معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515280
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

زنان ايراني در برابر زنان آمريكايي آزادترند

سرويس خبر به دخت/

به نقل از ستاد اطلاع رساني ويژه برنامه هاي «چله انقلاب اسلامي»، خانم “مونيكا ويت”در همايش و گردهمايي دانش آموزان مشهدي تحت عنوان «روياي آمريكايي» و «دست برتر» كه به همت موسسه خدمات مشاوره اي، جوانان و پژوهش هاي اجتماعي آستان قدس رضوي برگزار شد، با اشاره به حجاب بانوان ايراني اظهار داشت: رسانه هاي غربي به دنبال محدود نشان دادن جايگاه زن در جوامع اسلامي هستند.

وي تصريح كرد: نوجوانان و جوانان ايراني بايد به دور از همه تبليغات و گرايشات رسانه هاي غربي به سوي كشف حقيقت گام بردارند و خود مسير صحيح را انتخاب كنند.

اين شهروند آمريكايي با اشاره به فيلم هاي ساخته شده در خصوص شرايط سربازان آمريكايي در جنگ‌هايي چون افغانستان و عراق بيان داشت: قطعا شرايط ارتش آمريكا آن چيزي نيست كه در فيلم هاي هاليوودي به نمايش گذاشته مي شود.

ويت ادامه داد: بسياري از سربازان دليل اصلي و فلسفه حضور خود در جنگ ها را نمي دانند و خواسته يا ناخواسته جنايت‌هايي را مرتكب مي شوند كه در هيچ يك از فيلم هاي هاليودي اين موضوعات انعكاس داده نمي شود.

وي ادامه داد: سربازان در جنگ عراق به شرايطي رسيدند كه علاوه بر جنگ و رفتارهاي ظالمانه با مردم بي گناه در برابر هم رزمان خود نيز ايستادند و در برابر يكديگر مرتكب جرم و جنايت شدند.

سرباز آمريكايي حاضر در جنگ عراق با اشاره به افسردگي و مشكلات سربازان آمريكايي، در زمينه افزايش خودكشي در ميان آنان گفت: سربازان بدون هيچ اطلاعات و نگرشي در خصوص سياست هاي موجود در آمريكا براي جنگ به كشورهاي مختلف اعزام مي شوند و رسيدن به اين باور كه راه پرخطري كه طي مي كنند نه فقط مسير حقيقت نيست بلكه در راستاي مقاصد استكبار دولت خود گام برداشته اند، پاي در ميدان هاي جنگ مي گذارند.

وي از دست دادن دوستان و ديدن صحنه هاي خشونت آميز را تنها دستاورد حضور در جنگ براي سربازان آمريكايي دانست و ادامه داد: آنها با اعتقاد به اينكه حضورشان در جنگ اقدامي درست است به ميدان هاي نبرد اعزام و زماني كه به باورهاي اشتباه خود پي مي برند سرخورده مي شوند.

اين سرباز زن آمريكايي ادامه داد: سياست هاي توسعه طلبانه آمريكا همواره باعث نارضايتي مردم و سربازان آمريكايي است.

شايان ذكر است ويژه برنامه هاي «چله انقلاب اسلامي» توسط موسسه خدمات مشاوره اي، جوانان و پژوهش هاي اجتماعي آستان قدس رضوي در دو قالب همايش و نمايشگاه و با موضوعات دست برتر جمهوري اسلامي، ايران هسته اي و رويايي امريكاي در سراسر كشور برگزار مي شود

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

...

...

shakhes bozorge zanan

دسته ها : زن و جامعه
چهارشنبه بیست و پنجم 11 1391 11:45

علاقه ي بسيار برخي  ما ايرانيان به اروپايي بودن و اصطلاحا امروزي بودن يكي از دلايلي است كه متاسفانه باعث گرديده است تا گذشته و تاريخ خود را فراموش كرده و زندگي خود را دائم در جهت زندگي و رفتار غربي گونه تغيير دهيم.

 

تغيير روشهاي زندگي و نيل به مدرنيته شده نمونه بارز همين زندگي غربي گونه است. كافي است به اطراف خود نيم نگاهي بيندازيم تا به راحتي متوجه اين تغييرات گرديم . البته در مورد نوع پوشش و ذائقه موسيقي قضيه كمي متفاوت تر مي نماياند. ميتوان اينگونه برداشت نمود كه تغييرات چشمگير در سليقه هاي موسيقايي جوانان نشاندهنده نوعي اعتراض و نارضايتي است .

موسيقي-جوانان

 

متاسفانه مدتي است با رواج انواع مختلف موسيقي هاي غربي در ايران بازار اين نوع موسيقي ها بسيار داغ شده اند تا جايي كه گوي سبقت را از ساير انواع موسيقي ها ربوده اند . سبك هاي مختلفي كه متعلق به ساير كشورهاست و هر يك داراي پيشينه اي بسيار كوتاه هستند . سبكهايي كه آن متانت و وزن موسيقي ايراني را ندارند آنچنان در ميان جوانان رواج يافته اند كه روحيات و خلقيات زيباي دوران جواني و نوجواني را تحت تاثير ذات خشن خود در آورده و روحيات جوانان را تسخير نموده  اند. .

دانش آموزان و دانشجويان و ساير اقشار جوان را مي بينيم كه اين روزها صداي موسيقي " ديش ديش " بي معني به نام موسيقي رپ ، موسيقي متال و نيو متال و غيره از گوشي هاي موبايلشان يا از باندهاي داخل ماشين آنها پخش مي شود و به قول جديدي ها دارند لذت مي برند و حال مي كنند ولي هيچيك از آن آدمهاي غيرتي توجهي نمي كنند كه متاسفانه اين موسيقي ها ، موسيقي هايي است  كه به عزيز ترين كلمات جهان يعني ، مادر ، الفاظ بسيار زشت و وقاحت باري را نسبت مي دهد و حتي به الفاظي مانند خواهر يا مادر آنها هم حمله مي كند ، گويي معني شعرهاي اين آهنگهاي بي اساس را گوش نداده و نمي فهمند ! خيلي ها فقط رپ را به عنوان يك موسيقي مي شناسند اما حقيقت اين است كه اين روز ها شاهد مدل موي رپ ، مدل مخصوص لباس و... هستيم. گويي رپ تبديل به يك فرهنگ در بين بعضي نوجوانان و جوانان شده است.

موسيقي ‌هاي امروزي بر روي جذابيت‌هاي جنسي و ظاهري تأكيد مي‌كنند

موسيقي‌هايي كه عشق در نگاه اول را تلقين مي‌كنند، موسيقي‌هايي هستند كه محتواي عاشقانه‌شان همراه با هيجان ريتميك است كه تأثيرگذاري بر روي جوان را افزايش مي‌دهد. اين نوع موسيقي‌ها بيشتر بر روي جذابيت‌هاي جنسي و ظاهري تأكيد مي‌كنند و نه معيارهاي عقلاني، كه نام «عشق» را بر آنها گذاشته‌اند.

وقتي كه جوان با مشكلات روبرو مي‌شود به موسيقي‌هايي پناه مي‌برند كه آنها هم معمولا تم غمگين و نا اميدانه دارند، يعني الگوهايي كه دريافت مي‌كند به دليل پديده‌اي كه ما در روان‌شناسي آن را «همانندسازي» مي‌ناميم.

غير از اينكه موسيقي‌هاي مبتذل و سطحي بر روي زندگي زناشويي و روند ازدواج جوانان تأثير مي‌گذارد، بر روي نوجوانان هم بسيار تأثيرگذار است.

بقيه در ادامه مطلب...

شنبه بیست و نهم 7 1391 13:33

«به خانمي جوان، خوش برخورد و با ظاهري آراسته نيازمنديم»؛ اين جمله مشترك ميان آگهي‌هاي استخدام خانم هاست و نكته قابل توجه اينجاست كه «جواني»، «ظاهري آراسته » و «خوش برخورد»، وقتي در دل آگهي‌هاي استخدام زنان و دختران جاي مي‌گيرند، معنايي متفاوت از مفهوم اصلي خود را مي‌يابند به طوري كه بسياري از مشكلات و آسيب‌هاي اجتماعي براي زنان و دختران از اين بيراهه معنايي مي‌گذرد!


 

پيشاپيش از خوانندگان فهيم به خاطر بيان برخي واقعيت‌هاي زننده و تلخ در اين گزارش پوزش مي‌خواهيم. شما هم اگر جزو افراد جوياي كار باشيد، بدون شك هنگامي كه در ميان آگهي اشتغال نيازمندي‌هاي مطبوعات، آگهي هايي كه روي در و ديوار شهر جا خوش كرده‌اند يا در مراكز كاريابي وقتي كه رزومه كاري خود را ارائه مي‌دهيد به چنين مواردي برخورده‌ايد.

منشي-كار زنان

 

«احتياج» سنگ بناي شكل‌گيري آسيب‌ها

در واقع در بسياري از موارد خانم‌هاي جوياي كار براي به دست آوردن شغل پيش از متخصص و بيش از تحصيل بايد اين سه ويژگي را يا داشته باشند يا با توسل به راهكاري اين صفات را در خود ايجاد كنند. حقوق ناچيزو بدون بيمه، فرار از زير اجراي قوانين كار و تن دادن به آراستگي ظاهر به همان معنايي كه كارفرما مي‌خواهد(بزك كردن)، انجام كار اضافه و خلاف شأن، همه و همه مواردي است كه دليل رخ دادنش را مي‌توان در يك مفهوم كليدي پيدا كرد؛ «احتياج.»

اين شاغلان خوشحال نيستند

20 ساله است اما براي رسيدن به ظاهر آراسته‌اي كه رئيس شركت از او خواسته آنقدر آرايش كرده كه 35 ساله به نظر مي‌رسد! مريم منشي يك شركت خصوصي است. او به خبرنگار اجتماعي «جوان» مي‌گويد: «مدتي بود كه دنبال كار مي‌گشتم. اين كار را از روزنامه پيدا كردم. در آگهي شرط سني قيد شده بود؛زير 22 سال. علاوه بر كارهاي اداري، كار آبدارخانه را هم انجام مي‌دهم». مريم هنوز بيمه نيست و با حقوق 250 هزار توماني و با تمام شرايط سختي كه دارد سعي مي‌كند شغلش را حفظ كند.

«سميه» كارمند آژانس هواپيمايي نيز تمام تلاشش را مي‌كند تا در قالب نقشي كه از او خواسته شده فرو رود؛حتي به كمك رنگ و لعاب لوازم آرايش و چاشني رفتارهايي كه خودش هم نمي‌پسندد! «نگين» هم زن جواني است كه بازارياب يك شركت لوازم آرايشي است و براي فروختن يك محصول ساده گاهي ناگزير است ساعت‌ها با مشتريان صحبت كند و البته خوش برخورد باشد !

بهره‌گيري از نيروي كار ارزان و استفاده ويتريني از زنان به همين جا ختم نمي‌شود و در برخي از موارد، خانم‌ها در مشاغلي خلاف شأن به كار گرفته مي‌شوند. نمونه اين موارد را در اشتغال زنان و دختران جوان در مراكز فروش گوشت و مرغ، رزروشن آژانس يا پيك موتوري و صندوق‌دار رستوران‌هاست

«مرضيه» اما مسئول فروش شركت عرضه لوازم خودرو است و با وجودي كه بيشتر مشتريان اين شركت مرد هستند از او خواسته شده تا كاملاً خوش برخورد باشد

و با هر شگردي كه شده مشتري را قانع به خريد كند! «نسترن» هم جوان جوياي كاري است كه براي استخدام در يك شركت بازرگاني اين شرط برايش تعيين شده است: «بايد همراه رئيس شركت يك مسافرت خارجي بروي تا بعد از آن تصميم گرفته شود!»

بهره‌گيري از نيروي كار ارزان و استفاده ويتريني از زنان به همين جا ختم نمي‌شود و در برخي از موارد، خانم‌ها در مشاغلي خلاف شأن به كار گرفته مي‌شوند. نمونه اين موارد را در اشتغال زنان و دختران جوان در مراكز فروش گوشت و مرغ، رزروشن آژانس يا پيك موتوري و صندوق‌دار رستوران‌هاست. به طور نمونه «پريسا» دختر جواني است كه صندوق‌دار يك پيتزا فروشي است و بيشتر شب‌ها تا ساعت يك بامداد كار مي‌كند. او هم بيمه ندارد و حقوقش با قانون وزارت كار نمي‌خواند اما از او خواسته‌اند سعي كند خوش برخورد باشد تا مشتري‌ها باز هم به رستوران محل كار او سر بزنند! كار در سوپر ماركت‌ها، مۆسسات خدماتي يا حضور بدون حجاب كارمندان زن در شركت‌هاي خصوصي از معضلات ديگري است كه زنان و دختران جوياي كار در جامعه را تهديد مي‌كند.

دختران فراري

 

اولويت اشتغال براي دختران وارونه شده است

دكتر مجيد ابهري، متخصص علوم رفتاري در اين باره به «جوان» مي‌گويد: مۆسسات كاريابي عامل اصلي آسيب‌هاي فرهنگي هستند. وي ريشه آسيب‌هاي ناشي از استفاده ويتريني از زنان و دختران جوياي كار را از يك سو، گسترش روز‌افزون آمار زنان سرپرست خانوار و از سوي ديگر بالا رفتن آمار زنان تحصيل‌كرده مي‌داند. اين استاد دانشگاه تأكيد مي‌كند: از نگاه آسيب شناسي زنان آماده به كار دو دسته‌اند؛ دسته‌اي از روي نياز، شرايط سخت و گاهي غير اخلاقي محيط كار را تحمل مي‌كنند و گروه ديگر اشتغال را وسيله‌اي براي وقت گذراني مي‌دانند و براي دور بودن از محيط خانه حاضرند با كمترين حقوق كار كنند. به باور وي، همين موضوع سبب شده تا امروزي بودن، خوش صحبت و جذاب بودن به جاي اولويت‌هاي اشتغال بنشيند. دكتر ابهري با اشاره به شرايط برخي از كارگران اعزامي به منازل تصريح مي‌كند: گاهي اين افراد ناگزيرند در برابر خواسته‌هاي نامشروع كارفرما، بارها محل كارشان را تغيير دهند. بسياري از زنان و دختراني كه قصد اشتغال سالم و فعاليت اجتماعي مفيد را دارند به دليل فضاي كاري ناسالم موجود، ناگزير مي‌شوند يا خانه نشين شوند يا به سختي شغل مناسب پيدا كنند.

فضاي ناامن اشتغال براي زنان و دختران علاوه بر آسيب‌هاي فردي براي آنها، جامعه را نيز با چالش مواجه مي‌سازد. ابهري در اين باره نيز مي‌گويد: اين معضل سبب ارائه الگوهاي نامناسب به زنان و دختران جامعه شده و گسترش برهنگي فكري و رفتارهاي ضد فرهنگي را به دنبال دارد و در نهايت موجب تسري آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگ فاسد اشتغال مي‌شود

بيشتر هنرمندها به خاطر ظاهر هنرمند‌شده‌اند!

اين استاد دانشگاه با اشاره به انحطاط موجود در محيط شغل‌هاي هنري نيز مي‌افزايد: 85 درصد از هنرمندان فاقد تحصيلات تخصصي هستند و بر اساس ظواهر وارد اين شغل شده‌اند و در عوض حدود 100 هزار فارغ‌التحصيل رشته‌هاي هنر يا بيكارند يا در رشته‌هاي غير مرتبط فعاليت مي‌كنند!

فرهنگ فاسد اشتغال

فضاي ناامن اشتغال براي زنان و دختران علاوه بر آسيب‌هاي فردي براي آنها، جامعه را نيز با چالش مواجه مي‌سازد. ابهري در اين باره نيز مي‌گويد: اين معضل سبب ارائه الگوهاي نامناسب به زنان و دختران جامعه شده و گسترش برهنگي فكري و رفتارهاي ضد فرهنگي را به دنبال دارد و در نهايت موجب تسري آسيب‌هاي اجتماعي و فرهنگ فاسد اشتغال مي‌شود.

زوال اخلاق شغلي

زوال اخلاقي در حوزه اشتغال، موضوعي است كه شاهد آن هستيم و ممكن است آسيب‌هاي جبران ناپذيري را به شالوده جامعه ما وارد كند. كاش مسئولان امر كمي به فكر فرو روند

شنبه بیست و نهم 7 1391 11:43

 

 

يکشنبه دوم 7 1391 2:22

ادم با ديدن اين عكس ها از خودش شرمنده مي شه

يکشنبه دوم 7 1391 2:18

واقعا بعضي وقت ها ادم حرفي براي گفتن نداره ......

چي بگه ؟

 به كي بگه؟

اگر اين ها زن بودن پس ما چي هستيم ؟

اگر حجاب داشتن براي ما سخته پس براي اين ها چي بود ؟

واقعا چرا اين زنان در حالي كه مي توانستند در خانه هايشان راحت زندگي كنند اما......

يکشنبه دوم 7 1391 2:10

 

زنان و بانوان از اركان اساسي جوامع بشري اند و عالي ترين نقش سازنده را با عناوين همسر و مادر در دواير زيستي انساني دارا مي باشند و بدين خاطر است كه اگر بانوان در جامعه اي سالم و با كمال و عفت پيشه باشند و از انحرافات بنيان برانداز بدور باشند ،‌آن جامعه در كمال سلامت اخلاقي و سعادت انساني خواهد بود . بنابراين بي جهت نيست كه دين جاوداني اسلام كه دربردارنده تمامي نيازهاي بشر مترقي تا پايان قرون تكاملي انسان است اهميت زيادي به اين قشر بزرگ و مهم جامعه داده است.........

 

لطفا ادامه مطلب را بخوانيد .........

دسته ها : زن و جامعه
سه شنبه سوم 5 1391 9:59

hijab-poster-edoardo-07-big.jpg

 

hijab-poster-edoardo-05-big.jpg

 

اهاي كساني كه مي ناليد در كشور ازادي نداريد

اهاي كساني كه مي گيد نيروي انتظامي نمي زاره ما ازاد بگرديم

اصلا معني ازادي رو مي دونيد چيه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اهاي كساني كه بهر بهانه اي مي گرديد تا اين يك وجب

روسري يا شال رو هم كنا بزاريد

 

واقعا چي مي خواهيد ؟

چرا فكرمي كنيد اين كه سرتونه خيلي حجابه و شما داريد از حجاب خفه مي شيد

چرا فكر مي كنيد بي حجابي يعني ازادي

حالا بگيد اين كشور ما ازادي داره يا كشور هاي اروپايي ؟؟؟؟؟

توي كشور هاي مثلا متمدن خارجي حتي نمي زارند كسي كه دوست داره حجاب داشته باشه بعد دم از ازادي و تمدن و حقوق بشر مي زنند

اما توي كشور ما به بركت اسلام  و قران

وجود ونفس حضرت امام  خامنه اي همه راحت ترند

 

خدايا شكر كه در ايران به دنيا امدم

 

 

 

 

 

دسته ها : زن و جامعه
چهارشنبه بیست و یکم 4 1391 1:16
X