معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515227
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

عصر امروز نمازگزاران تهراني در اجتماعي اعتراض آميز هتك حرمت به بقعه مباركه صحابه گرامي پيامبر اكرم (ص) در كشور سوريه را محكوم كردند .
 
 
 
 
 
 
 
 
دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 18:13

علامه ميرزا جوادآقا ملكي تبريزي از عارفان و سالكان طريق الهي در كتاب شريف «المراقبات» درباره درك شب و روز عرفه، توصيه‌هايي را داشته است كه در خلال آن به بيان عظمت و جايگاه زيارت عاشورا مي‌پردازد:

* مداومت بر خواندن زيارت عاشورا حتي همسايگان ميّت را نيز از عذاب قبر رهايي مي‌ بخشد.

اما چيزي كه در زيارت امام حسين (ع) مهم‌تر است، اين است كه سوگواري‌اش (با اظهار اندوه و ناله و گريه) را زياد كرده، نالان و خاك‌آلود شود و رسيدن به مقام اصحاب حضرت (ع) در وفاي به حق او و شهادت در ركابش را زياد تمنا كرده و بگويد: «يا ليتنا كنا معكم» اي كاش ما نيز در ركاب شما مي‌بوديم. و آن را از عمق قلب و با توجه به روحانيت امام (ع) بر زبان آورده، از فضيلت و انوار و بركات آن حضرت براي قبول شدن زيارتش استمداد بطلبد و از آن حضرت قبولي زيارت و ديگر اعمالش و ملحش شدن به اصحابش را بخواهد.
 

و بايد بداند كه درِ امام حسين درِ «رحمت واسعه» است. سريع القبول و مقرون به رضاست، چون حضرت در حيات خود مي‌فرمود: مثل احسان، مثل باران است ك هم به نيكوكار مي‌بارد و هم به نانيكوكار.

و چه خوب است كه در اينجا، به حكايتي اشاره كنم كه يكي از افراد مورد وثوق از اهل علم، نقل مي‌فرمود: آن شخص، در كودكي در ميان اهل شهر خود دوستي داشت كه او را مي‌شناخت، او وقتي بزرگ شد، جزو ماموران گمرك شد. و سال‌ها به اين كار مشغول بود، تا از دنيا رفت. وقتي او را به خاك سپردند آن عالم او را در خواب ديد كه حالي نيكو دارد و در جايي زيبا و پر عيش و تنعم است. از او پرسيد: سبب نجاتت چه بود؟! جواب داد: پس از مردنم به دليل كارهاي بدم، در عذاب بودم، تا فلان روز، فلان خانم را در اينجا (اين گورستان) به خاك سپردند و شب دفنش، امام حسين (ع) سه بار به ديدن او آمد و زماني كه بار سوم آمد، به فرشتگان امر كرد عذاب همسايگان آن خانم را بردارند و عذاب از ما برداشته شد و حالمان خوب شد.

 

 

آن عالم وقتي از خواب برخاست. آن زن را جست‌وجو كرد و او را يافت و از حال مرگ و محل دفن شدنش سؤال كرد. همانگونه بود كه آن مرد در خواب گفته بود. عالم از اعمال آن زن پرسيد و عملي نيافت، مگر مداومت به خواندن زيارت عاشورا در هر روز.

پس، اي برادرم! به دوستي و وفاداري آن حضرت نگاه كن كه زني را كه زيارت عاشورا مي‌خوانده، در شب اول قبرش سه بار ملاقات نموده و او را از شفاعت و بركات خود محروم نمي‌كند و اثر آن حتي به هم‌جواران مُرده او نيز مي‌رسد حتي مردي كه باج مي‌گرفت و عذاب از امثال او برداشته مي‌شود.

 

اي پروردگار! در هر حال و هر زماني تا به ابدترين ابدها به روح مطهر آن حضرت، از طرف ما سلام و صلوات و تحيت بفرست، به عدد آنچه علمت به آن احاطه دارد و تا به آن حد كه رضايت در آن باشد و تا به آن اندازه‌اي كه تمامي نپذيرد.

دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 18:6

..

افسران - شركتهايي كه بايد تحريم كنيم 1

..

دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 13:44

..

دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 13:38

. اعتيادي كه رسانه‌ها براي زنان ايجاد مي‌كنند!

 

 

به گزارش ساجده: نتايج يك پژوهش نشان داد كه رسانه‌هاي مختلف با معرفي نوعي الگوي زيبايي كه تنها با مصرف هرچه بيشتر لوازم آرايشي و انجام جراحي‌هاي زيبايي قابل دسترسي است، آرزوي نوعي سعادت انتزاعي را براي زنان ايجاد كرده‌اند كه دست نيافتن به آن قادر است زنان را دچار نوعي شكست رواني كند.

 

امروزه رسانه‌هاي ارتباط جمعي با گسترش روز افزون خود، نقش بسيار مهمي در شكل دادن به ارزش‌ها و نگرش‌هاي مردم بازي مي‌كنند. آنها قادرند تركيب خاصي از بدن را مقبول و زيبا جلوه و بدني ديگر را مورد تمسخر قرار دهند لذا تصاوير ارائه شده در رسانه‌ها تاثير بسزايي در ترويج فرهنگ مصرفي بدن پيدا كرده است.

 

با توجه به اينكه طبق آمار عمل جراحي‌هاي زيبايي، زنان در مقايسه با مردان، نسبت به وضعيت زيبايي و ظاهر خود دقت بيشتري دارند و حساسيت و توجه روز افزوني صرف ظاهر خود مي‌كنند، لذا بررسي و واكاوي علل روي آوردن زنان به استفاده از جراحي‌ها و لوازم آرايشي براي زيباتر شدن و نقش رسانه‌ها در تشديد آن ضروري به نظر مي‌رسد.

 

در همين راستا پژوهشي در دانشكده‌ي علوم اجتماعي دانشگاه تهران انجام شده است كه به بررسي و تحليل تاثير رسانه‌ها بر ميزان جراحي‌هاي زيبايي و روي‌آوري زنان به آرايش پرداخته است. اين پژوهش با روش كيفي و با جامعه آماري 24 نفره زنان تهراني صورت گرفت كه اين افراد همگي عمل زيبايي انجام داده بودند و به صورت عميق مورد مطالعه قرار گرفتند.

 

نتايج اين پژوهش كه ميدان مطالعه‌ي آن دانشگاه‌ها و پاساژهاي سطح شهر تهران بوده است، نشان مي‌دهد كه كل كنشگران اجتماعي با مصرف لوازم آرايشي و انجام جراحي‌هاي زيبايي به بسط الگوهاي اجتماعي چشم و هم چشمي و مصرف متظاهرانه مالكيت‌هاي مادي در عمل‌هاي اجتماعي مختلف مي‌پردازند؛ لذا چشم و هم چشمي زيبايي براي مصرف متظاهرانه زيبايي و به منظور هرچه بيشتر كردن مالكيت‌هاي نشانه‌اي آنها صورت مي‌گيرد.

 

نتايج تحليل‌ها نشان داد كه هنرپيشه‌هاي رسانه‌اي در جراحي زيبايي و آرايش افراد نقشي اساسي دارند لذا بررسي نقش رسانه درترويج فرهنگ مصرف لوازم آرايشي و انجام جراحي‌هاي زيبايي بسيار لازم به نظر مي‌رسد.

 

به طور كلي بررسي‌ها و مطالعات در اين پژوهش حاكي از آن است كه جراحي‌هاي زيبايي و آرايش صورت به مثابه يك عمل اجتماعي مستقل زنان، در پي رسيدن به منافع فردي و اجتماعي آنهاست. از آن جا كه پژوهش‌هاي پيشين مويد اين است كه زنان نسبت به مردان حساسيت و توجه بيشتري به جراحي‌هاي زيبايي نشان مي‌دهند و اين پژوهش، آن را يك گفتمان زنانه مي‌داند، مي‌توان گفت كه روي‌آوري مردان به جراحي زيبايي به معناي قدرت تاثيرگذاري اين گفتمان زنانه بر مردان است و زنان از اين خصيصه زنانگي، كتمان زنانه‌اي شكل مي‌دهند كه ديگر مبتني بر برابرخواهي با مردان نيست.

 

نتايج اين پژوهش نشان داد كه زنان كه به جراحي‌هاي زيبايي روي آوردند از طبقات اجتماعي مختلف جامعه هستند كه با اين عمل يك پايگاه فرهنگي واحد ايجاد مي‌كنند و عوامل تعيين كننده‌ي چنين رفتاري در آنها نيز فرهنگ و مالكيت‌هاي غير مادي است.

 

در واقع جراحي‌هاي زيبايي صورت، شيوه‌اي عقلاني براي كسب سرمايه نمادين و حتي تبديل آن به انواع ديگر سرمايه است و مصرف متظاهرانه خصيصه‌هاي زنانگي براي كسب موقعيت اجتماعي، اقتصادي و سياسي بر اساس مالكيت‌هاي فرهنگي و نشانه‌اي است.

 

نتايج بررسي‌هاي اين پژوهش حاكي از آن است كه دختران جوان در مواجهه با گفتمان‌هايي كه زنان را به عنوان خانه‌دار در رسانه‌هاي داخلي يا به عنوان زن اجتماعي در رسانه‌هاي غير ايراني معرفي مي‌كنند با مشكل انتخاب مواجه مي‌شوند و دست به انتخاب و گزينش و تركيب اين دو الگو مي‌زنند. آنها ديگر تمايل ندارند مثل سابق فقط خانه‌دار باشند يا مثل مردها فقط در بيرون از خانه باشند.

 

نتايج اين پژوهش نشان داد كه مصرف نشانه‌ها براي رسيدن به سعادت انتزاعي صورت مي‌گيرد كه زنان با مصرف صورت و لوازم آرايشي آن را دست يافتني مي‌دانند و در اين خصوص هم رسانه‌ها نقش مهمي را در ايجاد اين نوع سعادت انتزاعي و البته يك شكست رواني براي زنان ايفا مي‌كنند.

 

رسانه‌ها نوعي زيبايي را تبليغ مي‌كنند كه تنها با آرايش دست يافتني است كه البته علي‌رغم مصرف آن دسترسي ايده‌آل به دست نمي‌آيد و دچار شكست رواني در جامعه‌ي مصرف مي‌شوند (مطابق با نظر بودريار) در اينجا فرد مدام مصرف مي‌كند تا به زيبايي و آراستگي رسانه‌اي دست يابد ولي هميشه به او القا مي‌شود كه هنوز به آن دست يافته است.

 

مي‌توان گفت كه فرد دچار نوعي «اعتياد پست مدرن» مي‌شود كه براي او اين مصرف مداوم و عادتي لوازم آ‌رايشي ارمغاني جز «لذت اندوهناك» ندارد.

 

بررسي مراكز خريدي كه اين پژوهش در آن انجام گرفت نشان داد كه در پست مدرنيته شاهد حوزه‌هاي عمومي هستيم كه در آنها گفت‌وگو، همنوايي و مفاهمه مبتني بر سياست نشانه‌هاي تصويري و زيبايي شناختي و نه گفت و گو و مفاهمه زباني مبتني بر عقلانيت است. در واقع در مراكز خريد به مثابه حوزه‌هاي عمومي پست مدرن نشانه‌هاي زيبايي شناختي محور هستند كه مبادله مي‌شوند.

 

بررسي بيانات مصاحبه شوندگان نشان داد كه زيبايي و آرايش صورت براي زنان مورد مطالعه به عمل جراحي زيبايي روي آورده‌اند، ديگر امري جنسيتي و زنانه نيست بلكه به عنوان امر «فرا – جنسيتي» در پست مدرنيته معرفي مي‌شود.

 

اين پژوهش حاصل پايان‌نامه‌ي كارشناسي ارشد محمدرضا وكيلي با مشاوره دكتر حميد عبدالهيان و راهنمايي دكتر مهري بهار در دانشكده‌ي علوم اجتماعي دانشگاه تهران است

شفاف

دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 10:43

سيدنا و مولانا دعا كن براي ما

افسران - سيدنا و مولانا دعا كن براي ما
دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 10:42

افسران - حجاب و عفاف

دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 10:37

 

 

امام علي عليه السلام:
أفضلُ الإيمانِ الأمانةُ
برترين ايمان، امانتداري است.
غرر الحكم و درر الكلم ح 2905

 

دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 10:34
دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 9:45
دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 9:42
افسران - منفورترين هاي جهان در كلام محبوب ترينها....
دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 9:40

 

افسران - من جريمه اش رو ميدم!

يك فرانسوي مسلمون ثروتمند(Rachid Nekkaz (L گفته كه جريمه زنهاي باحجابي كه با پوشيه ميان تو خيابون رو ميده !!!

او گفت كه 1 ميليون يورو براي اين كار گذاشته كنار و هر زني نه فقط تو فرانسه بلكه تو هر كشوري كه قانون منع حجاب باشه جريمه اش رو ميده !!!!

قشنگ ترين جمله كنايه دارش به دولت هاي مدعي آزادي :

“My sister, go out free wherever you want and I will pay the fine for you”
خواهر من ، آزادانه هرجا كه ميخواهي بيرون برو من جريمه اش رو ميدم.

دسته ها :
جمعه بیستم 2 1392 2:17
 
افسران - مجالي براي تجلي كارآمدي اسلام راستين

به نظر مي‌رسد يكي از مهم‌ترين دلايل روي آوردن مردم به حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در انتخابات سوم و چهارم رياست‌جمهوري شناخته شدن ايشان به عنوان تجلي جريان راستين اسلام‌گرايي باشد. مروري بر ميزان آراي آيت‌الله خامنه‌اي به خوبي بيانگر اين مهم است.

دسته ها :
پنج شنبه نوزدهم 2 1392 16:23
 
 

محمدرضا فاضلي‌دوست از جانبازان دوران دفاع مقدس، شعري سروده و تقديم حضرت امام خامنه‌اي كرده است.
شعر تقديمي يك جانباز به امام خامنه‌اي
به گزارش جهان به نقل از فارس، محمدرضا فاضلي‌دوست فرزند مرحوم حسين فاضلي‌دوست، صاحب كتاب ديوان «تمناي نگاه» است؛ وي اشعار زيبايي در حوزه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس سروده است.

اين جانباز دوران دفاع مقدس شعري سروده و تقديم امام خامنه‌اي كرده است:

ياران ولايت سر بازار ندارند

سوداي فروش تن تب‌دار ندارند


در بزم ولي، رقص‌كنان بي‌سر و دستار

شوقي بجز آواز سر دار ندارند


تا كور شود آن همه چشمان حرامي

جز نور علي، مير و سپهدار ندارد


روبه صفتان جامه دريدند كه امروز

عماروشان، جز شرر انگار ندارد


ببريده گلوشان سر شمشير ولايت

آنانكه به جز قوس و قزح، بار ندارند


ما ميثم تمار به خود ديده و آنان

جز آل اميه دل غمخوار ندارند


چون كبك به زير كنف ريش سراشان

جز حيله و نيرنگ خريدار ندارند


مولا، تو اشارت كن و آن گاه نظر كن

اين كوردلان مأمن بسيار ندارند


با آل علي هر كه در افتاد، ور افتاد

زين اصل مسلم رخ انكار ندارند

دسته ها :
چهارشنبه هجدهم 2 1392 12:24

 

پيش از بيان روش هاي تربيت ،لازم است به ارزش فرزند صالح و ضرورت و ارزش تربيت فرزند از ديگاه اسلام وقرآن توجه كنيم .فرزندان ،آئينه تمام نماي والدين خود هستند .

تربيت فرزند از ديدگاه رسول خدا صلي الله عليه واله

 

 

به گزارش ساجده: فرزندان صالح و تربيت يافته ،باعث سربلندي پدر ومادر خود هستند .چه زيادند والديني كه به وجود فرزندان خود افتخار مي كنند و از بردن نام آنها لذت مي برند ، چرا كه وقتي متوجه  مي شوند نام فرزندشان به عنوان يك شخصيت علمي ،معنوي يا سياسي و اجتماعي و يا صاحب اختراع و ابتكار در رسانه ها گفته مي شود ودر مطبو عات نوشته مي شود به خود مي بالند و خستگي دوران هاي گذشته از تنشان بيرون مي رود، اما در نقطه مقابل ،ممكن است مقداري كوتاهي در تربيت فرزند باعث سرفكندگي والدين شده و آنان از داشتن چنين فرزندي احساس شرم كنند . بنابراين ،سرمايه گذاري براي تعليم وتربيت فرزندان امري عقلاني و ضرروري است وغفلت از آن ضرر جبران ناپذيري به دنبال دارد .به گفته علماي تعليم وتربيت  ،آنچه انسان در راه تعليم و تربيت فرزندانشان خرج مي كند در حقيقت سرمايه گذاري كرده است نه هزينه.

ارزش فرزند صالح

رسول خدا صلي الله عليه واله فرمود:  فرزند صالح گلي از گلهاي بهشت است.

 از نشانه هاي سعادتمندي انسان ،فرزند صالح است. امام صادق  عليه اسلام از رسول خدا صلي الله عليه واله چنين نقل فرمودند: بهترين ميراث (هديه وعنايت )خداوند به بنده مومنش فرزندي است كه بعد از وي خدا را بپرستد. سپس امام صادق عليه السلام آيه مربوط به جناب زكريا را تلاوت كرد كه وي از خدا چنين در خواست نمود: پس از جانب خود ولي (وجانشيني )به من ببخش،كه از من ارث برد واز خاندان يعقوب (نيز)ارث برد،و او را –اي پروردگار من – پسنديده گردان.

رسول خدا صلي الله عليه واله فرمودند: عيسي بن مريم عليه اسلام به قبري گذر كردند كه صاحبش در حال عذاب بود! سپس سال ديگر از كنار آن قبر گذر كردند متوجه شدند كه عذاب از صاحب قبر برداشته شده است!سوال كرد خدايا!سال اول بر اين قبر گذر كردم صاحبش عذاب مي شد در حالي كه امسال بر اوگذر نمودم عذاب نمي شود ،علت اين قضيه چيست؟خداوند به وي وحي فرمود:يا روح الله!صاحب آن قبر فرزند صالحي دارد كه اكنون به سن رشد رسيده و(براي خدمت به مردم) راهي را آباد كرده و يتيمي را پناه داده است!صاحب آن قبر را به خاطر عمل نيك فرزندش آمرزيدم. هنگامي كه آيه شريفه:يا ايها  الذين آمنو قوا انفسكم واهليكم نارا وقودها الناس و الحجاره.نازل گرديد پيامبر اكرم صلي الله عليه واله آن را در جمع عموم به مردم بيان فرمود،گروهي از مردم گفتند :چگونه خود واهل بيت خود را از آن آتش حفظ نماييم؟پيامبر فرمود:كار خوب كنيد و به اهل بيت خود نيز بياموزيد وآنان را بر اطاعت نمودن از خداتربيت نماييد. 

رسول خدا صلي الله عليه واله فرمودند: هر كس فرزند دختر داشته باشد واو را نيكو تربيت نمايد ونيكو علم بياموزد واز نعمت هاي خداوندي كه خدا نصيبش نموده به آن ارزاني بدارد،آن دختر سپري مي شود از آتش جهنم.

 

 

 

نكوهش بي توجهي به تربيت فرزندان

پيامبر اكرم صلي الله عليه واله به گروهي از بچه ها نگريستند وفرمودند: واي به حال بچه هاي آخر زمان از جهت پدرانشان! گفته شد: يا رسول الله منظورتان پدران مشرك وغير مسلمان مي باشد؟فرمودند: نه،منظورم افراد با ايمان هستند كه به فرزندانشان چيزي از دستورات ديني را نمي آموزند! و اگر فرزندان بخواهند چيزي ياد بگيرند مانعشان مي شوند،از وجود فرزندان به سود اندك دنيايي بسنده مي كنند! من از آنان بيزارم و آنان از من دورند. بر اساس روايات،بسياري از انحرافات فرزندان بستگي به رفتار نامناسب يا حداقل  بي تفاوتي والدين دارد كه موجب مي شود والدين مديون وعاق فرزندانشان بشوند .رسول خدا فرمودند: لازم مي آيد پدر و مادر را عاق شدن فرزندشان همان گونه كه لازم مي آيد فرزند را عاق شدن پدر و مادر! امام علي عليه اسلام فرمودندند: فرزند نا صالح ارزش (وشرافت)انسان را نابود مي كند وباعث سر افكندگي گذشتگان مي شود.

ترنم حضور

دسته ها :
چهارشنبه هجدهم 2 1392 9:9

رئيس فراكسيون زنان و خانواده مجلس از تصويب بيمه 200 هزار زن خانه‌دار در كميسيون تلفيق خبر داد.

كميسيون تلفيق بيمه زنان خانه‌دار را تصويب كرد

 

 

به گزارش ساجده: فاطمه رهبر نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بيمه زنان خانه‌دار اظهار داشت: كميسيون اجتماعي به منظور تحقق منويات مقام معظم رهبري مبتني بر اينكه خانه‌داري شغل محسوب شود، پيشنهاد بيمه زنان خانه‌دار را اواخر سال گذشته تصويب كرد.

وي با اشاره به جلسه روز دوشنبه كميسيون تلفيق افزود: جلسه دوشنبه كميسيون تلفيق، زمان دفاع اين مصوبه بود كه در نهايت با نظر موافق اكثريت اعضا، تصويب و رديف بودجه مستقل به اين منظور تخصيص يافت.

عضو كميسيون اصل 90 مجلس خاطرنشان كرد: ممكن است ميزان اين بودجه براي كل زنان خانه‌دار كشور، جوابگو نباشد، اما گام مؤثري براي آغاز اين كار محسوب و اجراي فاز نخست آن تحقق فرمايش مقام معظم رهبري خواهد بود.

رهبر با بيان اينكه زنان در اقتصاد پنهان خانواده نقش مؤثري دارند، تصريح كرد: در حال حاضر هماهنگي‌هايي با ستاد ملي زن و خانواده و مركز امور زن و خانواده رياست جمهوري صورت گرفته و درصدد تهيه لايحه‌اي هستيم تا به صورت كامل و جامع تمام زنان خانه‌دار را بيمه كنيم.

وي ادامه داد: تحقق بيمه‌ تمام زنان خانه‌دار زمان‌بر و نيازمند تحقيق، بررسي و وضعيت مالي است اما اجراي كامل آن در دستور كار قرار دارد.

رئيس فراكسيون زنان و خانواده مجلس با اشاره به اجراي فاز نخست طرح بيمه زنان خانه‌دار اضافه كرد: فاز نخست اين طرح كه شامل 200 هزار زن خانه‌دار متأهل است با رأي نهايي در صحن علني مجلس در بودجه 92 اجرايي مي‌شود.

رهبر در پايان پيش با بيان اينكه مستمري زنان خودسرپرست در صورت ازدواج مجدد قطع مي‌شد، يادآور شد: در جلسه كميسيون تلفيق پرداخت و قطع نشدن مستمري زنان خودسرپرست در صورت ازدواج مجدد نيز تصويب شد.

فارس

دسته ها :
چهارشنبه هجدهم 2 1392 9:8

در روز شنبه 14/2/92جشن ميلاد حضرت زهرا  (س )و سلاله پاكش امام خميني (رض)در منطقه شش برگزار شد

جشن ميلاد حضرت زهرا منطقه شش


جشن ميلاد حضرت زهرا منطقه شش


جشن ميلاد حضرت زهرا منطقه ششدر اين جشن نزديك به 40 نفر از عزيزان همكار ومبلغان و بانوان فعال منطقه  شش حضور داشتند


شروع اين جشن با تلاوت قران توسط قاري محترم سركار خانم فاطمه ماهرويان بود

و با اجراي زيبايي مجري عزيز سر كار  خانم اعظم صالحي شروع شد

سخنران  سركار خانم كشميري

و مداح سركار خانم حسيني

جشن ميلاد حضرت زهرا منطقه شش

جشن ميلاد حضرت زهرا منطقه شش

جشن ميلاد حضرت زهرا منطقه شش 

ودر ادامه با ابميوه و كيك شكلاتي و ژله مخصوص بچه ها از مهمانان پذيرايي شد

و همچنين برا ي مهمانان به رسم يادگاري يك عدد گيره روسري هديه شد

وهديه بخش مسابقه هم ساق دست و كتاب بود

جشن ميلاد حضرت زهرا منطقه شش

چهارشنبه هجدهم 2 1392 6:30

تاثير ورزش بر دستگاه عصبي: تمرينات مرتب ورزشي موجب بهبود كار سيستم عصبي و هماهنگي لازم بين اعصاب و عضلات خواهد شد پرواضح است در زنان به علت حساس بودن تاثير عصبي در ديگر اعضا بيشتر خواهد بود .تحقيقات نشان داده انواع ورزش هاعلاوه بر فوايد جسمي در مقابله با مشكلات عصبي ورواني نيز اثار مفيدي دارد

در شماره بعدي روانشناسي ورزشي و روان شناسي رنگهارا در ماهنامه پيگيري كنيد

 اولين ماهنامه منطقه شش

 

اولين ماهنامه منطقه شش

سردبير بخش ورزشي ماهنامه سركار خانم زهرا گريلي

سردبير بخش مذهبي ماهنامه سر كار  خانم ماهرويان

چهارشنبه هجدهم 2 1392 6:12
هتك مرقد صحابه پيامبر لكه ننگي برپيشاني جبهه سازش

حجت الاسلام پناهيان با بيان اينكه روزي به كمك ما ايرانيهاي انقلابي و مسلمان، قدس يقينا آزاد خواهد شد، گفت: سربازان مقاومت بايد در فضاي مجازي به شيوه هاي مختلف همه هوشياران را بيدارتر كنند

به گزارش گروه سياسي "ره به ري" : حجت الاسلام والمسلمين عليرضا پناهيان، امروز ۱۶ فروردين ماه در جمع دانشجويان و طلاب مقابل دفتر سازمان ملل گفت: از روز اولي كه پاي استكبار و جريان استعمار و صهيونيسم و انگليسي ها در جهان اسلام باز شد، آنها براي شكستن اقتدار و عظمت فكر و فرهنگ اسلامي قصد اختلاف افكني بين مذاهب اسلامي را دنبال كردند.


دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 13:43
حجت الاسلام والمسلمين شيخ حسين انصاريان در پاسخ به اين پرسش كه گناهاني كه بخشيده نمي شوند كدامند؟ اين چنين پاسخ داده است:

يأس و نوميدي از رحمت و مغفرت الهي از بزرگترين گناهان است؛ زيرا آنچه سبب يأس از رحمت و مغفرت پرودگار عالم مي شود، ضعف اعتقاد به قدرت و كرم و رحمت بي پايان اوست و قرآن مجيد آن را از صفات كفار قرارداده است و مي فرمايد:(وَ لا تَيْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللّهِ إِنَّهُ لا يَيْأَسُ مِنْ رَوْحِ اللّهِ إِلاَّ الْقَوْمُ الْكافِرُونَ، و از رحمت خدا مأيوس نشويد؛ كه تنها گروه كافران، از رحمت خدا مأيوس مي‏شوند!)[i]

هر شخصي كه مرتكب گناهي مي شود تا وقتي مأيوس نباشد در صدد توبه بر آمده و با استغفار آمرزيده مي­شود ولي شخص مأيوس آمرزيده شدني نيست زيرا اميدي به آمرزش و مغفرت الهي ندارد تا توبه نمايد.

خداوند تبارك و تعالي خودش را در قرآن به قبول كننده توبه توصيف مي­فرمايد:(وَ هُوَ الَّذي يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبادِهِ وَ يَعْفُوا عَنِ السَّيِّئاتِ وَ يَعْلَمُ ما تَفْعَلُونَ، او كسي است كه توبه را از بندگانش مي‏پذيرد و بديها را مي‏بخشد، و آنچه را انجام مي‏دهيد مي‏داند.)[ii]

دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 13:36
جعفر طيار كيست و دليل معروفيت نمازش چيست؟


جعفر، كنيه او ابوعبدالله و مشهور به "جعفر طيار" پسرعموي پيغمبر و از شهداي بزرگ صدر اسلام. پدرش ابي طالب و مادرش فاطمه بنت‌اسد و برادرش عقيل، طالب و اميرالمومنين علي(عليه السلام) است.


به نقل از ايسنا، جعفر بن ابيطالب 20 سال بعد از عام الفيل در مكه به دنيا آمد. آن زمان كه خشكسالي مكه بود، جعفر به دليل معيشت سخت و تنگ پدرش، در خانه عمويش عباس بزرگ شد و همچنان نزد او ماند تا در سال اول بعثت پيغمبر اسلام(صلي الله عليه واله)، اندكي بعد از برادرش اميرالمومنين علي(عليه السلام) مسلمان شد و اسلام آورد.

چرا به او جعفر طيار مي‌گويند؟ دليل معروفيت نماز ايشان چيست؟


دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 13:32
 

به نقل از سايت قدس آنلاين، قرآن كريم و پس از آن اهل بيت عليهم السلام دستورالعمل هاي مادي و معنوي زيادي براي جلوگيري از بروز مشكلات رواني در فرد ارائه كرده اند. در آموزهاي قرآني و تعاليم سازنده اهل بيت عليهم السلام روشهاي متعددي براي برون رفت از افسردگي و كاهش استرس هاي روزمره كه دامنگير انسان مي شود پيشنهاد شده است .

در اين آموزه هاي نوراني از ايمان، ياد خدا، توكل، تقوي و پرهيزگاري، توبه، انس با قرآن، اميد به رحمت الهي، صبر و دعا، عبادت و عفت و پاكدامني به عنوان راههاي كاهش استرس و رسيدن به آرام ش ياد شده است.در همين زمينه امام رضا عليه السلام هم براي رسيدن به نشاط و آرامش معنوي مي فرمايد: ليس شيء من الاعمال عندالله عزوجل بعد الفرائض افضل من ادخال السرور علي المومن؛ بعد از انجام واجبات، كاري بهتر از ايجاد خوشحالي براي مومن، نزد خداوند بزرگ نيست. (1).

و يا در جايي ديگر مي فرمايد: من فرج عن مومن فرج الله عن قلبه يوم القيمه؛ هر كس اندوه و مشكلي را از مومني برطرف نمايد خداوند در روز قيامت اندوه را از قلبش برطرف سازد. (2)

اما جداي از توصيه هاي معنوي امام رضا(عليه السلام) براي كاهش و دوري از ناملايمات و كسب آرامش و رضايت الهي، آنحضرت توصيه هايي عملي برپايه اصول بهداشتي و تغذيه اي براي حفظ شادابي و نشاط و مقابله با فشارهاي ناشي از زندگي روزمره ارايه كرده اند كه جالب توجه است.

در روايتي از امام رضا(عليه السلام) نقل شده كه فرمود : «الطيب نشره و العسل نشره، و الركوب نشره و النظر الي الخضره نشره. يعني: بوي خوش، عسل، سواركاري و نگاه به مناظر سرسبز و خرم، باعث نشاط و شادي مي شود.»(3)


دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 13:26
حضرت زهرا سلام الله عليها از ديدگاه روايات فريقين، داراي نامها و القاب متعدد است.
با دقت در روايات، به دست مي‌آيد كه انتخاب نامها و القاب آن حضرت بر اساس حكمت ها و مناسبت هايي است كه در فضائل وجودي آن حضرت، ريشه دارد.
يكي از نامهاي آن حضرت، «زهراء» است كه در روايات شيعه و اهل سنت براي ايشان ذكر شده است.
از ديدگاه لغت، واژه «زهراء» از ريشه «زهر» مؤنث كلمه «ازهر» است.
ابن اثير مي‌نويسد:
الْأَزْهَرُ: الأبيض المستنير، و الزَّهْرُ و الزَّهْرَةُ: البياض النيّر، و هو أحسن الألوان.
«ازهر» سفيدي روشن كننده، «‍زهر و زهرة» سفيدي نوراني است و رنك سفيد، بهترين رنگها است.
ابن أثير الجزري، ابوالسعادات المبارك بن محمد (متوفاى606هـ)، النهاية في غريب الحديث والأثر، ج‏2، ص321، تحقيق طاهر أحمد الزاوي - محمود محمد الطناحي، ناشر: المكتبة العلمية - بيروت - 1399هـ - 1979م.
ابن منظور نيز مي‌نويسد:
و الزَّاهِرُ و الأَزْهَرُ: الحسن الأَبيض من الرجال، ... و رجل أَزْهَرُ أَي أَبيض مُشْرِقُ الوجه. و الأَزهر: الأَبيض المستنير. و الزُّهْرَةُ: البياض النَّيِّرُ، و هو أَحسن الأَلوان.
واحدتهما زَهْرَاءُ.
و المرأَة زَهْرَاءُ؛ و كل لون أَبيض كالدُّرَّةِ الزَّهْراءِ،..
«زاهر و ازهر» به معناي مردي است كه صورت نيكو و چهره سفيدي دارد. «رجل ازهر»‌؛ يعني مردي كه صورت او همانند سفيدي مشرق مي‌درخشد. «ازهر» به معناي سفيدي درخشنده و «زهره» است.
دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 13:1

افسران - وزير شعار ايران در بستر بيماري

محمود مرتضايي‌فر معروف به وزير شعار و بنيان‌گذار تكبير بعد از انقلاب در ايران بيش از 10 روز در بخش آي‌سي‌يو بستري است و وضعيت جسماني مناسبي ندارد.
 به گزارش بولتن نيوز، محسن مرتضايي‌فر فرزند محمود مرتضايي‌فر معروف به «وزير شعار ايران» در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: وضعيت جسماني پدر من از جمعه هفته گذشته رو به وخامت گذاشت كه نخست در بيمارستان جم بستري شد و اكنون به بيمارستان ميلاد منتقل شده است.

وي افزود: امروز پزشكان معالج براي سومين بار پدرم را تحت عمل جراحي قرار دادند و  در حال حاضر ايشان در «آي سي يو» بستري است و شرايط جسماني مناسبي ندارد.

مرتضايي‌فر در پايان از مردم خواست براي بهبودي حال پدرش دعا كنند.

بنابراين گزارش، مرتضايي‌فر بنيان‌گذار تكبير بعد از انقلاب بود و الله اكبر‌هاي او در بدو ورود امام خميني (ره) در خاطره‌هاي انقلابيون ماندگار شد. وي بعدها به واسطه حضورش در تريبون نماز جمعه به «وزير شعار» معروف شد.
دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 12:50
 
افسران - پوستر: من خود سرباز زينبم
دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 12:36
 
 

تظاهرات سراسري ملت ايران عليه هتك حرمت به مقدسات ديني روز جمعه 20 ارديبهشت‌ماه، پس از نماز جمعه انجام مي‌گيرد.

دفتر مركزي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي ، در پي تخريب مقبره صحابي جليل‌القدر پيامبر اعظم (صلي‌ ا... عليه و آله و سلم) «جناب حجربن‌عدي» و اهانت به پيكر مطهر ايشان و نيز به آتش كشيده شدن آرامگاه «حضرت جعفر بن ابيطالب» (ملقب به جعفرطيار ) توسط سلفي هاي وهابي تندرو  و نقض حريم هوايي سوريه توسط رژيم اشغالگر قدس با صدور اطلاعيه فراخواني؛ ضمن محكوم كردن شديد اينگونه حوادث تلخ و غم‌انگيز ؛ روز جمعه  20  ارديبهشت‌ ماه  را روز تظاهرات عليه اين‌گونه اقدامات وقيحانه دشمنان اسلام و بشريت اعلام كرد .

 

دفتر مركزي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي با صدور اطلاعيه فراخواني، ضمن دعوت از عموم مسلمانان جهان اسلام، از  « امت بزرگ رسول‌الله »  مي‌خواهد تا در نماز جمعه اين هفته ، ضمن اعلام اعتراض و خشم مقدس خود عليه اين‌گونه اقدامات وقيحانه ، همپاي مسلمانان وآزادگان در بلاد اسلامي و ديگر نقاط جهان ، دست به تظاهرات و اعتراض بزنند.

 

اين شورا همچنين از ملت بزرگ و هميشه در صحنه ايران اسلامي نيز مي‌خواهد، تا ضمن حضور پرشور و با صلابت خود در تظاهرات روز جمعه اين هفته (20 ارديبهشت‌ماه) كه پس از اقامه نماز دشمن‌شكن جمعه در تهران و در بيش از 770 ميعادگاه نماز جمعه در سراسر كشور برگزار مي‌شود؛ همگام و هم‌صدا با ساير مسلمانان و آزادگان جهان ، عليه طرح‌هاي توطئه‌آميز، پليد و مزدورانه مثلث شوم استكبار جهاني؛ آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي در اهانت و تخريب اماكن مقدس و مراكز زيارتي ديني توسط سلفي‌هاي وهابي و حملات وحشيانه صهيونيست‌هاي جنايت‌پيشه به جبهه مقاومت اسلامي بخروشند و فرياد وحدت و اتحاد خود حول پرچم اسلام و شعار توحيدي «لااله‌الا‌الله ، محمد رسول‌الله»  را سردهند.

به نقل از رجانيوز

دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 12:20

آسيب‌هاي نگاه حرام

رعايت حجاب و پوشش اسلامي براي زنان و مردان مؤمن ومسلمان، تكليف الهي است. قرآن كريم غض بصر و چشم پوشي از نگاه به نامحرم را وظيفه مسلمانان اعلام كرده و به زن و مرد توصيه كرده است كه مواظب چشمان خود باشند.

آسيب‌هاي نگاه حرام

 

 

به گزارش ساجده: نگاه حرام، آسيب‌هاي بسيار زيادي بر خود فرد و اجتماع به همراه دارد كه ذيلا به برخي از آنها اشاره مي‌شود:

1- به خطر افتادن امنيت اجتماعي و اخلاقي:


موضوع ضرورت امنيت براي زنان، از اجزاي تفكيك ناپذيريك جامعه سالم است و بدون شك، پوشش و نگاه، حريم اطمينان بخشي براي تأمين اين نياز اساسي تلقي مي‌شود، متأسفانه در دنياي كنوني كه به اين كمربند حفاظتي و امنيتي بهاي لازم داده نمي‌شود، امنيت زنان، بيش از گذشته در معرض خطر قرار گرفته است. به طور كلي مي‌توان گفت كه امنيت زنان به دو چيز بستگي دارد:
1-
پوشش: در حديثي از امام صادق (ع) آمده است: «لا ينبغي لِلمرأهِ أن تُجمِ ثوبَها اذا خرجَت مِن بَيتها؛ براي زن هنگامي كه از خانه‌اش خارج مي‌شود، سزاوار نيست كه لباسش را خوشبو كند». در حديثي از امام صادق (ع) به نقل از رسول خدا (ص)

دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 11:30
:محبت ورزيدن زن و شوهر به همديگر و برخوردهاي نيكو با هم پايه اصلي استحكام خانواده محسوب مي شود.
پاداش نگاه كردن زن و شوهر به يكديگر

 

به گزارش ساجده: در آموزه هاي ديني همانگونه كه توصيه هاي موكد بر ازدواج وجود دارد بعد از ازدواج نيز دستورات فراواني وارد شده است

شيوه هاي رفتاري زن ومرد با هم و نحوه برخورد پدر و مادر با فرزندان از جمله مواردي است كه دستورات ديني فراوان در خصوص آن بيان گرديده و بسياري از كارشناسان خانواده از آن بهره مي برند.

نوع نگاه اعضاي خانواده به يكديگر نيز از نظر دور نمانده است .

پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله وسلم مي فرمايند:

وقتي مرد به زن خود بنگرد و زنش بدو بنگرد ، خداوند به ديده رحمت بر آنها مي نگرد.(نهج الفصاحة حديث 621

حجاب

دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 11:26
 
افسران - چند حديث 7
دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 11:25
 


ويژگي هاي يك گالري خانگيدر سال هاي اخير با ظهور سبك ها و جريان هاي متعدد و متد هاي جديد در معماري، تغيير و تحول عظيمي در طراحي داخلي صورت گرفت. تا پيش از اين طراحان در قالبي سنتي پاسخگوي نياز خانواده در امر دكوراسيون بودند اما امروز بيشترين توجه طراحان هنري به كاركرد عناصر چيدمان معطوف شده است. شرايط جوي، نور طبيعي و ايجاد پيوند و هماهنگي با محيط از جمله مواردي است كه در طراحي داخلي خانه هاي امروزي بسيار مورد توجه قرار مي گيرد. به طور كلي فضاي داخلي خانه و نحوه چيدمان اسباب و اثاثيه منزل ارتباط مستقيمي با افزايش انرژي فرد در بدو ورود به منزل دارد. به عقيده طراحان داخلي يكي از مهم ترين عواملي كه موجب تشديد نگراني و پريشاني حال فرد پس از گذران يك روز كاري مي شود، حضور در فضايي است كه هيچ گونه هماهنگي در نوع چيدمان و رنگ آميزي آن ديده نمي شود. معمولاً در مبحث طراحي داخلي نوع چينش مبلمان، بوفه، رنگ ديوار و نوع كفپوش مطرح مي شود در صورتي كه يكي از جنبه هاي تاثير گذار در زيبايي بخشيدن به خانه استفاده از آثار هنري است. تنها كافي است به احساس خوبي كه از قدم زدن در يك گالري نقاشي به شما دست مي دهد بينديشيد، آن وقت اهميت آثار هنري را درك خواهيد كرد. ايجاد تمركز، رسيدن به رهايي و القاي حس جاودانگي از جمله تاثيراتي است كه تابلو هاي نقاشي و عكس هاي خانوادگي است.

دسته ها :
سه شنبه هفدهم 2 1392 9:42
X