معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1514791
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 


ويژگي هاي يك گالري خانگيدر سال هاي اخير با ظهور سبك ها و جريان هاي متعدد و متد هاي جديد در معماري، تغيير و تحول عظيمي در طراحي داخلي صورت گرفت. تا پيش از اين طراحان در قالبي سنتي پاسخگوي نياز خانواده در امر دكوراسيون بودند اما امروز بيشترين توجه طراحان هنري به كاركرد عناصر چيدمان معطوف شده است. شرايط جوي، نور طبيعي و ايجاد پيوند و هماهنگي با محيط از جمله مواردي است كه در طراحي داخلي خانه هاي امروزي بسيار مورد توجه قرار مي گيرد. به طور كلي فضاي داخلي خانه و نحوه چيدمان اسباب و اثاثيه منزل ارتباط مستقيمي با افزايش انرژي فرد در بدو ورود به منزل دارد. به عقيده طراحان داخلي يكي از مهم ترين عواملي كه موجب تشديد نگراني و پريشاني حال فرد پس از گذران يك روز كاري مي شود، حضور در فضايي است كه هيچ گونه هماهنگي در نوع چيدمان و رنگ آميزي آن ديده نمي شود. معمولاً در مبحث طراحي داخلي نوع چينش مبلمان، بوفه، رنگ ديوار و نوع كفپوش مطرح مي شود در صورتي كه يكي از جنبه هاي تاثير گذار در زيبايي بخشيدن به خانه استفاده از آثار هنري است. تنها كافي است به احساس خوبي كه از قدم زدن در يك گالري نقاشي به شما دست مي دهد بينديشيد، آن وقت اهميت آثار هنري را درك خواهيد كرد. ايجاد تمركز، رسيدن به رهايي و القاي حس جاودانگي از جمله تاثيراتي است كه تابلو هاي نقاشي و عكس هاي خانوادگي است.


همان طور که چگونگی کنار هم قرار گیری مبلمان و دیگر اثاثیه منزل در ایجاد فضایی دلخواه و مطلوب نقش دارد، نصب تابلو نیز در صورتی که طبق اصول دکوراسیون انجام نشود، نه تنها تاثیر خوشایندی نخواهد داشت که باعث برهم زدن اعصاب و ایجاد فضایی ناراحت کننده، شلوغ و استرس زا می شود. تابلوها اگرچه اغلب با هدف تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند ولی در پس ظاهر این هدف، مسوولیت های کاربردی نیز در فضا برعهده دارند. آنها جایگاه ویژه ای در تغییر حال و هوای محیط دارند و در نتیجه بر روح و روان افراد ساکن در آن مکان نیز تاثیر می گذارند.صرف نظر از جاذبه ای که نصب تابلو در فضا ایجاد می کند، «تغییر ابعاد ظاهری فضا» از دیگر کارکرد های تابلو است که در خانه هایی با سقف کوتاه یا بسیار بلند بسیار کاربرد دارد. به عقیده طراحان یکی از راهکارهای افزایش ارتفاع دیوارها به لحاظ ظاهری، نصب تابلو بلند عمودی در فواصل نزدیک و در کنار هم یا چندین تابلو هم اندازه در امتداد هم و در راستای یک خط عمودی فرضی از سقف به کف است.
برای پوشاندن خطای بصری دیوار نیز نصب تابلویی طویل و افقی یا نصب چندین تابلو یک اندازه در کنار هم با نقشی که در افزایش طول دیوار دارد بسیار کمک کننده خواهد بود. نکته مهم در نصب تابلو در نظرگرفتن فاصله تابلو با سقف و زمین است. اگر تابلو ها در ارتفاعی مناسب آویزان نشوند، تماشای آنها و در نتیجه لذت بردن از آنها دشوار می شود. نصب تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ دیوار خانه را کوچک جلوه می دهد و هم از ارزش اثر می کاهد. تابلوهای هنری باید دو سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا بشود آنها را یک عنصر دکوراتیو به حساب آورد. پیشنهاد طراحان برای افرادی که تابلویی با پهنای کافی در اختیار ندارند، نصب مجموعه ای از چندین تابلو است که از لحاظ فرم و محتوا همسانی داشته باشند. تابلوها همچنین به عنوان مکملی برای وسایل دیگر در دکوراسیون محیط کاربرد دارند. آنها گذشته از ارزش هنری شان در یک دید کلی و دورنما، لکه های رنگینی در دکوراسیون فضا محسوب می شوند که در موضوع چرخش رنگی محیط جایگاه ویژه ای دارند و از آنجا که بارها به تاثیرات رنگ در دکوراسیون تاکید شده است توجه به رنگ قاب تابلو و حتی رنگ های مورد استفاده در اثری که قرار است روی دیوار بنشیند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر دیوار ها با رنگ های ملایمی نظیر آبی، سبز یا نیلی پوشانده شده است و مبلمان خانه نیز از رنگ های تهاجمی مثل قرمز، زرد و نارنجی انتخاب شده اند، نصب قاب هایی با رنگ گرم باعث ایجاد هارمونی در فضا شده و محیط را از نوسان های رنگی نجات می دهد. اگر رنگ های به کار رفته درون اثر نیز ملایم و کمرنگ است، انتخاب قابی به یکی از رنگ های تند و گرم هماهنگ با وسایل خانه، جلوه خاصی به محیط می بخشد. برعکس برای آثار هنری شلوغ با رنگ های گرم و تند، قابی با رنگ ملایم یا خنثی باید انتخاب شود. برای خانه ای با دیوارها و اثاثیه سفید خرید قاب هایی به رنگ سبز زنگاری، قرمز و آبی اقیانوسی توصیه می شود. دلیل این پیشنهاد به خاصیت رنگ سفید مربوط می شود که نشانه اشرافیت است و اگر با سبز زنگاری ترکیب شود بر قدمت محیط می افزاید و اگر با آبی و قرمز همراه شود به ترتیب محیطی آرام، شاعرانه و رمانتیک خلق می کند.
منبع: www.bravacasa.it

دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 9:42
X