معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506612
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

.../


 

پايگاه اطلاع رساني آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام:

مراسم جشن ميلاد با سعادت، نماينده امام هادي عليه السلام در سرزمين ري، محدث و مجاهدي پارسا از فرزندان اميرالمومنين علي عليه السلام، حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام، پنجشنبه 26 بهمن هم زمان با 3 ربيع الثاني در بارگاه ملكوتي حضرتش برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام، مراسم شب ميلاد با سعادت حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام با سخنراني حجت الاسلام والمسلمين دكتر رفيعي و شعرخواني آقاي محمود تـاري همراه خواهد بود.

در اين مراسم نوراني كه شامگاه پنجشنبه 26 بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مصلاي بزرگ ري برگزار خواهد شد، آقاي رحيم خـاكي قاري ممتاز و بين المللي به قرائت قرآن خواهد پرداخت و گروه همخواني محـراب نيز برنامه ويژه ولادت حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام را اجرا خواهد نمود.

همچنين از ديگر برنامه هاي اين مراسم مديحه سرايي مداح اهل بيت عصمت و طهارت آقاي حميد رمضانپور خواهد بود.

بنا به سنت ديرينه، اهالي شهرستان ري، اين روز را عيد مي گيرند و با پخش نقل و شيريني ميلاد با سعادت اين خورشيد آسمان سرزمين ري را به يكديگر تبريك مي گويند.  اين مراسم درسايت اينترنتي آستان مقدس حضرت عبدالعظيم عليه السلام به نشاني  www.abdulazim.com به صورت پخش مستقيم قابل مشاهده است.

حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام فرزند عبدالله بن علي از نوادگان حضرت امام حسن مجتبي عليه السلام است كه نسبش با چهار واسطه به آن حضرت مي رسد و از اين رو به «حسني» شهرت يافته است.

ميلاد مبارك آنحضرت در سال 173 ه.ق  در مدينه منوره نقل شده است و 79 سال عمر با بركت ايشان، با دوران امامت چهار امام معصوم يعني امام موسي كاظم عليه السلام ، امام رضا عليه السلام، امام محمدتقي عليه السلام و امام علي النقي عليه السلام مقارن است.

حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام، محضر مبارك امام رضا عليه السّلام ، امام محمّد تقي عليه السّلام و امام هادي عليه السّلام را درك كرد و احاديث فراواني از آنان روايت نموده است.

حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السّلام از دانشمندان شيعه و از راويان حديث ائمه معصومين عليهم السّلام و از چهره هاي بارز و محبوب و مورد اعتماد، نزد اهل بيت عصمت عليهم السّلام و پيروان آنان بود.

توصيف ائمه معصومين عليهم السّلام از ايشان، نشان دهنده شخصيّت علمي و مورد اعتماد ايشان است؛ حضرت امام هادي عليه السّلام گاهي اشخاصي را كه سؤال و مشكلي داشتند، راهنمايي مي فرمودند كه از حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السّلام بپرسند و او را از دوستان حقيقي خويش شمرده و معرّفي مي فرمودند.

اكنون نيز بارگاه نوراني و باصفاي حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السلام، در شهرري قبله تهران، قرار دارد كه  پيوسته از سراسر ايران و از ساير نقاط جهان مشتاقان اهل بيت عليهم السلام و ارادتمندان به ساحت مقدس امامزادگان والامقام براي زيارت به آن مشرف شده و به توسل مي پردازند.

در روايتي از حضرت امام هادي عليه السلام نقل شده كه ايشان فرموده است هر كس قبر او (حضرت عبدالعظيم الحسني) را زيارت كند، بهشت بر او واجب مي شود و همچنين ابن قولويه در كتاب كامل الزّيارات از محمّد بن يحيي اشعري عطّار قمي روايت كرده كه شخصي از اهل ري گفت، بر حضرت ابوالحسن عسكري امام هادي عليهما السّلام وارد شدم، آن جناب از من پرسيد در كجا بودي؟ عرض كردم : به زيارت سيّدالشّهداء عليه السّلام رفته بودم، فرمود: آگاه و متوجّه باش، اگر قبر عبدالعظيم را كه در نزد شماست زيارت كرده بودي، مثل اين بود كه حسين بن علي عليه السّلام را زيارت كرده باشي.

روابط عمومي آستان مقدّس حضرت عبدالعظيم الحسني عليه السّلام، مقدم عموم زائران و مجاوران حرم مطهّر را به اين مراسم گرامي مي دارد

...

...


دسته ها :
چهارشنبه بیست و پنجم 11 1391 12:10
X