ۹۸ و99

دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 16:48

 

zan
مشاور وزير بهداشت در امور مامايي گفت: حجاب نه تنها مانع حضور زنان نشد، بلكه براي آن ها پيشرفت و موفقيت هاي روزافزوني را به همراه آورد

فاطمه زعفراني مشاور وزير بهداشت در امور مامايي اظهار داشت: زنان با حجاب در تمام عرصه ها درخشيدند و حضور پررنگ و موفقي را با حضور خود در اجتماع رقم زدند.

وي ادامه داد: حضور زنان محجبه با حجاب كامل و حفظ ارزش ها و عفاف، موجب شد تا آن ها توانمندي هاي خود را به جامعه نشان داده و پرقدرت تر و موفق تر از گذشته وارد عرصه هاي اجتماعي شوند.

زعفراني با بيان اين كه از ابتداي انقلاب حضور زنان در عرصه قانونگذاري با حجاب كامل بوده است، تاكيد كرد: زنان با حجاب در جلسات بين المجالس ، بين قاره اي، منطقه اي و بين المللي شركت كرده و حضور پررنگ داشتند و تاثيرگذار بودند.

مشاور وزير بهداشت در امور مامايي اظهار داشت: امروزه بسياري از زنان محجبه شتاب ها و موفقيت هاي علمي داشته و توانستند پيروزي هاي چشمگيري را كسب كنند و مدارج بالاي علمي را دريافت كنند.

وي با بيان اين كه اسلام حجاب را براي حضور با امنيت كامل زنان در جامعه نهاده است،خاطر نشان كرد: زنان با حجاب و در كمال متانت در عرصه هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي و حتي مديريت كلان شركت كرده و پرتوان توانستند وزارتخانه ها را اداره كنند.

زعفراني ادامه داد: حضور فعال زنان با حجاب و چادر نشان داد كه حجاب نه تنها مانع فعاليت و حضور زنان در جامعه نيست بلكه به آن ها عزت و اقتدار مي بخشد و با كيفيت و پرقدرت به اموري كه بر عهده آن ها گذاشته شده بود با دقت ايفاي نقش كرده و موفق شدند.

فاطمه زعفراني مشاور وزير بهداشت در امور مامايي در پايان با بيان اين كه نه تنها حجاب مانعي براي فعاليت زنان مسلمان نيست بلكه در امنيت و موفقيت آن ها تاثيرگذار است،گفت: در هيچ حوزه اي زنان با چادر در عرصه فعاليت خود با مشكل مواجه نشده اند، چرا كه حجاب براي امنيت و به كارگيري توانمندي و شايستگي زنان قرار گرفته است.

دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 16:42

 

 

زپرتي:

واژة روسي Zeperti به معني زنداني است و استفاده از آن يادگار زمان قزاق‌هاي روسي در ايران است. در آن دوران هرگاه سربازي به زندان مي‌افتاد ديگران مي‌گفتند يارو زپرتي شد و اين واژه كم كم اين معني را به خود گرفت كه كار و بار كسي خراب شده و اوضاعش به هم ريخته است.

 

هشلهف:

مردم براي بيان اين نظر كه واگفت (تلفظ) برخي از واژه‌ها يا عبارات از يك زبان بيگانه تا چه اندازه مي‌تواند نازيبا و نچسب باشد، جملة انگليسيI shall have به معني من خواهم داشت را به مسخره هشلهف خوانده‌اند تا بگويند ببينيد واگويي اين عبارت چقدر نامطبوع است! و اكنون ديگر اين واژة مسخره آميز را براي هر واژة عبارت نچسب و نامفهوم ديگر نيز (چه فارسي و چه بيگانه) به كار مي‌برند.

چُسان فسان:

از واژة روسي Cossani Fossani به معني آرايش شده و شيك پوشيده گرفته شده است.

 

شر و ور:

از واژة فرانسوي Charivari به معني همهمه، هياهو و سرو صدا گرفته شده است.

 

اسكناس:

از واژة روسي Assignatsia كه خود از واژة فرانسوي Assignat به معني برگة داراي ضمانت گرفته شده است.

 

فكسني:

از واژة روسي Fkussni به معناي بامزه گرفته شده است و به كنايه و واژگونه به معناي بيخود و مزخرف به كار برده شده است.

 

نخاله:

يادگار سربازخانه‌هاي قزاق‌هاي روسي در ايران است كه به زبان روسي به آدم بي ادب و گستاخ مي‌گفتند Nakhal و مردم از آن براي اشاره به چيز اسقاط و به درد نخور هم استفاده كرده‌اند.

آكبند:
آيا مي دانستيد كلمه آكبند نه كلمه اي لاتين است و نه فارسي؟

قديما كه بندر آبادان بهترين بندر ايران بود و كلي كشتيهاي تجاري اونجا بارشون رو تخليه مي كردند روي بعضي از اجناس كه خيلي مرغوب بودند نوشته شده بود

**

UK BAND

**

يعني بسته بندي شده انگليس ولي آباداني هاي عزيز اونرو آكبند مي خوندند و همين طوري شد كه اين تلفظ اشتباه در تمام ايران منتشر شد و همه به جنسي كه بسته بندي شده مي گن آكبند

دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 16:41

همـسـر داري.../

افسران - همـسـر داري.../

 زن در كشاكش زندگي زنانــه ي خود،
به تلاطم هايي برخـورد مي كند،
و چون روح او ظريف تـر است؛
بيشتـر بــه آرامش، بـه آسايش، بـه تكيــه كردن بـه يك شخص مطمئـن احتياج دارد.
او كيست؟
او « شـوهــر » است.
امام خامنه اي(حفظه الله)

دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 13:28

۱۰ ارديبهشت، روز ملي ♥ خليج تا ابد فارس ♥ بر همه ايرانيان فرخنده باد.

افسران - 10 ارديبهشت روز ملي خليج فارس مبارك
دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 13:23
افسران - خدا جان ببخش.......
دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 9:54
اگر نبودند كساني كه در بزرگي و عظمت من يكديگر را دوست مي دارند و مسجدهايم را آباد مي سازند و در سحرگاهان به استغفار و طلب آمرزش مي پردازند حتما عذابم را نازل مي كردم.
به خاطر چه كساني عذاب نازل نمي شود؟

سرويس مذهبي افكارنيوز- اميرمؤمنان علي (ع) مي فرمايند: هر گاه خدا اراده كند كه اهل زمين را به عذابي گرفتار كند، مي گويد: اگر نبودند كساني كه در بزرگي و عظمت من يكديگر را دوست مي دارند و مسجدهايم را آباد مي سازند و در سحرگاهان به استغفار و طلب آمرزش مي پردازند حتما عذابم را نازل مي كردم.۱

آباداني مساجد نشانه جوانمردي است؛ اميرمؤمنان علي(ع) مي فرمايند:
مروت و جوانمردي در شش چيز است: سه چيز در حضر(وطن) و آنها تلاوت قرآن، آبادسازي مساجد براي خدا و دوست گزيني در راه خدايند و سه چيز در سفر و آنها بذل زاد و توشه به ديگران و حسن خلق با همسفران و نيكو معاشرت كردن (با مردم)اند.۲

منبع:
۱- الفقيه،ج۱،ص۴۷۳و۴۷۴.
۲- ارشاد القلوب،ص۷۷.
۳- مفاتيح الحيات،ص۵۶۸.

دسته ها :
سه شنبه دهم 2 1392 9:39

افسران - مادر (مادر نمــاي قــدرت دنيـــاي خلقـــت استمادر به مـا ز ايــزد يكتــا فضيـــلت است)

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 18:33

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 18:29اوّل: * خدمت مرد به همسرش:


امير المؤمنين فرموده اند: «رسول خدا (صلّي الله عليه و آله و سلّم) بر ما وارد شدند در حالي كه حضرت فاطمه (عليها السّلام) در كنار ديگ نشسته بود و من نيز مشغول پاك كردن عدس بودم.
رسول خدا (صلّي الله عليه و آله و سلّم) فرمودند: اي ابا الحسن! عرض كردم: لبّيك اي رسول خدا! فرمودند: بشنو؛ و نمي گويم مگر آنچه را كه پروردگارم امر كرده است: هيچ مردي نيست كه به همسرش در خانه كمك كند، مگر آن كه براي اوست ـ به تعداد موهاي بدنش ـ عبادت يك سال، كه روزها را روزه گرفته و شب ها را به تهجّد و عبادت، قيام كرده است ...
اي علي! ساعتي در خدمت خانه بودن، بهتر از هزار سال عبادت، و هزار حجّ، و هزار عمره است؛ و بهتر است از آزاد نمودن هزار بنده، و ... » 1
(البتّه جا دارد در مورد خدمت زن به شوهرش نيز اشاره‌اي بنمائيم:
پيامبر اكرم صلّي الله عليه و آله و سلّم فرموده اند: «هيچ زني نيست كه به شوهرش جرعه اي آب بنوشاند، مگر اين كه براي او بهتر است از يك سال عبادتي كه روزها را روزه بگيرد و شب ها را به تهجّد و عبادت، قيام كند؛ و خداوند، در ازاء هر جرعه كه به شوهرش نوشانده، شهري در بهشت براي او بنا مي كند، و شصت گناه او را مي آمرزد.»2
و حضرت امام باقر عليه السّلام فرموده‌اند: «جهاد زن، نيكو شوهرداري كردن است.»3
و حضرت امام صادق عليه السّلام فرموده‌اند: «امّ سلمه از رسول خدا (صلّي الله عليه و آله و سلّم) درباره فضيلت زنان در امر خدمت به شوهران‌شان سؤال كرد. حضرت فرمودند: هر زني كه در خانه شوهرش، چيزي را به منظور سامان دادن و مرتّب كردن، جا به جا كند، خداوند به او نظر مي‌فرمايد؛ و كسي كه خداوند به او نظر فرمايد، عذابش نمي‌كند.
امّ سلمه ـ رضي الله عنها ـ عرض كرد: باز هم درباره ثواب زنان بي‌نوا مطلبي بفرمائيد ـ پدر و مادرم فداي شما باد. ـ
حضرت فرمودند: اي امّ سلمه! به راستي هرگاه زن، باردار شود، اجر و پاداشي همچون كسي كه با جان و مالش در راه خداوند عزّت‌مند و صاحب جلال جهاد مي‌‌كند براي اوست.
و زماني كه وضع حمل كند، به او گفته مي‌شود: مسلّماً گناهانت آمرزيده شد، پس اعمالت را از نو شروع كن.
و چون به نوزادش شير دهد، به ازاء هر دفعه، ثواب آزاد كردن بنده‌اي از فرزندان حضرت اسماعيل به او عطا مي‌شود.»4 )

دوم: * صبر بر بد اخلاقي همسر:
پيامبر اكرم صلّي الله عليه و آله و سلّم فرموده‌اند: «مردي كه بر بد اخلاقي زنش صبر كند، خداوند آن اجر و ثوابي را كه به حضرت ايوب (عليه السّلام) ـ به جهت بلا و گرفتاري‌اش ـ عطا فرمود، به او عطا مي‌فرمايد.
و زني كه بر بد اخلاقي شوهرش صبر كند، خداوند مانند ثواب حضرت آسيه ـ دختر مزاحم (همسر فرعون) ـ را به او عطا مي‌فرمايد.»5

سوم: * صبر و خويشتن‌داري در خانواده:
حضرت امام باقر عليه السّلام فرموده‌اند: «به راستي من نسبت به اين غلامم و خانواده‌ام، بر چيزهائي صبر و خويشتن‌داري مي‌كنم كه از حنظل6 در كامم تلخ‌تر است!
آري، به راستي هر كس صبر و خويشتن‌داري كند، به واسطه صبرش، به درجه روزه دار شب زنده دار، و درجه شهيدي كه در پيشگاه حضرت محمّد (صلّي اللَّه عليه و اله و سلّم) شمشير زده نائل مي‌شود.»7

چهارم: * آشتي دادن:
پيامبر رحمت صلّي الله عليه و آله و سلّم فرموده‌اند: «هر كس براي صلح و آشتي ميان دو تن گام بردارد، خداوند و فرشتگانش بر او درود مي فرستند تا زماني كه بازگردد؛ و پاداش شب قدر به او عطا مي‌شود.»8
و نيز فرموده‌اند: «كسي كه براي آشتي دادن ميان زن و شوهري گام بردارد، خداوند به او اجر هزار شهيد بر حقّ ـ كه در راه خدا كشته شده اند ـ عطا مي‌فرمايد. و به ازاء هر قدمي كه بر مي‌دارد، و هر كلمه‌اي كه مي‌گويد، براي او عبادت يك سال ـ كه شب‌ها را به تهجّد و عبادت، قيام كرده، و روزها را روزه گرفته ـ مي‌باشد.»9

پنجم: * در كنار اهل و عيال بودن:
حضرت امام صادق عليه السّلام فرموده‌اند: «براي اهل مروّت و جوانمردي مايه هلاكت است كه مردي ـ در شهري كه اهل و عيالش حضور دارند ـ خارج از منزلش شب را به سر ببرد!»10

ششم: *تفقّد و بوسيدن خانواده:
پيامبر رحمت صلّي الله عليه و آله و سلّم به مردي فرمودند: «... به نزد خانواده ات بازگرد و آنان را تفقّد نما و ببوس؛ كه همين كار، صدقه است.»11
و نيز فرموده‌اند: «فرزندان تان را زياد ببوسيد؛ كه به راستي براي شما به ازاء هر بوسيدن، درجه‌اي در بهشت هست، كه بلنداي آن درجه، به اندازه مسير پانصد سال است!»12

هفتم: * بهتر بودن براي خانواده:
پيامبر رحمت صلّي الله عليه و آله و سلّم فرموده‌اند: «بهترين شما كسي است كه براي خانواده‌اش بهتر باشد. و من بهترين شما براي خانواده‌ام هستم.»13
و نيز فرموده‌اند: «عيال و افراد تحت تكفّل مرد، اسيران او هستند. و محبوب‌ترين بندگان به پيشگاه خداوند عزّت‌مند و صاحب جلال، خوش‌برخوردترين آنان است نسبت به اسيرانش.»14

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 18:22
تو يه جمع ۲۰-۳۰ نفره بگيد كه از پرتقال بدتون مياد و واكنش‌ دوستاتون رو ببينيد كه همه با هم مي‌گن: وا! مگه مي‌شه كسي پرتقال دوست نداشته باشه؟ تنوع نژاد و مزه پرتقال انقدر زياده كه اگه عاشق هر پرتقالي هم نباشيد، اقلا يه مدل از پرتقالا با ذائقه‌تون جور درمياد.

حالا اگه بدونيد پوست اين ميوه خوش‌طعم چه خواص عجيبي داره، حتما سورپرايز مي‌شيد.

پوست خشك پرتقال مي‌تونه تو روزاي سرد زمستون بهتر از نفت و بنزين كمك‌تون كنه كه يه تل هيزم رو آتيش بزنيد. پوست پرتقال به خاطر داشتن روغن قابل اشتعال “ليمو نه نه” مي‌تونه اولين شعله آتيش براي يه شومينه هيزمي باشه.

اين روغن براي حشرات اعصاب نمي‌ذاره. كافيه يه پوره با پوست پرتقال و آب درست كنيد و تو لونه مورچه‌ها و جاهايي كه مگس و پشه داره بريزيد و ببينيد چطوري همه اين جَك و جونورها فرار مي‌كنن. چند تيكه پوست پرتقال نزديك رختخواب‌تون بذاريد و بدون مسموم كردن هوا با حشره‌كش‌هاي شيميايي از ويز ويز حشرات خلاص شيد و راحت بخوابيد.

به غير از حشرات گربه‌ها هم از بوي اين روغن فراري هستن. اگه مي‌خواهيد گربه‌ها تو باغچه‌تون رژه نرن، تو باغچه پوست پرتقال بريزيد.

سطل آشغالي كه توش پوست پرتقال ريخته، بوي گند هميشگي رو نمي‌ده. پوست خشك پرتقال هم همين خاصيت رو داره. مي‌تونيد اونا رو تو يه كيسه توري بريزيد و داخل كمد، كابينت يا يخچال بذاريد تا بوي و نا و موندگي نگيره.

اگه تو خونه وان داريد، قبل از حمام چند تيكه پوست‌ تازه پرتقال توي آب بندازيد تا ويتامين C موجود پوست پرتقال جذب پوست‌تون بشه. اگه بعد از شما كسي حموم رفت و داد زد: واي اينجا بوي بهشت مي‌ده تعجب نكنيد!

پوست خشك پرتقال بوي خوبش رو حفظ مي‌كنه و مي‌تونيد بعد از آسياب كردنش ازش به عنوان ادويه توي سالادها، سس‌ها و غذاها استفاده كنيد.

از نوارهاي بلند پوست پرتقال مي‌تونيد شيريني‌هاي كوچك يا حبه‌هاي نارنجي و خوشمزه‌اي براي تزئين دسر و شيريني درست كنيد.

انصافا اگه بخوان پوست پرتقال رو با اين‌همه كاربردايي كه داره، جدا بفروشن بيشتر از خود پرتقال نمي‌ارزه؟

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 18:21

 

اولين گرد همايي مبلغات سازمان زنان انقلاب اسلامي در تالار شيخ صدوق برگزار شد

 

در اين گرد هماي سخنراني توسط  استاد ارجمند جناب اقاي نبوي و سر كار خانم ابراهيمي  و هم چنين سر كار خانم نوبخت صورت گرفت

در اين مراسم مبلغين فعال مناطق 22گانه شهر تهران و شهرستان هاي اطراف ان حضور داشتند .


جا دارد در اين بين از تشريف فرمايي همه ي مبلغات به خصوص خواهران مبلغه منطقه شش تشكر  كنيم. 

دوشنبه نهم 2 1392 17:49

قال رسول الله (ص) :

هركس از پرداخت مزد كارگري خودداري ورزد ، لعنت خداوند بر او باد .

روز جهاني كار و كارگر بر كارگران متعهد ايران اسلامي مبارك باد

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 12:38

احاديثي از حضرت زهرا سلام الله عليها /نزديك ترين لحظه زن به خدا

فاطمه سلام الله عليها كه پيامبر اعظم اور را پاره تن خويش خواند، كوثري است كه يازده ستاره نوراني و حجت حق از سلاله او متولد شدند و هريك منشا بركات عديده براي اسلام وجهان بوده و هستند .او فرزند برترين انبيا وخاتم رسل است .نسيم خوش وحي در طول عمر كوتاه وبا بركتش همواره نوازشگر روح و جان او بوده است.

در وصف بزرگاني چون فاطمه سلام الله عليها قلم هاي وزبان ها قاصر ازبيان بزرگي اين انسانهاي اسماني است .اما مي توان دل و جان و نگاه را به كلام اسماني اش سپرد و جرعه اي از محضرش تلمذ نمود .در زير تعدادي از احاديث ان حضرت كه برگرفته از كتاب نهج الحياه (فرهنگ سخنان فاطمه عليها سلام )توسط مرحوم محمد دشتي به رشته تحرير درآمده برگزيده ايم كه پيشكشتان مي نمائيم
*اخلاص در عبادت
عبادت پسنديده است اما اخلص در عبادت پسنديده تر.بايد با اخلاص و توجه لازم به عبادت خدا پرداخت كه ره آورد فراواني به همراه خواهد داشت.
حضر ت فاطمه سلام الله عليها مي فرمايد:من اصعد الي الله خالص عبادته اهبط الله عزوجل اليه افضل مصلحته(بحارج 67ص 249)
"كسي كه عبادت هاي خالصانه خود را به سوي خدافرستدپروردگار بزرگ برترين مصلحت اورا به سويش فرو خواهد فرستاد
*آداب غذاخوردن
در سر سفره غذا 12 كار نيك وجود دارد كه سزاوار است هرمسلماني آنها را بشناسد
4مورد واجب،4 مورد مستحب،و 4 مورد نشانه ادبوبزرگواري است
واما 4 عمل واجب:1 –شناخت و معرفت پروردگار 2- راضي به نعمت هاي خدا بودن
3- گفتن "بسم الله الرحمن الرحيم درآغاز غذا
4-سپاسگزاري از خدا در پايان (و گفتن الحمدالله رب العالمين)
چهارعمل مستحب عبارتند از:
1 وضوگرفتن 2- نشستن به جانب چپ 3- درحال نشسته غذا خوردن 4- غذا خوردن با سه انگشت
و ان چهارعملي كه نشانه ادب و بزرگواري است مانند
1- لقمه ها را كوچك برداشتن 2- از غذاي پيش روي برداشتن 3-غذا را به خوبي جويدن 4- كمتر در صورت ديگران نگاه كردن(نفائس اللبابج3ص124)
*ترس از آتش جهنم
وقتي آيات عذاب بر رسول خدا صلوات الله عليه و آله نازل شد رسول خدا به شدت گريست و ياران پيامبر نيز گريستند .حضرت زهرا سلام الله عليها از گريه پدر آگاه شد و پرسيد :اي پدر !فدايت شوم چه چيزي تو را گرياند ؟
پيامبر ايات عذاب الهي را كه تازه نازل شده بود براي فاطمه سلام الله عليها خواند ،آن حضرت از خوف الهي بر زمين افتاد و فرمود :واي بركسي كه داخل آتش جهنم مي شود (رياحين الشريعه ج1ص148)

*دعاي معروف حضرت زهرا سلام الله عليها

سلمان فارس ينقل مي كند :حضرت زهرا سلام الله عليها پس از ملاقات با حوريان بهشتي،از خرماي خوش بويي كه به آن حضرت تقديم داشتند مقداري به من عطا فرمود كه در شهر مدينه با هريك از اصحاب رسول خدا ملاقات كردم مي گفت :چه عطر دلنشيني؟آيا مشك ناب با خود داري؟

اين ماجراي شگفتي آور را براي حضرت فاطمه سلام الله عليهابازگو كردم ،درحالي كه متبسم و خوشحال بود فرمود :اين خرماي معطر بهشتي از درختي است كه براي يكي از دعاهاي من آفريده شد و من آن دعا را از رسول خدا آموختم و ان دعا اين است :

بسم‏الله‏الرحمن‏الرحيم،

بسمِ‏اللّهِ النُور، بسمِ‏اللّهِ الذي يقول للشيءكن فيكون

بسمِ‏اللّهِ الذي يعلم خائنه العين و ماتخفي الصدور

بسم‏اللّه الذَي خَلَقَ الّنُوَرَ مِنَ النُّور،

بسم الله الذي هوبالمعروف مذكور

بسم الله الذي َ اَنْزلَ الّنُوَر عَليَ الطَور بَقدَر مقدورٍ،في كتابٍ مسطورٍ عَلي نَبّيٍ مَحْبُورٍ (مهج الدعوات ص7و 140)

به نام خداي نور /به نام خدايي كه به هرچيز مي گويد:باش پس مي باشد

به نام خدايي كه چشمها و نگاههاي پنهان و راز سينه ها را مي داند

به نام خدايي كه نور را از نور آفريد

به نام خدايي كه به نيكي ياد مي شود

به نام خدايي كه نور را بر كوه طور نازل كرد

به اندازه اي معين در نوشته اي بر پيامبر ي عظيم*شفاعت شيعيان

شيعيان ما از بهترين افراد اهل بهشتند و همه دوستان ما و دوستان دوستان ما و دشمنان دشمنان ما همه در بهشت خواهند بود .اري كسي كه با قلب و زبان تسليم ما اهل بيت شده اما از اوامر ما سرپيچي كند و نواهي ما را محترم نشمارد از شيعيان واقعي ما نخواهد بود

گرچه اين گروه نيز پس از پاك شدن از گناهان و تحمل مشكلات روز قيامت و قرارگرفتن اندك زماني در طبقات بالاي جهنم و چشيدن عذاب ، اهل بهشت خواهند بود و ما به خاطر دوستي شان با ما نجاتشان داده وآنان را به پيشگاه خود مان انتقال خواهيم داد (بحارالانوارج65ص155)
دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 12:30

*نزديك ترين لحظه زن به خدا

پيامبر گرامي اسلام از ياران خود پرسيد :در كدام لحظه زن به خدا نزديكتر است؟

پاسخ مناسبي نشنيد تا اينكه حضرت زهرا سلام الله عليها سوال پدر را شنيد و پاسخ داد :

آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است(احقاق الحق ج 10ص266)

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 12:25

اي معلم : اي روشني بخش دلها . براستي كه تو بعد از خداوند (علم الانسان ما لم يعلم ) هستي.چگونه مي توان تو را ستود و تو را سرود كه تو خود سرود قافله ي تمدن هستي

 

معلم عزيز روزت مبارك و يادت گرامي

 

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 12:19

در زاد روز اين پسر و مادر
شمس و قمر قرينه ي يكديگر
مادر، بزرگ بانوي دين، زهراست
فرزند او، خميني روح الله است
مادر، چراغ روشن ايمان است
فرزند، روشنايي ايران است
از مهر مادر و خط اين فرزند
يا رب به ما جدائي از آن مپسند

 

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 12:15

 
1 قالَتْ فاطِمَةُ الزَّهْراء سلام اللّه عليها:

نَحْنُ وَسيلَتُهُ فى خَلْقِهِ، وَ نَحْنُ خاصَّتُهُ وَ مَحَلُّ قُدْسِهِ،
وَ نَحْنُ حُجَّتُهُ فى غَيْبِهِ، وَ نَحْنُ وَرَثَةُ اءنْبيائِهِ.(62)


فرمود: ما اءهل بيت پيامبر وسيله ارتباط خداوند با خلق او هستيم ،
ما برگزيدگان پاك و مقدّس پروردگار مى باشيم ،
ما حجّت و راهنما خواهيم بود؛
و ما وارثان پيامبران الهى هستيم . 

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 11:45

..

 

اجلاس بين‌المللي «علماي امت و بيداري اسلامي» با بيانات حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي در حضور بيش از ۷۰۰ شركت‌كننده خارجي و داخلي دقايقي پيش در محل اجلاس سران آغاز به كار كرد.

خبرگزاري فارس: اجلاس بين‌المللي «علماي امت و بيداري اسلامي» آغاز به كار كرد

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، اجلاس بين‌المللي «علماي امت و بيداري اسلامي» با حضور 500 شركت‌كننده خارجي و 200 انديشمند داخلي دقايقي پيش با سخنراني حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي در سالن اجلاس سران آغاز به كار كرد.

پيش از اين علي‌اكبر ولايتي دبير كل مجمع بيداري اسلامي با اشاره به برگزاري اجلاس بين‌المللي علماي امت و بيداري اسلامي، آن را مهمترين اجلاس مربوط به بيداري اسلامي خوانده بود.

آيت‌الله تسخيري، دبير اجلاس علماي بيداري اسلامي نيز در نشستي خبري در خصوص دعوت از طيف‌هاي مختلف علماي جهان اسلام گفت: افرادي كه دعوت شده‌اند داراي نظرات مختلفي هستند و در بيانيه پاياني نشست نيز تلاش مي‌شود تا نظرات مدعوين به طور آزاد ارائه و گنجانده شود.

وي خاطرنشان كرد: از علماي سلفي نيز براي حضور در اجلاس دعوت به عمل آورده‌ايم كه اگر جرات كرده و بيايند مفيد خواهد بود زيرا آنها اين اجلاس را خلاف منطق خود مي‌دانند.

..

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 11:44
 
افسران - محبوب ترين كار و برترين عبادت

أحَبُّ الأعْمَالِ إلَي اللهِ عَزّوَجَلَّ فِي الأرْضِ الدُّعاءُ وَ أفْضَلُ العِبادَةِ العِفافُ.
۞
در روي زمين، محبوب‌ترين كارها نزد خداوند دعا و برترين عبادت پاكدامني است.
۞
The dearest deed on the earth with Allah is invocation, and the best worship is chastity.
بحارالانوار، ج 93، ص 295

دسته ها :
دوشنبه نهم 2 1392 11:24
X