معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506959
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

مهر و محبت متقابل امام حسين عليه السلام و حضرت زينب عليها سلام

ميزان وابستگي و تعلق قلبي حضرت زينب عليهاسلام به امام حسين عليه السلام: حضرت زينب از همان نوزادي و در گهواره آنقدر به امام حسين عليه السلام وابسته بود كه اگر روزي امام حسين عليه السلام از ديدگانش غايب مي شد بي قرار ميگشت و تا بازگشت مجدد ايشان مي گريست.
اقدام پيوسته حضرت زينب عليهاسلام قبل از خواندن نماز: علامه جزايري در كتاب "الخصائص الزينبيه " مي نويسد: عشق و علاقه زينب به حسين عليه السلام به گونه اي بود كه قبل از اقامه نماز نخست به چهره برادرش حسين مي نگريست و بعد نماز مي خواند.
مقام و منزلت حضرت زينب عليهاسلام نزد امام حسين عليه السلام: هرگاه حضرت زينب به ديدار برادرش حسين عليه السلام ميرفت ، وي از جايش بر مي خاست و ايشان را در جاي خود مي نشاند.
ارادت امام حسين به حضرت زينب عليهاسلام : امام حسين عليه السلام خواهرش زينب را بسيار گرامي مي داشت و همواره ارادت خود را به ايشان ابراز مي كرد و هنگامي كه صاحب دختري شد ، به سبب محبتي كه به ايشان داشت ، نام دخترش را هم نام ايشان يعني زينب نهاد.
حضرت زينب عليهاسلام برترين خواهر امام حسين عليه السلام: در حديث شريفي كه امام حسين را معرفي ميكند آمده : اين حسين بهترين فرد از جهت پدر ، مادر ، برادر و خواهر است ؛ پدرش علي ، مادرش فاطمه ، برادرش حسن و خواهرش زينب است.
تاكيد حضرت زينب عليهاسلام جهت همراهي با امام حسين در واقعه عاشورا : ابن عباس به امام حسين (ع) گفت : چرا در اين سفر خطرناك به عراق زن ها را با خود مي بريد؟ حضرت زينب فرمود : ابن عباس به بزرگ و آقاي ما مي گويي كه مار را اينجا بگذارد و تنها برود ، به خدا سوگند چنين چيزي ممكن نيست ، ما با او زنده ايم و با او مي ميريم . آيا روزگار جز ايشان كسي را براي ما باقي گذاشته است؟


يکشنبه بیست و ششم 6 1391 10:16
X