معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1514879
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
رجبي دواني در گفت‌وگو با فارس مطرح كرد
ماجراي كماني كه حضرت حمزه(ع) بر سر ابوجهل كوبيد

خبرگزاري فارس: كارشناس تاريخ اسلام گفت: حضرت حمزه(ع) كه به شدت از اهانت ابوجهل نسبت به برادرزاده‌اش برآشفته بود كمان خود را بر سر او كوفت و گفت: مگر نمي‌داني من به آيين او در آمده‌ام؟!

خبرگزاري فارس: ماجراي كماني كه حضرت حمزه(ع) بر سر ابوجهل كوبيد

محمدحسين رجبي دواني كارشناس تاريخ اسلام در گفت‌وگو با خبرنگار آيين و انديشه فارس در خصوص فرا رسيدن سالروز شهادت حضرت حمزه سيدالشهدا (ع) گفت: حضرت حمزه(ع) از كساني است كه در دوران سخت اسلام در مكه و در اقليت بودن محض مسلمانان ايمان آورد و چون فرد بسيار شجاع و قابل احترامي بود، اسلام آوردن او باعث تقويت پيامبر(ص) و موقعيت اسلام شد.

وي اظهار داشت: در ميان بني‌هاشم، حضرت حمزه(ع) با اندكي تأخير نسبت به برخي ديگر از بستگان حضرت رسول(ص) دعوت ايشان را پذيرفت البته آنچه كه از نقل تاريخ برمي‌آيد زمان اسلام آوردن حضرت حمزه(ع) خيلي هم با فاصله زماني صورت نگرفت.

رجبي دواني با اشاره به آشكار شدن ايمان حضرت حمزه(ع) در حدود سال پنجم بعثت تصريح كرد: جريان اسلام آوردن حمزه عموي پيامبر اين گونه بود؛ زماني كه پيامبر اكرم(ص) در مسجدالحرام مورد جسارت و اهانت ابوجهل قرار گرفت و چون حضرت نمي‌خواست با او دهان به دهان شود ابوجهل را رها كرد و به منزل رفت.

وي ادامه داد: از آنجايي كه حضرت حمزه(ع) عادت داشت بعد از شكار به طواف كعبه مي‌رفت لذا كنيزي كه شاهد اهانت ابوجهل به شخص پيامبر(ص) بود جلو رفت و به حضرت حمزه(ع) گفت: من شاهد بودم كه چگونه ابوجهل به برادرزاده‌ات اهانت كرد. حمزه(ع) به شدت برآشفت و با كمان خود بر سر ابوجهل زد و او را خونين كرد و اينجا بود كه حضرت حمزه(ع) فرياد برآورد چرا تو اين گونه با برادرزاده‌ من رفتار مي‌كني مگر نمي‌داني من به آيين او درآمده‌ام لذا از اينجا به بعد ديگر ايمان حضرت حمزه(ع) براي همگان مشخص شد و تا حد زيادي در دور كردن مشركان از جسارت به ذات مقدس حضرت رسول(ص) مؤثر بود.

اين كارشناس تاريخ اسلام در خصوص اطلاق لقب «سيد‌الشهدا» به حضرت حمزه(ع) توسط پيامبر(ص) گفت: در طول دوران رسالت پيامبر(ص) هيچ جنگي مانند جنگ احد، ضايعات و تلفات شديدي نداشت. مهم‌ترين فردي كه در جنگ احد به شهادت رسيد حضرت حمزه(ع) بود. فردي كه زحمات بسياري براي اسلام كشيد و تا پايان حيات حضرت رسول(ص) شهيدي كه هم‌رديف حضرت حمزه(ع) باشد را مشاهده نمي‌كنيم.

وي عنوان كرد: صرف عمو بودن براي پيامبر(ص) موجب اين نبود كه حضرت حمزه(ع) را احترام كند، چرا كه حضرت رسول(ص) عموي ديگري به نام عباس هم داشتند اما بعد از حضرت ابوطالب(ع) هيچ كس اخلاص، حمايت بي‌شائبه و ايمان محكمي مانند حضرت حمزه(ع) را در دفاع از پيامبر و دستاورد بزرگ ايشان به اين صورت به نمايش نگذاشته بود همچنين با توجه به اينكه اكثر ياران حضرت جوان بودند اما عموي بزرگوارشان چند سالي از ايشان بزرگتر بود لذا جانفشاني حضرت حمزه(ع) امري ارزشمند بود.

رجبي دواني با بيان اينكه اكثر شهداي اُحد از انصار و از اهل مدينه بودند، گفت: وقتي پيامبر(ص) مشاهده كرد كه اكثر شهدا زائر و گريه كن دارند از غربت عموي خود منقلب شد و به عزاداري براي او پرداخت وقتي مردم ديدند كه چگونه حضرت رسول(ص) بر سر مزار عموي خود عزاداري مي‌كند آنها هم حمزه سيدالشهدا(ع) را ارج نهاده و بر سر مزارش حاضر شدند.

وي اظهار داشت: حضرت حمزه(ع) در دفاع از پيامبر(ص) تا بذل جان خويش پيش رفت و اين موضوع باعث شد تا حضرت زهرا(س) همان احترامي را كه پيامبر(ص) براي عمومي خود داشت را داشته باشد و هر از چندگاهي بر سر قبر ايشان حاضر شده و براي او و ساير شهداي احد دعا مي‌كرد و اين را از باب ارج نهادن به زحمت‌هاي مجاهد بزرگ في سبيل‌الله كه از قضا عموي پيامبر(ص) نيز بود، انجام مي‌داد.

انتهاي پيام/ك


دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 6 1391 18:4
X