معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1505413
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

مقاله­ هاي زيادي درباره خطر استفاده از برخي روان­سازها در مواد آرايشي منتشر شده است. سديم لوريل سولفات (SLS) استفاده شده در اين مواد سبب مشكلات پوستي متعددي مي­شود كه آماس پوستي شايع­ترين آنهاست. از مواد رايجي كه در بعضي محصول ها يافت مي شود، مي توان به ماده اي اشاره كرد كه به ويژه در محصولات حاوي سورفاكتانت يافت مي شود و از طريق پوست، تنفس و گوارش قابل جذب بوده و گفته مي شود، علاوه بر خشكي و التهاب پوست و مخاط ها، درصورت مصرف زياد آثار سرطان زايي نيز دارد. ايزوپروپيل الكل و الكل هاي مشابه كه به وفور در اين محصولات يافت مي شود، مي تواند باعث خشكي، التهاب و درماتيت آلرژيك و چروك خوردگي سريع تر پوست شود.

سديم لوريل سولفات و آمونيوم لوريل سولفات كه در بسياري از مواد آرايشي و بهداشتي يافت مي شود، در دسته سورفاكتانت هاي آنيوني قرار مي گيرند و در اكثر مواد شوينده و كف كننده استفاده مي شوند. سورفاكتانت هاي كاتيوني نيز كه بار الكتريكي مثبت دارند، در محصول هايي از قبيل نرم كننده ها و صاف كننده هاي مو و لباس به عنوان ضدالكتريسته ساكن وجود دارند. مصرف اين مواد علاوه بر آثار التهابي و آلرژيك بر پوست و چشم، درصورت جذب سيستميك يا خورده شدن به طور اشتباهي مي تواند آثار داخلي متعددي داشته باشد.

كلروفورم هاي حاوي آئروسل در تركيبات عطرها و ماده اي به اسم " دي متابروسالان وتري متابروسالان وتتراكللوروسال دئودرانت ها سي لانيليد" در دئودورانت ها زماني كه در مواجه با نور آفتاب قرار مي گيرند حساسيت زا هستند.

پارابن كه به عنوان ماده نگه دارنده در لوازم آرايشي مورد استفاده قرار مي­گيرد در افراد داراي حساسيت به پارابن، سبب خارش و آماس پوستي مي­شود.[8] همچنين آزمايشات انجام شده بر روي حيوانات حاكي از فعاليت استروژني ضعيف اين مواد است.[9] اين ماده شيميايي مي تواند فعاليت هاي غددي را كمي مختل كند يعني به عبارت ساده تر مي تواند وضعيت هورمون ها را در بدن شما به هم زند.اين ماده به طور وسيعي در مواد آرايشي استفاده مي شود و در واقع يك ماده نگهدارنده است كه از رشد ميكروب ها جلوگيري مي كند. اين ماده همچنين در ريمل، كرم هاي صورت، ضدآفتاب ها، دئودورانت ها و….وجود دارد.

فرمالدئيد كه در خيلي از محصول ها مثل رژ لب، لاك ناخن و.. يافت مي شود، مي تواند باعث التهاب و تحريك پوستي شده و درصورت تماس مزمن باعث ضعف عمومي شود. رنگ هاي شيميايي متعددي كه در محصول هاي مختلف، به ويژه در محصول هاي زيبايي و آرايشي مصرف مي شود، مي تواند درصورت رعايت نكردن استانداردهاي خاص، مشكل ساز باشد. گاهي اين رنگ ها براي ايجاد رنگ خاصي با هم تركيب مي شوند كه علاوه بر عوارض پوستي، مي تواند عوارض متعدد داخلي نيز داشته باشد. به ويژه در مورد رژلب كه در طول روز چند بار تكرار شده و احتمال دارد با خوردن هر نوع ماده غذايي مقداري از آن مستقيما نيز وارد بدن شود.

همچنين استفاده بلندمدت از مواد آرايشي سبب نازك شدن پلك مي­شود.

استفاده از مواد خوشبو كننده در محصولات آرايشي بسيار مرسوم است. تحقيقات انجام گرفته درباره اين مواد بيانگر آن است كه اين خوشبوكننده­ها از مواد افزودني متعددي تشكيل شده­اند كه اغلب آنها حساسيت­زا هستند.

بسياري از صاحبنظران در زمينه مواد آرايشي شركت‌هاي بزرگ در اين زمينه را به دليل ادعاهاي علمي دروغ خود مورد انتقاد قرار مي‌دهند. زيرا اين شركت‌ها با اين ادعاهاي علمي سبب گمراه شدن مردم و استفاده از اين مواد بدون آگاهي از عوارض جانبي آنها مي‌شوند


پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 22:20
X