معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1518844
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیانسفارش نمودند كه «آقا» پس از مرگ فرزندشان، اشكي نريخته اند و ممكن است براي قلب ايشان ضرري داشته باشد، خوب است ذكر توسلي داشته باشيد براي ايشان مفيد است. من هم در محضر ايشان ابتدا عرض تسليتي داشتم و سپس به روضه خواني پرداختم.


از ارادتمندان اهل بيت عصمت و طهارت، كمتر كسي است كه امام(ره) را بشناسد و مرحوم كوثري - مدّاح بيت او - را نشناسد؛ مردي كه هر گاه لب به مدح آل رسول(ص) مي گشود، آن پيرمرد فرزانه چشمهايش باراني مي شد. او صدايي نداشت؛ امّا سوز دروني اش به هر دل پاك و صادق آتش مي زد.
سيّد محمّد كوثري در سال 1307در خانواده اي روحاني و در شهر قم به دنيا آمد. پدر او - مرحوم حجت الاسلام حاج سيّد علي كوثري - از خطيبان بزرگ قم بود كه در محافل مذهبي، از جمله در بيت آيت اللّه بروجردي(ره) ضمن آشنا ساختن مردم با فضايل اهل بيت(ع) دل هاي آنان را با عشق به ائمه ي اطهار پيوند مي زد و جان تشنه شان را از كوثر ولايت سيراب مي كرد.
سيّد محمّد پس از راه يافتن به محضر فيض استادان و دانشمندان بزرگ اسلامي، همچون امام موسي صدر، از آنجا كه عطش عشق به اهل بيت(ع) كام و جانش را شعله ور ساخته بود، به جرگه ي ذاكران و روضه خوانان اهل بيت(ع) پيوست و بيش از نيم قرن با اين ميمنت و افتخار همراه بود. او حتي پس از خود اين عرض ارادت را به عنوان يك آيين به فرزندان خود نيز به وديعت سپرد.

قيام 15خرداد، نام او را در شمار انقلابيوين و ارادتمندان به حضرت امام(ره) ثبت كرد و او در كنار پدر و دايي اش در اين قيام اثري جاودان از خود بر جاي گذاشت.

حجت الاسلام كوثري چنان عشق و ارادتي به امام حسين(ع) داشت كه هر سال به هر ترتيب به كربلاي معلا مشرّف مي شد و در محضر آن ارباب اهل بصيرت ماهها به كسب فيض مي پرداخت،با اين وجود كه اگر تصويري از گنبد يا ضريح سيدالشهدا(ع) مي ديد، چشمه هاي اشك از ديدگان نجيبش مي جوشيد.
حاج آقا كوثري با اينكه ملبّس به رداي روحانيت بود؛ اما همه از او انتظار مرثيه خواني اهل بيت(ع) را داشتند؛ ولي او به وظيفه ي شرعي خود - كه همان وعظ و خطابه بود - نيز توجه داشت و در حرم شريف ائمه(ع) و بيوت معظم علما به معرفي سيره ي اهل بيت(ع) و ترويج فرهنگ ايشان مي پرداخت.
«كوثري» از كوثر بي نشان ولايت دم مي زد و از عطش آن جام سيراب شده بود؛ بي جهت نبود كه اوليا و بزرگان علي الخصوص رهبر فقيد انقلاب حضرت امام خميني(ره) دل به طنين نغمه هاي كربلايي او بسته بودند و با زمزمه هاي او دل و جانشان به اهتزاز مي افتاد و همسفر با اشك به ديار اشتياق عشق مي شتافتند.
«كوثري» رشته ي دل را به آستان عشق گره زده بود و هر بار در هنگام خواندن با طنين «يا الله» - از عمق جان - مدد از هستي بخش مي گرفت تا زيباترين آينه داران هستي را توصيف كند. هماره زمزمه داشت كه: «در اينجا انتصابم به حسين است در آن جا هم حسابم با حسين است كجا ارباب من فردا گذارد غلام او در آتش پا گذارد؟» او هيچ گاه سايه هاي مادي را بر آفتاب حقيقت، ترجيح نداد. ظواهر دنيايي هيچ زمان او را نفريفت.
اگر هم در اين آستان از بركت اهل بيت(ع) هر بار توشه اي مي يافت آن را به راه خدا و در راه گره گشايي از مشكلات فقرا و مساكين صرف مي نمود. اعتباري كه نوكري بارگاه اهل بيت(ع) به او بخشيده بود، زمينه ي ارادت مردم و مسؤولان را نسبت به او فراهم كرده بود، اما هيچ گاه اين اعتبار را خرج خود نكرد و هماره خداي را شاكر بود كه عبادت او را خدمت به اهل بيت(ع) و خدمت به شيعيان ايشان قرار داده است.
مرحوم كوثري با وجود گرفتاري ها و مشغله هاي گوناگون، لحظه اي از خانواده ي خود غافل نماند و سال ها كمر به خدمت پدر پير و زمين گيرش بست و در اين راه ذره اي درنگ و سستي نداشت تا آنجا كه حضرت آيت الله فاضل لنكراني به ايشان فرموده بود كه: «آنچه داري، همه عزت و آبروي تو، از بركت خدمت به پدرت مي باشد كه او عمري خدمت به دستگاه امام حسين(ع) كرد و اكنون تو به او خدمت مي كني».
دلبستگي امام خميني(ره) به برنامه ي روضه خواني او خود داستاني ديگر است و فصلي ديگر مي طلبد. اما ذكر اين نكات، خالي از لطف نيست:
خود آن مرحوم نقل نموده است كه: در ايام رحلت حاج آقا مصطفي خميني(ره) به خدمت امام(ره) رسيديم، داماد بزرگ امام، مرحوم حاج آقا شهاب الدين اشراقي(ره) به محض ديدن من، سفارش نمودند كه «آقا» پس از مرگ فرزندشان، اشكي نريخته اند و ممكن است براي قلب ايشان ضرري داشته باشد، خوب است ذكر توسلي داشته باشيد براي ايشان مفيد است. من هم در محضر ايشان ابتدا عرض تسليتي داشتم و سپس به روضه خواني پرداختم. نكته جالب اين كه، آن هنگام كه از مرگ فرزندشان سخن مي گفتيم هيچ عكس العملي نشان ندادند اما وقتي وارد روضه شدم آنچنان گريستند كه غير قابل وصف است.

توجه به عزاداي و اقامه ي عزاي امام حسين(ع) از مواردي بود كه امام بدان اصرار فراواني مي فرمودند بخصوص در آن زمان كه شيوه عزاداري سنتي توسط عده اي مورد بي توجهي واقع شده بود، حضرت امام(ره) از مرحوم كوثري دعوت مي كردند تا در محضر ايشان به روضه خواني بپردازد، تا تأكيدي باشد بر نوع عزاداري سنتي كه مورد نظر حضرت امام بود و عده اي در صدد حذف از آن فرهنگ شيعه بودند...

مرحوم كوثري اين توفيق را داشت كه پس از رحلت امام(ره) در محضر مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي نيز سنت اقامه ي عزاي اهل بيت(ع) را پاس بدارد. در يكي از ايام فاطميه، آن هنگام كه آن مرحوم، قصد سفر به تهران و شركت در برنامه ي عزاداري شهادت حضرت صديقه ي طاهره(س) در بيت رهبر انقلاب را داشت، در هنگام وضو گرفتن، دعوت حق را لبيك گفت و به خيل واصلان به آستان امام حسين(ع) پيوست. چند ساعتي پيش از رحلت، آن مرحوم به خانواده خود گفته بود كه خواب حضرت معصومه(س) را ديده است. پس از رحلت نيز، بارها به خواب خواص آمده و سفارش هايي از جمله توصيه به خواندن زيارت عاشورا، زيارت جامعه كبيره و... داشته است. يكبار در عالم خواب به فرزند گرامي شان گفته بود: «فرزندم! آن هنگام كه جان مي دادم آقا امام حسين به كنارم آمد و نظاره ام مي نمود! و مي گفت: «نترس! من كنارت هستم». اكنون هم هر كجا هستم با امام حسين(ع) هستم».
همچنين سفارش نمود كه: «همه ي كارهايي كه در دنيا انجام مي دهيد براي ما به تصوير مي كشند. ما مثل «شهاب» همه جا مي رويم و اعمال شما را مي بينيم. ما و ديگر شيعيان و محبان اهل بيت(ع) همه جا با هم هستيم».
آري، انتساب به حسين(ع) و دم زدن از عشق او، او را به مقام هم نشيني با امام حسين(ع) رساند و اين زمزمه ي او تحقق يافت كه:
«در اينجا انتسابم با حسين است
در آنجا هم حسابم با حسين است
كجا ارباب من فردا گذارد
غلام او در آتش پا گذارد؟!»

يکشنبه هشتم 11 1391 23:40
X