معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506901
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 


..

 


ماجرا از اينجا آغاز شد كه يكي دو ماه سفت و سخت درگير عمليات بودند. هم خط ام الرصاص رو شكسته بودند و هم توي فاو مردونه جنگيده بودند و پدران و مادران و همسران و فرزندان و... نگران بودند و حالا بعد از ۳ ماه دارند مرخصي ميرن.



عكس‌هاي دفاع مقدس اسناد غير قابل انكار مردانگي مردان مردي هستند كه براي رسيدن به هدفشان كه همان عمل به تكليف الهي بود از همه چيز گذشتن و به قول امام كه گفت: چه غافلند دنيا پرستان و بي خبران كه ارزش شهادت را در صحيفه هاي طبيعت جستجو مي‌كنند و وصف آن را در سروده‌ها و حماسه‌ها وشعرها مي‌جويند و در كشف آن از هنر تخيل و كتاب تعقل مدد مي‌خواهند و حاشا كه حل اين معما جز به عشق ميسر نگردد.

ماجرا از اينجا آغاز شد كه يكي دو ماه سفت و سخت درگير عمليات بودند. هم خط ام الرصاص رو شكسته بودند و هم توي فاو مردونه جنگيده بودند و پدران و مادران و همسران و فرزندان و... نگران بودند و حالا بعد از ۳ ماه دارند مرخصي ميرن و منتظرند تا ماشين از راه برسه و اونها رو ببره راه آهن انديمشك تا سوار قطار بشند و بيان تهرون. همه توي اين فكرند...

توي عكس هم ميشه فهميد كه خيلي هاشون زن و بچه دارند و ۰۲۱ شون (كد مخابراتي تهران) عود كرده . اما يكهو اتوبوس هاي گل مالي شده و كاميون‌ها وارد مقر ميشند و بلند گوي تبليغات روشن ميشه و اعلام ميكنه برادرها توجه كنن...توجه كنن... مرخصي ها لغو شده و از سوي فرماندهي آماده باش صد در صد اعلام شده.

جاي چون چرا نيست. مرخصي‌ها لغو شده. امام هم فرمان داده كه به رزمنده ها سلام من رو برسونيد و بگوييد چنان درسي به دشمن بديد كه ديگه هوس تجاوز به سرش نزنه. همه صف كشيدند پشت كانكس تعاون كه ساك‌هاشون رو تحويل بدند. براي اين عكس ميشه يك مثنوي نوشت. اين صف صف شهادت است. دنياي اين سبك بالها همه اش داخل اين كيسه ها و ساك هاست. يكي از حماسه هاي جبهه همين لحظه رقم مي‌خورد. گفتم سبك بال...
خدايي سبك بال بودند. شايد چند ساعت نيست كه ساك ها رو گرفتند كه بيان سمت دنيا اما با يك فرمان تصميم عوض شد. بايد از دنيا گذشت و اين يعني هنر. چرا كه امام فرمود شهادت هنر مردان خداست. شما هم كه اين عكس رو مي‌بينيد توي ذهنتون براي اين عكس شرح بنويسيد.

و چه زود آماده مي‌شوند براي كارزار با دشمن. يك ذره ترديد مشاهده نمي‌كنيد. صلابت در چهره شان موج مي‌زند. اينها دنيا را سه طلاقه كرده اند. يكي آرپي جي زن، يكي تيربارچي و ديگري تك تيرانداز.

و چه با شكوه است رفتنشان. پاها نه مي‌لرزد و نه مي‌لغزد بلكه مي‌رقصد. بايد از زير سايه يا مهدي ادركني(ع) گذشت و روي شهيد حسين اسكندرلو را بوسه داد و با گلاب پاش شهيد حميد محمديخوشبو شد و عاشوراي ديگر را رغم زد.

اتوبوس‌هاي گل مالي شده از راه رسيدند. بايد از زرق و برق دنيا چشم پوشيد. حتي مركب هم بايد رنگ عوض كند. چقدر بزرگ بودند مالكان و رانندگان اين مركب‌ها. خيلي گذشت مي‌خواد، اجازه بدهي ماشينت رو به اين روز بيندازن. و عكس يادگاري كنار اتوبوس گل مالي.

و آخرش هم اينگونه آرام براي هميشه به مرخصي بري
يا ايتها النفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيه مرضيه
* جعفر طهماسبي


پنج شنبه نهم 3 1392 9:3
X