معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1518906
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

حاج منصور:نتيجه مراقبت بر اعمال روزانه ، بيداري نيمه شب است

رفقا، اگر مي‌خواهيد بدانيد نماز‌هاي يوميه و واجبتان ثمر و نتيجه دارد نشانه‌اش اين است كه نيمه شب بيدارت كنند.به خدا اين كار را مي‌كنند؛ يقين دارم كه مي‌كنند. شور و شعف در ولايت است حالا چه به خنده باشد چه به گريه

مراسم هفتگي قرائت زيارت عاشورا در حسينيه صنف لباس فروشان تهران، برگزار شد.

به گزارش عقيق، حاج منصور ارضي در اين مراسم ضمن تاكيد بروجود نشاط در دين مبين اسلام گفت: اين نشاط مي‌تواند با انجام بهترين اعمال خير براي انسان به دست بيايد و اين عمل خير گرفتن دست ديگران است.

اين مداح اهلبيت (ع) با اشاره به اينكه بعضي‌ها مي‌گويند اگر براي امام حسين (ع) گريه نكنيم به چه دردي مي‌خوريم افزود: بايد در جواب بگويم بيش از نيمي از همين زيارت عاشورا و ديگر زيارات سفارش شده شامل برائت از دشمنان است، اين نشان مي‌دهد كه ما بايد در اين روزهايي كه ايام مرگ فرعون و به درك واصل شدن يزيد لعنت الله عليه است نشاط داشته باشيم. خدا و اهلبيت (ع) به فكر ما بوده‌اند كه ماه‌هاي ربيع الاول و ربيع الثاني را مثل بهار خودمان ايام خوشحالي ما قرار داده‌اند.

حاج منصور ارضي در ادامه سخنانش به انجام كار خير به خصوص در اين ايام تاكيد كرد و گفت: بعضي‌ها در اين روز‌ها به عشق حضرت حجت (عج) و آغاز ولايت ايشان كار خير مي‌كنند و در روايات هست كه اگر كسي به عشق امام زمان (عج) دلي را شاد كند، فردي را اطعام كند ويا يك قدم خير براي كسي بردارد چه مقامي پيدا مي‌كند. ببينيد در اين شرايط گراني و سختي‌هاي معيشتي مردم، قدمي كه برمي داري به سمت چه كسي است؟ آيا به سمت خدا و اهلبيت (ع) است يا به نيت ديگري است؟

حاج منصور با اشاره به اين فراز از زيارت امين الله كه مي‌فرمايد «مشغولة عن الدنيا بحمدك و ثنايك» گفت: دقّت كنيد كه اهل بيت چه مقامي داشتند. تاكيد شده وقتي كنار قبر اميرالمومنين مي‌رسي سمت راست صورتت را به قبر يا ضريح بگذار و بگو: «اللهم ان قلوب المخبتين اليك الواله»؛ يعني
اين پيرغلام اباعبدالله (ع) با تاكيد بر اين موضوع حاجاتمان را از امام زمان (عج) بخواهيم گفت: حاجاتي كه مي‌خواهيم متصّل به دنيا و شهوت نباشد. اين ايام ايام ورود حضرت به پيشگاه خدا با درجهٔ امامت است ديگر؛ حالا شما از حضرت حجّت چه مي‌خواهيد؟؟ برخي مي‌گويند «عجّل علي ظهورك» يا «عجل لوليك الفرج» ولي باز هم براي حاجت خودشان مي‌خواهند.

حاج منصور ارضي در توضيح عبارت «قلوب المخبتين» گفت: بدانيد كه شيعه قلبش مثل آقايش اميرالمومنين (ع) و اهل بيت (عليهم السلام) است، معلوم مي‌شود كه «مخبتين» برگزيدگان هستند، يعني آن‌ها در حلال و حرام زندگيشان مواظبت دارند كه هيچ در مكروهات هم دقّت دارند؛ اين‌ها به خانهٔ خدا كه مي‌رسند شيدايند بطوري كه وقتي عدّه‌اي از بيرون تماشايشان مي‌كنند مي‌گويند اين‌ها ديوانه‌اند. اميرالمومنين (ع) در نهج البلاغه درباره صفات متقّين مي‌فرمايند كه اينگونه است كه اگر كسي صورتشان را ببيند مي‌گويد اين‌ها از شدت ضعف انگار نان هم براي خوردن ندارند.

حاج منصور ارضي ضمن تاكيد مجدد بر شادي و تولي گفت: نشاط نه تنها در گريه كردن و كربلا رفتن و مشهد رفتن و زيارت كردن است بلكه در شادي و خنده و تولّي هم است. مشهد هم كه مي‌رويد خوشحال و خندان باشيد.

حاج منصور ارضي در پايان گفت: بچّه‌ها، عزيزان، رفقا، اگر مي‌خواهيد بدانيد نماز‌هاي يوميه و واجبتان ثمر و نتيجه دارد نشانه‌اش اين است كه نيمه شب بيدارت كنند.به خدا اين كار را مي‌كنند؛ يقين دارم كه مي‌كنند، اگر بخواهيد و حواستان به اعمال روزانه‌تان باشد؛ آرام بيدارت مي‌كنند، بيدار كه شدي مي‌گويي چه كسي مرا صدا كرد؟ آقا اگر كسي را بخواهند، همه جوره مي‌خواهند. برو دنبال اين موضوع، حالا چه در شادي و چه در حزن؛ الان ما شاديم ولي از آن طرف هم ناراحت براي مادرمانيم، كه روز اوّل ربيع او را زدند. چكار كنيم؟، انشاالله كه دروغ باشد.

به گزارش عقيق، حاج منصور ارضي مراسم اين هفته زيارت عاشورا را با اين شعر در ستايش حضرت ولي عصر (عج) آغاز كرد:

فوج مَلَك دُور و بَرَش دارد نگارم
يك آسمان زيرِ پرش دارد نگارم

بايد تمام عرشيان چاوش بخوانند
تاج ولايت بر سَرَش دارد نگارم

صبرش علي كويش حسن خويَِِش حسيني
خُلقي چو جدّ اطهرش دارد نگارم

نامي دِگر از حاتمِ داعي نمانده است
از بس گدا در محضرش دارد نگارم

حتّي منه پيمان شكن را هم دعا گوست
الحق كه ارث از مادرش دارد نگارم

از اوّل غيبت به شيعه بوده معلوم
فكري براي آخرش دارد نگارم

وقتِ فرج شمشير حيدر را به دستي
قرآن به دستِ ديگرش دارد نگارم

يعني به سر فكر تقاص خون جدّ و
شش ماههِ طفلِ پرپرش دارد نگارم

كوري چشم دشمنان لطفي مدارا
بر اين نظام و رهبرش دارد نگارم

ما در پيِ ديدارِ رويِ يــــار هستيم
از غمزه چشمان او بيمار هستيم.....
..................

جمعه ششم 11 1391 18:50
X