معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506717
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

پيش از بيان روش هاي تربيت ،لازم است به ارزش فرزند صالح و ضرورت و ارزش تربيت فرزند از ديگاه اسلام وقرآن توجه كنيم .فرزندان ،آئينه تمام نماي والدين خود هستند .

تربيت فرزند از ديدگاه رسول خدا صلي الله عليه واله

 

 

به گزارش ساجده: فرزندان صالح و تربيت يافته ،باعث سربلندي پدر ومادر خود هستند .چه زيادند والديني كه به وجود فرزندان خود افتخار مي كنند و از بردن نام آنها لذت مي برند ، چرا كه وقتي متوجه  مي شوند نام فرزندشان به عنوان يك شخصيت علمي ،معنوي يا سياسي و اجتماعي و يا صاحب اختراع و ابتكار در رسانه ها گفته مي شود ودر مطبو عات نوشته مي شود به خود مي بالند و خستگي دوران هاي گذشته از تنشان بيرون مي رود، اما در نقطه مقابل ،ممكن است مقداري كوتاهي در تربيت فرزند باعث سرفكندگي والدين شده و آنان از داشتن چنين فرزندي احساس شرم كنند . بنابراين ،سرمايه گذاري براي تعليم وتربيت فرزندان امري عقلاني و ضرروري است وغفلت از آن ضرر جبران ناپذيري به دنبال دارد .به گفته علماي تعليم وتربيت  ،آنچه انسان در راه تعليم و تربيت فرزندانشان خرج مي كند در حقيقت سرمايه گذاري كرده است نه هزينه.

ارزش فرزند صالح

رسول خدا صلي الله عليه واله فرمود:  فرزند صالح گلي از گلهاي بهشت است.

 از نشانه هاي سعادتمندي انسان ،فرزند صالح است. امام صادق  عليه اسلام از رسول خدا صلي الله عليه واله چنين نقل فرمودند: بهترين ميراث (هديه وعنايت )خداوند به بنده مومنش فرزندي است كه بعد از وي خدا را بپرستد. سپس امام صادق عليه السلام آيه مربوط به جناب زكريا را تلاوت كرد كه وي از خدا چنين در خواست نمود: پس از جانب خود ولي (وجانشيني )به من ببخش،كه از من ارث برد واز خاندان يعقوب (نيز)ارث برد،و او را –اي پروردگار من – پسنديده گردان.

رسول خدا صلي الله عليه واله فرمودند: عيسي بن مريم عليه اسلام به قبري گذر كردند كه صاحبش در حال عذاب بود! سپس سال ديگر از كنار آن قبر گذر كردند متوجه شدند كه عذاب از صاحب قبر برداشته شده است!سوال كرد خدايا!سال اول بر اين قبر گذر كردم صاحبش عذاب مي شد در حالي كه امسال بر اوگذر نمودم عذاب نمي شود ،علت اين قضيه چيست؟خداوند به وي وحي فرمود:يا روح الله!صاحب آن قبر فرزند صالحي دارد كه اكنون به سن رشد رسيده و(براي خدمت به مردم) راهي را آباد كرده و يتيمي را پناه داده است!صاحب آن قبر را به خاطر عمل نيك فرزندش آمرزيدم. هنگامي كه آيه شريفه:يا ايها  الذين آمنو قوا انفسكم واهليكم نارا وقودها الناس و الحجاره.نازل گرديد پيامبر اكرم صلي الله عليه واله آن را در جمع عموم به مردم بيان فرمود،گروهي از مردم گفتند :چگونه خود واهل بيت خود را از آن آتش حفظ نماييم؟پيامبر فرمود:كار خوب كنيد و به اهل بيت خود نيز بياموزيد وآنان را بر اطاعت نمودن از خداتربيت نماييد. 

رسول خدا صلي الله عليه واله فرمودند: هر كس فرزند دختر داشته باشد واو را نيكو تربيت نمايد ونيكو علم بياموزد واز نعمت هاي خداوندي كه خدا نصيبش نموده به آن ارزاني بدارد،آن دختر سپري مي شود از آتش جهنم.

 

 

 

نكوهش بي توجهي به تربيت فرزندان

پيامبر اكرم صلي الله عليه واله به گروهي از بچه ها نگريستند وفرمودند: واي به حال بچه هاي آخر زمان از جهت پدرانشان! گفته شد: يا رسول الله منظورتان پدران مشرك وغير مسلمان مي باشد؟فرمودند: نه،منظورم افراد با ايمان هستند كه به فرزندانشان چيزي از دستورات ديني را نمي آموزند! و اگر فرزندان بخواهند چيزي ياد بگيرند مانعشان مي شوند،از وجود فرزندان به سود اندك دنيايي بسنده مي كنند! من از آنان بيزارم و آنان از من دورند. بر اساس روايات،بسياري از انحرافات فرزندان بستگي به رفتار نامناسب يا حداقل  بي تفاوتي والدين دارد كه موجب مي شود والدين مديون وعاق فرزندانشان بشوند .رسول خدا فرمودند: لازم مي آيد پدر و مادر را عاق شدن فرزندشان همان گونه كه لازم مي آيد فرزند را عاق شدن پدر و مادر! امام علي عليه اسلام فرمودندند: فرزند نا صالح ارزش (وشرافت)انسان را نابود مي كند وباعث سر افكندگي گذشتگان مي شود.

ترنم حضور


دسته ها :
چهارشنبه هجدهم 2 1392 9:9
X