معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515231
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

اختتاميه اجلاس جهاني زنان و بيداري اسلامي با حضور انديشمندان زن فرهيخته و انقلابي از 85 كشور جهان حاشيه هايي هم داشت .

 

 

 مشرق- مراسم اختتاميه از ساعت 16 و 45 دقيقه با 45 دقيقه تاخير آغاز شد و تا ساعت30 دقيقه بامداد ادامه يافت .

مراسم با سخنرانيهاي كوتاه نمايندگان كشورهاي غنا، فلسطين، اردن و بلژيك همراه بود كه همه آنان اجلاس را فرصتي تاريخي براي وحدت بيش از پيش جهان اسلام به ويژه زنان در بيداري اسلامي خواندند.

خانم سلطانخواه معاون علمي و فناوري رئيس جمهور هم در جايگاه قرار گرفت و از دستاوردها و پيشرفتهاي علمي نظام و نيز حضور چشمگير زنان پس از پيروزي انقلاب اسلامي سخن گفت.

خانم لاله افتخاري فرزند و همسر شهيد و نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي كه همراه با 13 نفر ديگر از بانوان در جايگاه هيئت رئيسه ، جلسه را اداره مي كرد از معاون رئيس جمهور خواست سخنش را كوتاه كند.

وي نيز تلاش كرد آن را در چند دقيقه به پايان رساند اما زماني كه بر روي اسلايد براي حاضران از حضور 65 درصدي بانوان در دانشگاه و نيز فعاليت زنان ايراني در عرصه هاي سياسي اجتماعي فرهنگي سخن مي گفت با تشويق هاي مكرر حاضران مواجه شد و دلش نيامند كه به اين زودي به پايان رساند.

در ادامه مادر يكي از شهداي بحريني با شور و حال خاصي از زنان شركت كننده در اين اجلاس خواست همانند زنان بحريني پا به پاي مردان خود عليه ديكتاتوران وابسته به غرب بايستند.

سپس نوبت به خانم طوبي حسن از آمريكا رسيد كه او نيز همه مشكلات كنوني بشر را ناشي از دوري از خدا دانست و گفت: اگر مي خواهيم عليه سياست هاي غربي پيروز شويم بايد خود را قوي كنيم و اين قوي بودن به ظهور منجي و امام مهدي(عج) كمك خواهد كرد.

وي سخنانش را با فرياد لبيك يا مهدي به پايان رساند و حاضران نيز پاسخش را با همين جمله تكرار كردند.

زمان اذان مغرب نزديك بود و خانم افتخاري با اشاره به ضيق وقت از اينكه نمايندگان كشورهاي پاكستان، تركيه و آرژانتين فرصت سخن گفتن پيدا نكردند عذرخواهي و جلسه را موقتا براي نماز تعطيل كرد.

حاضران پس از اقامه نماز جماعت در سالن هاي مجاور ، دوباره به سالن اصلي بازگشتند اين درحالي بود كه جمعي از زنان لبناني، فلسطيني و عراقي و بوسنيايي قبل از اينكه هيئت رئيسه در جايگاه مستقر شوند در "سن" سالن ، شعارهايي در حمايت از فلسطين و محكوميت آمريكا و اسرائيل سر مي دادند حاضران نيز با مشاهده اين جمع با آنان همراه شدند .
در جلسه بعد از نماز ، دكتر ولايتي و ابراهيم جعفري نيز به جايگاه هيئت رئيسه آمدند .
در اين اجلاس شش كميسيون كه هر يك از آنها150 تا 300 نفر عضو داشت تشكيل شده بود كه گزارش كميسيون ها را نيز يك زن ايراني و بقيه از كشورهاي عراق ، تانزانيا، افغانستان، مصر، ليبي و جمهوري آذربايجان قرائت كردند.

همچنين پس از قرائت بيانيه پاياني اجلاس ، ابراهيم جعفري از انديشمندان زن پاكستان، تركيه و آرژانتين كه پيش از نماز امكان سخن گفتن پيدا نكرده بودند براي حضور در جايگاه دعوت كرد كه اين بار انديشمند زن تركيه اي از اينكه امروز به ديدار ولي امر مسلمين رفته ابراز خوشحالي كرد اما گفت اي كاش در محضر رهبر زياد سخنراني نمي كرديم و از فرمايش هاي ايشان فيض مي برديم.

وي البته از اينكه فرصت نيافته بود بعنوان نماينده كشور تركيه در حضور رهبري سخنراني كند ناراحت بود و افزود: اي كاش اجازه مي داديد ما هم در كنار ولي امر مسلمين دو دقيقه سخن مي گفتيم .

در طول فواصل برنامه ها، دست اندركاران كليپ هايي از انقلاب هاي منطقه پخش مي كردند كه حاضران وقتي پرچم ملي خود و يا زنان را در خط مقدم تظاهرات مي ديدند مدام تشويق و با زبان هاي خاص خود ابراز احساسات مي كردند .
آنان وقتي سخنان امام خميني(ره)، مقام معظم رهبري و سيدحسن نصرالله پخش شد سر از پا نمي شناختند و مكرر تشويق ميكردند.

ساعت از 23 و30 دقيقه گذشته بود كه همگان تصور مي كردند برنامه پايان يافته اما به يكباره برق سالن خاموش شد و با آهنگ خاصي تصاوير شهداي عالم و مجاهد مليت هاي مختلف با پرچم هايشان يكي پس از ديگري به نمايش درآمد حاضران با سكوت خاصي نظاره گر تصاوير شهدا به ويژه شهيد سيدعباس موسوي، عماد مغنيه، محمدباقر حكيم، احمد شاه مسعود و فتحي شقاقي بودند.
اين پايان برنامه نبود و مجري اعلام كرد از تعدادي خانواده شهداي مقاومت و بيداري اسلامي منطقه تجليل مي شود .

در اين ميان نام دختر شهيد محمدباقر حكيم، دختر شهيد راغب حرب، مادر شهيد عماد مغنيه، دختر شهيد سيدعباس موسوي ، مادران پنج و سه شهيد فلسطيني ، فرزندان شهيد كاظمي و بلخي از افغانستان و نيز فرزندان شهيد عارف حسيني از پاكستان به چشم مي خورد.

همچنين از همسر شهيد توپچي اوغلو از تركيه كه همسرش در ماجراي كمك كاروان آزادي در پايان دادن به حصر غزه بر روي كشتي اين كاروان به دست رژيم صهيونيستي به شهادت رسيد تجليل شد.

در اين ميان خانواده هاي اسير فلسطيني و تعداد ديگري از خانواده هاي تونسي كه پدر يا فرزندشان سال ها زنداني سياسي رژيم بن علي و مبارك بودند فراموش نشدند و از آنان نيز تجليل شد .
همچنين از همسر شهيد عبدالله دهدو امام جماعت مسجد مسلمانان بلژيك كه چندي پيش به دست تروريست ها در اين كشور به شهادت رسيد تجليل شد.

در اين بخش به رسم ادب ابتدا از ميهمانان خارجي تجليل شد و سپس  مادر شهيدان سجادي كه همسر و چهار فرزند شهيد را تقديم انقلاب اسلامي كرده است قدرداني شد.

از خانم سيده زهرا حسيني جانباز و راوي كتاب معروف "دا"  نيز كه  شمارگان آن همچنان بيشتر مي شود قدرداني شد.

ساعت از 24 گذشته بود كه كليپي مربوط به سفر ساليان گذشته مقام معظم رهبري به اصفهان و ديدار با خانواده جانباز شهيد محمدتقي طاهرزاده پخش شد در اين تصوير مقام معظم رهبري بر دست و صورت آن جانباز بوسه مي زدند و مي فرمودند محمدتقي جان خوشا به حالت كه در آستانه ورود به بهشت هستي.

سخنان رهبري به زبان عربي روي اسلايد ترجمه مي شد و حاضران كه ايستاده نظاره گر بودند ، مدام به عشق ولي امر مسلمين لبيك يا خامنه اي مي گفتند.
بلافاصله پس از پخش اين تصاوير ، سرود دسته جمعي معروف كجاييد اي شهيدان خدايي بلاجويان دشت كربلايي و بسي گفتيم و گفتند از شهيدان ، شهيدان را شهيدان مي شناسند با آهنگي محزون و به دو زبان فارسي و عربي خوانده شد .
اكنون حاضران خستگي از يادشان رفته بود و همچنان ايستاده نظاره گر  مراسم سراسر شور و احساس بودند.

سپس گروه سرودي متشكل از دختران 25 مليت به صورت دسته جمعي و در لباس متحدالشكل دعاي وحدت را به نشانه پايان مراسم اما آغازي دوباره براي وحدت مسلمين قرائت كردند كه حاضران نيز در پاسخ دست هاي خود بلند كردند و به يكديگر حلقه زدند و با آنان همراهي كردند.

ساعت از30 دقيقه بامداد گذشته بود كه زنان انديشمند مسلمان با  يكديگر شماره تلفن ، نشاني ايميل مبادله مي كردند و يا عكس هاي يادگاري مي گرفتند .
در بيرون تالار ، نقشه فلسطين كه در ابعاد 2 در 7 متر طراحي شده بود با امضاي زنان شركت كننده به اميد آزادسازي فلسطين امضا و تاكيد شد كه فلسطين پاره تن مسلمانان و سرزمين انبيا هرگز از ياد نخواهد رفت و مسلمانان تكميل پيروزي بيداري اسلامي را با آزادسازي فلسطين جشن خواهند گرفت.

واحد مركزي خبر

جمعه بیست و سوم 4 1391 1:25
بيش از هزار نفر از زنان نخبه، فرهيخته و مجاهد دنياي اسلام كه در اجلاس جهاني زنان و بيداري اسلامي شركت كرده‌اند، صبح امروز با حضرت آيت‌الله خامنه‌اي ديدار كردند.

بقيه عكس ها در ادامه مطلب
پنج شنبه بیست و دوم 4 1391 1:30

 

رهبر معظم انقلاب اسلامي اجتماع زنان فرهيخته و مسلمان 85 كشور جهان را در اجلاس بين المللي زنان و بيداري اسلامي، فرصتي بسيار مهم براي شناخت بيشتر زنان دنياي اسلام از يكديگر دانستند و افزودند: آشنايي و تعامل ايجاد شده در اين اجلاس را مقدمه اي براي ايجاد حركتي مؤثر و ماندگار در روند احياي هويت و شخصيت زنان مسلمان قرار دهيد.

به گزارش رحماء به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز(چهارشنبه)در اين ديدار بيش از هزار نفر از زنان نخبه، فرهيخته و مجاهد دنياي اسلام، نقش زنان را در حركت عظيم بيداري اسلامي بي بديل خواندند و با اشاره به تجربه بسيار پربركت حضور زنان ايران در پيروزي و تداوم انقلاب اسلامي تأكيد كردند: تداوم،‌تقويت و گسترش حضور زنان در حركت مبارك بيداري اسلامي بي ترديد، پيروزيهاي فراواني را براي ملتهاي مسلمان به دنبال خواهد آورد.
ايشان، اجتماع زنان فرهيخته و مسلمان 85 كشور جهان را در اجلاس بين المللي زنان و بيداري اسلامي، فرصتي بسيار مهم براي شناخت بيشتر زنان دنياي اسلام از يكديگر دانستند و افزودند: آشنايي و تعامل ايجاد شده در اين اجلاس را مقدمه اي براي ايجاد حركتي مؤثر و ماندگار در روند احياي هويت و شخصيت زنان مسلمان قرار دهيد.
رهبر انقلاب با اشاره به تلاش 100 ساله، پيچيده و همه جانبه غرب براي دور كردن زنان مسلمان از هويت اسلامي تأكيد كردند: تلاش بانوان نخبه جهان اسلام براي احياي اين هويت، بزرگترين خدمت به امت اسلامي است چرا كه احساس هويت، آگاهي و بصيرت زنان مسلمان، تأثيري شگرف و مضاعف بر جريان بيداري اسلامي و عزت و كرامت امت اسلام خواهد داشت.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، نگاه غرب به «زن» را نگاهي اهانت آميز دانستند و خاطرنشان كردند: غربي ها، در عمق فرهنگ خود، زن را كالا و وسيله اي براي تمتع مرد مي دانند و همه ابزارها و امكانات خود را براي تحقق اين هدف بكار گرفته اند اما در حركتي مزورانه بر اين نگاه منحط، ناقص و گمراه كننده، نام آزادي گذاشته اند همچنانكه بر جناياتي نظير قتل و غارت ملتها، چپاول ثروتهاي كشورها و لشكركشي و تحميل جنگ نيز نامهاي فريبنده اي مثل آزادي طلبي، حقوق بشر و دمكراسي مي گذارند.
رهبر انقلاب اسلامي نگاه اسلام به زن را در نقطه مقابل نگاه غرب به اين مقوله برشمردند و تأكيد كردند: اسلام به زن نگاهي عزت بخش، كرامت آفرين و رشد دهنده دارد و براي زن هويت و شخصيتي مستقل قائل است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با استناد به تجربه موفق حضور زنان فرهيخته و مؤمن ايراني در عرصه هاي مختلف علمي، سياسي و مديريتي افزودند: زن در محيط اسلامي، رشد علمي شخصيتي خلاقي، سياسي مي يابد و در اساسي ترين مسائل اجتماعي در صفوف مقدم قرار دارد اما همچنان «زن» باقي مي ماند و به اين مسئله افتخار مي كند.
ايشان، متلاشي شدن خانواده ها در غرب و افزايش فرزندان بي هويت را از جمله نتايج نگاه فرهنگ غربي به زن دانستند و افزودند: غرب از همين نقطه، سخت ترين ضربات را خواهد خورد و در روند تدريجي بروز پيامدهاي حوادث اجتماعي، دچار فروپاشي خواهد شد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، زن و مرد را در نگاه اسلام داراي خصوصيات مشترك انساني برشمردند و افزودند: زن و مرد هر كدام براساس خصوصيات جسماني خود، در ادامه آفرينش، رشد و تعالي انسان و حركت تاريخ نقش خاصي به عهده دارند كه در اين ميان نقش زن يعني تداوم بخشيدن به نسل انسان، از نقش مرد مهمتر است.
ايشان افزودند: ضوابط اسلام درباره خانواده و محدوديتهاي روابط جنسي را بايد از اين ديد، مطالعه و درك كرد.
رهبر انقلاب اسلامي، روشن كردن و برجسته ساختن نقش زن از نگاه ا سلامي را مهمترين مسئوليت زنان نخبه و فرهيخته دنياي اسلام دانستند و با استناد به نقش اساسي زنان در تحولات 33 سال اخير ايران افزودند: نقش زنان در تحولات اجتماعي، انقلابها و حركت بيداري اسلامي نيز، نقشي تعيين كننده است چرا كه هرجا زنان در يك حركت اجتماعي حضوري آگاهانه مي يابند، پيشرفت و پيروزي آن حركت تضمين شده است و اين واقعيت ادامه و تقويت حضور زنان در تحولات مصر، ليبي، بحرين، يمن و ديگر نقاط دنياي اسلام را كاملاً ضروري مي سازد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي بيداري اسلامي را حركتي عجيب و بي نظير برشمردند و تأكيد كردند: اين حركت به شرط آسيب شناسي صحيح و مقابله با خطرات و آفتها، مي تواند مسير كنوني تاريخ را عوض كند.
رهبر انقلاب اسلامي با تجليل از انقلاب ملتهاي مسلمان در شمال افريقا و ديگر مناطق جريان بيداري اسلامي افزودند: مستكبران و در رأس آنها امريكا و صهيونيزم كه در مقابل اين حركت عظيم، غافلگير شده اند با همه وجود سعي مي كنند اين حركت را مهار و بر آن موج سواري كنند.
ايشان كم كردن انگيزه هاي ملتها براي تداوم حضور در صحنه، و سرگرم كردن قشرهاي مختلف مردم كشورهاي منطقه به مسائل فريبنده يا اختلاف انگيز را از جمله روشهاي دنياي استكبار براي مهار بيداري اسلامي برشمردند و تأكيد كردند: اگر ملتهاي مسلمان در مقابل اين توطئه مقاومت كنند و همچنان در صحنه حضور داشته باشند پيروزي آنها بر دنياي استكبار قطعي است چرا كه قدرت شمشير همه مستكبران در مقابل حضور و ايمان ملتها، كُند و ناكارآمد است.
رهبر انقلاب اسلامي، با اشاره به توطئه ها و اقدامات بي وقفه اما شكست خورده دشمنان اسلام و ايران در 33 سال اخير افزودند: غربي ها اين روزها درباره تحريم ايران جنجال آفريني مي كنند اما نمي فهمند كه خودشان ملت ايران را به واسطه تحريم هاي 30 سال اخير در مقابل هر تحريمي واكسينه كرده اند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، افزودند: ملت ايران در سه دهه اخير با جان،‌مال و عزيزان خود در مقابل همه توطئه ها و تحريم ها ايستاده و پيشرفت كرده است به گونه اي كه ما امروز نسبت به 30 سال قبل، 100 برابر قوي تر هستيم.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به پيشرفتهاي كشور در زمينه هاي مختلف، خطاب به زنان فرهيخته و نخبه دنياي اسلام افزودند: امروز زن مسلمان ايراني، سرافراز و عزتمند در همه عرصه هاي پيشرفت حضور دارد و زنان تحصيلكرده و نخبه اين كشور، جزو مؤمن ترين و انقلابي ترين زنان ايراني هستند و غرب با هزاران وسيله تبليغاتي و بمباران خبري تلاش مي كند اين واقعيت را ديگرگون جلوه دهد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، با يادآوري تلاشهاي ناكام غرب براي منصرف كردن جمهوري اسلامي از حمايت از ملت فلسطين تأكيد كردند: ما فارغ از مباحث انحرافي نظير شيعه و سني در كنار همه برادران مسلمان خود ايستاده ايم.
رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: ملت ايران و جمهوري اسلامي به لطف الهي در كنار ملت فلسطين، همه ملتهاي بيدار شده و انقلاب كرده، و همه كساني كه با امريكا و صهيونيزم مواجهه مي كنند ايستاده اند و از آنها دفاع مي كنند و در اين مورد ملاحظه هيچ كس و هيچ قدرتي را نخواهند كرد.
در اين ديدار همچنين خانم حجازي دبير همايش بين المللي زنان و بيداري اسلامي با اشاره به حضور 1200 نفر از بانوان فرهيخته و فعال در عرصه هاي مختلف از 85 كشور جهان، در اين همايش، گزارشي از مباحث مطرح شده در همايش بين المللي زنان و بيداري اسلامي و كميسيونهاي تخصصي آن ارائه كرد.
آقاي دكتر ولايتي دبير كل مجمع جهاني بيداري اسلامي نيز در سخناني با اشاره به برگزاري چهار همايش بين المللي درخصوص بيداري اسلامي، از سال گذشته تاكنون گفت: مجمع جهاني بيداري اسلامي تلاش دارد تا با برگزاري اين همايش ها، گفتمان بيداري اسلامي را نهادينه و بارور كند.
در ابتداي اين ديدار تعدادي از شركت كنندگان در اجلاس بين المللي زنان و بيداري اسلامي از كشورهاي مختلف به بيان ديدگاهها و نظرات خود پرداختند.
خانمها:
هنا محيي صابر الشلبي – آزاده فلسطيني؛
دكتر نجلي محمد كامل – عضو هيأت علمي دانشگاه از مصر؛
هاجر عبدالكافي– دكتراي حقوق و زنداني سياسي از تونس؛
حوريه محمد احمد – فعال سياسي و مذهبي در يمن؛
انسجام عبدالزهره جواد – فعال فرهنگي و رسانه اي در عراق
وجدان ميلاد – عضو هيأت علمي دانشگاه الزيتونيه از ليبي؛
مادر شهيد علي شيخ، نوجوان 14 ساله بحريني؛
بتول الموسوي – فرزند شهيد سيدعباس موسوي از لبنان؛بر اين نكات تاكيد كردند:
- تاثير پيروزي انقلاب اسلامي ايران در بيداري اسلامي منطقه
- نقش و جايگاه برجسته زنان در قيامهاي اسلامي منطقه
- ضرورت وحدت كشورهاي عربي و اسلامي بر مبناي اسلام
- اهميت تبادل تجربيات و ديدگاههاي زنان مسلمان
- مقابله با توطئه غرب براي تحريف فرهنگ و هويت اسلامي
- الگو گيري زنان انقلابي از حركت امام حسين (ع) واستقامت حضرت زينب(س(

پنج شنبه بیست و دوم 4 1391 1:2
 

آيين اختتاميه اجلاس جهاني زنان و بيداري اسلامي آغاز شد

تهران- آيين اختتاميه اجلاس جهاني زنان و بيداري اسلامي دقايقي پيش با حضور 'علي اكبر ولايتي'، مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بين الملل و دبير كل مجمع بيداري اسلامي در سالن همايش هاي برج ميلاد آغاز شد.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا اين اجلاس بزرگ به مدت دو روز در بيستم و بيست و يكم تيرماه با حضور يك هزار و 200 زن فرهيخته و فعال در عرصه هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي و 300 زن از ايران برگزار شد.

اجلاس جهاني زنان و بيداري اسلامي روز گذشتته - سه شنبه - با سخنان 'محمود احمدي نژاد' رييس جمهوري اسلامي ايران آغاز شد.

'علي اكبر ولايتي' دبير كل مجمع جهاني بيداري اسلامي و مشاور امور بين الملل رهبر معظم انقلاب اسلامي، 'سيد عمار حكيم' رييس مجلس اعلاي عراق، 'مريم مجتهدزاده' مشاور رييس جمهوري و رييس مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري و سردار 'محمدرضا نقدي' رييس سازمان بسيج مستضعفان از ديگر شركت كنندگان اين اجلاس دو روزه بودند.

در اين اجلاس جهاني 6 كميسيون با محورهاي تفكر اسلامي، بيداري اسلامي و عمل انقلابي، زنان و بيداري اسلامي، فرصت ها، تهديدها و راهكارها برگزار مي شود.

زنان و بيداري اسلامي، تجارب، دستاوردها و مطالبات، زنان و بيداري اسلامي، تعاملات و ارتباطات بين المللي، زنان و بيداري اسلامي، خانواده و ظرفيت سازي نيروهاي انقلابي از ديگر عناوين كميسيون هايي است كه در اين اجلاس برپا مي شود.

همچنين كميسيوني با محور زنان و بيداري اسلامي، چشم انداز و تحولات آينده در اين اجلاس فعال است.

شركت كنندگان در اجلاس جهاني زنان و بيداري اسلامي از سوي دبيرخانه اين مجمع دعوت شده اند و قرار است در مدت حضور در ايران علاوه بر شركت در اين اجلاس از شهرهاي مشهد، اصفهان و تهران بازديد كنند.

از جمله مهم ترين اهداف برگزاري اين اجلاس اتخاذ تصميمات تعيين كننده براي زنان و پيگيري مشكلات و مسايل مربوط به زنان عنوان شده است.

 

چهارشنبه بیست و یکم 4 1391 23:14
X