معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506905
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

//

چرا ستاره‌هاي زن جشنواره فيلم فجر در كادر تلويزيون جا نشدند

خبرگزاري فارس: دوربين‌هاي شبكه‌هاي مختلف سيما شب گذشته نتوانستند نمايي نزديك از چهره‌هاي زنان در اختتاميه فيلم فجر را به تصوير بكشند.

خبرگزاري فارس: چرا ستاره‌هاي زن جشنواره فيلم فجر در كادر تلويزيون جا نشدند

اختتاميه جشنواره فيلم فجر شب گذشته از سيما به صورت زنده پخش شد اما اين اولين باري نبود كه جشن‌هايي كه با حضور بازيگران زن سينما و تلويزيون جمهوري اسلامي ايران برگزار مي‌شود، تصويربرداران، مجاز به ثبت نماي نزديك از چهره و ظاهر اين بازيگران نبودند، اما پشت پرده اين ماجرا چيست؟

مگر چهره همين بازيگران با تندترين آرايش‌ها، روي پرده و  سردر سينماها نقش نمي‌بندد؟ اگر قانوني براي نديده شدن زنان بد حجاب و آرايش كرده در تلويزيون جمهوري اسلامي وجود دارد، چرا ستاره‌هاي زن سينما در فيلم‌هايشان به بدترين شكل ممكن، ظاهر مي‌شوند و در نهايت همان فيلم‌ها هم در جعبه جادويي تلويزيون به نمايش درمي‌آيند؟

تضاد‌هايي غير قابل هضم كه تفاوت معناي حجاب و عفاف در تلويزيون، سينما و مردم در يك كشور اسلامي را به رخ مي‌كشد.

تصور كنيد اگر روزي قرار باشد، گشت ارشاد در مقابل در ورودي يكي از اين جشنواره‌ها و جشن‌ها قرار گيرد بخش اعظم ميهمانان آنها، به دليل عدم رعايت ابتدايي‌ترين پوشش‌هاي مرسوم يك كشور اسلامي، بايد راهي خيابان وزراي تهران شوند، همانطور كه يك‌بار اين ماجرا براي كنسرت يكي از خوانندگان در برج ميلاد رخ داد.

نكته قابل تأمل در اين جشنواره‌هاي پر رنگ و لعاب، حضور مسئولان رده بالاي كشور از وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تا رئيس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي است. اگر ديدن زنان بازيگر بزك كرده‌ با پوشش‌هاي غيراسلامي كه تنها لحظه‌اي نمي توان تصوير آنها را در انظار عمومي به مخاطبان تلويزيون نشان داد، بد است، گناه است، ناهنجاري است، چرا مسئولان محترم، خود به نظاره مي‌نشينند و بازيگران را مجاب نمي‌كنند كه با پوشش‌ها و ظاهري در شأن قوانين يك كشور اسلامي در مقابل ديدگان يك ملت، حاضر شوند.

يادمان باشد كه اين بازيگران چگونه ستاره شده‌اند، آيا غير از اين است كه در پرده سينما و قاب تلويزيون جمهوري اسلامي توسط همين مسئولان به آنها فرصت ديده‌شدن داده شده است و مردم هم آنها را پذيرفته‌اند؟ پس پذيرفتن قوانين و هنجارهاي جامعه توسط آنها انتظار زيادي به حساب نمي آيد.

ستاره‌ها در هر شاخه و رسته‌اي كه باشند در تمام دنيا همواره ابزاري براي پيشبرد خواسته‌هاي طيف‌هاي مختلف به شمار مي‌روند كه از جمله آنها مي‌توان به استفاده‌هاي سياسي يا اجتماعي اشاره كرد كه از تبليغات انتخاباتي شروع مي‌شود تا برندهاي مختلف پوشاك كه لباس‌هاي خاص خود را بر تن اين ستاره‌ها مي‌پوشانند، اما مسئولان فرهنگ‌ساز كشور ما براي استفاده از اين فرصت‌ها چه كرده‌اند؟

غير از اين است كه به صورتي كاملاً منفعل، تريبون جشنواره‌اي كه به نام فجر انقلاب اسلامي شكل گرفته است را آزادانه در اختيار بازيگراني قرار مي‌دهيم تا يادآور سبزي فتنه‌اي باشند كه در افكار مردم، خاك شده است.

مگر همين مسئولان فرهنگ‌ساز كشورمان، بارها در افتتاحيه‌هاي نمايشگاه‌ها و جشنواره‌هاي پوشاك اسلامي، روبان، قيچي نزده‌اند، آيا اين لباس‌هاي اسلامي بايد در پستوها نمايش داده شوند يا بايد به عنوان پوشش اسلامي توسط ستاره‌ها، تبديل به «مد روز» در جامعه شوند تا در نهايت هم مسئولان، مجبور به سانسور تصاوير بازيگران زن در اين جشن‌ها نشوند.

يادداشت: دبير گروه جامعه خبرگزاري فارس

انتهاي پيام////\

///


دسته ها :
سه شنبه بیست و چهارم 11 1391 1:4
X