معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515169
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

آيا اجراى انقلاب جهانى توسط يك فرد امام زمان ممكن است؟

يك انسان - هر اندازه هم كه عظمت داشته باشد - چگونه مى تواند چنين نقش بزرگى را ايفا كند؟ مگر يك شخصيت بزرگ جز انسانى كه موقعيتهاى گوناگون او را ساخته اند، چيز ديگر هم هست؟ پس چگونه مى تواند جنبشى ايجاد كند وهمان موقعيتها را به گونه اى ديگر تغيير دهد؟

پاسخ: عامل اصلى اين پرسش، ديدگاه معينى است كه بعضى مردم درباره تاريخ دارند وانسان را به عنوان عامل دوم تغيير تاريخى مى پذيرند. آنها عامل اساسى را براى نيروهاى خارجى وعينى، كه فرد وافراد را احاطه كرده، مى گذارند. با چنين تفسيرى از جنبش تاريخى واجتماعى، فرد در برترين حالات خود نيز، چيزى جز يك تغيير پسنديده از جهت گيرى همان عوامل اساسى نيست!

روشن است كه تاريخ از دو قطب تشكيل شده است: يكى انسان وديگرى نيروهاى مادى گوناگونى، كه انسان را احاطه كرده است. وهمان گونه كه نيروهاى مادى، ابزار توليد وموقعيتهاى زاينده طبيعت در انسان اثر مى گذارند، انسان نيز در آنچه كه پيرامون خويش دارد، مؤثر است، ما فقط نمى توانيم فرض كنيم كه جنبش از ماده آغاز مى گردد ودر انسان پايان مى پذيرد وديگر عكس آن امكان ندارد. زيرا انسان وماده، بر اثر گذشت زمان، در يكديگر اثر مى كنند، وبه همين دليل است كه يك فرد مى تواند، در ميان امواج تاريخ، نقشى بزرگتر از طوطى مقلد داشته باشد. بويژه وقتى اين فرد، عامل پيوند انسانها وپروردگار باشد، كه مانند نيرويى بزرگ براى جنبش تاريخ دخالت خواهد كرد. واين امرى است كه در تاريخ رسالتهاى پيامبران ودر گذشت آخرين پيام آور الهى به صورتى بارز تحقق مى يابد. زيرا حضرت مهدى (صلى الله عليه وآله وسلم) به حكم مأموريت الهى اش، زمام جنبش تاريخ را به دست گرفته وتمدنى را پديد آورد كه هيچ يك از موقعيتهاى خارجى ديگر، كه گرداگرد او را گرفته بودند، توانايى انجام آن رانداشتند. پس آنچه را كه ممكن است به دست بزرگترين پيامبران روى دهد، امكان هم دارد كه به وسيله پيشواى منتظرى، از خاندان او، نمودار شو؛ پيشوايى كه پيامبر (صلى الله عليه وآله وسلم) خود، نويد ظهورش را داده ومردم را از نقش سترگ او آگاه ساخته است.(5)

دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 19:3

آرزو نمي كنم كه بيايي....

افسران - آرزو نمي كنم كه بيايي....
 
...
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 16:49
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 16:44

 

افسران - بيا بيا گل نرگس......
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 11:46
افسران - ديدار پوتين با حضرت آقا..مسيح رادرايران ديدم

چند سال پيش پوتين، رئيس جمهور وقت روسيه، براي نخستين بار در طول سي سال انقلاب به ايران سفر كرد. ايشان، شخصيتي بسيار چارچوب مند و منضبط بر اصول ديپلماسي است، اما با اين حال چندبار پرسيده بود كه ديدار با رهبر جمهوري اسلامي آيا انجام مي شود يا نه؟! ديدار انجام شد. در اين ديدار رهبر به نكاتي از تاريخ شوروي و قبل از آن اشاره مي كنند كه براي رئيس جمهور وقت روسيه جديد بود. پس از ديدار مسولين دستگاه ديپلماسي مي گفتند رفتار وي تغيير كرده بود و شخصاً - و نه از طريق وزير امور خارجه خود- به وزير خارجه وقت كشورمان گفته بود كه شما حتماً سفري به روسيه داشته باشيد تا با هم گفتگو كنيم .

در برگشت به روسيه خبر نگاري از وي درباره نظرش راجع به رهبري ايران مي پرسد و وي در پاسخ مي گويد :
من مسيح را نديده ام ، اما تعاريف او را در انجيل شنيده و خوانده ام ، من مسيح را در رهبري ايران ديدم

دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 10:50

..

افسران - عربستان محكومان به اعدام در اين كشور را در مقابل اعزام به سوريه عفو مي‌كند

وزارت كشور عربستان به محكومان به اعدام در اين كشور پيشنهاد داده است در مقابل اعزام به سوريه براي پيوستن به گروه‌هاي مسلحي كه با نيروهاي بشار اسد مي‌جنگند، از حكم عفو برخوردار شوند.
خبرگزاري فارس: عربستان محكومان به اعدام در اين كشور را در مقابل اعزام به سوريه عفو مي‌كند

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري النشره، بر اساس سندي كه از وزارت كشور عربستان به بيرون درز كرده است محكومين به اعدام اين كشور در مقابل اعزام به سوريه براي پيوستن به گروه‌هاي مسلح عفو مي‌شوند.

در اين سند كه ده‌ها پايگاه خبري آن را منتشر كرده‌اند آمده است: مقامات سعودي به محكومين به اعدام در اين كشور پيشنهاد داده‌اند در صورتي كه در راستاي تحكيم موضع گروه‌هاي مسلح در سوريه به اين كشور اعزام شوند عفو مي‌شوند و مبالغي پول نقد به خانواده‌هاي آنان نيز به عنوان پاداش داده مي‌شود.

اين سند يك نوشته رسمي و محرمانه صادر شده از دفتر وزارت كشور عربستان است كه در حاشيه آن نوشته شده «تلگراف شماره 112 دفتر پادشاهي عربستان» و در آن شمار محكومين به اعدام در رابطه با جرايم كشتار، تجاوز و قاچاق مواد مخدر و مليت آنها آمده است.

...

دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 10:39

خدا بود و ديگر هيچ نبود(معرفي كتاب)

افسران - خدا بود و ديگر هيچ نبود(معرفي كتاب)
 
اثرمصطفي چمران
دسته ها :
جمعه سی یکم 3 1392 10:36

..نعمت جواني
«عـزيـزم! از جواني به اندازه اي كه باقي است استفاده كن كه در پـيـري هـمه چيز از دست مي رود، حتي توجه به آخرت و خداي تعالي. از مـكـايـد بـزرگ شيطان و نفس اماره آن است كه جوانان را وعده صـلاح و اصلاح در زمان پيري مي دهد تا جواني با غفلت از دست برود و بـه پـيـران وعـده طول عمر مي دهد و تا لحظه آخر با وعده هاي پـوچ، انـسـان را از ذكر خدا و اخلاص براي او باز مي دارد تا مرگ بـرسـد و در آن حـال ايـمـان را اگـر تا آن وقت نگرفته باشد، مي گـيـرد.

پس در جواني كه قدرت بيشتر داري به مجاهدت برخيز و از غـيـر دوسـت (جـل و عـلا) بگريز و پيوند خود را هرچه بيشتر ـ اگر پـيـونـد داري ـ مـحكم تر كن و خداي نخواسته (اگر پيوند) نداري تـحـصـيل كن و در تقويتش همت گمار كه هيچ موجودي جز او سـزاوار پـيـوند نيست و پيوند با اولياي او اگر براي پيوند او نباشد، حيله شيطاني است كه از هر طريق سد راه حق مي كند.
فـرزندم! با قرآن اين بزرگ كتاب معرفت آشنا شو، اگرچه با قرائت آن، راهـي از آن بـه سـوي مـحبوب باز كن و تصور نكن كه قرائت بدون معرفت اثري ندارد كه اين وسوسه شيطاني است.
پسرم دعاها و مناجاتهايي كه از ائمه معصومين عليهم السلام به ما رسيده است بزرگترين راهنماهاي آشنايي با او ـ جل و علا ـ است و والاترين راهگشاي عبوديّت و رابطه بين حق و خلق است و مشتمل بر معارف الهي و وسيلة انس با او است و ره آورد خاندان وحي است... وسوسه هاي بي خبران، تو را از تمسّك به آنها، و اگر تواني از انس با آنها، غافل نكند...
و تو اي فرزندم! از جواني خود استفاده كن و با ياد او ـ جلّ و علا ـ و محبت به او و رجوع به فطرت الله بزيست و عمر را بگذران و اين ياد محبوب هيچ منافات با فعاليتهاي سياسي و اجتماعي در خدمت به دين او و بندگان او ندارد بلكه تو را در راه او اعانت مي كند...

مراقبت و محاسبة نفس در تشخيص راه خودخواهي و خداخواهي از جمله منازل سالكان است...
پسرم اكنون با تو كه جواني صحبت مي كنم. بايد توجه كني كه براي جوانان توبه آسانتر و اصلاح نفس و تربيت باطن سريعتر مي تواند باشد... جوان مي تواند با آساني نسبي خود را از شرّ نفس امّاره رها سازد و به معنويات گرايش پيدا كند... پسرم فرصت را از دست مده و در جواني خود را اصلاح كن... دل بستن به شفاعت اوليا ـ عليهم السلام ـ و تجرّي در معاصي، از خدعه هاي بزرگ شيطاني است... پسرم سعي كن كه با حق الناس از اين جهان رخت نبندي كه كار بسيار مشكل مي شود. سر و كار انسان با خدايتعالي كه ارحم الراحمين است بسيار سهل تر است تا سر و كار با انسانها...»
گوشه اي از نامه ي اخلاقي و عرفاني امام خميني (ره) به فرزندش حاج احمد آقا (ره)
صحيفه ي امام جلد 16 صفحه 209

..

دسته ها :
پنج شنبه سیم 3 1392 11:23ميلاد سرو قامت آل ياسين ، رعنا جوان حسين بن علي

شير مرد صحنه نبرد كربلا،رنگين كماني ازجلوه هاي ايثار

و جانبازي ، نورچشم آقا ابا عبدالله (ع) الحسين ،

الگوي جوانان غيور مسلمان

حضرت علي اكبرعليه السلام

وبزرگداشت روز جوان بر جوانان دلير


ايران اسلامي و جميع عاشقان و پيروان


طريق سرخ علوي مبارك باد


دسته ها :
پنج شنبه سیم 3 1392 9:20
دسته ها :
پنج شنبه سیم 3 1392 9:8

فدائيان رهبريم......ما تا ابد رزمنده ايم

افسران - فدائيان رهبريم......ما تا ابد رزمنده ايم
دسته ها :
پنج شنبه سیم 3 1392 9:1

..

 
افسران - رهبر معظم انقلاب صعود ايران به جام جهاني فوتبال را تبريك گفتند

رهبر معظم انقلاب صعود ايران به جام جهاني فوتبال را تبريك گفتند

حضرت آيت‌الله ‌العظمي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با صدور پيامي پيروزي ايران و صعود به جام جهاني فوتبال را تبريك گفتند.
خبرگزاري فارس: رهبر معظم انقلاب صعود ايران به جام جهاني فوتبال را تبريك گفتند

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، در پي صعود تيم ملي فوتبال به جام جهاني، رهبر معظم انقلاب اسلامي با صدور پيامي كسب اين موفقيت را تبريك گفتند.

متن پيام رهبر معظم انقلاب به اين شرح است:

بسمه تعالي

پيروزي تيم ملي فوتبال، مردم و بويژه ورزش دوستان كشور را شادمان كرد. از عزيزاني كه اين شادماني را پديد آوردند متشكرم، خسته نباشيد.

سيد علي خامنه اي

28 خرداد ماه 1392

..

دسته ها :
چهارشنبه بیست و نهم 3 1392 9:30

 

برنامه «ماه عسل» با اجراي «احسان عليخاني» در ماه رمضان امسال نيز مهمان شبكه سه سيما خواهد بود.

«احسان عليخاني» با «ماه عسل» در رمضان ۹۲

به گزارش سينما خبر، برنامه «ماه عسل» امسال و در ماه رمضان سال 92 نيز از شبكه سه سيما به روي آنتن خواهد رفت.

بنا بر اين گزارش، «ماه عسل» امسال مانند سال گذشته از بخش‌هاي مختلفي تشكيل شده و مهمانان گوناگوني در حوزه‌هاي مختلف به اين برنامه خواهند آمد.

اين برنامه به روال هر سال پيش از اذان مغرب از شبكه سه پخش خواهد شد.

«ماه عسل» از ابتداي ماه رمضان تا عيد فطر پخش خواهد شد.
دسته ها :
سه شنبه بیست و هشتم 3 1392 10:51

پيام تسليت مدير مركز موسيقي حوزه هنري براي درگذشت جليل شهناز

مدير مركز موسيقي حوزه هنري، در پيامي درگذشت استاد بي بديل تارنوازي جليل شهناز را تسليت گفت.

پيام تسليت مدير مركز موسيقي حوزه هنري براي درگذشت جليل شهناز

به گزارش سينما خبر، «درمتن پيام دكتر پيروز ارجمند آمده است:

موسيقي تو بيش از آن كه دانستن باشد، لبخند بود بر لبان جهان و غروب تو بايد مرثيه‌ي خورشيد باشد در شفافيت رازي كه هنرش مي‌خواني.

درگذشت استاد بي بديل تارنوازي، جليل شهناز را به مردم شريف ايران تسليت گفته و براي آن ارجمند هنرمند ، علو درجات الهي را مسئلت داريم.

دسته ها :
سه شنبه بیست و هشتم 3 1392 10:47
دسته ها :
سه شنبه بیست و هشتم 3 1392 9:51

..

 

افسران -  گر كور نبوديم چرا يار نديديم ...

عمري به عبث در ره مقصود دويديم
يك عمر دويديم و به مقصد نرسيديم

چون طاير آواره‌ي تشويش گرفته
هر لحظه از اين شاخ به آن شاخ پريديم

از خلق جهان خير نديديم از اين روي
در گوشه‌ي تنهايي و خلوت بخزيديم

بوديم يكي آهوَك رام و ليكن
گرگان به كمينگاه چو ديديم، رميديم

شهد لبن كودكي از خاطر ما برد
زهري كه از اين كاسه‌ي وارونه چشيديم

چون دست اجل رخت حيات از تن ما كند
در بستر خواب ابدي رخت كشيديم

هم خاك شود باز، گرفتم كه دگر بار
چون سبزه‌ي نوخاسته از خاك دميديم

گيتي است (سنا) گلشني آراسته ليكن
ما جز علف هرزه از اين باغ نچيديم

در جلوه بود يار به هر سوي په ديدار
گر كور نبوديم چرا يار نديديم!

..

دسته ها :
سه شنبه بیست و هشتم 3 1392 1:1
X