معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506717
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

داستان از اين قرار است كه روزي مرحوم آيت‌الله كوه كمره‌اي، نيم ساعتي پيش از شروع تدريس در محل برگزاري كلاس درس خود حاضر و در گوشه‌اي نشسته بود در اين هنگام ....
عالم امامي و فقيه اصولي، مرحوم آيت‌الله سيدحسين كوه كمره‌اي معروف به «سيد حسين ترك» پس از تحصيل مقدمات در تبريز نزد ميرزا احمد و ميرزا لطفعلي مجتهد، عازم عتبات مقدس شده و در نجف از محضر علماي بزرگي مانند: مرحوم شيخ محمدحسن نجفي (صاحب جواهر)، آيت‌الله شيخ علي كاشف‌لغطاء و به ويژه شيخ مرتضي انصاري، استفاده‌هاي فراواني ‌برد.


داستان آشنايي او با شيخ انصاري كه شهيد مطهري در كتاب «عدل الهي» آورده، درسي براي اهل علم و پويندگان وادي معرفت است.
داستان از اين قرار است كه روزي مرحوم آيت‌الله كوه كمره‌اي، نيم ساعتي پيش از شروع تدريس در محل برگزاري كلاس درس خود حاضر و در گوشه‌اي نشسته بود در اين هنگام طلبه‌اي را مشاهده مي‌كند كه به چند طلبه ديگر درس مي‌دهد لذا طرز بيان او را محققانه و عالمانه مي‌بيند.
فرداي آن روز مخصوصاً خود را زودتر به آنجا مي‌رساند و اين نكته برايش ثابت مي‌شود كه آن طلبه گمنام بهتر از او تدريس مي‌كند، از اين رو وقتي كلاس درس او -كه بسيار هم شلوغ بوده و شاگردان فراواني داشته- تشكيل مي‌شود رو به جمع كرده، با اشاره به آن طلبه مي‌گويد: «رفقا! اين شخص، درس را بهتر از من مي‌گويد و من خود، از او استفاده مي‌برم، بياييد همگي در درس ايشان حاضر شويم» و آن شخص كسي جز صاحب «رسائل» و «كفايه» يعني مرحوم شيخ مرتضي انصاري نبود.
از شاگردان اين عالم بزرگوار مي‌توان حاج ميرزا موسي تبريزي علامه شَرَبياني، شيخ حسن مامقاني (فاضل ممقاني)، ملا احمد شبستري، ميرزا جواد آقا تبريزي، شيخ عبد الله مازندراني و سيّد حسن طالقاني را نام برد همچنين حوزه درس او از پر رونق‌ترين حوزه‌هاي درس نجف در آن زمان به شمار مي‌رفت كه بنا به نقلي گاهي 400 تا 800 شاگرد در محضر ايشان تلمذ مي‌كرده‌اند.
آثار فقهي مرحوم آيت‌الله سيدحسين كوه‌كمره‌اي شامل رساله‌هايي در حج، نماز و زكات، الاستحصاب، المواريث، القضا، الاجاره است.
آيت‌الله كوه كمره‌اي پس از وفات شيخ اعظم «انصاري» مرجعيت شيعيان را بر عهده گرفت، او عموي بزرگوار يكي از مراجع ديگر بزرگ شيعه، يعني «سيد محمدحجت كوه‌كمره‌اي» نيز هست كه سيد محمد، مؤسس مدرسه معروف به «حجتيه» در قم است كه بسياري از عالمان و دانش‌آموختگان كوشا و پژوهنده حوزه علميه قم از طلاب اين مدرسه هستند.
اين عالم وارسته با 24 واسطه از نسل امام سجاد عليه‌السلام بود كه در بيست و سوم رجب سال 1399 هجري قمري از عالم خاكي رخت بر بست و به ديار باقي شتافت.


منبع: فارس/عقيق


دسته ها :
پنج شنبه نوزدهم 11 1391 8:39
X