معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506063
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
اي كه دم مي‌زني از عشق حسين بن علي آنچنان باش كه ارباب جوابت نكند ...
 
 
تا محرم 67 روز مانده
دسته ها : محرم
يکشنبه نوزدهم 6 1391 10:26

. ياد ما خانواده براي دردها و وسواس سينه ها شفاست

و دوستي ما رضايت پروردگار است.

دسته ها : حديث و روايات
يکشنبه نوزدهم 6 1391 9:50

بند چهاردهم

اگر كسي ميان شما طاعي و عصيانگر است

اين بند را به نيت ارامش او بخوانيد

دسته ها : دعا
يکشنبه نوزدهم 6 1391 9:46

227. در ركاب پادشاهي كه اطميناني به حكم او نيست و دستور خدا را در غنيمت جنگ اجرا نميكند به جنگ نرويد اگر كسي رفت و در اين راه مرد دشمنان ما را در غصب حقوق و پامال كردن خون ما كمك كرده و به شيوه جاهليت مرده است.

دسته ها : حديث و روايات
يکشنبه نوزدهم 6 1391 1:13

پايگاه اطلاع رساني تخصصي دفاع مقدس
http://sabokbalan.com/

سلام همسنگريها به اين سايت حتما سر بزنيد.

 واقعا خيلي قشنگه: سايت مردان ناب

 http://kolebar.gigfa.com/blog

 

شنبه هجدهم 6 1391 19:9

. در ركاب پادشاهي كه اطميناني به حكم او نيست و دستور خدا را در غنيمت جنگ اجرا نميكند به جنگ نرويد اگر كسي رفت و در اين راه مرد دشمنان ما را در غصب حقوق و پامال كردن خون ما كمك كرده و به شيوه جاهليت مرده است.

دسته ها : حديث و روايات
شنبه هجدهم 6 1391 19:7

سر كشيدن در چاه زمزم دردها را ميبرد.

از آب آن كه در سمت حجر الاسود است بنوشيد.

دسته ها : حديث و روايات
شنبه هجدهم 6 1391 18:53

 

حتما بياييد و ببينيد

 

ي لذت ديگه اي داره

شنبه هجدهم 6 1391 18:15

مسئول منطقه شش

 

چند نفر از بچه هارو فرستادن تا از اين جشنواره مخصوصا قسمت منطقه 6 چند تا عكس براي شما تهيه كنند

 

اينم چند تا عكس

 

 

 

 

 

 

 

 

شنبه هجدهم 6 1391 18:11

بوستان ولايت ميزبان شماست

 

 

تمام مناطق تهران در بوستان ولايت

 

شهرداري هاي تهران در بوستان ولايت ميزبان شماست

 

شهرداري هاي 22 گانه تهران در بوستان ولايت

جشنواره بزرگ باز يافت را تدارك ديده اند

 

در كنار اين جشنواره از تفريحات سالم نيز بهره جسته اند

 

اما ما وقت به حرف بسنده نكرديم

گواه ما عكس هاي زيباي ما از اين برنامه است

 

با ما همراه باشيد

در

بوستان ولايت

دسته ها : زنان و سرگرمي
شنبه هجدهم 6 1391 17:30
دسته ها : حديث و روايات
شنبه هجدهم 6 1391 13:6

. چون شب از خواب برخيزيد به اطراف آسمان نگاه كنيد و آيات آخر سوره آل عمران را از (( ان في خلق السماوات و الاعرض - تا - انك لا تخلف الميعاد )) بخوانيد.

دسته ها : حديث و روايات
شنبه هجدهم 6 1391 13:6

پيغمبر اكرم صلى الله عليه وآله هشدار خيلى سنگينى دادند . در مسجد ، بعد از نماز جماعت چهره مباركشان درهم بود ، معلوم بود كه غصه دارند . كسى گفت : يا رسول الله ! چرا ناراحت هستيد ؟ فرمود : اى سعد انصارى ! امروز شنيدم كه كسى در مغازه‏اش معامله‏اى با نسيه يك ماهه كرده است ، كسى نيست كه به او بگويد :
چرا دل بسته دنيا شده‏اى ؟ كه جنس را يك ماهه فروختى ؟
ناراحت بودند از اين كه كسى فكرش مشغول پول شود ؛ كه يك ماه شد ، نشد ؟ پول ما را مى‏دهد يا نه ؟ نكند در برود ؟ دو روز در ميان بايد از درب مغازه او رد شود ، يعنى يادت نرود كه ما به تو نسيه داديم ، پول ما را بدهى . اين گرفتارى دنيايى آن است . اميرالمؤمنين عليه السلام نماز مغرب را در كوفه خوانده بودند ، در راه خانه قصاب ايشان را صدا زد : على جان ! دو كيلو گوشت داريم ، مشترى نيامده ، ديگر هوا تاريك شده است ، آن ببر . حضرت فرمودند : پول ندارم . گفت : نسيه ببر . فرمود : با شكم خودم رفيق‏تر از تو هستم . اگر از تو نسيه ببرم ، تا ده روز ديگر نتوانم پول آن را بدهم ، هر وقت مرا نگاه كنى ، نگاه تو معنى دارد ؛ تو كه على عليه السلام هستى ، چرا پول مردم را نمى‏آورى بدهى ؟ اما با شكم خود رفيق هستم ، به او مى‏گويم : تا ماه ديگر پول ندارم كه به تو گوشت بدهم ، او نيز با من انس دارد ، مى‏گويد : نشد ، صبر مى‏كنم .

شنبه هجدهم 6 1391 10:4
كسى پيش پيغمبر عظيم الشأن اسلام صلّى الله عليه و آله و سلّم آمد و به حضرت گفت: «اوصنى»: مرا موعظه كنيد و سفارشى به من بفرماييد؛ سخنى به من بگوييد. پيغمبر هم‏ ىك جمله به او فرمود كه اگر آدم به اين جمله عمل كند، واقعاً به خير دنيا و آخرت مى‏رسد؛ حضرت فرمود: «اسْتَحْىِ مِنَ اللَّهِ كَمَا تَسْتَحْيِى مِنَ الرَّجُلِ الصَّالِحِ مِنْ قَوْمِكَ.» ؛ معناى اين روايت به شكل حكايت چنين است: پيامبر صلّى الله عليه و آله و سلّم به آن مرد گفت: در اقوامت آدم سنگينِ رنگين و باوقارى كه شخصيت شايسته و پاك داشته باشد و همه براى او احترام قايل باشند، مى‏شناسى؟ مرد گفت: بله. حضرت فرمود: آيا جلوى او كار زشت مى‏كنى؟ مرد گفت: ابداً يا رسول الله! حضرت گفت: آيا جلوى او كار جلف مى‏كنى؟ مرد گفت: نه. حضرت گفت: آيا جلوى آن آدم شايستهِ باوقار و با عظمت و مورد توجّه همگان، دلقك‏بازى در مى‏آورى؟ مرد گفت: نه يا رسول الله! حضرت فرمود: به همان شكلى كه از او حيا مى‏كنى، در زندگى‏ات از خدا حيا كن؛ به انداز حيايى كه از يك فرد قابل توجّه در خانواده‏ات دارى، از خدا حيا كن؛ آن وقت در حالت حيا از خدا، اصلًا دست و دل آدم به سوى گناه پيش نمى‏رود. چطور مى‏شود آدم از خدا حيا كند و لقمه ربا را هم بردارد و بخورد؟ اصلًا حيا، مانع از اين است كه با بودن سفره پاك خدا، آدم دست به سمت لقمه نجس دراز كند.
شنبه هجدهم 6 1391 10:2

مهربانى حضرت پيامبر با نوزادى كه در دامن دستشويى كرد

بچه غريبه‏اى بر روى دامن پيغمبر صلى الله عليه وآله بود و در همان دامن حضرت دستشويى كرد. مادر نگاهى به او كرد و مى‏خواست فرياد بزند. پيغمبر صلى الله عليه وآله به او اشاره كرد كه چيزى نگويد، و بچه را هم نوازشى كرد تا خوب دستشويى كند. بعد بچه را بغل گرفت و به مهربانى فشرد و سپس او را به مادرش داد، فرمود: اين كودك را به خانه ببر، و من مى‏روم پيراهنم را آب بكشم. اما اگر تو فرياد زده بودى، و من هم او را از بغلم انداخته بودم، ديگر، زخم دل بچه از اين رفتار، تا آخر عمر خوب شدنى نبود. او هر چند در دامن دستشويى كرده، ولى اين اشكالى ندارد. به راستى، چه عيبى دارد، مردى وارد منزل مى‏شود و مى‏ببيند خانمش خسته، كسل و گرفته، براى پختن غذا كنار گاز ايستاده است، و بچه كوچك آن‏ها هم دارد گريه مى‏كند؛ چون كهنه‏هايش كثيف است، بچه را بردارد و ببرد در تشت بشويد. من سعى مى‏كنم، آنچه را براى شما بگويم كه خودم آن را انجام داده باشم؛ چون خدا به من محبت مى‏كند.

شنبه هجدهم 6 1391 10:1

يكي ديگر از روش هاي حضرات معصومين سلام الله عليهم براي انتقال معارف اعتقادي و اخلاقي به ديگران روش سئوالي است :
قال رسول الله صلي الله عليه و آله : « ألا انبئكم من المسلم ؟ المسلم من سلم المسلمون من يده و لسانه » . آيا شما را خبر ندهم كه مسلمان كيست ؟ مسلمان كسي است كه مسلمانان ديگر از دست و زبانش آسوده باشند .
« ألا أخبرك بأهل النّار؟ كلّ جعظريّ جوّاظ مستكبر جمّاع منوع » . مى خواهى تو را از اهل جهنم خبر دهم؟ هر كس كه خود پسند و خود خواه و متكبر و حريص و بخيل باشد .
« ألا أخبرك بخير ما يكنز المرء؟.. المرأه الصّالحه إذا نظر إليها سرّته و إذا أمرها أطاعته و إذا غاب عنها حفظته » . مي خواهى تو را از بهترين گنجينه مرد خبر دهم؟ زن پارسا كه وقتى بدو نگرد مسرور شود و همين كه بدو فرمان دهد اطاعت كند و هنگام غيبت امانت او را محفوظ دارد .
« ألا أخبركم بأفضل من درجه الصّيام و الصّلوه و الصّدقه اصلاح ذات البين فإنّ فساد ذات البين هي الحالقه» . مي خواهيد شما را از چيزى كه بهتر از روزه و نماز و صدقه است خبر دهم؟ اصلاح ميان كسان، زيرا فساد ميان كسان مايه هلاك است. « ألا أخبركم بمن يحرم عليه النّار غدا؟ على كلّ هيّن ليّن قريب سهل » . مي خواهيد شما را خبر دهم كه فردا آتش بر چه كس حرام است؟ هر كس كه ملايم و نرم و زودجوش و آسان گير باشد.
« ألا أخبركم بنسائكم من أهل الجنّه؟ الودود الولود العئود الّتي إذا ظلمت قالت هذه يدي في يدك لا أذوق غمضا حتّى ترضى » . مى خواهيد شما را از زنانى كه اهل بهشتند خبر دهم؟ زن وفادارى كه فرزند زياد آورد و زود آشتى كند و همين كه بدى كرد گويد اين دست من در دست توست چشم بر هم نمى گذارم تا از من راضى شوى.
« ألا أخبركم بخيركم من شرّكم؟ خيركم من يرجى خيره و يؤمن شرّه و شرّكم من لا يرجى خيره و لا يؤمن شرّه » . مى خواهيد شما را از بدان و نيكان تان خبر دهم؟ بهترين شما كسى است كه به خيرش اميد توان داشت و از شرش امان توان يافت و بدترين شما كسى است كه به خيرش اميد و از شرش امان نيست.
« ألا أخبركم بأيسر العباده و أهونها على البدن؟ الصّمت و حسن الخلق » . مي خواهيد شما را به عبادتى كه از همه عبادت ها بر بدن آسان تر است خبر دهم؟ سكوت و نيك خوئى. « ألا أدلّكم على أشدّكم؟ أملككم عند الغضب» . مى خواهيد شما را به آن كس كه از همه زورمندتر است رهبرى كنم؟ آن كه هنگام خشم بهتر خود را نگاه مى دارد.
« ألا أنبئك بشرّ النّاس؟ من أكل وحده و منع رفده و سافر وحده و ضرب عبده، ألا أنبئك بشرّ من هذا؟ من يخشى شرّه و لا يرجى خيره ألا أنبئك بشرّ من هذا؟ من باع آخرته بدنيا غيره ألا أنبئك بشرّ من هذا؟ من أكل الدّنيا بالدّين » . 1 مي خواهى تو را از كسى كه از همه مردم بدتر است خبر دهم؟.، آن كس كه تنها غذا خورد و به كسى چيزى ندهد و تنها سفر كند و بنده خويش را بزند، ميخواهى تو را از كسى كه بدتر از اوست خبر دهم؟ آن كه از شر او بترسند و به خيرش اميد نداشته باشند مي خواهى ترا از كسى كه بدتر از اوست خبر دهم؟ آن كه آخرت خويش را به دنياى ديگرى فروشد مي خواهى ترا از كسى كه بدتر از اوست خبر دهم؟ آنكه به وسيله دين از دنيا بهره مند شود .
پي نوشت : 1 - نهج الفصاحة . و با الهام از مباحث آقاي محمود اكبري در كتاب مهارت هاي آموزش اخلاق

شنبه هجدهم 6 1391 9:58

يكي ديگر از روش هاي آموزش و ترويج اخلاق از سوي حضرات معصومين مسئله تغافل يا ناديده گرفتن خطا و اشتباه ديگران بوده است در مواردي لازم بوده است . تغافل در حقيقت فرصتي براي باز انديشي عمل و تفكر در خطاي خاطي است ، چرا كه نوعاَ اگر چنين فرصتي به خطاكار داده شود ، نداي وجدان او را بر خطاي كرده نهيب خواهد زد . تغافل نوعي احسان نيز محسوب مي شود كه در حق خطاكار انجام مي شود . و اين موجب اصلاح خواهد بود .
چنان كه در شعري منسوب به اميرالمؤمنين سلام الله عليه آمده است : و ذي سفه يواجهني بجهل بسا هستند صاحبان سفاهت كه با جهل خود با من رو در رو مي شوند
و اكره ان اكون له مجيباَ و من كراهت دارم از اين كه پاسخشان را بدهم
يزيد سفاهة و ازيد حلماَ بسيار اتفاق مي افتد كه او بر سفاهت خود مي افزايد و من بر حلمم مي افزايم
كعود زاد في الاحراق طيباَ . 1 مانند عودي كه در آتش بسوزد عطر خوشش ظاهر مي شود .
پي نوشت : 1 - ديوان منسوب به اميرالمؤمنين سلام الله عليه

شنبه هجدهم 6 1391 9:57

 سيره و روش معصومين (ع) در ترويج اخلاق (هشدار پيامبر ص در باره نحوه معاملات)

حضرات معصومين سلام الله عليهم براي ترويج فرهنگ اخلاق و ايجاد تحول نفساني در انسان ها از روش هاي گوناگون بهره مي بردند از جمله : توجه دادن به مبدأ و معاد :
توجه دادن مخاطبان به توحيد و معاد و ايجاد انقلاب روحي در وجود افراد آلوده به طوري كه خود آنان نه تنها از رفتار گذشته ي خود پشيمان مي شدند بلكه خود را براي پاكسازي دروني آماده مي كردند .1 قال الصادق سلام الله عليه : « من ايقن بالخلف جاد بالعطية » . 2 كسي كه به آخرت يقين نمايد دست بخشش و جودش زياد مي شود .
قال رسول الله صلي الله عليه و آله :
« أكثِروا ذِكرَ المَوتِ ، فما مِن عَبدٍ أكثَرَ ذِكرَهُ إلاّ أحيا اللّه‏ُ قلبَهُ وهَوَّنَ علَيهِ المَوتَ» .3 مرگ را فراوان ياد كنيد ؛ زيرا هيچ بنده‏اى آن را بسيار ياد نكرد ، مگر اين كه خداوند دلش را زنده گردانيد و مردن را بر او آسان ساخت .
پي نوشت ها : 1 - مهارت هاي آموزش اخلاق - محمود اكبري . 2 - بحارالانوار ج70 ص 307 . 3 -كنزالعمّال : 42105 منتخب ميزان الحكمة : 518
شنبه هجدهم 6 1391 9:56

. چون از خواب بيدار شويد بگوييد : لا اله الا الله الحليم الكريم الحي القيوم و هو علي كل شي قدير سبحان رب النبيين و اله المرسلين و رب السماوات السبع و ما فيهن و رب الارضين السبع و ما فيهن و رب العرش العظيم و الحمدلله رب العالمين و چون پس از خواب بنشينيد پيش از برخاستن بگوييد : حسبي الرب من العباد حسبي الله الذي هو حسبي منذ كنت. حسبي الله و نعم الوكيل.

دسته ها : حديث و روايات
شنبه هجدهم 6 1391 9:52

كسي را كه بر سر غذا نشسته شتابزده نكنيد تا فارغ شود و همچنين كسي را كه مشغول قضاي حاجت است.

دسته ها : حديث و روايات
شنبه هجدهم 6 1391 9:51

بند سيزدهم

 

اگر دوست داريد  سعادت مند شويد

 

دولت و بخت به شما روي كند اين بند را زياد بخوانيد

دسته ها : دعا
شنبه هجدهم 6 1391 9:42

. بخدا شيعيان ما چون زنبور عسل اند اگر مردم بدانند چه در دل دارند همه را ميخورند.

دسته ها : حديث و روايات
جمعه هفدهم 6 1391 20:8

شهيد مازيار منصوري يكي ديگر از شهدايي است كه در بخشي از وصيت نامه اش نوشته است نميخواهم كسي عكسم را ببيند يا نامم را بداند ...


شهيد مازيار منصوري: محل دفن قطعه 24
 
شهيد رضا هميز نيز در خواستي اين چنين داشته و طبق وصيت نامه شهيد بر روي سنگ مزارش نوشته اند " مي خواهم سرباز گمنام امام زمان باشم ".

شهيد رضا هميز: محل دفن قطعه
24
 
و آخرين شهيد كه هنوز نام او را پيدا نكرديم، او نيز در قطعه ۲۴ نزديك يادمان شهداي ۷۲ تن به خاك سپرده شده و گفته است روي سنگ مزارم نامم را ننويسيد، زيرا از هزاران شهيد گمنامي كه بي غسل و كفن و بي تشييع به خاك رفته اند خجالت ميكشم اگر خواستيد فقط بنويسيد" پر كاهي تقديم به آستانه كبير الله "

شهيد : محل دفن قطعه 24
 
 
و خدا خودش به ادم هاي دورو و چاپلوس رحم كنه
 
چه طوري مي خواهند اون دنيا جواب اين هارو بدند
 
 
 
 
 
 
شهدا شرمنده ايم نتونستيم راه شمارو به نحو احسن ادامه بديم
 
اون طوري كه دلمون مي خواد ادامه مي ديم
 
و اين يعني ..........................
جمعه هفدهم 6 1391 20:2

نامدارترين شهداي گمنام ❀ قبر خاكي يك شهيد

بسم الله الرحمن الرحيم
اي كاش مي شد تا تو را در مامن گمناميت رها كنيم و بگذريم كه تو اينچنين ميخواستي .اما اي عزيز اجر تو در كتمان كردن است و اجر ما در افشا كردن تا تاريخ در افق وجود تو قله هاي بلند تكامل انساني را ببيند . "سيد شهيدان اهل قلم سيد مرتضي آويني"
به گزارش رجانيوز، بمناسبت هفته دفاع مقدس با گشت و گذار در گلزارهاي شهدا به شهدايي برخورد كرديم كه اگر چه پيكر مطهرشان در آنجا دفن است اما نام و تصويرشان بر سر مزار ديده نمي شود، وقتي جستجو ميكنيد متوجه خواهيد شد اين شهيدان در وصيت نامه هايشان از خانواده هاي خود خواسته اند كه نامشان و تصويرشان را بر روي قبور مطهرشان ننويسند. در اين مطلب به معرفي 4 تن از شهدايي خواهيم پرداخت كه در گلزار شهداي بهشت زهرا(س) دفن هستند و در وصيت نامه هايشان گفته اند مي‌خواهيم گمنام بمانيم .
شهيد محسن فيض آبادي كه برادر ديگرش نيز به شهادت رسيده است و در بخشي از وصيت نامه خود آورده است :

شهيد محسن فيض آبادي : محل دفن قطعه 28
خانوادۀ عزيزم ، اين موضوع را بايد بگويم كه موقع شهيد شدن من لباس مشكي و تيره نپوشيد بلكه لباس روشن و شاد بپوشيد و اگر جنازه من بدستتان رسيد از شما مي خواهم كه « روي سنگ قبرمن چيزي ننويسيد و تابلويي كه بالاي سر من ميگذاريد عكس و نام و نشاني از من در آن نگذاريد چون من آرزو دارم شهيدي گمنام باشم » و اين را هم بگويم كه هر وقت خواستيد به بهشت زهرا(س) بياييد اول بر سر مزار برادرم محمود برويد بعد بياييد پهلوي من، حتي اگر شده در روز تشيييع جنازه من باشد و اميدوارم كه هميشه به ياد خدا باشيد زيرا خداوند آرام بخش دلهاست.
جمعه هفدهم 6 1391 19:59

درقرآن آيه ديگري هم در رابطه با موسيقي حرام وجود دارد.
وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْتَرِي لَهْوَ الْحَدِيثِ لِيُضِلَّ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ بِغَيْرِ عِلْمٍ وَ يَتَّخِذَها هُزُواً أُولئِكَ لَهُمْ عَذابٌ مُهِينٌ (لقمان/6)

در حديثى از امام صادق ع مى‏خوانيم: الغناء مجلس لا ينظر اللَّه الى اهله، و هو مما قال اللَّه عز و جل" وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْتَرِي لَهْوَ الْحَدِيثِ لِيُضِلَّ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ":" مجلس غنا و خوانندگى لهو و باطل،مجلسى است كه خدا به اهل آن نمى‏نگرد، (و آنها را مشمول لطفش قرار نمى‏دهد) و اين مصداق همان چيزى است كه خداوند عز و جل فرموده" بعضى از مردم هستند كه سخنان بيهوده خريدارى مى‏كنند تا مردم را از راه خدا گمراه سازند"( وسائل الشيعه ج 12 صفحه 228 (باب تحريم الغناء))
البته " لَهْوَ الْحَدِيثِ"، مفهوم وسيع و گسترده‏اى دارد كه هر گونه سخنان يا آهنگهاى سرگرم كننده و غفلت‏زا را كه انسان را به بيهودگى يا گمراهى مى‏كشاند در بر مى‏گيرد، خواه از قبيل" غنا" و الحان و آهنگهاى شهوت‏انگيز و هوس‏آلود باشد، و خواه سخنانى كه نه از طريق آهنگ، بلكه از طريق محتوى انسان را به بيهودگى و فساد، سوق مى‏دهد.
و يا از هر دو طريق، چنان كه در تصنيفها و اشعار عاشقانه خوانندگان معمولى است كه هم محتوايش گمراه كننده است و هم آهنگش! و يا مانند داستانهاى خرافى و اساطير كه سبب انحراف مردم از" صراط مستقيم" الهى مى‏گردد. و يا سخنان سخريه آميزى كه به منظور محو حق و تضعيف پايه‏هاى ايمان مطرح مى‏شود، همانند چيزى كه از ابو جهل و يارانش نقل مى‏كنند كه رو به قريش مى‏كرد و مى‏گفت:" مى‏خواهيد شما را از" زقوم" كه" محمد" ما را به آن تهديد مى‏كند اطعام كنم؟! سپس مى‏فرستاد و" كره و خرما" حاضر مى‏كردند و مى‏گفت:اين همان" زقوم" است! ... و به اين ترتيب آيات الهى را بباد استهزاء مى‏گرفت.
به هر حال" لهو الحديث" معناى گسترده‏اى دارد كه همه اينها و مانند آن را فرا مى‏گيرد، و اگر در روايات اسلامى و سخنان مفسرين روى يكى از اينها انگشت گذارده شده است هرگز دليل بر انحصار و محدوديت مفهوم آيه نيست.(رك:تفسير نمونه، ج‏17، ص: 15)

دسته ها : مذهبي - قران
جمعه هفدهم 6 1391 19:31
وَ اسْتَفْزِزْ مَنِ اسْتَطَعْتَ مِنْهُمْ بِصَوْتِكَ وَ أَجْلِبْ عَلَيْهِمْ بِخَيْلِكَ وَ رَجِلِكَ وَ شارِكْهُمْ فِي الْأَمْوالِ وَ الْأَوْلادِ وَ عِدْهُمْ وَ ما يَعِدُهُمُ الشَّيْطانُ‏ إِلاَّ غُرُور(الاسرا 64)
و از ايشان هر كه را توانستى با آواى خود تحريك كن و با سواران و پيادگانت بر آنها بتاز و با آنان در اموال و اولاد شركت كن و به ايشان وعده بده»، و شيطان جز فريب به آنها وعده نمى‏دهددر چند جايي از قرآن كه ريشه ي كلمه صوت به كار رفته منظورش صداي قابل شنيدن توسط گوش بوده .(صدايي كه پرده گوش را مي لرزاند)صدايي كه انسان ها و حيوانات مي شنود و منظورش از صوت وسوسه يا افكار ذهني نبوده.آيا كسي صداي شيطان را شنيده است؟ آيا در ايه بالا منظور از صداي شيطان موسيقي هاي امروزي نيست؟
دسته ها : مذهبي - قران
جمعه هفدهم 6 1391 19:28

هر چشمي در قيامت گريان و بي خواب است مگر چشمي كه به كرامت خداوندي ممتاز شده باشد و براي مصائب حسين و آل محمد(ص) گريسته باشد.

دسته ها : حديث و روايات
جمعه هفدهم 6 1391 19:1

 

يادمون باشه ما به چه بهايي داريم زندگي مي كنيم

 

يادمون باشه كه ما به چه قيمتي صاحب اين ايران اسلامي شديم

 

يادمون باشه چه جوان هايي رو از دست داديم

 

يادمون باشه كه چقدر مادرها و پدرها دل خون شدند

 

بياييد به حرمت خون شهدا كمي به خودمون بياييم

 

بياييد كمي فكر كنيد اخه واسي چي ؟

اين كاري كه شما مي كني خدا پسند هست ؟

 

به چه قيمت ؟

 

به قيمت شكستن حرمت ها ؟

 

به قيمت شكستن دلهاي كيا؟؟؟؟

وقتي من بچه بودم توي فاميل اولين شهد رو كه اوردن

 

خواهرو مادرش گريه نكردن

 

همه ميگفتن چه مادرو خواهردل سنگي

بعدازشون پرسيدن

خواهر شهيد گفت

 

اخه برادرم وصييت كرده بود كه ما گريه نكنيم

 

نكنه نامحرم مارو توي اون حال ببينه

 

وقتي توي خونه تنها مي شد زار زار گريه مي كرد

 

اما نه بخاطر برادر بي سرش

 

بلكه به خاطر سن كم و نامزد چشم براه و ناكامش

 

به خدا مسولييم

 

هر تك تك مون بايد جواب پس بدهيم

 

جمعه هفدهم 6 1391 14:2

جمعه هفدهم 6 1391 13:59

يكي از فاميل هاي نزديك ما اون زمان سرباز بود

 

بنده خدا هميشه مي گه

 

همين كه بهمون گفتند رو به مردم اسلحه بكشيم

 

و مردم رو هدف قرار بديم

 

كم كم از بين سربازها عقب رفتم   نمي دونم چي شد فقط  ي دفع خودم رو به طور معجزه اسا بين مردم ديدم

 

توي حلقه مردم لباس سربازي رو از تنم دراوردم

و شروع كردم به شعار دادن

 

چه روز وحشت ناكي بود برام

 

بنده خدا هميشه اين صحنه ها رو با گريه تعريف مي كنه

 

به طوري كه شونه هاش مي لرزه

 

هميشه مي گه خوشحالم كه اون روز به مردم ملحق شدم

جمعه هفدهم 6 1391 13:53
X