معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515162
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

نژاد پرستي يهود

نژاد پرستي از مهم ترين تعاليم يهود شمرده مي شود؛ به گونه اي كه «يهود» و «نژاد پرستي» در طول تاريخ هيچگاه از يكديگر جدا نبوده؛ بلكه با يكديگر پيوند عميقي داشته اند.
اين عقيده يهود كه خود را نژاد برتر مي دانند، بر ساير عقايد آنها مانند چتري سايه افكنده است، تا جايي كه حتي آيين حضرت موسي(ع) را در نژاد خود محصور ساخته اند و اگر كسي از غير نژاد يهود بخواهد اين آيين را بپذيرد، براي آنان پذيرفتني نيست؛ و لذا در ميان ملل ديگر، تبليغي نداشته و ندارند و آيين يهود را آيين انحصاري خويش دانسته اند.
همين وضع خاص آنها سبب شده است كه در انظار ساير ملل منفور شوند؛ زيرا مردم دنيا كساني را كه براي نژاد خود امتيازي قائل باشند، هرگز دوست ندارند.
و ما مي بينيم كه اسلام با آن شديداً مبارزه مي كند؛ چون نژاد پرستي، شعبه اي از شرك است.

از جمله آياتي كه نژادپرستي آنها را تأييد مي كند، اين آيه مي باشد: «قُلْ يَأَيهَُّا الَّذِينَ هَادُواْ إِن زَعَمْتُمْ أَنَّكُمْ أَوْلِيَاءُ لِلَّهِ مِن دُونِ النَّاسِ فَتَمَنَّوُاْ المَْوْتَ إِن كُنتُمْ صَادِقِين f ؛ «بگو: «اي يهوديان! اگر گمان مي كنيد كه [فقط] شما دوستان خدائيد نه ساير مردم، پس آرزوي مرگ كنيد اگر راست مي گوييد [تا به لقاي محبوبتان برسيد]!»

كه پيامبر(ص) جمعي از يهوديان را به دين اسلام دعوت كردند و آنها را از مجازات خدا بيم دادند، آنان در برابر اين تهديد حضرت9 گفتند: «ما را تهديد مكن؛ ما فرزندان خدا و دوستان او هستيم. كه اگر بر ما خشم كند، همانند خشمي است كه انسان نسبت به فرزند خود دارد؛ يعني به زودي اين خشم فرو مي نشيند!»
در آياتي از قرآن كريم و منابع يهود به نژادپرستي و ادعاي برتري اين قوم اشاره شده است.
«قوم برگزيده» عنواني است كه در تورات و تلمود فراوان به چشم مي خورد، به گونه اي كه مردم جهان به دو بخش اسرائيلي و غير اسرائيلي تقسيم شده اند: «اعتقاد يهوديان به اينكه قوم برگزيده اي هستند، در آيين يهود مقوله اي اساسي است و در تلمود آمده است كه: يسرائيل (بني اسرائيل) به دانه زيتون شباهت دارد؛ چون زيتون امكان آميختن با ديگر مواد را ندارد.»

اين عقيده يهود در رفتارهاي آنان تبلور كرده است، تا جايي كه در قرآن با ذكر نمونه هايي از آن به نقد و بررسي آنها پرداخته است؛ ازجمله در سوره مائده به يكي از ادعاهاي بي اساس و امتيازات موهومي كه آنها داشته اند اشاره كرده، مي گويد: «وَ قَالَتِ الْيَهُودُ وَ النَّصَارَي نَحْنُ اَبْنَاءُ اللهِ وَ اَحِبَّائَه»؛ «يهود و نصاري گفتند: «ما، فرزندان خدا و دوستان [خاصّ] او هستيم.»
اين تنها امتياز موهومي نيست كه آنها براي خود قائل شدند؛ بلكه در آيات ديگر بارها به اين گونه ادعاهاي آنان اشاره شده است؛
به طور مثال: در آيه 111 سوره بقره ادعاي آنها را درباره اينكه غير از آنان كسي داخل بهشت نمي شود و بهشت مخصوص يهود و نصاري است بيان كرده و ابطال مي نمايد و در آيه 80 همين سوره ادعاي يهود را مبني بر اينكه آتش دوزخ جز ايام معدودي به آنان نمي رسد ذكر نموده و آنها را سرزنش مي كند.
از آيات مورد بحث استفاده مي شود كه روح تبعيض نژادي يهود - كه امروزه نيز در دنيا سرچشمه بدبختيهاي فراوان شده است - از آن زمان در يهود بوده و آنان براي نژاد بني اسرائيل امتيازات موهومي قايل بوده و هستند. متأسفانه همچنان آن روحيه بر آنها حاكم است و در واقع، پيدايش كشور غاصب اسرائيل نيز از همين روح نژاد پرستي است.

آنها نه فقط در اين دنيا براي خود برتري قايل هستند؛ بلكه معتقدند كه «اين امتيازات نژادي در آخرت نيز به كمك آنها مي شتابد و گنهكارانشان برخلاف افراد ديگر، تنها مجازات كوتاه مدت و خفيفي خواهند ديد و همين پندارهاي غلط، آنها را آلوده انواع جنايات، بدبختيها و سيه روزيها كرده است.»

مسلم است كه قومي با اين همه ادعا و سراسر غرور، هرگز حاضر نخواهد شد ،از پيامبري تبعيت كند كه از قوم و قبيله آنها نمي باشد.


دسته ها : گو ناگون
سه شنبه چهارم 7 1391 7:50

دنياي امروز شاهد رفتار خصمانه و به دور از انسانيت يهود نسبت به مسلمانان است؛ تاجايي كه در هر قسمت از دنيا به مسلمانان ظلمي روا داشته مي شود، مي توان ردپاي آنها را به وضوح مشاهده كرد.
يكي از بارزترين اين جنايات، ظلم و ستم يهوديان صهيونيست نسبت به مسلمانان مظلوم فلسطين است كه سالهاست نقل محافل سياسي و خبري است و بنيان گذار انقلاب اسلامي ايران امام خميني; از همان ابتداي پيروزي انقلاب، براي همبستگي مسلمانان عليه صهيونيزم و به فراموشي سپرده نشدن اين امر، جمعه آخر ماه مبارك رمضان هر سال را به عنوان روز قدس مطرح فرمودند.
اكنون اقدامات غير ديني و به دور از انسانيت صهيونيستها تحولات منطقه را وارد مرحله اي حساس كرده و اين مسئله را از يك بحران منطقه اي به بحراني جهاني و بين المللي مبدل ساخته است؛ اگر چه صهيونيسم از يهود جدا است و برخي از يهوديان منصف؛ چه در زمان پيامبر(ص) و چه در دوران كنوني، بوده اند كه با اسلام و مسلمانان منصفانه عمل مي كردند؛ ولي در موارد زيادي اين دو با هم آميخته شده و جدايي شان امكان پذير نبوده است.
حال اين سؤال مطرح است كه:چرا قوم يهود با مسلمانان دشمني دارند؟

مگر ميان اين دو قوم چه گذشته است كه اين قدر اسلام مورد غضب يهود است؟
و در نهايت، دليل دشمني و ريشه عداوت يهود با اسلام چيست؟
در اين نوشتار سعي شده است كه دلايل برخورد يهود با پيامبر اسلام(ص) از ديدگاه قرآن مورد تحليل و بررسي قرار گيرد و بيان شود كه چگونه اين قوم با وجود آنكه سالهاي متمادي منتظر ظهور پيامبري در حجاز بودند؛ ولي بعد از بعثت پيامبر(ص) به مخالفت و دشمني با ايشان پرداختند و با كارشكنيهاي فراوان، با گسترش اسلام مقابله كردند، تا جايي كه خداوند در قرآن، آنها را هم رديف مشركان، و دشمن ترين مردم نسبت به مسلمانان، معرفي مي كند؟

دسته ها : گو ناگون
سه شنبه چهارم 7 1391 1:10

سوا ل امسال احمدي نژاد از دانش اموزان چيست ؟

 

 

مي خواهيد چه كار كنيد ؟

 

ايا مي خواهيد جامعه در خدمت شما باشد ؟يا خود در خدمت جامعه ؟

 

اين سوال پر مفهمي بود

حالا بايد ببينيم چه كسي جواب اين رو مي ده ؟

دسته ها : گو ناگون
شنبه اول 7 1391 9:19فصل شكوفايي


صداي قدم هايي نرم، رخوت خيابان را بر هم مي زند؛ قدم هايي كه با گام هاي پاييز هم نوا شده است.


طنين ضربان قلب هستي در گام هاي كوچك اما بلند كودكان، ضرب مي گيرد.
اين ضرب آهنگ حيات متعالي بشريت است.
اين صداي بلند حيات فرهنگي است. اين صداي زندگي است.

اين آواي زنگ بيداري است كه تمام شهر را به پويشي تازه مي خواند. دوباره عدالت، بخش مي شود؛
محبت، ضرب و عشق به توان مي رسد. دوستي، جمع مي شود و نفرت نه نفرتي وجود نخواهد داشت.


صداي جيرجير نيمكت ها چقدر خاطره انگيز است.

... صداي پاي كسي مي آيد
كسي عطش تشنگان دانش را فرو خواهد نشاند؛

معلم را مي گويم. برپا!

دسته ها : گو ناگون
جمعه سی یکم 6 1391 23:9

 

وداع با خواب تابستاني
صبح زودتر از هميشه به اشتياق ديدار هم كلاسي ها از خواب بيدار مي شوي و با خواب تابستاني وداع مي كني. بيدار مي شوي تا بار ديگر شاهد تولدي ديگر در خود باشي. بيدار مي شوي تا دوباره علم را در رگ هاي حيات خود به كار اندازي تا الفباي زندگي ات را كه هنوز ناتمام مانده است، بياموزي.

دلتنگ تر از هميشه راهي مي شوي، البته اين بار بدون اضطراب و تأخير، بدون امتحان و پرسش مي روي تا متولد شوي، سبز شوي، شكوفا شوي!

مي روي براي ساختن فردايي بهتر و محكم تر چرا كه فردا از آن توست. مي روي تا پلي بسازي براي عبور از آن براي رد شدن به سوي آينده.

مي روي زودتر از هميشه با گام هاي استوار و جوياي حقيقت از كوچه پس كوچه هاي جهل و غفلت تا از الفباي زندگي را خود را با شكستن سدهاي جهل و ناداني پيدا كني. مي روي تا آن را كه زيباست بياموزي!

مي روي تا «آ» را بياموزي تا كلماتي همچون آرامش و آسايش و آب را ياد بگيري تا عطش وجودت را سيراب كني.

مي روي تا «ب» را ياد بگيري تا كلماتي مثل بردباري، برادري، برابري را با تمام وجودت لمس نمايي و با ياد گرفتن نون، بركت زندگي را درمي يابي. در حياط مدرسه وارد مي شوي، بوي اسپند فضا را معطر كرده است.

بوي يار مهربان مي آيد، بوي عطر معلم و هم كلاسي، بوي نيمكت و تخته تو را به سرزمين آرزوهايت مي كشاند. دست هاي خود را دراز مي كني. تو منتظر دست هاي گرم و مهربان معلمي تا تو را از دالان هاي وحشت زاي تاريكي و تنهايي جهل و غفلت با چراغ نور و معرفت به قله هاي وسيع سعات برساند و انديشه اش تو را از حضيض ذلت برهاند.

 

دسته ها : اجتماعي - گو ناگون
جمعه سی یکم 6 1391 22:48
بوي مهر

بوي روز اول مهر را هنوز هم روشن و جاندار حس مي كنم.

آن قدر كه باز كردن هيچ پنجره اي در دنيا هيچ وقت نتوانسته آن را از ذهنم و جانم پاك كند.

بوي اول مهر، برايم يادآور اينهاست: بوي مهر، بوي سماور نفتي كنار سفره صبحانه كه از روي ايوان خانه، روز پيش آمده جا خوش كرده گوشه اتاق، بوي خنكاي نسيم اول صبح كه تمام وجودت را مي لرزاند، بوي آب سرد حوض كه دست و رو شستن با آن، تا آخر سال تحصيلي خواب را از چشمانت مي ربايد، بوي سنگك تازه صبح اول مهر، بوي دلشوره، بوي روپوش نويي كه به تنت گريه مي كند،

 

بوي لبخند خسته مادر، بوي «بدو الان زنگ مي خورد»، بوي كفش نوي لنگه به لنگه، نشاني از هول و حواس پرتي كه تا آخر عمر باهات مي آيد و هي بزرگ مي شود،

بوي ازدحام، بوي تنهايي، بوي گيجي، بوي سكندري، بوي ترس، بوي «برو كنار هل نده»، بوي سنگين كلام، بوي اضطرابي كه از صبح اول مهر تا ابد در جانت رخنه كرده است و رهايت مي كند، بوي دنياي آدم بزرگ ها... .


دسته ها : گو ناگون
جمعه سی یکم 6 1391 21:44
X