معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1507723
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

طلبه اگر عشق و محبت به اهل بيت در وجود او كم باشد به جاي اين كه به اسلام و مسلمانان خدمت كند به خود خدمت خواهد كرد و دين را وسيله رسيدن به دنيا قرار خواهد داد!

نگاهي گذرا به زندگي مراجع و علماي رباني گذشته و فعلي اگر بيندازيم يكي از ويژگي هاي بارز و مشترك تمام اين بزرگ حاميان حريم ولايت را عشق و محبت و ارادت به ساحت مقدس آل الله عليهم السلام خواهيم يافت

امام علي عليه السلام درباره جايگاه والا و بي نظير اهل بيت عليهم السلام مي فرمايد : الا ان مثل آل محمد صلي الله عليه و آله كمثل نجوم السماء ، اذا خوي نجم طلع نجم ، فكانكم قد تكاملت من الله فيكم الصنائع ، و اراكم ما كنتم تاملون.

هان! مثل خاندان محمد صلي الله عليه و آله مثل ستارگان آسمانند كه هرگاه ستاره اي ناپديد شود ستاره اي ديگر آشكار مي گردد ، پس چنان است كه نعمتهاي خداوند در ميان شما كامل گشته و آنچه را آرزو مي كرديد به شما ارائه كرده است.(1)

عشق به پيامبر و خاندان معصومش نشانه و علامت شيعه معرفي شده است و هر كه دلش از عشق اين عزيزان خدايي خالي باشد شايسته نيست كه نام شيعه را بر خود گذارد و خويشتن را شيعه بداند.

اميرالمومنين علي عليه السلام ، مقتدا و مراد شيعيان درباره نشانه هاي شيعه گري مي فرمايند :

ان الله تعالي اطلع الي الارض فاختارنا ، و اختار لنا شيعة ينصروننا ، و يفرحون لفرحنا ، و يحزنون لحزننا ، و يبذلون انفسهم و اموالهم فينا ، فاولئك منا و الينا و هم معنا في الجنان

.خداوند متعال به زمين نگريست و ما را انتخاب كرد و براي ما پيرواني برگزيد كه ياريمان كنند و از شادي ما شادمان شوند و از اندوه ما ، اندوهناك ، و در راه ما جان و مال خود را نثار كنند ، آنان از مايند و رو به سوي ما دارند و در بهشت با ما هستند.(2)

يكي از مراجع گذشته كه در عشق آل الله غرق شده بود حضرت آيت الله العظمي ميرزا جواد آقا تبريزي است . ايشان حقيقتاٌ شيفته و شيداي پيامبر وفرزندان پاك و مطهرشان بود. فرزند ايشان درباره عشق بالا و زائد الوصف وي به سرور زنان عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها اين چنين مي گويد :

« حركت مرحوم ميرزا ( ره ) با پاي برهنه با جمعي از فضلا و طلاب و مومنين در روز سوم جمادي الثاني ، يعني روز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها در فصل گرما واقع مي شود ، گرما بسيار سوزاننده بود ، حتي يك گام بر روي آسفالت و با پاي برهنه قدم زدن مشكل بود ، به طوري كه من خود با آن كه جوان بودم طاقت نداشتم قدمي بردارم .

لذا رو به مرحوم والد كردم و گفتم : آقا گرما شديد است . شما اگر اذيت مي شويد كفش بپوشيد ، ايشان همان طور كه به سينه مي زد و گريه مي كرد ، فرمودند : فرزندم ! بگذار پاهايم بسوزد .

براي مصيبت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها هر كاري بكنم كم است . مگر اين دخت رسول خدا صلي الله عليه و آله چه گناهي داشت كه اين همه ظلم در حق او مرتكب شدند ، پسرم مگر مصيبت حضرت كم بود ؟ ما هر كاري در مصيبت بي بي دو عالم كنيم كم كرده ايم .

مرحوم ميرزا (ره ) از شدت سوزش پايشان سرخ شده بود . وقتي به خانه برگشتيم ، كف پاي ايشان بر اثر شدت گرماي سوزان آسيب ديده بود ، ولكن ايشان اشك مي ريخت و مي فرمود : اين براي مصيبت حضرت فاطمه زهرا سلام الله عليها كم است .

گريه بر مصائب اهل بيت كليد نجات هر انساني است . علماي بزرگ هرگاه يادي از مصائب اهل بيت مي شود همانند كودكي در فراق مادر زار زار گريه مي كنند .(3)


اما علي بن موسي الرضا عليهما السلام درباره ارزش والاي گريه بر مصائب خاندان رسالت مي فرمايند :

هر آن كس كه مصائب ما را به ياد آورد و گريه كند روز قيامت با ما و در درجه ما باشد ، و كسي كه چون مصائب ما را به يادش آرند ، بگريد و ديگران را بگرياند ديده اش گريان نشود در روزي كه چشمها گريان بوند و هر كسي كه در مجلسي حضور يابد كه امر ما را در آن مجلس زنده مي دارند دلش نميرد در روزي كه دلها بميرند.(4)

امام صادق عليه السلام در اين راستا اين گونه مي فرمايند :

هر آن كس كه ما را ياد كند يا چون ما را بياد آورند به اندازه بال مگسي اشك از ديدگانش جاري شود گناهانش آمرزيده گردد گرچه به اندازه كف دريا باشد.(5)

هم چنين آن حضرت در اين باره مي فرمايند: كسي كه در مصائب وارده بر ما اندوهگين باشد نفسي كه مي كشد (نزد خداوند) تسبيح و اندوهش بر ما عبادت و پنهان داشتن اسرار ما جهاد در راه خداست.(6)

آيت الله تبريزي با دلي نازك و قلبي پاك در تمام ايام سوگواري و پنج شنبه ها در منزل خود مجالس عزا به پا مي كرد كه از معنويت و صفاي خاصي برخوردار بود .

فرزند ايشان درباره گريه پدرشان بر مصيبت هاي اهل بيت عليهم السلام مي گويد :

فقيه مقدس ، مرحوم ميرزا جواد تبريزي دو دستمال سياه داشتند كه ايام عزا و روضه با خود حمل مي كردند و هنگام ذكر مصيبت ، اشك هايشان را با آن خشك مي كردند و همواره از دستمال ها مواظبت مي كردند و بعد از فراغت از مجالس در جاي خاص قرار مي دادند و بار ها و بار ها به فرزندان خود مي گفتند : « اگر من از دنيا رفتم ، اين دستمال ها را در كفن من قرار دهيد . »

بعد از رحلت ايشان ، فرزندانشان دستمال ها را قبل از كفن كردن ، هر چه جستجو كردند پيدا نكردند تا آن كه نوبت به كفن كردن مرحوم ميرزا ( ره ) رسيد .

همين كه كفن را باز كردند ، ناگهان مشاهده شد دستمال ها در كفن است و معلوم شد كه مرحوم ميرزا ( ره ) قبل از رفتن به بيمارستان ( كه آخرين بستري ايشان بود و در همان بيمارستان از دنيا رفتند ) دستمال ها را در كفن خود قرار داده اند و قبل از كفن كردن حجت الاسلام والمسلمين مشكاة يكي از دستمال ها را در دست راست مرحوم ميرزا ( ره ) و ديگري را بر سينه مباركشان جاي دادند و دستمالي كه مرحوم ميرزا سال ها اشك هايشان را با آن پاك مي كردند ، همراه ايشان به خاك سپرده شد تا به گفته مرحوم ميرزا ( ره ) اين دستمال ها شاهد و فرياد رسي در قبر و قيامت باشد


دسته ها : نكته ها
جمعه بیست و هشتم 7 1391 23:6
X