معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1506998
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

دعا براي برآورده شدن حاجت

صاحب كتاب شريف مهج الدّعوات از مرحوم ابو علي فضل بن حسن طبرسي، در كتاب كنوزالنّجاح نقل مي‌كند كه گفته است: دعايي از طرف حضرت مهدي(عج) رسيده است كه براي رفع حاجات خوانده مي‌شود و آن دعا اين است:
هركس حاجتي در درگاه خداوند دارد، شبِ جمعه و بعد از نيمه شب، غسل كند و به محل نماز خواندن خود برود و دو ركعت نماز بخواند و در ركعت اوّل در موقع خواند سورة حمد، وقتي به «ايّاك نعبد و ايّاك نستعين» رسيد، يكصد بار آن را تكرار كند و يكصدمين «ايّاك نعبد و ايّاك نستعين» را كه گفت، تا آخر حمد بخواند و سورة توحيد را يك مرتبه بخواند، و در ركوع و سجدة هر دو ركعت، هفت بار «سبحان الله» بگويد و در ركعت دوّم نيز به همان ترتيبِ ركعتِ اوّل عمل كند و بعد از اتمام نماز، دعايي را در ذيل مي‌آيد بخواند و البتّه هر حاجتي كه داشته باشد، برآورده مي‌شود، مگر اين كه درخواست قطع رَحِم كرده باشد، كه چنين درخواستي حتّي با اين دعا هم برآورده نمي‌شود و آن دعا اين است:
پروردگارا! اگر مطيع فرمان تو باشم، پس صفات پسنديده از توست و اگر نافرماني كنم، پس تويي كه صاحب برهان و دليل هستي و من محكوم هستم. راحتي و آسايش در اختيار توست و رهايي از مشكلات به وسيلة تو انجام مي‌شود.
منزّه است خدايي كه نعمت داده و در برابر اعمال، پاداش دهنده است. منزّه است خدايي كه قادر است و بخشندة گناهان.
پروردگارا! اگرچه نافرماني كردم، امّا نسبت به محبوب‌ترين چيز نزد تو، يعني ايمان به تو، مطيع بودم و اطاعت كردم. فرزندي برايت قائل نشدم و شريكي برايت قرار ندادم و اين از بابِ اين است كه منّت بر من نهادي و توفيق چنين اعتقادي را به من عنايت كردي و من در اين مورد هيچ منّتي بر تو ندارم.
اي خداي من! معصيت و نافرماني كردم، امّا نه از اين بابت كه بي‌منطق و به استبداد عمل كنم و از بندگي تو خارج شوم و پروردگاريت را انكار كنم، بلكه به خاطر اين بود كه از هواي نَفسم پيروي كردم و شيطان مرا به لغزش واداشت.
پس تو برهان لازم و بيان روشن را بر عليه من داري و اگر بخواهي مرا به عذاب خود گرفتار كني، مي‌دانم به خاطر گناهان من است و تو ظالم نيستي. و اگر بر من ترحّم مي‌كني و مرا مي‌آمرزي، مي‌دانم كه تو بخشنده و با كرامت هستي، اي كريم! اي كريم!
آن حضرت فرمود: جملة اي كريم، را در يك مرحله هر چند بار كه شد و تا نَفسش مي‌آيد بگويد.
سپس بگويد:
اي كسي كه از هر خطري آسوده و در اماني و هيچ چيزي از خوفِ تو در امان نيست، هر كسي در موردِ نافرماني كردن، بايد از تو بترسد، به خاطر آسودگي‌ات از هر چيز و خوفِ همگان از ذاتِ پاكت، از تو مي‌خواهم كه بر محمّد و آل محمّد(ص) درود فرستي و امان و آسايش را برايِ من و فرزندان و خانواده‌ام و همة آن چه را كه بر من منّت نهادي و نعمتِ داشتنِ آن را بر من عنايت كردي، مقرّر فرما، تا اين كه از هيچ كس نترسم و هرگز از چيزي نهراسم، همانا تو بر هر چيزي قدرت داري و خداوند ما را كافي است، و خوب كفايت كننده‌اي است.
اي خدايي كه ابراهيم را از شرِّ نمرود نجات دادي!
اي خدايي كه موسي را از شرّ فرعون نجات دادي!
اي خدايي كه محمّد(ص) را از شرِّ احزاب نجات دادي! از تو مي‌خواهم بر محمّد و خاندانش درود فرستي و مرا از شرّ فلاني فرزند فلاني نجات دهي.
و به زودي دفع شرّ هر چيزي را كه از آن ترس دارد، از خداوند بخواهد و البتّه كه خداوند او را از آن شرّ و بدي نجات مي‌دهد. ان شاء الله.
سپس به سجده مي‌رود و حاجتش را از خدا مي‌خواهد و در درگاهِ خداوند تضرّع و زاري مي‌كند، زيرا هيچ مؤمن و مؤمنه‌اي نيست كه چنين نمازي به جاي آورد و اين گونه دعا بخواند، مگر اين كه براي استجابت دعايش، درهاي آسمان باز مي‌شود و در همان لحظه و شب، دعايش هر چه كه باشد، مستجاب مي‌شود و اين از فضل و رحمت خداوند است كه بر ما و بر مردم منّت نهاده است.

نويسنده: محمد رحمتي شهرضا-حسين احمدي


دسته ها : دعا
سه شنبه دهم 5 1391 17:44
X