معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1507018
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

آيا دعا و صلوات بر امام زمان(عج) فايده دارد؟!

 

بر امام زمان,صلوات بر امام زمان

 

واسطه‌هاي فيض خدا به زمين اوليائي هستند كه با وجودشان بركت و رحمت الهي به زمينيان خاك نشين مي‌رسد. خداوند حافظ و نگهبان آن هاست و آن ها عبد الهي و دوستدار حضرت حقّنند. ما خاك نشينان توصيه شده ايم كه دعاي فرج بخوانيم تا روزگار خوش آيد! چرايي صلوات و دعاي فرج ما براي او كه حافظ و نگهباني چون خود خدا دارد چه ارزش و چه سود براي حضرتش خواهد داشت؟!
آيا دعا و صلوات ما براي مهدي فاطمه (عجل الله تعالي فرجه الشريف) فايده و سودي دارد؟! اين نوشتار مي كوشد به اين موضوع بپردازد تا از اين رهگذر ارتباطمان را با او مستحكم تر نماييم إن شاء الله.
صلوات يك شعار است!
صلوات فرستادن و دعاي ما شيعيان براي حضرت مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) فارغ از ساير دلايل و علل آن يك «شعار» است! نه اشتباه نكنيد! مقصودم شعار به معناي عاميانه آن نيست كه صداي طبلي توخالي باشد! بلكه منظور از شعار آن است كه به عنوان يك نماد و سمبل شيعيان است. در روايات توصيه شده است كه «صلوات بر پيامبر و اهل بيت او را بلند بفرستيد» با بلند كردن صدا به همگان نشان مي دهيم كه ما چه كساني را به عنوان رهبر و ولي و سرپرست قبول داريم. جالب تر آن است كه در روايات اسلامي و شيعه صلوات با صداي بلند بر طرف كننده نفاق معرفي شده است! يعني شيعه بودن و صلوات يك ارتباط تنگاتنگ نمادين و سمبليك نيز فارغ از ساير علل را دارا مي باشند!
دعا و صلوات يك وظيفه!
علاوه بر خاصيت نماد و شعار بودن صلوات بر پيامبر و اهل بيت طاهرين (عليهم السلام)، دعاي فرج و صلوات براي سلامتي حضرت مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) كه امام زنده ي عصر ماست از جمله توصيه هاي موكد ديني مي باشد. «خدايا براي وليّت حضرت حجة بن الحسن كه درود خدا بر او و خاندان پاكش باد، در اين زمان و در همه ي زمان ها، ولي و حافظ و رهبر و ياور و دليل و چشم باش تا آن زماني كه او را در زمنيت با اراده سكني دهي و بهره مندي از او را طولاني گرداني.» از همان كودكي مي آموزيم كه دعاي فرج بخوانيم! در مشكلات و سختي ها موقتي تازه يادمان مي افتد كه امامي هم داريم، براي سلامتي او و تعجيل در ظهورش نذر صلوات مي كنيم! براستي چرا صلوات و دعاي سلامتي امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) اين قدر مورد توصيه هاي بزرگان قرار دارد؟
خودت را درياب!
امام عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) واسطه ي فيض و رحمت الهي است. واسطه اي ميان ما و خدا: و اتبغوا إليه الوسيله همان وسائل قابل اطمينان و كاملي هستند كه ما را به سوي خدا مي برند. پس اگر براي سلامتي اين واسطه دعا كنيم و صدقه دهيم در اصل خود را دريافته ايم! ارتباط مستحكم و قلبي ما با واسطه‌هاي فيض خدا سبب روشني و جلاي قلب هاي خود ماست و ما را بالا مي برد. نزديك شدن هر چه بيشتر به واسطه تلاش براي صعود به خود خداست! آن چنان كه در جامعه ي كبيره مي گوييم: «و جعل صلواتنا عليكم و ما خصّنا به من ولايتكم طيباً لخلقنا و طهارة لا نفسنا و تزكية (بركة) لنا و كفّارة لذنوبناو خداوند متعال درود و صلوات ما را بر شما حكم گردانيد و آنچه را كه مخصوص ما از نعمت ولايت شما كرده براي نيكويي فطرت و خلقت ها و پاكي نفوس ما براي تزكيه و پاكيزگي روح ما از علائق دنيا و كفاره ي گناهان ما بود.
ما به واسطه ي صلوات و دعاي سلامتي براي امام عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف) نيكويي اخلاقي و طهارت نفس و تزكيه و بركت را نصيب خود مي گردانيم و به اين طريق كفاره اي براي گناهان خود در نزد پروردگار عالميان حاضر مي نماييم! اي مولاي ما! زبان قاصر و قلم ناتوان است از آن كه چگونه از خداوند متعال سپاسگزاري نمايد كه نعمتي چونان شما را به ما ارزاني داشت كه حتي دعا براي سلامتي شما نيز منفعت و سودش به خود ما بر مي گردد! به راستي او چه نيازي به دعا و صلوات ما دارد كه ما محتاج وصل كردن خود به او هستيم. شايد اين طور بتوانيم خود را در نزد خدا و ولي او شيرين كنيم!!
اي كه يك گوشه ي چشمت غم عالم ببرد                حيف باشد كه تو باشي و مرا غم ببرد
امام پدر غمخوارها!
او كه دغدغه اش هدايت خلق خداست، او كه از طولاني شدن انتظار براي ظهور بيش از همه خودش دعا مي كند، او كه با زشتي هاي ما قلبش مي شكند، او كه ...
امام ماست كه پدر مهربان و دلسوز ماست!
اگر اين بار خواستي براي سلامتي و تعجيل در ظهور حضرتش (عجل الله تعالي فرجه الشريف) نذر صلوات كني و يا در قنوت نمازت دعاي سلامتي و فرج او را بخواني، يادت نرود پدر غمخوار تو منتظرست تا با ظهورش، تو را از قيد و بندهاي دنياي فاني به سوي خداي باقي ببرد! زيرا او بهترين واسطه ميان تو و خداست و مهربان ترين و دلسوزترين و با محبت ترين كس پس از خدا به توست!
براي تعجيل در ظهور و سلامتي حضرتش (عجل الله تعالي فرجه الشريف) صلوات.


دسته ها : دعا - حديث و روايات
شنبه بیست و سوم 10 1391 23:48
X