معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515299
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 
شهردار تهران گفت: زندگي ما جز خدمت به مردم، دفاع از آرمان هاي انقلاب و دفاع از مردم چيز ديگري نيست.

تهران سما: دكتر محمد باقر قاليباف صبح امروز در مراسم تشييع پيكر پاك شهيد "اميد عباسي" در سازمان آتش نشاني اظهار داشت: در ابتدا به خانواده شهيد عباسي عرض تسليت دارم زيرا اين شهيد مايه افتخار همه همكاران ما در مجموعه شهرداري تهران و به خصوص سازمان آتش نشاني است. اين پدر و مادر فرزند از جان گذشته اي را تربيت كردند كه مايه افتخار است.
 
وي افزود: پدر و مادر شهيد عباسي با رزق حلال و تربيت درست اين امانت خدا را اين گونه به او باز گرداندند. همه ما در مجموعه شهرداري شما را - پدر و مادر شهيد عباسي- مايه افتخار مي دانيم و هيچ وقت شهيد اميد عباسي را از ياد نخواهيم برد.
 
شهردار تهران ادامه داد: به همسر اين شهيد نيز تسليت عرض مي كنم.همچنين به همكاران و همسنگران خود در سازمان آتش نشاني عرض تسليت دارم.خدا را شاهد مي گيرم نوبتي در جمع دوستان آتش نشان بودم و به آنها گفتم وقتي به عنوان يك رزمنده وارد مجموعه شما مي شوم روحيه خدمت، شجاعت و مردانگي در اين محيط موج مي زند.
 
قاليباف ادامه داد: امروز همه ما با هم متعهديم، همچون همرزمان شهيدمان در سنگر ايستاده ايم تا راه و آرمان شهدا را پيش ببريم.
 
شهردار تهران خاطر نشان كرد: ما اين مسير را انتخاب كرديم و زندگي ما جز خدمت به مردم، دفاع از آرمان انقلاب و دفاع از مردم نيست. يك روز اين دفاع در جبهه بود و امروز نشان داده شد در اين شهر پرتلاطم مشغول زندگي، مردان مردي هستند كه همچون شهدا از همشهريان و فرزندان خود دفاع مي كنند و در اين راه با رشادت جان خود را نيز مي دهند.
 
وي تاكيد كرد: ما اميد عباسي را از دست نداديم. او با رشادت خود به چهار نفر زندگي بخشيد. عهد مي بنديم در اين ماه عزيز و به خانواده شهيد و همچنين مردم مي گوييم اين راه همچنان ادامه دارد و اين در بسته نيست و روحيه جوانمردي، شهادت و خدمت باز است.
 
شهردار تهران در پايان با عرض تسليت دوباره به خانواده شهيد عباسي گفت: اميدواريم در اين راه موفق بوده و فردا شرمنده شهدا نباشيم.
 
قاليباف پس از صحبت در مراسم تشييع پيكر شهيد اميد عباسي، دختر 9 ساله نجات يافته از سوي اين شهيد را بوسيد و بر پيكر آتش نشان فداكار فاتحه خواند.

دسته ها : خبر - اجتماعي
يکشنبه بیست و نهم 2 1392 18:6
 
افسران - بازخواني منويات حضرت امام خامنه اي(مدظله) : اختلافات را نبايد علني كرد؛

رهبر معظم انقلاب : اختلاف نظر، فراوان است؛ هيچ اشكالي هم ندارد - دو نفر مسئولند، رفيقند، اختلاف نظر هم دارند؛ هميشه هم بوده است - اما اختلاف نظر نبايد به اختلاف در عمل و اختلاف در برخوردهاي گوناگون، به اختلاف علني، به گريبانگيري، به مچگيري در مقابل چشم مردم منتهي شود.


- اختلافات را نبايد علني كرد؛ اختلافات را نبايد به مردم كشاند؛ احساسات مردم را نبايد در جهت ايجاد اختلاف تحريك كرد. از امروز تا روز انتخابات، هر كسي احساسات مردم را در جهت ايجاد اختلاف به كار بگيرد، قطعاً به كشور خيانت كرده.‌

- اختلافات بين مسئولين مضر است؛ هم بدتر از آن، كشاندن اختلاف ميان مردم مضر است. اين را من به مسئولين، به رؤساي محترم هشدار ميدهم. من از رؤساي قوا حمايت كردم، باز هم حمايت ميكنم - مسئولند، بايد كمكشان كرد - اما به آنها هشدار ميدهم، مراقب باشند. نه اينكه اين نامه‌نگاري‌ها خيلي مهم باشد؛ نه، صد تا نامه بنويسند؛ كار خودشان را بكنند، اختلافات را به ميان مردم نكشانند، چيزهاي جزئي را مايه‌ي جنجال و هياهو و استفاده‌ي تبليغاتي دشمن و خوراك تبليغاتي راديوهاي بيگانه و تلويزيونهاي بيگانه نكنند، صد تا نامه بنويسند؛ نامه اهميتي ندارد. مهم اين است كه همه‌ي ما بدانيم مسئوليتي داريم، همه‌ي ما بدانيم موقعيت حساسي داريم.
10/8/1391
بيانات در ديدار دانش‌آموزان‌ و دانشجويان

- حفظ شأن قوا توصيه مي‌كنم و آن را وظيفه خود و همه مي‌دانم، با اعتراض و اشكالي كه ممكن است بر بعضي از عملكردهاي اين قوا وارد باشد، منافاتي ندارد. بله؛ بنده باز هم با صداي بلند اعلام مي‌كنم كه مسؤولان كشور - چه در قوّه مجريّه، چه در قوّه قضايّيه و چه در قوّه مقنّنه - بايد با فقر و فساد و تبعيض در اين مملكت مبارزه كنند.

- گناهان مسئولان، علاوه‌ي بر گناهان شخصي آحاد مردم، يك سياهه‌اي از گناهان است كه مخصوص مسئولان است و يكي از آنها همين است: «كوتاهي كردن»؛ كاري را كه ميتوان انجام داد و ميبايد انجام داد، انجام ندادن. از جمله «دست‌درازي به اموال عمومي»، جزو گناهان من و شماست؛ يعني من و شما هستيم كه ميتوانيم مرتكب اين گناه بشويم؛ اما آحاد مردم نميتوانند. تأثيرش هم نسبت به سرقتي كه فلان آدم معمولي ممكن است بكند، به‌مراتب بيشتر و مضاعف است.
«كُند كردن حركت عمومي كشور با ايجاد يأس»، يكي ديگر از گناهان ماست. مردم را مأيوس كنيم، نيروي محركه را مأيوس كنيم و افق را در چشم آن كساني كه بايستي با شوق و اميد جلو بروند، تيره و تار نشان بدهيم؛ اين كُند كردن حركت مردم است؛ اين يك گناه بزرگي است.

- يكي از چيزهايي كه حركت كشور را كُند ميكند، تفرقه، اختلاف و دست به گريبان شدن است؛ اين ايجاد اختلاف يا دامن زدن به اختلاف، جزو گناهان مخصوص طبقه‌ي ماها مجموعه‌ي مسئولان و سياستمدارها - است.

- چه دست داشتن در فساد اقتصادي، چه چشم بستن بر فساد اقتصادي، چيزهايي است كه حركت عمومي كشور را كُند مي‌كند. فساد اقتصادي، هم خودش يك كُندكننده است، از جهت اينكه فساد است و مسئله‌ي ماليه‌ي عمومي كشور را دچار مشكل ميكند، هم انعكاسش در ذهن مردم از جهت ديگري موجب فساد است، كه نااميدي ايجاد ميكند؛ لذا چه شركت داشتن در يك فساد - العياذباللَّه و خداي نخواسته - چه ديدن و چشم بستن بر يك فساد؛ يا كشاندن مردم به فساد؛ نوع ادبيات، نوع حرف و كاري كه مردم را نسبت به مسائل مفسدانه جَري و گستاخ كند - چه فساد مالي، چه فساد امور جنسي و امثال اينها - كُند كردن حركت كشور است، و اينها گناهان ماست.

۱۳۸۵/۰۷/۱۸
بيانات‌ در ديدار كارگزاران نظام

- هماهنگي قوا با يكديگر، يكي از بزرگترين نقاط مثبت ماست. امروز مجلس، دولت، قوه‌ي قضائيه، به هم حسن ظن دارند؛ اين كجا و اينكه مجلس به دولت بدبين، دولت به مجلس بي‌اعتنا، قوه‌ي قضائيه از هر دو گله‌مند، كجا؛ اين خيلي وضعيت بدي است. امروز بحمداللَّه اين‌طور نيست؛ هماهنگي هست، همدلي هست و دستگاههاي مختلف و جريانهاي گوناگون با هم همكاري مي‌كنند؛ اتفاق و اتحاد وهماهنگي هست.

- خيلي ها هستند كه همتشان اين است كه بين قواي كشور، بين جريانهاي تصميم‌گيري در كشور نزاع و اختلاف و دعوا ايجاد كنند. ايجاد شكاف و رخنه در بافت يكپارچه‌ي فرماندهي كلي كشور - يعني همين مجموعه قواي سه‌گانه كه دارند بر امور كشور فرماندهي و حكمراني مي‌كنند.
۱۳۸۷/۰۳/۲۱
بيانات ‌در اولين ديدار با نمايندگان مجلس هشتم

دسته ها : اجتماعي
دوشنبه شانزدهم 11 1391 9:19
انتقاد حجت الاسلام قرائتي از ائمه جماعات مساجد

رئيس ستاد اقامه نماز كشور گفت: متاسفانه مساجد محفلي براي بازنشستگان شده و ائمه جماعت هيچ اقدامي براي جذب جوانان انجام نمي دهند.
حجت الاسلام محسن قرائتي روز پنجشنبه در نخستين همايش زكات و مسجد محوري اظهار داشت: يكي از فرائض مهم اسلامي و از ضروريات دين مبين اسلام توجه به پرداخت زكات است.

وي با بيان اينكه نخستين خانه مسجد بوده است گفت: متاسفانه مسجد محلي براي بازنشستگان شده و ائمه جماعات هيچ اقدامي براي جذب جوانان به اين مكان مقدس نمي كنند.

ترويج فرهنگ مسجد محوري در جامعه

عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: فرهنگ مسجد محوري در جامعه بايد ترويج شود.

آيت الله نورالله طبرسي در اين همايش اظهار داشت: افزايش پيوند مردم با مساجد و روحانيت و گسترش نقش مسجد در زندگي آنان و ايجاد ارتباط و تعامل هدفمند و معنادار آنان با مسجد و امام جماعت از اهداف اجراي اين طرح است.

وي با بيان اينكه غرب به دنبال تخريب و خلوت كردن مساجد كشور است، يادآور شد: مساجد نخستين نهاد فرهنگي در جامعه است.

نماينده ولي فقيه در مازندران گفت: اگرحوزه نباشد مساجد و حسينيه ها مفهومي ندارند.

نقش آفريني روحانيون در نهادينه شدن پرداخت زكات

دبير ستاد احيا زكات كشور گفت: نهادينه شدن پرداخت زكات درجامعه نيازمند نقش آفريني حوزه و جامعه روحانيت است.

نبي لو در اين همايش اظهار داشت: برخي از مردم با احكام زكات و تأثيرگذاري اين امر در جامعه آشنا نيستند.

وي افزود: جامعه روحانيت و حوزه تلاش كنند تا مردم را به وجوب و ضرورت زكات در جامعه آشنا كنند.

منبع:مشرق
دسته ها : اجتماعي
شنبه جهاردهم 11 1391 10:42

براساس آمارهاي سازمان بهزيستي درحال حاضر فقط 18 درصد كودكان بي سرپرست تحت پوشش اين سازمان شرايط واگذاري به خانواده ها را دارند در حالي كه در صورت تصويب قانون جديد شرايط واگذاري 50 درصد كودكان فراهم مي‌شود.

در حال حاضر 9 هزار و 500 كودك در مراكز و خانه هاي كودك تحت پوشش سازمان بهزيستي نگهداري مي شوند كه در شرايط فعلي فقط 18 درصد كودكان شرايط داشتن سرپرست دائم و فرزند خوانده شدن را دارند.

همچنين بر اساس آمارهاي سازمان بهزيستي 9 درصد كودكان بهزيستي سر راهي و 7 درصد آنان نيز معلول هستند و فقط 18 درصد كودكان تحت پوشش شرايط فرزند خواندگي را دارا هستند و در مجموع سالانه حدود يكهزار كودك به خانواده هاي داراي شرايط واگذار مي شوند.

كه البته سهم استان تهران نيز در سال جاري فقط حدود 180 كودك بي سرپرست و 10 كودك به صورت امين موقت بوده كه به خانواده ها سپرده شده اند.

با قانون قبلي فرزند خواندگي كه كه متعلق به 38 سال قبل است واگذاري فرزند به خانواده ها بسيار سخت است و مدتي است سازمان بهزيستي با استفاده از نظرات كارشناسان و متخصصين مفاد جديدي به اين قانون افزوده كه پس از كش و قوسهاي فراوان هم اكنون دركميسيون اجتماعي در دست بررسي است.

قانون فرزندخواندگي مربوط به 38 سال قبل است

مديركل بهزيستي استان تهران با اعلام اينكه قانون فرزندخواندگي در ايران مربوط به 38 سال قبل است، گفت: اين قانون سال 53 به تصويب مجلس رسيده و بسيار قديمي است. اين نهاد با مشكلات و تنش هايي براي واگذاري كودكان به خانواده مواجه است بنابراين حدود 5 سال پيش سازمان بهزيستي كشور با ارائه طرحي كارشناسي شده در قالب زواياي مختلف سپردن كودكان بي سرپرست و بدسرپرست تحت حمايت بهزيستي به هيات دولت درصدد كاهش مشكلات اين بخش است.

دكتر ولي الله نصر افزود: اين طرح توسط هيات دولت به شوراي نگهبان ارسال شده و شوراي نگهبان نيز آن را به كميسيون اجتماعي مجلس ارجاع داده است.

وي اظهار اميدواري كرد با تعامل خوب ميان شوراي نگهبان و مجلس بسياري از مشكلات حيطه فرزندخواندگي به ويژه در بخش حضانت فرزند به صورت امين حل شود.

وي در ادامه با بيان اينكه 85 درصد از كودكان تحت حمايت بهزيستي كودكان بد سرپرست و 15 درصد بي سرپرست هستند، مي گويد: به ازاي هر كودك قابل واگذاري در مراكز زير نظر بهزيستي 7 خانواده متقاضي گرفتن آن كودك هستند كه توسط كميته هاي شناسايي صلاحيت مورد بررسي قرار مي گيرند. مديركل بهزيستي استان تهران موارد امتيازي بهزيستي به خانواده ها را شامل مواردي همچون: ميزان تمكن، تحصيلات، سن، موقعيت هاي اجتماعي و مذهبي و همچنين نداشتن سوء سابقه و اعتياد در خانواده هاي متقاضي فرزند اعلام مي كند.

تسهيل در واگذاري فرزند به خانواده ها
در همين رابطه معاون امور اجتماعي سازمان بهزيستي نيز از تصويب نهايي لايحه فرزند خواندگي در آينده اي نزديك در مجلس خبر داده و عنوان كرد كه مدتي است كه كميسيون اجتماعي مجلس در حال رفع اشكالات لايحه فرزند خواندگي است و تا كنون نيز درصد زيادي از ايرادات برطرف شده است كه اميدواريم در آينده اي نزديك اين لايحه به تصويب نهايي برسد.

محمد نفريه با اشاره به اينكه تصويب لايحه جديد فرزند خواندگي باعث ايجاد تسهيل در روند واگذاري فرزند به خانواده ها مي شود، گفت: در حال حاضر مراحل واگذاري فرزند به خانواده ها حداكثر 6 ماه زمان نياز دارد كه اين مدت در صورت تصويب نهايي لايحه جديد بسيار كاهش پيدا خواهد كرد.

براساس گفته هاي معاون سازمان بهزيستي ، تاكنون فقط كودكان بي سرپرست شرايط واگذاري را داشتند اما در قانون جديد كودكان بد سرپرست را نيز مي توان به عنوان فرزند خوانده و يا امين موقت به خانواده ها واگذار كرد و اين موضوع مي تواند تحولات زيادي در واگذاري فرزند به خانواده ها ايجاد كند.

به گفته نفريه، داشتن سلامت رواني كه به تائيد پزشك رسيده باشد، شرايط مالي مناسب ، نداشتن سوء سابقه، اعتياد و...از جمله مواردي است كه خانواده ها براي پذيرفتن فرزند بايد داشته باشند و همچنين براساس قانون جديد، به خانواده هاي داراي فرزند و دختران مجرد سن بالا نيز كودك واگذار خواهد شد.

واگذاري فرزند به دختران مجرد در قانون جديد

اما اميرحسين قاضي‌زاده سخنگوي كميسيون اجتماعي مجلس از آخرين تحولات در طرح فرزند خواندگي خبر داده و گفت: اين لايحه21 اصلاحيه دارد و در انتها بايد در صحن علني مجلس به تصويب برسد. البته در اين خصوص منتظر هئيت رييسه مجلس هستيم تا لايحه را مطرح كرده و در صحن علني به تصويب نهايي برساند. يكي از اين اصلاحيه ها درباره فرزندان بد سرپرست است تا وضعيت تأمين مالي آن ها ارتقا يابد.

وي افزود: در صورت تصويب نهايي قانون فرزند خواندگي دختران كه سن بالا دارند نيز مي توانند فرزند اختيار كنند.

به هر حال لايحه جديد فرزند خواندگي كه به منظور تسهيل در واگذاري فرزند به خانواده هاي داراي شرايط تدوين شده چندين ماه است كه مراحل بررسي و كار كارشناسي خود را طي مي كند كه اميدواريم هرچه سريعتر در كميسيون اجتماعي ايرادات آن برطرف و براي تصويب نهايي وارد صحن علني مجلس شود كه البته براي بايد منتظر نتيجه نهايي آن ماند كه آيا در نهايت واگذاري فرزند به دختران مجرد ، خانواده هاي داراي فرزند ، ايرانيان خارج از كشور و .... انجام مي شود يا خير.
منبع: خبرگزاري مهر/

دسته ها : خبر - اجتماعي
يکشنبه هشتم 11 1391 2:2
 
افسران - هنوز ليلي با اوست...

براي دريافت عكس با كيفيت كليك كنيد...
poster.tahur.ir/?p=410 

دسته ها : اجتماعي
سه شنبه سوم 11 1391 9:37

قرار است در اين طرح يك ميليون امضا جمع آوري شود، تا دولت انگليس به دليل سياست هاي اشتباه ها و جناياتش عليه ملت فلسطين، رسما عذرخواهي كند.
در اين فراخوان با شعار "انگليس، زمان عذرخواهي فرا رسيده"، از انگليس درخواست شده است به دليل صدور بيانيه "بالفور" و ايجاد زمينه اشغال فلسطين و محروم كردن فلسطيني ها از حقوق خود، به طور رسمي از ملت فلسطين عذرخواهي كند.
در تاريخ ۲ نوامبر ۱۹۱۷ ميلادي، "آرتور جيمز بالفور" وزير خارجه انگليس در نامه اي خطاب به "والتر روتشيلد" سياستمدار يهودي انگليسي از موضع مثبت دولت انگليس براي تاسيس رژيم صهيونيستي خبر داد.
طرح جمع آوري يك ميليون امضا طرحي 5 ساله خواهد بود.
"اوري ديويز" نويسنده و استاد دانشگاه قدس درمصاحبه با شبكه خبرنگار العالم، گفت: انگليس بايد به دليل جنايت هاي جنگي و ضد بشري كه در فلسطين مرتكب شده، عذرخواهي كنند.
وي افزود: صهيونيست‌ها تضعيف مي شوند و به عاقبتي همانند رژيم آپارتايد در آفريقاي جنوبي مواجه خواهند شد.
"ماجد الزير" رئيس مركز فلسطيني "بازگشت" در انگليس نيز اظهار داشت: ما اقدامات خود را با عذرخواهي نمادين آغاز مي كنيم و پس از آن اقدامات ديگري در زمينه سياسي و حقوقي در حمايت از ملت فلسطين صورت مي گيرد.
اين طرح همزمان با آغاز هفته جهاني قربانيان فلسطيني آغاز شده است.
"استفان سايزر" كشيش كليساي "انگليكان" در لندن هم به خبرنگار العالم، گفت: انگليس در اقدامي خبيث با ناديده گرفتن قوانين بين المللي و حقوق فلسطيني ها، طرح تقسيم فلسطين را اجرا و زمينه تشكيل رژيم صهيونيستي را فراهم كرد.
خبرنگار العالم گزارش داد، هدف از اين طرح يكپارچه كردن تلاش‌هاي سياسي و حقوقي براي جلب توجه افكار عمومي نسبت به مظلوميت آوارگان فلسطيني و تاكيد بر اين نكته كه انگليس مسبب اين فاجعه بوده است.
"جريمي كوربن" نماينده پارلمان انگليس، گفت: من اين درخواست را امضا كردم و از اين طرح حمايت مي كنم ؛ اعلاميه بالفور الگويي بود كه نفاق سياسي را آموزش داد، و موجب تشكيل رژيم صهيونيستي شد.
وي طرح مجبور كردن انگليس به عذرخواهي از ملت فلسطين را در راستاي تحقق عدالت دانست.
مسئولان اين فراخوان معتقدند حتي اگر نتوانستند دولت انگليس را به عذرخواهي از مردم فلسطين وادار كند، دست كم مي تواند افكارعمومي را متوجه مسئوليت انگليس در قبال مشكلات ملت فلسطين كنند

دسته ها : اجتماعي
سه شنبه سوم 11 1391 9:23

ستاد انتخاباتي ۱۰ نامزد رياست جمهوري فعال شد

افسران - ستاد انتخاباتي ۱۰ نامزد رياست جمهوري فعال شد


ستاد انتخاباتي ۱۰ نامزد رياست جمهوري فعال شد

متكي، لاريجاني، عارف، رضايي، ولايتي، مشايي، حداد عادل، قاليباف، پورمحمدي و مهرعليزاده از جمله كانديداهايي هستند كه ستادهاي انتخاباتي خود را تشكيل داده اند.

.....

دسته ها : اجتماعي
يکشنبه اول 11 1391 12:22

ايسنا به نقل از سما نوشت: جمعي از شهروندان عربستاني از وزارت تجارت و صنايع اين كشور خواستند تا از فروش كفش‌هاي ورزشي كه عبارت لااله‌الاالله بر روي آنها حك شده، ممانعت كند.
بنا به نوشته يكي از مجلات عربستاني، شماري از شهروندان اين كشور اعلام كردند كه كفش‌هايي در بازارهاي شهر جده عربستان به فروش مي‌رسد كه بر روي آنها اين عبارت حك شده كه در حقيقت توهين به خداوند و وحدت كلمه به شمار مي‌رود.
اين خبر خشم شمار زيادي از شهروندان عربستاني را به دنبال داشت به نحوي كه يكي از آنها در پايگاه اجتماعي فيس‌بوك اعلام كرد: عبارت شهادت جايگاهش در قلب است و بالاترين جايگاه را دارد.
براي ديدن تصوير كفش به لينك مراجعه كنيد.

دسته ها : اجتماعي
جمعه بیست و نهم 10 1391 13:41

 

افسران - توصيه‌هاي رهبر انقلاب درباره انتخابات
افسران - توصيه‌هاي رهبر انقلاب درباره انتخابات
افسران - توصيه‌هاي رهبر انقلاب درباره انتخابات
افسران - توصيه‌هاي رهبر انقلاب درباره انتخابات

رهبرانقلاب امروز درديدار مردم قم:
آن كساني كه راجع به انتخابات توصيه هايي ميكنند،حواسشان باشد به دشمن كمك نكنند/دائما نگويند انتخابات بايد آزاد باشد،از اول انقلاب 34انتخابات داشتيم،كدامش آزاد نبوده است؟

رهبرانقلاب:
يكي از نقشه هاي دشمن براي جلوگيري از انتخابات پرشور اين است كه در ايام انتخابات سر مردم را به ماجراي سياسي،اقتصادي يا امنيتي گرم كنند،اما ملت ايران هوشمندتر از اين است كه از دشمن فريب بخورد.

رهبرانقلاب در ديدار مردم قم:
همه دنياي استكبار دست به دست هم گذاشتند تا با تحريم،ملت ايران را به ستوه بياورند و محاسبات مسئولان عوض شود اما نتيجه اين شده كه ملت ايران هر روز گرايشش به مباني اسلام و ايستادگي بيشتر ميشود.

رهبرانقلاب:
كساني كه وارد عرصه انتخابات ميشوند، بايد بتوانند بار مسئوليت را بكشند، صلاحيتهاي مورد نظر شوراي نگهبان را در خود ملاحظه كنند و بايد بخواهند كه قانون اساسي را اجرا كنند.

دسته ها : اجتماعي
جمعه بیست و نهم 10 1391 12:8

مذاكرات ايران و آژانس در تهران به روز دوم كشيد

افسران - مذاكرات ايران و آژانس در تهران به روز دوم كشيد


مذاكرات بازرسان آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در تهران به روز دوم كشيده شد و طبق اعلام دو طرف و اين ‌گفت‌وگوها در روز پنجشنبه ۲۸ دي ادامه پيدا مي‌كند.

دبيرخانه شوراي عالي امنيت ملي ايران در اطلاعيه‌اي كه شامگاه چهارشنبه ۲۷ دي منتشر كرد، خبر از تمديد اين مذاكرات داد و يك سخنگوي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در وين نيز ساعتي بعد اين خبر را تاييد كرده است.

بازرسان آژانس شامگاه سه‌شنبه راهي تهران شدند تا مذاكرات مقرر را از سر بگيرند. به نوشته خبرگزاري‌هاي ايران، اين مذاكرات در محل سازمان انرژي اتمي ايران برگزار شده است.

سرپرستي نمايندگان آژانس در اين دور از مذاكرات نيز با هرمان ناكارتس معاون مدير كل آژانس است. از سوي ايران نيز علي‌اصغر سلطانيه، نماينده ايران در آژانس، سرپرست تيم مذاكره‌كننده است.

آقاي ناكارتس روز سه‌شنبه ۲۶ دي در فرودگاه وين و پيش از عزيمت به تهران ابراز اميدواري كرد كه در دور جديد مذاكرات، بازرسان آژانس امكان دسترسي به پايگاه پارچين را پيدا كنند.

به گزارش رويترز، آقاي ناكارتس گفت: «ما با روحيه‌اي سازنده به سمت اين مذاكرات مي‌رويم و اطمينان داريم كه ايران هم با همين روحيه با ما همكاري خواهد كرد.»

هنوز جزئياتي درباره مذاكرات در جريان منتشر نشده است و مشخص نيست كه ايران اجازه بازديد از پارچين را به بازرسان آژانس اتمي داده است يا نه.

ايران و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي روز ۲۳ آذر در تهران مذاكراتي درباره مسائل حل‌نشده درباره برنامه هسته‌اي ايران داشتند و هر دو طرف از اين مذاكرات ابراز رضايت كردند. در جريان همان مذاكرات قرار شد دور بعدي آن روز ۲۷ دي (۱۶ ژانويه) در تهران ادامه پيدا كند.

اين سربازرس آژانس بين‌المللي انرژي اتمي پيش از سفر آذرماه خود به تهران نيز ابراز اميدواري كرده بود كه گروهش بتواند از سايت پارچين ديدار كند اما نهايتا گزارشي درباره چنين بازديدي منتشر نشد.

در عين حال آقاي ناكارتس پس از بازگشت از تهران در وين گفت بازديد از پايگاه پارچين جزئي از توافق ايران و اين آژانس بر سر «رويكردي ساختارمند» براي ازسرگيري كار بازرسان خواهد بود.

به گفته آقاي ناكارتس، انتظار بر اين است كه در مذاكرات ۲۷ دي‌ماه اين «رويكرد ساختارمند» نهايي شده و «مدت كوتاهي بعد» به اجرا گذاشته شود.

به گزارش رويترز، اشاره معاون يوكيا آمانو در آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به توافق طرفين بر سر چارچوبي است كه «به آژانس اجازه خواهد داد بازرسي و تحقيقات خود را درباره پژوهش‌هاي مشكوك ايران در زمينه بمب اتمي از سر بگيرد».

آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در ماه‌هاي اخير به‌شدت اصرار داشته است كه ايران به بازرسان اين سازمان اجازه دسترسي به پايگاه نظامي پارچين را بدهد.

آژانس ايران را متهم مي‌كند كه در اين پايگاه نظامي آزمايش‌هاي انفجاري مربوط به كلاهك هسته‌اي انجام شده است؛ اتهام ديگري كه آژانس مطرح كرده پاكسازي «گسترده» در پايگاه پارچين است.

تهران در مقابل اين اتهامات را رد كرده و گفته است كه طبق معاهده ان‌پي‌تي مي‌تواند اجازه دسترسي به اين محوطه نظامي را صادر نكند.

ايران بارها اتهام قدرت‌هاي غربي درباره زمينه نظامي برنامه هسته‌اي خود را رد كرده است و گفته است در پي توليد انرژي و تحقيقات پزشكي است.

دسته ها : اجتماعي
پنج شنبه بیست و هشتم 10 1391 1:1
 
افسران - رهبر انقلاب چه توصيه‌اي به سيدمهدي ميرداماد كردند

سيد‌مهدي ميرداماد مي‌گويد: شب تاسوعاي سال 84 خدمت رهبر انقلاب رفتم، آقا مي‌دانستند كه من از قم مي‌آيم، پرسيدند: جلسه قم شما تعطيل است؟ گفتم: خير سريع بر مي‌گردم، گفتند: سعي كنيد آن خاكريزي كه در قم دست گرفته‌ايد، حفظ كنيد.

دسته ها : اجتماعي
سه شنبه بیست و ششم 10 1391 21:56
 
افسران - نصب تابلوي بزرگ "باراك اوباما" در ميدان وليعصر تهران

براي اولين بار در ايران ، تابلوي بزرگي از يك رئيس جمهور آمريكا در يكي از مهم ترين معابر شهري تهران ، نصب شد!

دسته ها : اجتماعي
سه شنبه بیست و ششم 10 1391 21:54
 
افسران - افزايش قيمت طلا و ارز در بازار آزاد

رييس اتحاديه طلا و جواهر استان تهران از افزايش قيمت طلا و سكه در بازار نسبت به روز گذشته خبر داد.

دسته ها : اجتماعي
سه شنبه بیست و ششم 10 1391 21:53
 
افسران - طرح شبهه در سلامت انتخابات، ادامه­ فتنه­ دشمنان نظام است
 
 
 

حجت‌الاسلام والمسلمين آل‌هاشم در يادواره شهداي مخابرات و جنگال ارتش:
رييس سازمان عقيدتي سياسي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: توصيه‌هاي هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب، در خصوص انتخابات رياست جمهوري سال آينده از هم‌اكنون دست دشمنان را خالي كرد و اميد آنان را به يأس و نااميدي تبديل نمود.
در اولين يادواره شهداي فاوا كه درسالن همايش‌هاي كوثر اين سازمان عقيدتي سياسي ارتش برگزار شد؛ به توصيه‌هاي معظم‌له در خصوص انتخابات پيش‌رو اشاره و تصريح كرد: همانگونه كه رهبر انقلاب هدف ملموس دشمن در انتخابات آتي را مانع‌تراشي در راه حضور پر شور مردم عنوان نموده‌اند، امروز وظيفه خود مي‌دانيم كه با تشريح ابعاد اين ماجرا براي نسل جوان به‌وي‍ژه جوانان و كاركنان نيروهاي مسلح، توطئه‌هاي دشمنان قسم خورده ملت سربلند ايران اسلامي را همانند ديگر دسيسه‌هايشان نقش برآب كنيم.
حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمد علي آل‌هاشم سپس به نقش جنگال و مخابرات در دوران دفاع مقدس پرداخت و در اين باره افزود: از فرمايشات بنيانگذار فقيد جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني(رضوان الله تعالي عليه) كه به زيبايي مخابرات را به مانند سلسله اعصاب ارتش معرفي نمودند؛ مي‌توان به اهميت اين جايگاه پي‌ برد، چرا كه مخابرات در تمام عمليات‌ها حضوري فعال و تأثيرگذار داشته و همانند اجزاي لاينفك حيات، تنها در صورت فقدان كمبود آن احساس خواهد شد؛ كه البته بازگويي آن چه بر رسته مخابرات در دوران دفاع مقدس گذشته بسيار مشكل است و بايد در شرايط سخت عمليات‌ها قرار گرفت تا بتوان از دشواري و حساسيت برقراري ارتباط امن و پايدار سخن گفت.
وي در ادامه از برگزاري 12 يادواره شهدا و تجليل از پيشكسوتان ارتش با همّت اين سازمان و حمايت فرماندهان عالي رتبه خبر داد و افزود: در اولين يادواره شهداي فاوا كه هم اكنون در حال برگزاري است با بيان رشادت‌ها و ايثارگري‌هاي سربازان گمنام عرصه مخابرات و جنگال براي نسل جوان، هدف ترويج فرهنگ دفاع مقدس و روحيه ايثارگري در جامعه را دنبال خواهيم كرد و اين راه را به لطف خدا ادامه خواهيم داد؛ چرا كه تاريخ 8 ساله دفاع مقدس سرشار از مرداني است كه با رشادت و غيرت، سرود عشق را زمزمه كردند و ماديات را با معنويت عوض نموده و آن را با زيباترين جلوه‌هاي ايثار و گذشت نمايان ساختند.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم در پايان سخنان خود به آمادگي و روحيه بالاي نيروهاي مسلح اشاره و تصريح كرد: دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بدانند كه نيروهاي مسلح در كنار مردم و گوش به فرمان ولايت تا آخرين لحظه از آرمان‌هاي انقلابي خود دست بر نخواهند داشت و پاسخ هر تهديدي را سريع و كوبنده خواهند داد.
گفتني است در پايان اين مراسم از جمعي از پيشكسوتان و خانواده معظم شهداي مخابرات و جنگال ارتش توسط امير دادرس معاون هماهنگ‌كننده ارتش، حجت‌­الاسلام آل‌هاشم رييس سازمان عقيدتي سياسي ارتش و امير سرتيپ آراسته رييس هيئت معارف جنگ و فرماندهان نيروهاي زميني، هوايي و قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) تقدير به عمل آمد.

دسته ها : اجتماعي
سه شنبه بیست و ششم 10 1391 17:30

 

دين - آيت الله خامنه اي با صدور فتوايي توهين به عايشه همسر پيامبر اسلام و هر يك از نمادهاي اسلامي اهل تسنن را حرام اعلام كردند.

اين فتوا ، با استقبال گسترده در جهان اسلام مواجه شده است. به گزارش خبرآنلاين ، رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائي اعلام كردند: " اهانت به نمادهاي برادران اهل سنت از جمله اتهام زني به همسر پيامبر اسلام [عايشه] حرام است. اين موضوع شامل زنان همه پيامبران و به ويژه سيد الانبياء پيامبر اعظم -حضرت محمد(ص) -مي شود."

آيت الله خامنه اي اين موضوع را در پاسخ به استفتائي مطرح كردند كه در آن خواسته شده بود تا ايشان نظر خود را درباره "اهانت و استفاده از كلمات تحقيرآميز و توهين به همسر پيامبر اسلام ام المومنين حضرت عايشه اعلام كنند."

اين درخواست صدور فتوا از سوي جمعي از علما و فرهيختگان شيعه منطقه احساء عربستان سعودي ارائه شد. استفتاء از آيت الله خامنه اي در پي توهين به عايشه توسط ياسر الحبيب روحاني شيعه كويتي صورت گرفت كه با واكنش ها و مخالفت هاي بسياري روبه رو شد. در شديدترين اين واكنش ها، كابينه كويت، اين روحاني را سلب تابعيت كرد.

اين موضوع باعث شد تا شيعيان كشورهاي عربي حوزه خليج فارس تحت فشارهاي شديدي قرار بگيرند. خبرگزاري مهر وابسته به سازمان تبليغات اسلامي اولين رسانه اي بود كه اين فتوا را در بخش عربي خود منتشر كرده است.

سازمان تبليغات اسلامي از جمله نهادهاي زير نظر مستقيم مقام معظم رهبري است كه رئيس آن نيز به طور مستقيم توسط ايشان تعيين مي شود.

خبرگزاري مهر در بخش عربي خود مي نويسد:" حضرت آيت الله العظمي سيد علي خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي با صدور فتوايي، توهين به ام المومنين حضرت عايشه همسر پيامبر اكرم يا نمادها و شخصيت هاي اسلامي اهل سنت را حرام اعلام كردند."

اين خبرگزاري ادامه مي دهد:" فتواي رهبر انقلاب جديدترين و بالاترين واكنش در سطح شيعيان در محكوميت توهين شيخ ياسر الحبيب به حضرت عايشه است. دهها نفر از شخصيت هاي ديني شيعه برجسته در عربستان سعودي، ايران و كشورهاي حاشيه خليج فارس توهين و اسائه ادب به حضرت عايشه يا هر يك از همسران پيامبراسلام را به شدت محكوم كرده اند."

پيش از اين حجت الاسلام سيدعلي فضل الله فرزند ارشد علامه محمدحسين فضل الله نيز در گفت وگو با روزنامه كويتي الراي اسائه ادب به حضرت عايشه را منع كرده بود.

اين خبر در رسانه هاي عربي به ويژه شبكه الجزيره بازتاب زيادي داشت. اين شبكه ضمن تكرار اين خبر در بخش هاي خبري مختلف ، در برنامه "ما وراء الخبر" با حضور اين كارشناسان به بررسي فتواي رهبري انقلاب و نقش آن در وحدت و نزديكي ميان پيروان مذاهب مختلف اسلامي پرداخت.

محمد البحراني خبرنگار الجزيره در تهران نيز در همين زمينه در گزارشي با نشان دادن جديدترين كتاب استفتائات آيت الله خامنه اي گفت: رهبر ايران بارها بر وحدت ميان مذاهب اسلامي تاكيد كرده است.

وي اضافه كرد: آيت الله خامنه اي همچنين در جديدترين فتواي خود بدگويي و اسائه ادب به حضرت عايشه همسر پيامبر و شخصيت هاي اسلامي مورد احترام اهل تسنن را حرام اعلام كرده اند.

البحراني افزود: رهبري ايران پيش از اين نيز با صدور فتواهايي ، اقامه نماز شيعيان به امامت فردي سني مذهب يا مشاركت در نمازجماعت برادران اهل تسنن را بدون مانع دانسته بودند.

اين فتوا در رسانه عربي بازتاب فراواني داشت و از جمله روزنامه الانباء كويت، سايت پرمخاطب محيط، روزنامه هاي السفير لبنان و الحيات چاپ لندن و سايت راديو تلويزيون مصر به انعكاس آن پرداختند. با اين حال العربيه ، وابسته به افراطيون سعودي ، ترجيح داد در اين باره سكوت كند! امام خميني و آيت الله خامنه اي همواره بر وحدت ميان مسلمانان ، تاكيد كرده اند

دسته ها : اجتماعي
سه شنبه بیست و ششم 10 1391 12:24

چرا اين بازي اينترنتي فـيلتر شد است ؟

بازي هاي رايانه اي به عنوان رسانه اي جديد جزء مغفول مانده اي از فضاي مجازي به شمار مي آيند .اين درحالي است كه بازي هاي آنلاين امروزه بسيار مورد توجه كاربران قرار گرفته تا حدي كه ۲۷ درصد از كاربران اينترنت براي استفاده از بازي هاي آنلاين وارد فضاي مجازي مي شوند .

اما چند سالي است كه ساخت بازي رايانه اي در ايران با حمايت هاي نهاد هايي همچون بنياد ملي بازي هاي رايانه اي ، موسسه تبيان ، سازمان بسيج دانش آموزي ، كانون پرورش فكري و مركز رسانه هاي ديجيتال شروع شده و با توجه به استقبال بي نظير مخاطبان ايراني از بازي هاي آنلاين اين بخش مورد توجه مسئولان قرار گرفته و با حمايت هاي صورت گرفته رشد قابل توجهي داشته تا جايي كه طبق اعلام مسئولان، بازي ايراني "آسمان دژ۲" كانديداي دريافت جايزه بهترين بازي رايانه اي در جشنواره بازي رايانه اي MMO of The Year آلمان شده است،يا بازي استراتژيك عصر پادشاهان كه روزانه چند هزار نفر مشغول اين بازي هستند اين در حالي است كه بازي آلماني تراوين پربازديد ترين بازي آنلاين در ايران است و به خاطر تبليغات گسترده ي بازي هاي آنلاين خارجي در ياهو و گوگل و سايت هاي پربازديد مجالي براي رقابت بازي هاي ايراني نمانده و گيمرهاي ايراني به سمت بازي هاي خارجي سوق داده شده اند .

در اين ميان بازي آلماني تراوين پس از چند سال حضور در ايران روز گذشته ***** و از دسترس خارج شد. بازي اي كه نه تنها فرهنگ غربيِ تهاجم و غارت را ترويج مي داد، بلكه روزانه با فروش مجازي خود ميليونها دلار ارز را از كشور خارج مي كرد. با يك حساب سرانگشتي ميتوان فهميد كه حداقل ماهي نيم ميليارد تومان طلاي مجازي در اين بازي فروخته مي شود چرا كه طبق اعلام سايت تراوين حدود ۱۰۰ هزار عضو ايراني كاربر آن هستند، طبق استاندارد هاي جهاني حدود ۱۰ درصد كاربران بازي هاي آنلاين فعال بوده و از اين تعداد ۹ درصد پرداخت آنلاين خواهند داشت، بنابراين اگر روزي حداقل يك درصد از كاربران تراوين يعني حدود هزار نفر از ارزانترين طلاي بازي (۲ تا ۵ يورو) خريد كنند ماهي ۵۰۰ ميليون تومان و البته سالي ۶ ميليارد تومان(!) آنهم به صورت پول نفت عايد تراوين خواهد شد كه اكثر آن سهم شركت خارجي است.

كاش اين درآمد در سال توليد ملي ، حمايت از كار و سرمايه ايراني عايد شركت هاي بازي ساز كشورعزيزمان شود چرا كه قطعا توليدكنندگان آن از شركت هاي خارجي هيچ چيزي كم ندارند فقط اين چرخه قدرت در اينترنت است كه تعيين مي كند چه كسي ديده شود و چه كسي ناديده گرفته شود اگرچه كانديد بهترين بازي دنيا باشد .

منبع: رويداد
دسته ها : اجتماعي
يکشنبه هفدهم 10 1391 13:46

افسران - امام خميني : عوامل و نحوه قبول قطعنامه 598 روزي به اميد خدا افشا خواهد شد!

 

همه چيز درباره جام زهر
در اين مطلب سعي ميشود همه اخبار و خاطرات مربوط به اين رويداد مهم و تاريخ ساز بررسي شود.
#مواضع امام روح الله (ره)چند ماه قبل از قبول قطعنامه:
« ... مسئولين نظام بايد تمامي هّم خود را در خدمت جنگ صرف كنند، اين روزها بايد تلاش كنيم تا تحولي عظيم در تمامي مسائلي كه مروبط به جنگ است بوجود آوريم.بايد همه براي جنگي تمام عيار عليه آمريكا و اذنابش به سوي جبهه رو كنيم.
امروز ترديد به هر شكلي خيانت به اسلام است، غفلت از مسائل جنگ خيانت به رسول الله (ص) است. اين جانب جان ناقابل خود را به رزمندگان صحنه هاي نبرد تقديم مي نمايم.»(13 تير 1367 / صحيفه امام، جلد 21، صفحه 68)
#بيانيه امام درباره قطعنامه 598
و اما در مورد قبول قطعنامه كه حقيقتا مسئله بسيار تلخ و ناگواري براي همه و خصوصا براي من بود، اين است كه من تا چند روز قبل معتقد به همان شيوه دفاع و مواضع اعلام شده در جنگ بودم و مصلحت نظام و كشور و انقلاب را در اجراي آن مي ديدم،
ولي به واسطه حوادث و عواملي كه از ذكر آن فعلا خودداري مي كنم،
و به اميد خداوند در آينده روشن خواهد شد و
با توجه به نظر تمامي كارشناسان سياسي و نظامي سطح بالاي كشور، كه من به تعهد و دلسوزي و صداقت آنان اعتماد دارم،
با قبول قطعنامه و آتش بس موافقت نمودم، و در مقطع كنوني آن را به مصلحت انقلاب و نظام مي دانم و خدا مي داند كه اگر نبود انگيزه اي كه همه ما و عزت و اعتبار ما بايد در مسير مصلحت اسلام و مسلمين قرباني شود، هرگز راضي به اين عمل نمي بودم و مرگ و شهادت برايم گواراتر بود.اما چاره چيست كه همه بايد به رضايت حق تعالي گردن نهيم و مسلم ملت قهرمان و دلاور ايران نيز چنين بوده و خواهد بود

دسته ها : اجتماعي
سه شنبه شانزدهم 8 1391 8:58
دسته ها : اجتماعي
دوشنبه پانزدهم 8 1391 1:18

تجمع ضدامريكايي در مقابل لانه جاسوسي

افسران - عكس: تجمع ضدامريكايي در مقابل لانه جاسوسي
 
افسران - عكس: تجمع ضدامريكايي در مقابل لانه جاسوسي
 
افسران - عكس: تجمع ضدامريكايي در مقابل لانه جاسوسي
 
دسته ها : اجتماعي
يکشنبه جهاردهم 8 1391 13:10

ويژگيها و شاخصهاي فرهنگ عمومي:

 

فرهنگ عمومي چيست؟
 

1.فرهنگ عمومي داراي دو جهت «عيني» و «اعتباري» است كه مي‌‌‌‏بايست هر دو را مدنظر داشت. هيچ كس بهتر از مقام معظم رهبري، آيت‌‌‌‏الله خامنه‌‌‌‏اي، اين دو بعد فرهنگ عمومي را تبيين نكرده‌‌‌‏اند. از نظر ايشان فرهنگ عمومي دو بخش دارد: يك بخش آن ظاهري و بارز مثل: شكل لباس و شكل معماري است كه تأثير خاصي بر روي ذهنيات و خلقيات و منش و تربيت افراد دارد و بخش ديگرش مربوط به امور نامحسوس مثل اخلاقيات فردي و اجتماعي مردم، وقت‌شناسي، وجدان كاري، مهمان دوستي و احترام به بزرگترهاست.

2.فرهنگ عمومي حوزه‌‌‌‏اي از نظام فرهنگي جامعه است كه پشتوانه آن اجبار قانوني و رسمي نيست، بلكه تداوم آن در گرو اجبار اجتماعي اعمال شده از سوي آحاد جامعه و تشكلها و سازمانهاي غيردولتي (غيررسمي) است. برخلاف حوزه فرهنگ رسمي كه در نهايت، اجبار فيزيكي از آن حمايت مي‌‌‌‏كند، حوزه فرهنگ عمومي عمدتاً بر پذيرش و اقناع استوار است و عدم پايبندي به آن مجازات، به معناي حقوقي كلمه، را در پي ندارد. به عبارت ديگر مفهوم فرهنگ عمومي در تقابل مردم ـ دولت مفهوم پيدا مي‌‌‌‏كند.

3. فرهنگ عمومي مؤلفه‌هايي از فرهنگ است كه تأثيرات آن عام و فراگير مي‌باشد و عامه مردم در كيفيت آن نقش دارند و از شيوه رفتارهاي عمومي مردم يا عرف و عادات و رسوم و زبان ساخته مي‌‌‌‏شود و يا تأثير مشهود مي‌پذيرد و عموم جنبه‌‌‌‏ها و عرصه‌‌‌‏ها و زندگي مردم را تحت تأثير قرار مي‌‌‌‏دهد و عموم مردم نسبت به آنها حساسيت و شناخت دارند.

4. فرهنگ عمومي، سازندگان و عاملان خاص خودش را دارد كه بر بخشي از آنها دولت نظارت مي‌‌‌‏كند. نزديك شدن به فرهنگ عمومي و اصلاح آن از طريق بخشنامه ميسر نيست.

5. فرهنگ عمومي مانند كل نظام فرهنگي و فرهنگ، در چهار وجه ظاهر مي‌‌‌‏شود: دروني، رواني، نمادي، نهادي و آثار. از اين رو مي‌‌‌‏توان رگه‌‌‌‏هاي فرهنگ عمومي را در همه اين جلوه‌‌‌‏ها يافت. فرهنگ عمومي، در كنار فرهنگ رسمي، در همه حوزه‌‌‌‏هاي زندگي اجتماعي، خانواده، حكومت، اقتصاد و آموزش و پرورش و نظاير اينها حضور دارد. از اين رو نمي‌توان آن را به حوزه مشخصي محدود ساخت

دسته ها : اجتماعي
يکشنبه جهاردهم 8 1391 11:5
يك مقام مسؤول عراقي گفت: به دليل محصور شدن گنبد حرم حضرت سيدالشهدا در ميان تاسيات فني و سقف جديد اطراف حرم، گنبد حرم حضرت امام حسين(ع) سال آينده هفت متر بلندتر مي شود.
به گزارش رسا، گنبد حرم حضرت امام حسين(ع) سال آينده هفت متر بلندتر مي شود. براساس اين گزارش، اين تصميم به دليل محصور شدن گنبد در ميان تاسيات فني و سقف جديد اطراف حرم اتخاذ شده است.

يك مقام مسؤول محلي در اين باره به خبرنگار ما گفت: اين روزها عوامل فني در ادامه تحقيقات قبلي خود مرحله ديگري از امور فني از جمله محاسبه وزن چهار ستون اطراف مضجع شريف را انجام مي دهند.

وي افزود: در مرحله قبلي تحقيقاتي صورت گرفت و نتايج به دست آمده اينك در دست پژوهش است. اين مقام مسؤول درباره گنبد جديد گفت: پوسته اي ساخته مي شود و روي همين گنبد قرار مي گيرد، پوسته اي كه ارتفاع گنبد حرم سيدالشهدا را هفت متر افزايش خواهد داد.

دسته ها : اجتماعي
يکشنبه جهاردهم 8 1391 9:9
http://www.afsaran.ir/links/tag/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%BE 
 

كليپ/ دكتر حسن عباسي : توضيح چگونگي توهين به شيخ الانبيا حضرت نوح(ع) در انيميشن يوگي

افسران - كليپ/ دكتر حسن عباسي  : توضيح چگونگي توهين به شيخ الانبيا حضرت نوح(ع) در انيميشن يوگي

افسران - كليپ/ دكتر حسن عباسي  : توضيح چگونگي توهين به شيخ الانبيا حضرت نوح(ع) در انيميشن يوگي

 

پاسخي به سايت ليبرال انتخاب و سايت‌هاي ليبرال ديگر كه از روي اين سايت كپي برداري كردند و اقدام به مسخره و توهين به استاد عباسي نموده اند.
دو كلمه آرك (ARK) و شيپ (SHIP) با هم فرق دارد:

لازم مي‌دانم در مورد كارتون يوگي كه صد تاسف بارها از تلوزيون جمهوري اسلامي‌پخش شده توضيحي ارائه كنم. كلمه ي كشتي در انگليسي ship است و كلمه ي ark در اين زبان تنها درباره ي كشتي اين پيامبر بزرگوار ذكر ميشود. در اوايل پخش اين كارتون سازندگان جانب احتياط را رعايت كرده و مي‌نوشتند yogi’s ark اما در ادامه ي كارتون كم كم كلمه ي noah’s ark(كشتي نوح) روي آن نوشته شد. جالب توجه است كه اين كارتون در زمان پيدا شدن باقيمانده‌هاي اين كشتي در كوه‌هاي آرارات و باز سازي شكل اين كشتي با برنامه‌هاي كامپيوتري ساخته شد و كشتي يوگي دقيقا به همان شكل بازسازي شده نقاشي شده بود. اگر يادتان باشد كشتي يوگي مي‌توانست پرواز كند و از آب‌ها فراتر رود يعني مثل كشتي نوح عليه السلام غرق نميشد!

((استاد حسن عباسي))

معني كلمه ARK در ديكشنري آكسفورد : ark ( كليك كنيد )البته در لينك اصلي

دسته ها : اجتماعي
جمعه دوازدهم 8 1391 16:16

 


بر پايه اين كنوانسيون كشورهاي عضو يونسكو، مي‌توانند آثار تاريخي، طبيعي و فرهنگي كشور خود را نامزد ثبت به‌عنوان ميراث جهاني كنند. حفاظت از اين آثار پس از ثبت در عين باقي ماندن در حيطه حاكميت كشور مربوطه، به عهده تمام كشورهاي عضو است. به گزارش شيعه آنلاين به نقل از فارس، علي‌رغم تبليغات متعدد براي جمع‌آوري امضاهاي اينترنتي به منظور ثبت جهاني قبرستان بقيع در يونسكو، يك مقام رسمي در ثبت ميراث فرهنگي اعلام كرد: ثبت جهاني آثار در يونسكو با اين روش غيرممكن است.
چند روزي است كه يك متن مشترك از طريق ايميل يا پيامك در بين مردم كشورمان در حال رد و بدل شدن است، پيامكي با اين عنوان كه «براي ثبت بقيع در يونسكو، به ثبت و تأييد 50000 نفر نياز است. شما هم مي توانيد براي شركت در اين طرح و كمك به ثبت اين مكان عظيم جهان تشيع همين الآن به آدرس اينترنتي dar-alhuda.net برويد و ثبت‌نام كنيد.»
اين متن اگر چه در نگاه نخست دل هر مسلمان عاشقي را به غليان مي اندازد تا هر چه سريع تر كمكي باشد براي ثبت آن در ميراث جهاني اما آيا يونسكو (سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي سازمان ملل متحد) با تأييد 50 هزار نفر از مردم عادي، هر اثر تاريخي را ثبت مي كند؟
اگر ثبت آثار در فهرست ميراث جهاني يونسكو به اين سهولت، قابل انجام است چرا يونسكو براي هر كشوري سهميه سالانه حداكثر 2 اثر را اعلام كرده است؟ و چرا براي ثبت هر اثر در يونسكو سال ها كارشناسان براي جمع آوري پرونده آن تلاش مي كنند و در اجلاس سالانه يونسكو براي ثبت اثر، چانه زني ها بالا مي گيرد؟

يونسكو ضابطه دارد/ از اين حركت متعجبم!
آتوسا مومني، مديركل دفتر ثبت آثار و حفظ و احياي ميراث فرهنگي كشور از مسئولاني است كه سال ها در تهيه و تنظيم پرونده هاي ثبت ملي و پرونده هاي ثبت جهاني در يونسكو مشاركت داشته است.
مومني درباره ارسال پيام هاي جمع آوري امضاهاي اينترنتي در جهت ثبت جهاني «بقيع» در يونسكو به خبرنگار فارس مي گويد: واقعاً از اين موضوع متعجب هستم چون ثبت آثار در يونسكو يك ضابطه كلي دارد.
وي ادامه مي دهد: هر كشوري آثار متعلق به خود را مي تواند براي ثبت جهاني به يونسكو معرفي كند كه نيازمند طي مراحل و مقدماتي است و اين گونه نيست كه ما پيشنهاد بدهيم يك اثر تاريخي در يك كشور ديگر، توسط يونسكو ثبت شود.
مردم نمي توانند اثري را در يونسكو ثبت كنند
مديركل دفتر ثبت آثار و حفظ و احياي ميراث فرهنگي كشور درباره اينكه آيا حمايت تعداد زيادي از مردم براي ثبت يك اثر تاريخي در يونسكو تأثيري دارد يا خير؟ اين گونه پاسخ مي دهد كه طبيعتاً خير.
مومني مي افزايد: مردم و سازمان هاي مردم نهاد شايد بتوانند كمك فكري يا پيشنهاد دهنده براي ثبت جهاني يك اثر به مسئولان كشورشان باشند اما هيچ گاه يك سازمان بين المللي تنها بر اساس پيشنهاد آنها اقدامي انجام نمي دهد.
هر اثري متعلق به يك كشور است/ خود آن كشور بايد اقدام كند
وي تأكيد مي كند كه در يونسكو هر اثري به نام يك كشوري ثبت مي شود و خود آن كشور بايد براي ثبت جهاني ميراث فرهنگي پا پيش بگذارد.
به گفته مومني ميراث فرهنگي در كشورهاي مختلف، متولي گوناگوني دارد اما مهم اين است كه يونسكو پرونده هاي ثبت جهاني آثار را از همان متولي آن كشور مي پذيرد.

بقيع؛ ميراث اسلامي مشترك
مديركل دفتر ثبت آثار و حفظ و احياي ميراث فرهنگي كشور درباره اينكه به هر حال قبرستان بقيع متعلق به تمام مسلمانان جهان است و ثبت جهاني آن خواسته تمام مسلمانان است، مي گويد: شايد بتوان قبرستان بقيع را تحت عنوان پرونده مشترك كشورهاي اسلامي در يونسكو مطرح و به ثبت رساند اما اين موضوع هم نيازمند آن است كه كشوري كه اين ميراث فرهنگي در آن وجود دارد ابتدا اقدام كند و سپس ساير كشورها به آن اضافه شوند.

ميراث جهاني يونسكو چيست؟
اما ميراث جهاني يونسكو يا World Heritage Sites چيست؟ نام عهدنامه‌اي بين‌المللي است كه در تاريخ 16 نوامبر 1972 ميلادي به تصويب كنفرانس عمومي يونسكو رسيده است و موضوع آن حفظ آثار تاريخي، طبيعي و فرهنگي بشر است كه اهميت جهاني دارند و متعلق به تمام انسان‌هاي زمين، فارغ از نژاد، مذهب و مليت خاص است.
بر پايه اين كنوانسيون كشورهاي عضو يونسكو، مي‌توانند آثار تاريخي، طبيعي و فرهنگي كشور خود را نامزد ثبت به‌عنوان ميراث جهاني كنند. حفاظت از اين آثار پس از ثبت در عين باقي ماندن در حيطه حاكميت كشور مربوطه، به عهده تمام كشورهاي عضو است.

بقيع باز هم در غربت

قبرستان بقيع كه حتي در زمان پيامبر اكرم (ص) نيز زيارتگاه بوده است سال هاست كه در گير و دار حيله هاي متعدد وهابيون سعودي اسير شده است.
به طوري كه نخستين تخريب قبور مطهر ائمه‌ بقيع به دست وهابيون سعودي در سال 1220 هجري يعني زمان سقوط دولت اول سعودي‌‌ها توسط حكومت عثماني روي‌ داد، پس از اين واقعه‌ تاريخي - اسلامي با سرمايه‌گذاري مسلمانان شيعه و به‌ كاربردن امكانات ويژه‌اي، مرقدهاي تخريب‌ شده به زيباترين شكل بازسازي‌ شد و با ساخت گنبد و مسجد، بقيع به يكي از زيباترين مرقدهاي زيارتي و در واقع مكاني زيارتي - سياحتي براي مسلمانان تبديل‌ شد.
در هشتم شوال سال 1344 هجري قمري پس از اشغال مكه، وهابيون به سركردگي عبدالعزيز بن سعود روي به مدينه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر، سرانجام آن را اشغال و مأموران عثماني را بيرون كردند و براي دومين بار به تخريب قبور ائمه بقيع و ديگر قبور چون قبر ابراهيم فرزند پيامبر اكرم (ص)، قبور همسران آن حضرت، قبر ام البنين مادر حضرت اباالفضل العباس(ع)، قبر عبدالله پدر پيامبر، اسماعيل فرزند امام صادق(ع) و بسياري قبور ديگر پرداختند.
با اين تفاسير، واضح و مبرهن است كه با جمع آوري امضاهاي اينترنتي، گامي براي ثبت جهاني قبرستان بقيع در بونسكو برداشته نمي شود اما اينكه در راستاي چه اهدافي چنين پيام هايي از سمت يك سايت غيررسمي و بي هويتي در حال انتشار است هنوز مشخص نيست.
از سوي ديگر، پيگيري رسمي ثبت جهاني بقيع در يونسكو توسط عربستان نيز در شرايط فعلي اين كشور كه هنوز وهابيون بر آن سلطه دارند بعيد به نظر مي رسد.

 

دسته ها : اجتماعي - مذهبي
شنبه ششم 8 1391 22:15
 
 شيطان سه طائفه را وسوسه مي‌كند/آيا ما هم جزو آنها هستيد...!؟
افسران - شيطان سه طائفه را وسوسه مي‌كند/آيا ما هم جزو آنها هستيد...!؟
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
چگونگي درمان وسوسه شيطاني در كلام آيت الله حق شناس(رحمةالله عليه)
 
دسته ها : اجتماعي
جمعه پنجم 8 1391 17:16

افسران - خواصي كه در لحظه هاي تاريخ ساز دين به دنيا فروختند

مقام معظم رهبري :
دنياطلبي آن است كه كسي براي خود بخواهد؛ براي خود حركت بكند، از بيت المال يا غير بيت المال ، به فكر جمع كردن براي خود بيفتد؛ اين بد است . بايد مراقب باشيم ، همه مراقب باشند كه اين طور نشود. اگر مراقبت نباشد، آن وقت جامعه همين طور بتدريج از ارزشها تهيدست مي شود و به نقطه يي مي رسد كه فقط يك پوسته ظاهري باقي مي ماند. ناگهان يك امتحان بزرگ پيش مي آيد - امتحان قيام ابي عبدالله - آن وقت اين جامعه در اين امتحان مردود مي شود.
وسوسه يك ميليون درهم !
بي گمان يكي از مهمترين عواملي كه در طول تاريخ ، انسانها را از مسير تعيين شده و برگزيده منصرف كرده است ، مواجه شدن با متاع و سود زود هنگام ، و پيشنهاد مال و ثروت بوده است . زر و سيم ، اين فلز فريبنده ، در تاريخ حيات انسان ، چه جنگها راه انداخته و چه اجتماعهايي را به تفرقه كشانده ، چه اراده ها را مقهور خود كرده و چه راه هاي روشني را در انديشه مردان كار آزموده ، به شب ظلماني و حيرت تبديل كرده است . نبرد انسانهاي متعالي و برتر با وسوسه مال دنيا، در مقابل پايداري بر راه حق ، از حساسترين صحنه هاي كتاب زندگي انسانهاي روي كره زمين است .
در صفحه هاي بعد، خواهيم ديد كه چگونه وسوسه خزانه پر جواهر بصره ، عبدالله بن عباس ، پسرعمو صحابي رسول خدا و اميرالمومنين علي عليه السلام را فريفت و با ريختن بسياري از آن در خورجين خود، در حساسترين لحظه تاريخ اسلام ، آن جا كه جبهه امام علي عليه السلام نياز به مرداني ثابت قدم و سرشناس براي مجتمع كردن مردم و كارزار با نفاق داخلي است ، راه مكه را در پيش گرفت و امام خود را در توفان حوادث دامنگير، تنها بزرگان صدر اسلام است ، حكايتي بس عجيب و عبرت آموز براي خواص تاريخ امتها و جوامع است . چنانكه در تحليل عوامل پايداري و استقامت خواص طرفدار حق نيز راه و روش عبدالله بن عباس گنجينه اي كم نظير است .
حكايت برادر كوچكترش عبيدالله نيز از صفحه هاي مخاطره انگيز و معماآفرين تاريخ است . عبيدالله ، برادر كوچكتر عبدالله فرزند عباس بن عبدالمطلب بن هاشم است و پسرعموي رسول خدا و علي عليه السلام و سرداري از ياوران امام علي و امام حسن مجتبي عليهم السلام . عبيدالله يكي ، دو سال پس از آن كه رسول خدا صلي الله عليه و آله به مدينه هجرت كرده بودند، متولد شده است . عباس پس از هجرت ، در مكه ماند و همراه مشركان در جنگ بدر شركت كرد. او به اسارت سپاه اسلام درآمد و با دادن فديه ، مانند ساير اسيران آزاد شد. عبيدالله هنگام رحلت پيامبر اسلام ، تقريبا نه ساله بوده و پس از آن ، بتدريج به ظلمي كه بر اهل بيت رفته بود، آگاه شد و چون ساير خانواده اش به مركز اهل بيت ، خانه علي عليه السلام گرايش داشت . چون نوبت به خلافت اميرالمومنين رسيد، عبيدالله مشتاقانه به دفاع از اسلام شتافت و از سوي اميرالمومنين به حكومت يمن منصوب شد.

دسته ها : اجتماعي
چهارشنبه سوم 8 1391 11:11
مرگ دلخراش 26 دانش‌آموزان در سفر راهيان‌نور


فتاح كرمي اظهار داشت: كاروان راهيان نور استان چهارمحال و بختياري با 10 ماشين در حال بازگشت از مناطق جنگي بوده كه يكي از ماشينها دچار سانحه تصادف مي شود.


فرماندار بروجن گفت: 26 دانش آموز دختر بروجني در بازگشت از سفر كاروان راهيان نور از مناطق جنگي در سانحه تصادف فوت كردند.

فتاح كرمي اظهار داشت: كاروان راهيان نور استان چهارمحال و بختياري با 10 ماشين در حال بازگشت از مناطق جنگي بوده كه يكي از ماشينها دچار سانحه تصادف مي شود.

وي افزود: در اين سانحه تصادف تاكنون 26 نفر فوت شده اند وهم اكنون18 نفر زخمي هستند.

وي افزود: هم اكنون چهار نفر در شهركرد بستري و14 نفر در اهواز بستري هستند.


منبع: مهر


به نظر من كه اين ها همه شهيد محسوب مي شن

چون خواستند قدر و قيمت شهدا رو بالا ببرند

خدا رحمتشون كنه

دسته ها : اجتماعي
يکشنبه سیم 7 1391 9:37
 
 
۱۵
 

اهداف گوگل،ياهو و مايكروسافت از ارائه ايميل به كاربران

افسران - اهداف گوگل،ياهو و مايكروسافت از ارائه ايميل به كاربران
 
 
 
 
 

شركت شورون يكي از پنج شركت برتر آمريكا در ۵ سال اخير مي‌باشد كه در زمينه صنعت نفت و گاز فعاليت دارد. اين شركت به تازگي مدعي شده است كه شركت‌هاي بزرگ گوگل ، ياهو و مايكروسافت ايميل‌هاي كاربران را كنترل و افشا مي‌كنند و نزديك به ۱۸ ميليارد دلار به شورون ضرر وارد كرده‌اند.

شركت شورون اعلام كرد كه ايميل‌هاي اين شركت روي اينترنت افشا مي‌شوند و اين كار را خود شركت‌هاي ارائه ايميل انجام مي‌دهند مدير عامل اين شركت از سه شركت گوگل ، ياهو و مايكروسافت شكايت كرده است و قرار است روز ۲۰ نوامبر دادگاهي بين اين شركت‌ها آغاز خواهد شد. مدير گوگل نيز در پاسخ به اين شكايت گفت كه اين يك توطعه براي خراب كردن ماست و هيچ و قت به دادگاه نخواهيم رفت.

همچنين در ادامه مدير شورون گفت كه بيش از ۷۰ درصد اطلاعات كاركنان ما از جمله آدرس ،شماره تلفن و اطلاعات شخصي آن‌ها روي اينترنت پخش شده است و محتواي برخي از ايميل‌هاي ارسالي و دريافتي آن‌ها افشا شده است.
 
دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و نهم 7 1391 14:32
 
 
 
 
 
افسران - گوگل زندگي شما را رصد مي كند
 

 
 
 
 
گوگل در راستاي تطبيق سياست تحريم با ديپلماسي عمومي در بيانيه‌اي عنوان كرد كه سه سرويس گوگل كروم، گوگول پيكاسا و گوگل ارث را براي ايرانيان آزاد كرده است؛ با اين تفاسير متوجه مي‌شويم كه ديپلماسي عمومي برايش اصل و تحريم براي گوگل ابزار است.

پايگاه اطلاع رساني پليس فتا: مديرعامل مجمع فعالان فضاي مجازي انقلاب اسلامي با بيان اينكه گوگل همه ابعاد زندگي‌مان را ليست كرده و به ازاي اين ابعاد، به ما سرويس‌ مي‌دهد، گفت: اگرچه سرويسهاي گوگل به ظاهر رايگان است اما ميليون‌ها دلار بازگشت سرمايه دارد.

مهدي صرامي - مديرعامل مجمع فعالان فضاي مجازي انقلاب اسلامي – فرا- در نشست تحليلي آينده نگري در فضاي مجازي و ضرورت انسجام فعالان مجازي در ششمين نمايشگاه بين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتال گفت: در عصر انفجار اطلاعات بايد هر لحظه منتظر اتفاقاتي در حوزه فضاي مجازي باشيم بنابراين بايد تدابيري اتخاذ شود تا در برابر اتفاقات غيرقابل پيش بيني نيز آمادگي داشته باشيم.

وي با تاكيد بر ضرورت انسجام فعالان فضاي مجازي در حوزه انقلاب اسلامي، گفت: بايد با انسجام در اين بخش در آينده‌اي نزديك ابتكار عمل را در دست داشته باشيم و با تحليل صحيح آينده‌اي مناسب را براي خودمان رقم بزنيم.

مديرعامل مجمع فعالان فضاي مجازي انقلاب اسلامي با بيان غفلتهاي صورت گرفته در فضاي مجازي موجود به فعاليت شركت گوگل اشاره كرد و با تاكيد براينكه ميان ماموريت و اهداف گوگل تفاوت‌هايي وجود دارد، گفت: مهم‌ترين هدف گوگل ساماندهي اطلاعات دنيا است و در واقع گوگل در جستجوي افزايش مشتري و يا افزايش تجارت نيست بلكه قصد دارد از اين طريق اطلاعات دنيا را ساماندهي كند.

وي با بيان اينكه اطلاعات، دانش را و دانش بخشي از تفكر و تفكر بخشي از جهان‌بيني را مي‌سازد، گفت: بايد كاملا حواس‌مان را در زمينه درز اطلاعات در فضاي مجازي جمع كنيم كه تاكنون متاسفانه غفلت‌هايي در اين زمينه داشته ايم و سياستگذاران خود را براي مواجه با اين موضوع آماده نكرده‌اند.

صرامي با تاكيد براينكه گوگل همه ابعاد زندگي‌مان را ليست كرده است و به ازاي اين ابعاد، به ما سرويس‌ مي‌دهد، گفت: گوگل در راستاي تطبيق سياست تحريم با ديپلماسي عمومي در بيانيه‌اي عنوان كرد كه سه سرويس گوگل كروم، گوگول پيكاسا و گوگل ارث را براي ايرانيان آزاد كرده است؛ با اين تفاسير متوجه مي‌شويم كه ديپلماسي عمومي برايش اصل و تحريم براي گوگل ابزار است.

مديرعامل فرا گفت: گوگل اطلاعاتي كه ما در آن جستجو مي‌كنيم را پردازش مي‌كند و سپس آن را تقويت كرده و در قالب سرويسي جديد به ما ارائه مي‌كند؛ بنابراين اگرچه به ظاهر اين سرويس دهنده به ما خدمات رايگان مي‌دهد اما ميليون‌ها دلار حتي بيش از بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بازگشت سرمايه دارد.

وي با تاكيد بر ضرورت انسجام فعالان مجازي در حوزه انقلاب اسلامي گفت: ما بايد فعالان مجازي را به گونه‌اي در حوزه انقلاب اسلامي با يكديگر منسجم كنيم كه در آينده‌اي نزديك ابتكار عمل را در دست داشته باشيم و با تحليل صحيح آينده‌اي مناسب را براي خودمان رقم بزنيم.

صرامي در مورد عملكرد مجمع فعالان فضاي مجازي انقلاب اسلامي كه از اواخر ارديبهشت ماه امسال در اين حوزه اعلام حضور كرده است انسجام بخشيدن و ايجاد هم‌افزايي ميان فعالان عرصه فضاي مجازي و حركت قوي در مسير انقلاب و پاسخ به نيازهاي آن را از جمله اهداف اين مجمع برشمرد.

وي گفت: در اين مجمع به دنبال بهره‌گيري از ظرفيت‌ و توان فعالان اين عرصه در راستاي حداكثر كردن منافع انقلاب اسلامي هستيم. بنابراين زماني كه اين تعريف را ارائه مي‌كنيم بايد تعامل خوبي با صنوف و ساير مجامع تجاري و تجاري و انجمن‌ها داشته باشيم؛ اين مجمع چيزي بيشتر از كارگروه‌هاي متشكل از فعالان حوزه فضاي مجازي نيست به نحوي كه طي اين مدت ۱۴ گروه مختلف در حوزه‌هاي تخصصي مربوط به فضاي مجازي شكل گرفته است.

مديرعامل فرا گفت: هم‌افزايي ميان ظرفيت‌هاي فعالان فضاي مجازي را از طريق ايجاد كنسرسيوم توليد محتوا محقق خواهيم كرد كه در ششمين نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال سنگ بناي اين كنسرسيوم را با حضور ۷۰ شركت ايجاد كرده‌ايم.
 
دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و نهم 7 1391 14:29

 

 

اگر به چهره افرادي كه در خيابان ها مي بينيم، دقت كنيم، بارها افرادي را با ابروهاي تيغ زده، موهاي سيخ

سيخي، شلوارهاي تنگ - كه تا ديروز آن قدر گشاد بود كه به زور به كمر بسته مي شد- بلوزهاي تنگ با

مارك ها و شكل هاي عجيب، شال هايي كه فقط وسط سر را مي پوشانند، مي بينيم. سخني كه آنها مي

گويند اين است كه مُد است.

 

بقيه در ادامه مطلب

دسته ها : اجتماعي
شنبه بیست و نهم 7 1391 12:6
X