معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506707
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
//چرا بايد در راهپيمايي شركت كنيم؟
با اينكه 34 سال از پيروزي شكوهمند جمهوري اسلامي ايران مي گذرد، راهپيمايي 22 بهمن هر سال پرشكوه تر از سال پيش برگزار مي شود.
اما راهپيمايي امسال شايد مهم ترين راه پيمايي اين سي و چند سال اخير باشد و به همان اندازه حضور در اين داراي اهميت.براي پاسخ به اين سوال بايد نگاهي به اتفاقات سال اخير انداخت.
تحريم هاي تمام نشدني عليه ايران
اگر نگاهي به عملكرد غرب و مجامع بين المللي در سالهاي اخير عليه ايران بياندازيم متوجه افزايش غيرقابل تصور اعمال تحريم ها عليه كشور ايران مي شويم.
در نتيجه اين تحريم ها ما با افزايش بيش از دو برابر نرخ ارز و طلا در كشور روبرو شديم و به همين نسبت اقلام مصرفي هم با تورم بيش از 3 برابري روبرو شدند. اين در حالي است كه غرب با اصرار بر اين تحريم ها بر افزايش شدت آنها در ماه ها آينده خبر داده است. غربي ها با اين تصور كه با افزايش تحريم ها عليه ايران و در تنگنا قرار دادن مردم ايران مي توانند، ايراني ها را از جمهوري اسلامي روگران كنند هر روز بر شدت آنها مي افزايند، غافل از اينكه اعمال اين تحريم ها نه تنها تاثيري بر ديدگاه ايراني ها نسبت جمهوري اسلامي ندارد، بلكه علاقمندي آنها به اين نظام را افزايش مي دهد.
انقلاب 34 ساله
34 سال پيش در روز بيست و دوم يازدهمين ماه سال، انقلابي به رهبري امام خميني در ايران به پيروزي رسيد كه توانست سيطره 2500 ساله پادهشاهي را از كشور ما بركند و حكومت جمهوري اسلامي را در كشور برقرار كند. در تمام اين سالها اما مردم ايران بي توجه به باد و باران و برف بوران در راهپيمايي اين روز خجسته در جا جاي وطن پر گهر، شركت مي كنند و در اين ميان هيچ مشكلي نمي تواند آنها را از حضور در اين فرصت تاريخي باز دارد.
در دنياي امروز با توجه به نقش موثر رسانه در تحولات اجتماعي و سياسي، احساس جمعي مردم بر اين است كه با اين تجمع و راهپيمايي و انعكاس جهاني آن در رسانه ها مي تواند تفكر، اتحاد و ارزش هاي اسلامي ايراني را به سراسر جهان انتقال دهند. اين موضوع نيز يكي ديگر از دلايل نهادينه شدن راهپيمايي 22 بهمن در برنامه سياسي و اجتماعي ملت ماست
پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران، غربي هايي كه ديگر دستشان از سرمايه هاي اين ملت كوتاه شده بود، شمشير را از رو بستند و تصميم گرفتند كه با تمام قوا مقابل حكومت جموري اسلامي كه در ايران برقرار شده بود بايستند و تمام توان خود را به كار گيرند تا جمهوري اسلامي نتواند روي پاي خود بايستد. تحريم ها از همان ماه هاي ابتدايي پيروزي انقلاب عليه كشور ايران اعمال شد و غربي ها از هر روشي براي مقابله با ايران استفاده كردند. اما انگار تحريم به تنهايي به نظرشان كافي نبود و در سال 59 بالاخره موفق به تحريك صدام حسين براي تجاوز به خاك ايران و آغاز جنگ 8 ساله عليه ايران شدند. ايرانيان اما در مقابل حمله دشمن بر پاخاستند و نگذاشتند كه يك وجب از خاك وطن به دست اغيار بيفتد و در اين ميان چه بسيار جوانمرداني كه در جبهه هاي جنگ، شراب شهادت را نوشيدند و خانواده هاي خود را تنها گذاشتند. اينكه صدها هزار نفر براي بقاي نظام جمهوري اسلامي از چنگال دشمنان به جبهه هاي جنگ رفتند و ديگر هرگز به خانه هايشان باز نگشتند، يكي از مهم ترن دلايلي است كه ما ايراني را به حضور پر شكور در راه پيماي 22 بمهمن ماه تشويق مي كند.
از دلايل حضور پرشور هر ساله مردم در اين راهپيمايي تكرار خاطره 22 بهمن 57 در ذهن مردم است. مردم كه تجربه پيروزي از طريق همين راهپيمايي ها و تجمعات را دارند با تكرار آن به دنبال يادآوري آن خاطره شيرين هستند
تجلي اقتدار ايران در مقابل تهديدات غربي
يكي از ترفندهايي كه قدرت هاي غربي در سالهاي اخير عليه جمهوري اسلامي به كار بسته اند، استفاده از تهديدات متفاوت بود. غربي ها بارها در سخنراني هاي خود اعلام كرده اند كه در صورت بي تاثير ماندن تحريم ها از گزينه حمله نظامي استفاده خواهند كرد. زماني كه مردم ايران در راه پيمايي 22 بهمن حضور به هم مي رسانند، به غربي ها اعلام مي كنند كه حتي اگر تمام دولت هاي غرب عليه ايران با هم متحد شوند و قصد تجاوز به مرزهاي اين كشور را داشته باشند، جوانان امروز هم مانند جوانان نسل هاي پيش، سينه را در مقابل آماج تيرها دشمنان سپر مي كنند و نمي گذارند كه دشمن جرئت تجاوز به يك وجب از خاك كشورشان را داشته باشد.
انتقال راه پيمايي از نسلي به نسل ديگر
حضور گسترده خانواده ها در راهپيمايي 22 بهمن باعث ميشود كه فرزندان اين خانواده ها هم حضور در اين راه پيمايي سرنوشت ساز را از خانواده هايشان ياد بگيرند و پس از اينكه خود در سنين جواني قرار گرفتند، به تنهايي در اين مراسم حضور پيدا كنند و فرهنگ حضور در صحنه در اذهان آنها دروني شود.
انعكاس بين المللي راه پيمايي 22 بهمن
از ديگر دلايل حضور پرشور هر ساله مردم در اين راهپيمايي تكرار خاطره 22 بهمن 57 در ذهن مردم است. مردم كه تجربه پيروزي از طريق همين راهپيمايي ها و تجمعات را دارند با تكرار آن به دنبال يادآوري آن خاطره شيرين هستند. در دنياي امروز با توجه به نقش موثر رسانه در تحولات اجتماعي و سياسي، احساس جمعي مردم بر اين است كه با اين تجمع و راهپيمايي و انعكاس جهاني آن در رسانه ها مي تواند تفكر، اتحاد و ارزش هاي اسلامي ايراني را به سراسر جهان انتقال دهند. اين موضوع نيز يكي ديگر از دلايل نهادينه شدن راهپيمايي 22 بهمن در برنامه سياسي و اجتماعي ملت ماست.
در هر حال حضور در راهپيمايي 22 بهمن امسال، بيش از هر سالي ضرورت دارد و اين حضور باعث مي شود كه غرب دريابد اعمال تحريم هاي غير انساني اش هيچ تاثيري بر نگرش مردم ايران در خصوص حكومت جمهوري اسلامي ندارد و تا پاي جانشان پاي اين نظام و خون شهدا ايستاده اند.

سايت منتظران منجي

///
دسته ها :
يکشنبه بیست و دوم 11 1391 1:46
X