معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506596
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 12:22

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 12:4

بردباري و شكيبايي

در تشرف مرحوم سيد كريم پينه دوز (ره) از اخيار تهران كه در خانه اجاره اي زندگي مي كرده است و با پايان يافتن مدت اجاره دچار رنج و زحمت مي گردد ضمن اينكه به او بشارت مي دهند، نگران نباشيد منزل درست مي شود مي فرمايند: «دوستان ما بايد در فراز و نشيب ها شكيبا و بردبار باشند.»(

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 10:30

اخلاص در عمل

يكي از علماي بزرگ اصفهاني مي گويد: «شبي در عالم رؤيا امام زمان (ع) را ديدم. به ايشان عرض كردم چه كنم كه به شما نزديك شوم؟» فرمودند: «عملت را عمل امام زمان (ع) قرار بده.» من به ذهنم رسيد كه يعني در مورد هر كاري ببين اگر امام زمان (ع) اين كار را مي كند تو هم انجام بده. پرسيدم: «چه كنم كه در اين امر موفق باشم؟!» فرمود: «الاخلاص في العمل؛ يعني، در كارهاي خود اخلاص داشتهباش(1

 

(1)شيفتگان حضرت مهدي (عج) ، ج 1 ، ص 261

 

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 10:22
ازدواج حضرت زينب عليها سلام

نام همسر حضرت زينب عليها سلام: عبدالله بن جعفر
نام پدر و مادر عبدالله: نام پدرش جعفر طيار و نام مادرش اسما بن عميس كه هر دو از چهره هاي سرشناس مذهبي و تربيت يا فته مكتب علوي مي باشند. خويشاوندي عبدالله با حضرت زينب عليها سلام: عبدالله پسرعموي حضرت زينب بود. نحوه خواستگاري عبدالله از حضرت زينب عليها سلام: فردي از سوي عبدالله به خدمت حضرت علي شرفياب شد و گفت: يا امير المومنين شما كه مي دانيد رسول خدا تا چه اندازه به فرزندان جعفر ابراز علاقه مي كرد ؛ به طوري كه روزي به آنان نگاه كرد و فرمود: دختران ما از آن پسران ما و پسران ما از آن دختران ما هستند. بنابراين چه شايسته است كه زينب را به ازدواج عبدالله در آوريد.
علت موافقت حضرت زينب با خواستگاري عبدالله : عبدالله فردي دين دار و شايسته و مورد تاييد حضرت علي بود. شرايط امام علي براي ازدواج عبدالله با زينب عليها سلام: 1- هرگاه زينب بخواهد برادرش حسين را ببيند ، عبدالله مانع نشود. 2- چنانچه حسين اراده سفر كند و زينب بخواهد با او برود ، مخالفت نكند. مقدار مهريه حضرت زينب: چهادصد و هشتاد درهم برابر مهريه مادرشان حضرت زهرا عليها سلام.
سن حضرت زينب هنگام ازدواج: طبق نقل برخي از روايات ، حضرت زينب در سال هفدهم هجري ، آن هنگام كه عمر شريفشان سيزده سال بود ازدواج كردند.

پنج شنبه سیم 6 1391 10:20

شيعيان چرا ما را نمي خواهند؟!

مرحوم حاج محمد علي فشندي تهراني (ره) مي گويد كه در مسجد جمكران سيدي نوراني را ديدم، با خود گفتم اين سيد در اين هواي گرم تابستاني از راه رسيده و تشنه است ظرف آبي به دست او دادم تا بنوشد و گفتم: آقا! شما از خدا بخواهيد تا فرج امام زمان (ع) نزديك گردد. حضرت فرمودند: «شيعيان ما به اندازه آب خوردني ما را نمي خواهند. اگر بخواهند و دعا كنند فرج ما مي رسد.»

 

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 10:18

بند بيست و پنجم

اين بند براي حفظ ايمان

بسيار عالي است

دسته ها : دعا
پنج شنبه سیم 6 1391 10:14

عرضه اعمال به محضر مقدس امام زمان (عج)

در تشرف مرحوم شيخ محمد طاهر نجفي (ره) خادم مسجد كوفه، حضرت مي فرمايند: «آيا ما شما را هر روز رعايت نمي كنيم؟ آيا اعمال شما بر ما عرضه نمي شود؟»

 

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 8:51

توسل به حضرت زينب (ع) جهت تعجيل در فرج

در تشرف آقا شيخ حسن سامرايي (ره) در سرداب مقدس، حضرت فرمودند: «به شيعيان و دوستان ما بگوييد كه خدا را قسم دهند به حق عمه ام حضرت زينب (ع) كه فرج مرا نزديك گرداند.» (3)

 

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 8:45

ولايت حضرت علي (ع)

در تشرف مرحوم علي بغدادي (ره) در مسير كاظمين، ايشان پرسش هايي را از محضر امام زمان (ع) مي پرسد از جمله مي گويد:

پرسيدم: «روزي نزد مرحوم شيخ عبدالرزاق كه مدرس حوزه بود، رفتم. شنيدم كه بر روي منبر مي گفت: كسي كه در طول عمر خود روزها روزه باشد و شب ها را به عبادت به سر برد و چهل حج عمره بجاي بجاي آورد و در ميان صفا و مروه بميرد ولي از دوستداران و محبان و مواليان اميرالمؤمنين (ع) نباشد براي او چيزي محسوب نمي شود.» امام زمان (ع) فرمودند: «آري والله براي او چيزي نيست.»


 

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 1:52

توجه به آن حضرت همراه با محبت

امام زمان (ع) در توقيع شريفي خطاب به شيعيان مي فرمايند: «توجه خود را همراه با محبت و دوستي به سوي ما قرار دهيد و در مسير دستورات روشن و قطعي دين حركت كنيد كه همانا من براي شما خيرخواهي مي كنم و خداوند گواه است بر من و شما و اگر نبود علاقه ما به نيكو بودن شما و رحمت و مهربانيمان بر شما، به سخن گفتن با شما نمي پرداختيم.»(2)

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 1:51

پرهيز از افراط و تفريط:

 

امام زمام (عج) در توقيعي مي فرمايند:

«تقوا پيشه كنيد، تسليم ما باشيد و كار را به ما واگذاريد كه بر ماست شما را از سرچشمه سيراب بيرون آوريم چنانكه بردن شما به سرچشمه از سوي ما بود ... به سمت راست ميل نكنيد و به سوي چپ نيز منحرف نشويد.» (1)

دسته ها : حديث و روايات
پنج شنبه سیم 6 1391 1:44
دسته ها : دعا
چهارشنبه بیست و نهم 6 1391 23:57

تو زندگيت بارون نباش

كه فكر كنن با منت

خودت رو به شيشه ميكوبي،

 

ابر باش تا منتظر باشن كه بباري......    

دسته ها : نكته ها
چهارشنبه بیست و نهم 6 1391 23:43

چطور ميتونيم متوجه بشيم كاري كه داريم انجام ميديم براي خداست يا براي نفس خودمون؟
چون بعضي وقتا ما كاري رو با عشق و علاقه انجام ميديم . آيا اين عشق و علاقه ممكنه باعث از بين رفتن اخلاصمون بشه يعني اينكه بشه براي نفس نشه براي خدا؟

 

بهترين راه براي اينكه متوجه شويم كاري كه انجام ميدهيم براي خداست يا براي هواهاي نفساني خودمان، اين است كه در نيات خودمان قبل و حين انجام عمل دقيق شويم و آن را مورد دقت و تامل بيشتري قرار دهيم چون بي توجهي نسبت به اين مهم ممكن است سالها عبادات و مجاهدتهاي نفساني ما را به گناهاني چون ريا آلوده نمايد. لذا ضروري است به واكاوي و بررسي دقيق انگيزه هاي خود پرداخته و ببينيم به راستي از پس انجام اين همه عبادات در پي چه هستيم و خواهان چه حقيقت و كمالي مي باشيم. اگر ديديم عدم وجود مزاياي مادي و دنيوي، به سستي ما درعبادات و انجام خيرات انجاميد، بايد بدانيم كه اخلاص نداريم؛ هرگاه تقدير و تشكر ديگران در رفتار ما اثر گذاشت به طوري كه اگر از ما قدرداني نشد، نشاطي براي انجام عمل نداشتيم، بايد بدانيم كه نيت و انگيزه ما در عبادات وخيراتمان مخدوش و آلوده به رياست. اگر انسان واقعا كاري را براي خدا انجام مي دهد، نبايد تعريف و خوشايند و سرزنش ديگران در اراده و تصميم او تاثيربگذارد ما نبايد به انگيزه ها و رفتارمان مطمئن شويم، بلكه پيوسته مي بايد خود را درجايگاه متهم ببينيم و هيچ گاه از رفتار خودمان راضي نگرديم. چنان كه اميرمؤمنان(ع) فرمودند: «واعلموا عبادالله ان المؤمن لايصبح ولايمسي الا و نفسه ظنون عنده فلايزال زار يا عليها و مستزيداً لها» (نهج البلاغه/ خ571) بلكه آنان كه در مقام قرب عند الله هستند و دائما در صدد آنانند كه بر مقام قرب و نزديكي خويش به خداوند متعال بيفزايند خداوند رحمان و رحيم را حتي براي وصول به بهشت ويا فرار از جهنم عبادت نميكنند بلكه خداوند را ميخوانند چون خداوند را لايق پرستش و عبادت ميبينند.از امام سيد الوصيين حضرت امير المومنين علي عليه السلام بشنو كه فرمود:

الهي ما عبدتك خوفاً من نارك ولا طمعاً في جنتك و لكن وجدتك اهلاً للعبادة فعبدتك؛

يعني خداوندا! عبادت من نه به جهت ترس از آتش تو است و نه طمع در بهشتت، بلكه به جهت اين است كه تو را شايسته عبادت يافتم

نان و حلوا چيست؟ اي نيكو سرشت

اين عبادتهاي تو بهر بهشت

نزد اهل حق، بود دين كاستن

در عبادت، مزد از حق خواستن

رو حديث ما عبدتك، اي فقير

از كلام شاه مردان، ياد گير

چشم بر اجر عمل، از كوري است

طاعت از بهر طمع، مزدوري است

خادمان، بي‌مزد گيرند اين گروه

خدمت با مزد، كي دارد شكوه؟

عابدي كاو اجرت طاعات خواست

گر تو ناعابد نهي نامش، رواست

تا به كي بر مزد داري چشم تيز!

مزد از اين بهتر چه خواهي، اي عزيز

كاو تو را از فضل و لطف با مزيد

 از براي خدمت خود آفريد

 

دسته ها : نكته ها
چهارشنبه بیست و نهم 6 1391 21:53

چهارشنبه بیست و نهم 6 1391 12:1

.دوستان ما فوجهايي از رحمت خدا دارند و دشمنانمان افواجي از غضب

دسته ها : دعا
چهارشنبه بیست و نهم 6 1391 10:29

بند بيست و چهارم

اگر دوست داريد دولت مند شويد

 و جزو رجال باشيد

اين بند را زياد بخوانيد

 

دسته ها : دعا
چهارشنبه بیست و نهم 6 1391 10:20

 

رنجهاي دوران كودكي و نوجواني حضرت زينب عليهاسلام (2)

اقدام حضرت زينب در سحرگاه ضربت خوردن امام علي : آن شب شب عجيبي بود ، غم و اندوه در چهره ها موج مي زد و اهل خانه احساس خوبي نداشتند... ناگهان صداي غم بار امير المومنين در خانه پيچيد : اين آخرين ديدار من با شماست ، من صبحگاه به استقبال شهادت خواهم رفت. حضرت زينب با شيندن اين حرف دگرگون و غرق ناباوري شد. اذان صبح كه نزديك شد امام از جايش برخاست و خود را براي بيرون رفتن آماده كرد. حضرت زينب با چهرا اي مضطرب و پريشان مقابل پدرش ايستاد و از او خواست براي نماز صبح به مسجد نرود و فرد ديگري را به مسجد بفرستد. ولي حضرت مهربان تر از هميشه به دخترش فرمود: دخترم راه گريزي از مرگ نيست و من بايد بروم. سپس كاشانه را به قصد مسجد ترك گفت.
حالت شكسته حضرت زينب در بستر شهادت امير المومنين : راوي مي گويد:زينب و ام كلثوم نزديك بستر پدرشان رفتند و پس از ديدن وضعيت وخيم پدرشان با حالتي اندوهناك به او گفتند: پدر پس از تو پناهگاه افراد كم سن و سال كيست ، چه كسي جوابگوي افراد بزرگسال در ميان عموم مردم خواهد بود. اي پدر غم و اندوهمان برايت طولاني است و پيوسته برايت اشك خواهيم ريخت. مردم هنگام شنيدن صداي اندوهناك آنان از پشت حجره به شدت گريستند و چشمان اميرالمونين پر از اشك شد. عمر مبارك حضرت زينب هنگام شهادت حضرت علي : سي و پنج سال پرستاري حضرت زينب از امام حسن پس از مجروح شدن ايشان در جنگ با معاويه: حضرت زينب برادرش را مداوا مي كرد و عنايت خاصي به سلامتي ايشان داشت و پس از شفاي كامل ان حضرت خداوند متعال را سپاس گفتند.
حضرت زينب و مسموميت برادرش امام حسن: وقتي حضرت زينب از مسموميت امام حسن مطلع شدند ، سراسيمه به زيارت ايشان رفتند. امام حسن نيز پس از اطلاع از آمدن خواهرش دستور دادند ظرفي را كه در آن خون استفراغ كرده بودند پنهان كنند تا حضرت زينب از وخيم بودن حالشان مطلع نشوند.
واكنش حضرت زينب هنگام ديدن وضعيت دردناك امام حسن: حضرت زينب هنگام ديدن وضعيت ناگوار امام حسن ، از حال رفتند.
سن حضرت زينب هنگام شهادت امام حسن: تقريبا چهل و پنج سال.
مصيبت مضاعف حضرت زينب هنگام تشييع جنازه امام حسن: بني اميه به دستور عايشه پيكر امام حسن را تيرباران كرد تا اين پيكر مبارك نزد قبر پيامبر برده نشود. و در اين ميان عايشه به صراحت كراهتش را نسبت به خاندان اهل بيت اعلام كرد و گفت: مايل نيستم كسي را كه دوست ندارم در خ انه ام دفن كنيد.

چهارشنبه بیست و نهم 6 1391 10:10

هركه راه ما را بپيمايد بما برسد و هركس به راه ديگر رود غرق شود.

دسته ها : حديث و روايات
چهارشنبه بیست و نهم 6 1391 9:57
رسول اكرم(صلي الله عليه وآله وسلم):
هرگروهي كه در مجلسي جمع شوند و در آن مجلس ياد خدا نكنند و صلوات بر پيغمبر خود نفرستند، آن مجلس حسرت و وبال است بر ايشان در روز قيامت.

امام صادق(عليه السلام):
حق تعالي ميفرمايد:هركه ياد كند مرا در جمعي از مومنان، من او را ياد كنم در مجمع ملائكه.

امام محمد باقر(عليه السلام):
نوشته است در توراتي كه تغيير نيافته است كه حضرت موسي از پروردگار خود سوال كرد: خداوندا مجلسي چند بر من مي گذرد كه تو را عزيزتر و جليل تر مي دانم از اينكه تو را در آن مجلس ياد كنم. حق تعالي در جواب فرمودند: يا موسي، بردن نام من و يادِ من نمودن در همه حال نيكوست.


منبع: كتاب آيين زندگي مومنين (خلاصه حلية المتقين نوشته علامه مجلسي) ص 242و243
دسته ها : حديث و روايات
سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 23:59
ايرانيا چطور درباره مسيحيت فيلم ميسازن؟
 آمريكاييا چطور درباره اسلام؟
دسته ها : نكته ها
سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 23:58

روايت پناهيان از پشت پرده اهانت به رسول اكرم (ص)

 

 

حجت الاسلام والمسلمين  علي رضا پناهيان گفت

اينهايي كه دارند قران را اتش مي زنند در واقع  حرمت قران را

به ما ياد اوري مي كنند

اين هاي كه دارند به پيغمبر اكرم (ص)  بي احترامي مي كنند

در واقع دارند وضيفه مارا به ما ياد اوري مي كنند

 

كه ما شخص شخيص پيامبر اكرم (ص)

را به اهل عالم معرفي كنيم و ما بايد از اين فرصت استفاده كنيم

 

بقيه در ادامه مطلب......

 

سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 23:58

اهل صراحتيم ..... دهه كرامت ، كرامت دارد

سلام اي كوثرستان سخاوت            كه از دست تو مي بارد كرامت

بانوي كرامت ، تو آيت بزرگ خدايي كه عارفان سترگ و عرشيان خاك نشين بر سنگ آستانه ات بوسه مي زنند . غرورها همه در آستان قدسي ات غروب مي كند ، شاهان ، سر تسليم بر آستانه ات نهاده اند ،و دهها شاهزاده و وكيل و وزير ، به غلامي و چاكري اين بارگاه بهشتي باليده اند و مي بالند .مراجع عظام از مرقد مقدست نور و نيرو مي گيرند. عالمان ، مفسران ، محدثان ، خطيبان ، محققان و نويسندگان ، صالحان ،صديقان و هزاران ، در باغ بابلان تو نغمه سرايي دارند .

 

احاديثي از امام رضا (عليه السلام):

نصف عقل آدمي اظهار دوستي ومحبت به عموم مردم است . دوست هر كس عقل او و دشمن وي ناداني اوست.مؤمن هر گاه خشمگين شود، خشمش او را از مسير حق منحرف نمي سازد. آنكه خودرأي باشد خود را به هلاكت افكنده است. با دوستان فروتن باش ، از بدخواهان احتياط و دوري كن و با عموم مردم گشاده رو باش. از حرص و حسد بپرهيزيد زيرا اين دو  امتهاي گذشته را نابود كرده است . هر كه از نفس خويش حساب كشد سود مي برد و هر كه غفلت ورزد زيان مي بيند . براي رفع نيازهاي مردم، شادمان كردن و رفع نگراني از آنان كوشش كنيد .

 

 

تنها خواهر امام هشتم

نجمه خاتون همسرگرامى امام كاظم(ع) تنها دو فرزند در دامان‏خود پرورش داد و آنها عبارتند از: ۱. خورشيد فروزان امامت، حضرت على بن موسى الرضا(ع) ۲.  ماه تابان درج عصمت، حضرت معصومه(س)

محمد بن جرير طبرى، دانشمند گرانمايه شيعه در قرن پنجم هجرى،براين واقعيت تصريح نموده است :مدت ۲۵ سال تمام حضرت رضا(ع) تنها فرزند نجمه خاتون بود، پس‏از يك ربع قرن انتظار، سرانجام ستاره‏اى تابان از دامن نجمه‏درخشيد كه هم سنگ امام هشتم(ع) بود و امام(ع) توانست والاترين‏عواطف انباشته شده در سويداى دلش را بر او نثار كند. بين حضرت معصومه(س) و برادرش امام رضا(ع) عواطف سرشار و محبت‏زايدالوصفى بود كه قلم از ترسيم آن عاجز است. در يكى از معجزات امام كاظم(ع) كه حضرت معصومه نيز نقشى دارد،هنگامى كه مرد نصرانى مى‏پرسد: «شما كه هستيد؟» مى‏فرمايد: «انا المعصومه اخت الرضا» «من معصومه، خواهر امام رضا(ع)مى‏باشم.» اين تعبير از محبت‏سرشار آن حضرت به برادر بزرگوارش‏امام رضا(ع) و از مباهات او به اين خواهر برادرى سرچشمه‏مى‏گيرد.

سلام و درود و صلوات بر امام رضا(ع)، هشتمين امام، كوكب درخشنده، ابر بارنده، باران شتابنده و خورشيد فروزنده ، كه همواره مأمن دلهاي خسته و پناه آهوان رميده از دام دل و دانه دنياست.سلام و درود خدا بر كسي‌كه خدا و رسولش از او رضايت دارند؛ امامي كه چشمه جوشان لطف و رحمتش به درياي ازلي رحمت و رأفت بي‌كران پروردگار متصل است و هر پناهجوي بي‌آشيانى، در پناه نگاه و نوازش او،چون آهوي رميده از صياد، آرام ميگيرد.

دسته ها : ميلاد - مناسبت ها
سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 23:57
يادداشت رهبر انقلاب در دفتر يادبود حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله‌عليها+عكس
متن يادداشت معظم له به اين شرح است: بسم الله الرحمن الرحيم
السلام عليكم يا اهل بيت النّبوة و موضع الرساله، السلام عليك يا قرة عين آل الرسول (ص) افتخار خدمت در اين آستان بلند‌پايه‌ي ملك‌پاسبان، بر شما آقايان و عزيزان، مبارك و گرامي باد. حق بزرگِ اين سرچشمه‌ي نور و هدايت كه يكي از ثمرات آن تشكيل حوزه‌ي علميه‌ي عظيم‌الشأن در سايه‌ي اين بقعه‌ي مبارك است، چنان عظيم است كه زبان و قلم چون من حقير و ناتواني را رساييِ بيان آن نيست. اين حق بر دوش همه‌ي كساني كه از بركات اين بقعه و اين حوزه بهره‌مند شده‌اند وظائفي را در خورد توان و امكان مي‌گذارد. خداوند شما و همه‌ي متمسكين به ذيل ولايت رفيعه‌ي اهل بيت وحي و فضيلت را موفق به اداي اين وظائف بدارد. اينك حرم مطهّر و بيوتات مطهّره‌ي اطراف آن بحمدالله از وضع شايسته‌تري نسبت به گذشته برخوردار است و وسعت و نظافت و ابّهت و انتظامي بيش از گذشته دارد. اين رشته‌ي بهسازي بايد انشاءالله ادامه يابد و به موازات آن صفا بخشيدن به فضاي معنوي و روحي و امكان انتفاع از هدايت الهي در اين مكان مقدس نيز بايد مورد توجه و اهتمام باشد. خداوند عالمِ عظيم‌القدر مرحوم آيت‌الله حاج شيخ عبدالكريم حائري و مرحوم آيت‌الله بروجردي رحمهماالله‌تعالي را با مضطجعه‌ي اين مضجع شريف محشور فرمايد و روح مقدس امام بزرگوار را كه روحي در همه‌ي تلاش‌هاي گذشتگان دميد به عاليترين درجات نائل فرمايد و شما آقايان عزيز را حفظ كند.
سيد علي خامنه‌اي

 

دسته ها : موزه ي تبلاگ
سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 23:47

براي خونوادهاتون خصوصا بچه هاتون

 تا جايي كه ميتونيد وقت بگذاريد
باهاشون بازي كينيد و ببريدشون

به دل طبيعت

تا خدا رو مستقيم لمس كنند

دسته ها : نكته ها
سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 12:10

سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 12:3

 

حل مشكل آيه الله نجفى به دست حضرت معصومه (عليها السلام)
آيه الله العظمى سيد شهاب الدين نجفى مرعشى (وفات يافته شهريور 1369 شمسى) مى فرمود: روزگارى كه جوان تر بودم، روزى بر اثر مشكلات فراوانى كه داشتم، از جمله مى خواستم دخترم را شوهر دهم، ولى مال و ثروتى نداشتم، تا براى دخترم جهيزيه تهيه كنم، با ناراحتى به حرم حضرت معصومه (عليها السلام) رفتم، و با عتاب و خطاب در حالى كه اشك هايم سرازير بود گفتم: اى سيده مولاي من، چرا به امر زندگى من اهميت نمى دهى؟ من چگونه با اين دست خالى دخترم را شوهر دهم؟ سپس با دلى شكسته به خانه برگشتم، حالت غشوه (كشف) مرا فراگرفت در همان حال شنيدم در مى زنند، رفتم و در را باز كردم، شخصى را ديدم كه در پشت در ايستاده، وقتى مرا ديد گفت: سيده تو را مى طلبد با شتاب به حرم رفتم، وقتى كه وارد صحن شريف آن حضرت شدم، چند كنيز را ديدم كه به تميز كردن ايوان طلا اشتغال داشتند، از سبب آن پرسيدم، گفتند: اكنون سيده مى آيد، پس از اندكى حضرت فاطمه معصومه (عليهاالسلام) آمد، در حالى كه در شكل و شمايل، مانند مادرم فاطمه زهرا (عليه السلام) بود (چون جده ام زهرا (عليها السلام) را سه بار قبل از آن، در خواب ديده بودم) نزد عمه ام حضرت معصومه (عليها السلام) رفتم و دستش را بوسيدم، به من فرمود: اى شهاب! كى ما در فكر تو نبوده ايم، كه ما را مورد عتاب قرار داده و از دست ما شاكى هستى، تو از زمانى كه به قم آمدى زير نظر ما و مورد عنايت ما بوده اى. وقتى كه از خواب بيدار شدم، فهميدم كه نسبت به حضرت معصومه (عليها السلام) اسائه ادب كرده ام، همان دم براى عذرخواهى به حرم شريفش رفتم، از آن پس حاجتم برآورده شد و در كارم گشايشى صورت گرفت، و مشكل زندگيم حل و آسان گرديد.
برگرفته از نرم افزار حضرت معصومه(س) ،فاطمه دوم ƹ̵̡ӝ̵̨̄ʒ كاري از اسك دين
 
دسته ها : نكته ها - مناسبت ها
سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 9:25

بند بيست و سوم

 

اگر دوست داريد دلتان بيدار شود

 

و حال خوشي در عبادت الهي داشته باشيد

 

اين بند را بيشتر بخوانيد

دسته ها : دعا
سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 8:9
رنجهاي دوران كودكي حضرت زينب عليها سلام (1)

روياي عجيب حضرت زينب در دوران كودكي: حضرت زينب خواب ديدند باد شديدي وزيد و همه جا تاريك شد و ايشان به درخت تنومندي پناه بردند ، امام آن درخت بر اثر آن طوفان از ريشه كنده شد و به زمين افتاد. ايشان شاخه آن را محكم گرفتند اما باد به آن نيز امان نداد و آن را قطع كرد. به شاخه ديگر آن پناه بردند اما طوفان آن شاخه را هم شكست ، باز به دو شاخه ديگر آن پناه بردند اما آن هم شكستند.
تعبير روياي حضرت زينب توسط رسول خدا (ص): رسول خدا هنگام شنيدن رويايي حضرت زينب گريستند و فرمودند : آن درخت تنومند پدربزرگ توست و شاخه نخست ، مادرت زهرا و شاخه دوم آن پدرت علي و دو شاخه ديگر آن دو برادرت حسن و حسين هستند كه روزي دنيا به خاطر از دست دادنشان تاريك مي شود و تو به خاطر از دست دادن آن ها لباس عزا بر تن خواهي كرد.
عمر حضرت زينب هنگام رحلت رسول خدا (ص): پنج سال.
صحنه تكان دهنده اي كه حضرت زينب در سنين كودكي شاهد آن بود: پس از رحلت پ يامبر اكرم غاصبان خلافت جهت بيعت از امام علي به خانه وي يورش بردند و آن را به آتش كشيدند و در اين ميان حضرت زينب شاهد رفتار وقيحانه و خشونت آميز دشمنان با پدرشان بودند.
مدت زمان زندگي حضرت زينب با مادرش پس ار رحلت رسول خدا(ص): بنا بر قولي سه ماه. وصيت حضرت زهرا در بستر شهادت به دخترش زينب : اهتمام ورزيدن به دو برادرش حسن و حسين عليهما سلام
احساسات حضرت زينب نسبت به رسول خدا هنگام شهادت حضرت زهرا: وقتي اميرالمومنين پيكر حضرت زهرا را غسل داد و كفن كرد به فرزندانش فرمود: بيايي از مادرتان توشه برداريد. حضرت زينب در حاليكه با پوشش كاملي به سولي پدر حركت مي كرد ، لحظه اي جدش را به ياد آورد و خطاب به او با آهي جانكاه گفت: اي رسول خدا به راستي با شهادت مادرم فقدان و جاي خالي تو را دريافتيم. حضرت زينب آخرين ميزبان حضرت علي : حضرت علي شب نوزدهم ماه رمضان براي افطار به خانه دخترش زينب رفت. پس از نماز كنار سفره آمد ديد زينب دو قرص نان جو و كاسه اي شير با مقداري نمك در ميان سفره نهاده است. به دخترش فرمود: مگر نمي داني من پيرو پسرعمويم رسول خدا هستم و در كنار سفره اي كه بيش از دو رقم غذا بشاد ، غذا نمي خورم. از اين دو غذا (شير و نمك) يكي را بردار. زينب شير را برداشت و آن حضرت سه لقمه از نان جو را با نمك خورد. در آن شب حضرت علي بسيار از حجره بيرون مي آمد و به آسمان نگاه مي كرد و مي گريست و سپس به حجره باز ميگشت و نماز مي خواند و گاهي گفتاري را كه از شهادتش خبر مي داد به زبان مي آورد. زينب هنگام ديدن بي قراري پدرش عرض كرد: اي پدر چرا امشب اين گونه مضطرب و پريشان هستي؟ علي در پاسخ فرمود: فرزندم ! صبح امشب ، ضربت شهادت مي خورم.

سه شنبه بیست و هشتم 6 1391 7:58
X