معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1507661
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

اختتاميه اجلاس جهاني زنان و بيداري اسلامي با حضور انديشمندان زن فرهيخته و انقلابي از 85 كشور جهان حاشيه هايي هم داشت .

 

 

 مشرق- مراسم اختتاميه از ساعت 16 و 45 دقيقه با 45 دقيقه تاخير آغاز شد و تا ساعت30 دقيقه بامداد ادامه يافت .

مراسم با سخنرانيهاي كوتاه نمايندگان كشورهاي غنا، فلسطين، اردن و بلژيك همراه بود كه همه آنان اجلاس را فرصتي تاريخي براي وحدت بيش از پيش جهان اسلام به ويژه زنان در بيداري اسلامي خواندند.

خانم سلطانخواه معاون علمي و فناوري رئيس جمهور هم در جايگاه قرار گرفت و از دستاوردها و پيشرفتهاي علمي نظام و نيز حضور چشمگير زنان پس از پيروزي انقلاب اسلامي سخن گفت.

خانم لاله افتخاري فرزند و همسر شهيد و نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي كه همراه با 13 نفر ديگر از بانوان در جايگاه هيئت رئيسه ، جلسه را اداره مي كرد از معاون رئيس جمهور خواست سخنش را كوتاه كند.

وي نيز تلاش كرد آن را در چند دقيقه به پايان رساند اما زماني كه بر روي اسلايد براي حاضران از حضور 65 درصدي بانوان در دانشگاه و نيز فعاليت زنان ايراني در عرصه هاي سياسي اجتماعي فرهنگي سخن مي گفت با تشويق هاي مكرر حاضران مواجه شد و دلش نيامند كه به اين زودي به پايان رساند.

در ادامه مادر يكي از شهداي بحريني با شور و حال خاصي از زنان شركت كننده در اين اجلاس خواست همانند زنان بحريني پا به پاي مردان خود عليه ديكتاتوران وابسته به غرب بايستند.

سپس نوبت به خانم طوبي حسن از آمريكا رسيد كه او نيز همه مشكلات كنوني بشر را ناشي از دوري از خدا دانست و گفت: اگر مي خواهيم عليه سياست هاي غربي پيروز شويم بايد خود را قوي كنيم و اين قوي بودن به ظهور منجي و امام مهدي(عج) كمك خواهد كرد.

وي سخنانش را با فرياد لبيك يا مهدي به پايان رساند و حاضران نيز پاسخش را با همين جمله تكرار كردند.

زمان اذان مغرب نزديك بود و خانم افتخاري با اشاره به ضيق وقت از اينكه نمايندگان كشورهاي پاكستان، تركيه و آرژانتين فرصت سخن گفتن پيدا نكردند عذرخواهي و جلسه را موقتا براي نماز تعطيل كرد.

حاضران پس از اقامه نماز جماعت در سالن هاي مجاور ، دوباره به سالن اصلي بازگشتند اين درحالي بود كه جمعي از زنان لبناني، فلسطيني و عراقي و بوسنيايي قبل از اينكه هيئت رئيسه در جايگاه مستقر شوند در "سن" سالن ، شعارهايي در حمايت از فلسطين و محكوميت آمريكا و اسرائيل سر مي دادند حاضران نيز با مشاهده اين جمع با آنان همراه شدند .
در جلسه بعد از نماز ، دكتر ولايتي و ابراهيم جعفري نيز به جايگاه هيئت رئيسه آمدند .
در اين اجلاس شش كميسيون كه هر يك از آنها150 تا 300 نفر عضو داشت تشكيل شده بود كه گزارش كميسيون ها را نيز يك زن ايراني و بقيه از كشورهاي عراق ، تانزانيا، افغانستان، مصر، ليبي و جمهوري آذربايجان قرائت كردند.

همچنين پس از قرائت بيانيه پاياني اجلاس ، ابراهيم جعفري از انديشمندان زن پاكستان، تركيه و آرژانتين كه پيش از نماز امكان سخن گفتن پيدا نكرده بودند براي حضور در جايگاه دعوت كرد كه اين بار انديشمند زن تركيه اي از اينكه امروز به ديدار ولي امر مسلمين رفته ابراز خوشحالي كرد اما گفت اي كاش در محضر رهبر زياد سخنراني نمي كرديم و از فرمايش هاي ايشان فيض مي برديم.

وي البته از اينكه فرصت نيافته بود بعنوان نماينده كشور تركيه در حضور رهبري سخنراني كند ناراحت بود و افزود: اي كاش اجازه مي داديد ما هم در كنار ولي امر مسلمين دو دقيقه سخن مي گفتيم .

در طول فواصل برنامه ها، دست اندركاران كليپ هايي از انقلاب هاي منطقه پخش مي كردند كه حاضران وقتي پرچم ملي خود و يا زنان را در خط مقدم تظاهرات مي ديدند مدام تشويق و با زبان هاي خاص خود ابراز احساسات مي كردند .
آنان وقتي سخنان امام خميني(ره)، مقام معظم رهبري و سيدحسن نصرالله پخش شد سر از پا نمي شناختند و مكرر تشويق ميكردند.

ساعت از 23 و30 دقيقه گذشته بود كه همگان تصور مي كردند برنامه پايان يافته اما به يكباره برق سالن خاموش شد و با آهنگ خاصي تصاوير شهداي عالم و مجاهد مليت هاي مختلف با پرچم هايشان يكي پس از ديگري به نمايش درآمد حاضران با سكوت خاصي نظاره گر تصاوير شهدا به ويژه شهيد سيدعباس موسوي، عماد مغنيه، محمدباقر حكيم، احمد شاه مسعود و فتحي شقاقي بودند.
اين پايان برنامه نبود و مجري اعلام كرد از تعدادي خانواده شهداي مقاومت و بيداري اسلامي منطقه تجليل مي شود .

در اين ميان نام دختر شهيد محمدباقر حكيم، دختر شهيد راغب حرب، مادر شهيد عماد مغنيه، دختر شهيد سيدعباس موسوي ، مادران پنج و سه شهيد فلسطيني ، فرزندان شهيد كاظمي و بلخي از افغانستان و نيز فرزندان شهيد عارف حسيني از پاكستان به چشم مي خورد.

همچنين از همسر شهيد توپچي اوغلو از تركيه كه همسرش در ماجراي كمك كاروان آزادي در پايان دادن به حصر غزه بر روي كشتي اين كاروان به دست رژيم صهيونيستي به شهادت رسيد تجليل شد.

در اين ميان خانواده هاي اسير فلسطيني و تعداد ديگري از خانواده هاي تونسي كه پدر يا فرزندشان سال ها زنداني سياسي رژيم بن علي و مبارك بودند فراموش نشدند و از آنان نيز تجليل شد .
همچنين از همسر شهيد عبدالله دهدو امام جماعت مسجد مسلمانان بلژيك كه چندي پيش به دست تروريست ها در اين كشور به شهادت رسيد تجليل شد.

در اين بخش به رسم ادب ابتدا از ميهمانان خارجي تجليل شد و سپس  مادر شهيدان سجادي كه همسر و چهار فرزند شهيد را تقديم انقلاب اسلامي كرده است قدرداني شد.

از خانم سيده زهرا حسيني جانباز و راوي كتاب معروف "دا"  نيز كه  شمارگان آن همچنان بيشتر مي شود قدرداني شد.

ساعت از 24 گذشته بود كه كليپي مربوط به سفر ساليان گذشته مقام معظم رهبري به اصفهان و ديدار با خانواده جانباز شهيد محمدتقي طاهرزاده پخش شد در اين تصوير مقام معظم رهبري بر دست و صورت آن جانباز بوسه مي زدند و مي فرمودند محمدتقي جان خوشا به حالت كه در آستانه ورود به بهشت هستي.

سخنان رهبري به زبان عربي روي اسلايد ترجمه مي شد و حاضران كه ايستاده نظاره گر بودند ، مدام به عشق ولي امر مسلمين لبيك يا خامنه اي مي گفتند.
بلافاصله پس از پخش اين تصاوير ، سرود دسته جمعي معروف كجاييد اي شهيدان خدايي بلاجويان دشت كربلايي و بسي گفتيم و گفتند از شهيدان ، شهيدان را شهيدان مي شناسند با آهنگي محزون و به دو زبان فارسي و عربي خوانده شد .
اكنون حاضران خستگي از يادشان رفته بود و همچنان ايستاده نظاره گر  مراسم سراسر شور و احساس بودند.

سپس گروه سرودي متشكل از دختران 25 مليت به صورت دسته جمعي و در لباس متحدالشكل دعاي وحدت را به نشانه پايان مراسم اما آغازي دوباره براي وحدت مسلمين قرائت كردند كه حاضران نيز در پاسخ دست هاي خود بلند كردند و به يكديگر حلقه زدند و با آنان همراهي كردند.

ساعت از30 دقيقه بامداد گذشته بود كه زنان انديشمند مسلمان با  يكديگر شماره تلفن ، نشاني ايميل مبادله مي كردند و يا عكس هاي يادگاري مي گرفتند .
در بيرون تالار ، نقشه فلسطين كه در ابعاد 2 در 7 متر طراحي شده بود با امضاي زنان شركت كننده به اميد آزادسازي فلسطين امضا و تاكيد شد كه فلسطين پاره تن مسلمانان و سرزمين انبيا هرگز از ياد نخواهد رفت و مسلمانان تكميل پيروزي بيداري اسلامي را با آزادسازي فلسطين جشن خواهند گرفت.

واحد مركزي خبر


جمعه بیست و سوم 4 1391 1:25
X