معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515207
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

- شما پرستاران عزيز حقيقتاً فرشتگان رحمت براى افراد بيمار و بيماردار جامعه محسوب مىشويد.
- روز پرستار را كه مصادف با روز ولادت بانوى فداكار تاريخ اسلام، زينب كبرى، است تبريك عرض مى‌كنيم. آن بزرگوار هم مثل شما دشوارترين كار را در صحنه عاشورا بر عهده داشت؛ يعنى پرستارى از كودكان، درماندگان، زنان و بى پناهان.
- بايد فهم عمومى جامعه و فرهنگ عام مردم ما اين مطلب را به درستى درك كند كه براى حفظ سلامتى در جامعه، اهميت پرستارى در طراز اول قرار دارد؛ يعنى اگر بهترين پزشكان و جراحان كار خودشان را با بيمار به بهترين وجه انجام دهند، اما از آن بيمار پرستارى نشود، به طور غالب، كار آن پزشك يا جراحِ عاليقدر بى‌فايده خواهد بود. نقش پرستارى و بيماردارى در حفظ سلامت و بازگشت سلامت بيمار، معادل است با نقش يك پزشك ماهر. بسيارى از اين نكته غفلت دارند؛ لذا آن وزن و ارزشى كه بايد براى پرستار در نظر گرفته شود، از ذهن آنها مغفول مىماند و به آن توجه نميكنند.
- پرستارى يكى از سخت‌ترين كارها از لحاظ فشار روحى و جسمى براى پرستار است. نشستن پهلوى بيمار، معاشر بودن دائمى با بيمار، شكوه‌ى بيمار را شنيدن، با او به مهربانى رفتار كردن، به او لبخند زدن، او را با عمل، رفتار و پذيرايى خود از رنج‌هاى فراوان دوران بيمارى رهاندن، تحملِ پولادين لازم دارد.
- سختى كار پرستار سختى جسمى نيست؛ كلنگ زدن و در فضاى سختِ فرض بفرماييد معدن يا امثال آن رفتن نيست؛ اما از لحاظ فشار روحى و عصبى از آن سخت‌تر است. كسانى كه سختى مشاغل را درجه‌بندى مى‌كنند، بايد اين نكته را در نظر داشته باشند.
- اما آنچه به شما پرستاران مىخواهم عرض كنم، اين است كه كار همان طور كه گفتيم و خيلى بيشتر از آن را خود شما حس و لمس مىكنيد، بدون ترديد دشوار است، اما در ميزان الهى، كفه‌هاى دشوارى و پاداش هميشه با هم برابر هستند. امكان ندارد كه كارى دشوارتر باشد، اما پاداش آن با كارى كه دشوارى‌اش كمتر از آن است برابر باشد، يا از آن كمتر باشد. در ميزان الهى، همه چيز با محاسبه است؛ «مثقال ذرة» كه در قرآن خوانده‌ايد؛ يعنى به قدر سنگينىِ يك ذره. ذره يعنى آن ذرات و غبارى كه شما با چشم آنها را نمىبينيد؛ مگر هنگامى كه از يك روزنه نورى داخل اتاق بتابد، بعد شما اين ذرات شناور را در فضا مىبينيد. يك ذره، يعنى يك دانه از آنها، چقدر سنگينى دارد؟ به قدر سنگينى آن، در ميزان الهى محاسبه است. بنابراين اگر شما كار نيكى انجام بدهيد، اين كار نيك در ترازوى محاسبه الهى به حساب مىآيد و وقتى آن را با نيت خالص و براى خدا و با انگيزه معنوى و الهى انجام دهيد، همان ذره پيش خداى متعال به تدريج به يك كوه؛ كوه ثواب، تبديل مىشود؛ به كار خودتان به اين چشم نگاه كنيد.
- همان طور كه گفتم، پرستار فرشته رحمت براى بيمار است. آن وقت كه بيمار از همه جا دستش كوتاه است، در آن ساعاتى كه حتى همسر، فرزندان و پدر و مادر بيمار هم بالاى سرش نيستند، چشم اميدش بعد از خدا به پرستار است و اين پرستار است كه مثل ملائكه آسمانى، مثل فرشتگان رحمت، به دردها، مشكلات و به نيازهاى جسمى و عاطفى او پاسخ مىدهد؛ اينها خيلى مهم است؛ اينها پيش خداى متعال فراموش نمىشود.
- البته ممكن است هيچ چشمى هم اين زحمت شما را نبيند. خيلى از زحماتى كه شما مىكشيد و رنج‌هايى كه مى‌بريد، كسى آنها را نمىبيند. گاهى يك لبخند شما به بيمار دل افسرده، به او جانِ دوباره مىدهد. چه كسى اين لبخند را مىبيند؟ چه كسى آن را به حساب مىآورد؟ چه كسى يك معادل و پاداش مالى و پولى در مقابل اين لبخند مىگذارد؟ هيچ كس؛ اما كرام الكاتبين مىبينند؛ محاسبه گرانِ ميزان الهى همين لبخند شما را مىبينند. اگر در عوضِ لبخند، اخم هم بكنيد، اخم شما را هم مىبينند. هيچ حسنه و هيچ سيّئه‌يى از ديد تيزبين حسابگران ديوان الهى و ميزان الهى غائب نيست. قدر اين كار و اين خدمت با ارزش را بدانيد.
- و اما نكته‌ايى كه به مسؤولان عرض مى كنم؛ كه مسؤولان ذيربط مسائل مديريتى كشور بايستى براى اين شغل يك باب جداگانه و تازه‌ايى باز كنند. مسأله استخدام، مسأله آموزش در حين خدمت، استراحت دادن به قشر پرستار، موضوعاتى است كه در ماهيت كار پرستارى اثر مىگذارد. اگر نقش پرستار اين قدر مهم است - كه هست - پس پرستارِ خسته، پرستارِ از كار مانده، پرستارِ چند نوبتِ كارىِ پشت سر هم كار كرده‌ى از روى ناچارى، ديگر نمى‌تواند اين نقش را ايفا كند. پرستارى كه با دلزدگى و بى حوصلگى و خستگى بخواهد كار كند و راضى از كار خود نباشد، ديگر نمىتواند اين نقش را ايفا كند. پرستار بايد با نشاط، سرحال، آماده و شائق به خدمت، آشناى با معلوماتى كه او را كمك مىكند به خدمت، باشد و امكانات و مقدمات اين مسائل را بايستى مسؤولان فراهم كنند.

دسته ها :
يکشنبه بیست و هفتم 12 1391 1:56

در روزگاري كه اميرمؤمنان عليه السلام در كوفه به سر مي برد، حضرت زينب براي زنان مجلس برپا مي كرد و براي آنها تفسير قرآن مي گفت.
يكي از روزها تفسير «كهيعص» (حروف مقطعه ابتداي سوره مريم) را مي فرمود. در اين بين علي عليه السلام وارد شده و فرمود: اي نور ديده! شنيده ام تفسير «كهيعص» را براي زنان بيان مي نمودي.
عرض كرد: بلي، فدايت شوم.
اميرمؤمنان فرمود: دخترم! اين رمزي است در مصيبت شما عترت پيامبر، و سپس مصيبت هايي را كه بر آنها وارد مي شد براي آن بانو بيان فرمود كه ناگاه ناله و گريه آن مظلومه بلند شد.

دسته ها :
يکشنبه بیست و هفتم 12 1391 1:53دختر دردانه علي(ع) امروز چشم مي گشايد و دل مولا به آمدنش گرمي تازه مي گيرد. چه لذت بخش است آمدنت دخترم، دردانه من، آرام دلم. چه لذت بخش است ديدن تابش نور معرفت از چشم هاي كودكانه ات و چه روح افزاست شنيدن عرفان از لب هاي كوچكت. پدر مي گويد بگو «يك» و زينب(س) با لحن شيرين كودكانه تكرار مي كند «يك». پدر مي گويد بگو «دو» و زينب(س) كه از جويبار مهر خدا آب معرفت نوشيده است، زينب(س) كه به سرچشمه زلال وحي متصل است، زينب(س) كه در دامن خداشناسي فاطمه(س) رشد كرده است، هرچند كودك است اما «دو» نمي گويد و چراي پدر را پاسخ مي دهد كه «زباني كه به يك گشوده شد به دو باز نمي شود». سلام بيكران خدا بر تو اي دردانه ولي خدا.

دسته ها :
يکشنبه بیست و هفتم 12 1391 1:9

احتمال اول: از فيض كاشاني است كه مي­فرمايد: براي خداوند هفتاد هزار حجاب از نور و ظلمت است از اين هفتاد هزار 7 حجاب براي رسول اكرم (ص) باقي مانده است.
احتمال دوم: امام ره اين احتمال را از علامه مجلسي «ره» نقل مي­نمايد كه مقصود اين است: چطور مي­توان بنده­اي (رسول اكرم) را توصيف كرد كه خداوند كه از بندگان به هفت حجاب پنهان است، اطاعت از او را (رسول اكرم) در زمين مثل طاعت خود (خدا) در آسمان قرار داده است. علامه مجلسي ره در اينجا مراد از سبع حجاب را هفت آسماني كه وحي حق از ماوراء آنها توسط پيامبر به ما مي­رسد گرفته است.
احتمال سوم: قريب به اين احتمال، ولي هفت حجاب را حجب نوريه اسمائيه گرفته­اند.
احتمال چهارم: معناي حديث اين طور مي­شود: چگونه مي­تواند بنده­اي را توصيف كرد كه حق تعالي محتجب نموده او را به هفت حجاب الخ. هفت حجاب از طبيعت تا مرتبه مشيت مطلقه.
بررسي: اين هفت حجاب مربوط به حجب نوريه كه مخصوص رسول اكرم مي باشد و مقصود آنرا خدا و رسول الله و ائمه مي­دانند گفته شد مقصود آن هفت حجب يا هفت آسمان يا هفت حجب نوريه سمائيه يا هفت حجب از طبيعت تا مشية مطلقه رسول اكرم است كه اين سه قول را از علما ذكر كرديم.
و اين هفت حجاب در اين حديث عمومي نبود و مخصوص رسول اكرم بود. والله عالم باالصواب.
و اما حجب هفت گانه­اي كه در فرمايش حضرت امام راحل در سرّ الصلوة ص 129 آمده است اين است كه مي­فرمايد:
هشام به حضرت موسي ابن جعفر «ع» مي­گويد: به چه علت تكبيرات مستحبه اول هر نماز هفت تكبير شد؟
امام (ع) مي­فرمايد: خداوند هفت آسمان و زمين را هفت طبقه و حجب را هفت حجاب خلق كرد،
وقتي رسول اكرم شبانگاه به معراج رفت و ميان او مقام پروردگار، قاب قوسين او ادني بيشتر فاصله نبود، خداوند تبارك و تعالي براي رسول اكرم يك حجاب از هفت حجاب را برداشت.
رسول اكرم هم يك تكبير گفتند. حضرت رسول كلماتي كه در اول نماز مي خوانند را قرائت فرمودند.
حجاب دوم برداشته شد، باز رسول اكرم تكبير گفتند، و هر حجابي كه برداشته مي شد يك تكبير مي گفتند تا حجاب هاي هفت گانه مرتفع شد و هفت تكبير كامل شد. بعد از گفتن هفت تكبير، خداوند متعال فرمود: الان به مقام مخصوص من رسيدي. پس نام مرا بر زبان جاري كن.
بعد از اينكه گفته شد حديثي كه عدد هفت حجاب داشت مربوط به پيامبر (ص) بود، گفته مي­شود حجب ميان خلق و حق زياد است و قابل شمارش نيست. همين طور كه در حديث اشاره شد
ان لله سبعين حجاب من نور و ظلم.
حجاب­هاي ظلماني عبارت از حجاب هاي معصيت و حجاب­هاي نوري عبارت از حجاب­هاي فضائل و كمالات و مكاشفات است و انسان سالك در مثالي كه از امام راحل «ره» نقل شد، مانند مسافري كه وقتي تمام ديوارهاي وطن را پشت سر گذاشت و ديوارها را نديد مسافر مي­شود، وقتي تمام چيزهايي كه غير خداست (تعينات مادي و معنوي) را نديد و مانند مسافر در راه توقف نكرد و هر حجاب نوري و ظلماني را با قدم همت و ايمان طي كرد و هميشه مقام پروردگار را در نظر داشت به مقام پروردگار نزديك مي­شود. آنوقت است كه مي­تواند به اذن پرودرگار كار خدايي بكند.

[1]
-دائره المعارف تشيع، ج 6، ص 81.

[2]
-چهل حديث امام «ره»، ص 625.

[3]
-وَ مَنْ يُهاجِرْ في سَبيلِ اللّهِ يَجِدْ فِي اْلأَرْضِ مُراغَمًا كَثيرًا وَ سَعَةً وَ مَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهاجِرًا إِلَي اللّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَي اللّهِ وَ كانَ اللّهُ غَفُورًا رَحيمًا
كسي كه در راه خدا هجرت كند، جاهاي امنِ فراوان و گسترده‏اي در زمين مي‏يابد. و هر كس بعنوان مهاجرت به سوي خدا و پيامبر او، از خانه خود بيرون رود، سپس مرگش فرا رسد، پاداش او بر خداست؛ و خداوند، آمرزنده و مهربان است. (سوره نساء، آيه 100)

[4]
-احياء العلوم، ج 3، ص 80.

[5]
-احياء العلوم، ج 3، ص 81.

[6]
-فَتَعالَي اللّهُ الْمَلِكُ الْحَقُّ وَ لا تَعْجَلْ بِالْقُرْآنِ مِنْ قَبْلِ أَنْ يُقْضي‏ إِلَيْكَ وَحْيُهُ وَ قُلْ رَبّ‏ِ زِدْني عِلْمًا (طه 114)
پس بلندمرتبه است خداوندي كه سلطان حقّ است! پس نسبت به (تلاوت) قرآن عجله مكن، پيش از آنكه وحي آن بر تو تمام شود؛ و بگو: «پروردگارا! علم مرا افزون كن!»

[7]
-آداب الصلوة، ج 2، ص 117.

[8]
-كافي ج 2 ص 182 حديث 16.
http://www.hawzah.net

دسته ها :
يکشنبه بیست و هفتم 12 1391 1:5

معاوية بن عمار گويد:امام صادق(ع) دستمال (بقچه) زردي از ديبا داشت كه تربت امام حسين(ع) در آن بود و هنگام نماز آن را بر سجاده خويش مي‏ريخت و بر آن سجده مي‏كرد و مي‏فرمود:سجده بر تربت حسين(ع)، هفت پرده (آسمان) را مي‏شكافد (و نماز را به درجه قبول مي‏رساند).(1)
مراد از حجاب‏هاي هفتگانه، طبق آيات و روايات متعدد، مانعين صعود و قبول اعمال انسان در آسمان‏هاي هفتگانه است.
قرآن مجيد در سوره‏هاي فصّلت و طلاق و نوح و ملك و نبأ از آسمان‏هاي هفتگانه سخن مي‏گويد، چنان كه در سوره ملك آيه دوم مي‏فرمايد:"الذي خلق سبع سموات طباقاً؛ خدايي كه هفت طبقه آسمان آفريد".
نيز در سوره نبأ آيه دوازدهم مي‏فرمايد:"و بنينا فوقكم سبعاً شداداً؛ بر فرازتان هفت آسمان استوار برافراشته‏ايم".
در روايتي از بحارالانوار، معاذ بن جبل از پيامبر گرامي حديث مفصّلي را نقل مي‏كند كه به اين شرح است:

معاذ بن جبل گويد:حديثي را از پيامبر(ص) شنيدم كه اگر اين حديث را حفظ كني، به تو نفع خواهد داد. فرمود:
همانا خداي سبحان قبل از آن كه آسمان‏هاي هفتگانه را خلق كند، هفت فرشته را خلق كرد. سپس در هر آسماني، ملكي را قرار داد كه بر در ورودي اين طبقات آسمان‏ها قرار گيرند تا حافظان عمل انسان، عمل او را از صبح تا غروب يادداشت كنند.
سپس حافظان و نگهبانان انسان، عمل او را بالا مي‏برند. براي اين عمل نوري است همانند نور خورشيد، تا اين كه به آسمان دنيا مي‏رسد.
در اين جا است كه جلوي عمل انسان گرفته مي‏شود، كه اين خود يك حجاب از حجاب‏ها و پرده‏هاي هفتگانه آسمان‏ها است.
در اينجا به عمل انسان دستور ماندن مي‏دهند.
پس اگر صاحب اين عمل، داراي گناهي باشد، مثلاً غيبتي كرده باشد، فرشته غيبت مانع ورود اين عمل به طبقات و حجاب‏هاي ديگر آسمان مي‏شود و مي‏گويد كه اين را خداي سبحان به من امر فرموده است. ممكن است اين عمل به آسمان دوم برسد كه در آن جا هم ملكي است كه اگر صاحب اين عمل با عملش قصد دنيوي داشته است، باز مانع بالا رفتن اين عمل به طبقه سوم آسمان مي‏شوند، مگر اين كه اين عمل با صدقه و نمازي همراه باشد.
همين طور تا آسمان هفتم، در هر طبقه ملكي است كه اگر خداي ناكرده، انسان عجب يا حسد يا بي رحمي و امثال آن را در دنيا داشته باشد، جلوي اعمال گرفته مي‏شود.(2)
بنابراين اگر كسي بر تربت امام حسين(ع) از روي اخلاص و ايمان سجده كند، حجاب‏ها و پرده‏هاي هفتگانه آسمان را كنار مي‏زند و عمل خود را به آسمان هفتم و مرتبه قبول خداي سبحان مي‏رساند.

پي‏نوشت‏ها:
1 - معارف و معاريف، ج‏3، ص 523 - 533.
2 - علامه محمد باقر مجلسي، بحارالانوار، ج‏67، كتاب ايمان و كفر، حديث 20، ص 246 - 248، چاپ بيروت.

دسته ها :
يکشنبه بیست و هفتم 12 1391 1:3

معني حجاب هاي هفتگانه اي كه در آداب الصلاة امام راحل آمده است


حجاب در اصطلاح عرفا عبارت است از انطباع صور كائنات در قلب (قلب انسان را ماديات پر كند) بنحوي كه مانع از تجلي نور حق گردد. حجاب در نزد عارفان به حجاب­هاي نوراني و ظلماني تقسيم مي­شود و اين نيز گرفته شده از روايات نبوي «ص» و ائمه معصومين عليهم السلام است.
حجب ظلماني در عالم جسماني است و حجب نوراني در ماوراء الطبيعه كه مجرداتند، مي­باشد.

اين حجاب­ها آدمي را از مشاهده ملكوت و جمال حق كه كمال حقيقي است، باز مي­دارد. پس انسان سالك براي وصول به شمس حقيقت بايد از اين حجاب­ها خلاصي يابد تا فاني در حق و باقي در حق گردد.[1]
حضرت امام راحل «ره» مي­فرمايد[2]: «اول شرط تحقق سير الي الله، خروج از بيت مظلم نفس و خودي و خود خواهي است
چنانچه در سفر حسي عيني تا انسان به منزل و جايگاه خويش است، هر چه گمان مسافرت كند بگويد من مسافرم، مسافرت تحقق پيدا نكند، مگر به خروج از منزل و اختفاي آثار بد، همين طور اين سفر عرفاني الي الله و مهاجرت شهودي، تحقق پيدا نكند مگر به خروج از بيت مظلم نفس و اختفاي آثار آن.
تا جولان تعينات و دعوت اذان كثرت در كار است، انسان مسافر نيست، گمان مسافرت است و دعوي سير و سلوك است، قال الله تبارك و تعالي:
«وَ مَنْ يَخْرُجْ مِنْ بَيْتِهِ مُهاجِرًا إِلَي اللّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَي اللّهِ وَ كانَ اللّهُ غَفُورًا رَحيمًا»[3](پايان كلام امام ره)
موانع سير و سلوك:
مانع از وصول و رسيدن به قرب خداوند، حركت نكردن و به راه نيافتادن است و مانع از حركت نكردن، اراده نكردن است و مانع از اراده نكردن، عدم ايمان است و سبب عدم ايمان، هدايت نشدن است.[4]
و كسي كه اراده سير و سلوك مي­نمايد، شرط اولش اين است كه سدّها و حجاب­هاي بين خودش و خداي خودش را برطرف كند و سدّها، مال و تعصب و جاه توأم با معصيت مي­باشد.[5]
و اما حجاب­هايي كه در آداب الصلوة ج 2، ص 110 به آن اشاره شده است، حجاب­هاي است مه مانع بهره بردن كامل از قرآن مي شود، نه حجاب­هاي ميان خلق و حق و حجاب­هاي مصطلح عرفاني.
امام راحل «ره» مي­فرمايد: بر متعلم و مستفيد از كتاب خدا لازم است كه يكي ديگر از آداب مهم را بكار ببرند تا استفاده حاصل شود و آن رفع موانع استفاده است كه ما از آنها تعبير مي­كنيم به حجب بين مستفيد و قرآن و اين حجاب ها بسيار است كه ما به بعضي از آنها اشاره مي­كنيم:
يكي از حجاب­هاي بزرگ، حجاب خود بيني است كه شخص متعلم خود را بواسطه اين حجاب مستغني ببيند.
خلاصه برداشت از حجاب اول كه امام ره ذكر مي­كند اين است كه آن كمالي كه دارد مانع شود و طبق همان فني كه دارد، در فهم قرآن به آن بسنده كند و از افكار علما در فنون ديگر استفاده نكنند و حال اينكه موسي (ع) در مقابل خضر به علم خودش بسنده نكرد و حضرت ابراهيم (ع) از پروردگار ايمان و اطمينان شهودي خواست و
"قل رب زدني علما"[6] درباره حضرت رسول «ص» نازل شده، كه انبيا به آنچه داشتند بسنده نكردند و از خدا زياده­اش را خواستند.
امام راحل مي­فرمايد: حجاب ديگر حجاب آراء فاسده و مسالك و مذاهب باطل است و خلاصه آنچه در اين مبحث توسط حضرت امام ره بيان شده را مي­توان چنين بيان نمود كه معني اين حجاب، آن عقائد فاسدي است كه در ذهن رسوخ كرده، مانند اينكه پنداشته است راه معرفت الله بكلي مسدود است و دنبال فهم آياتي كه راجع به معرفت است نرود و حال اينكه معرفت الله غايت بعثت انبياء است، الخ.
يكي ديگر از حجب كه مانع از استفاده از قرآن است، اعتقاد به آن است كه جز آنكه مفسرين نوشته يا فهميده­اند، كسي را حق استفاده از قرآن شريف نيست و تفكر و تدبر در آيات شريفه را با تفسيري كه ممنوع است اشتباه نموده­اند......
در صورتي كه استفاده اخلاقي و ايماني و عرفاني بهيچ وجه مربوط به تفسير نيست تا تفسير به راي باشد..... پس محتمل است تفسير به راي راجع به آيات احكام باشد كه دست آرا و عقول از آن كوتاه است و از ائمه سلام الله عليهم بايد اخذ شود.
يكي ديگر از حجب كه مانع از فهم قرآن شريف است، حجاب معاصي و كدورات حاصله از طغيان و سركشي نسبت بساحت مقدس پروردگار عالميان است كه قلب را حاجب شود از ادارك حقائق الخ.
يكي ديگر از حجب غليظه كه پرده ضخيم است بين ما و معارف و مواعظ قرآن، حجاب حب دنيا است كه بواسطه آن قلب تمام هم خود را صرف آن كند و وجهه قلب يكسره دنيا مي شود و قلب بواسطه اين محبت از ذكر خدا غافل شود الخ.[7]
در اين صفحات، از آداب الصلوة كه ذكر كرديم، پنج حجاب در رابطه با فهم معاني و معارف و مواعظ قرآن امام راحل ذكر مي فرمايد كه بطور مختصر و خلاصه ذكر كرديم.
و اما فرمايش امام راحل «ره» در كتاب "چهل حديث" راجع به هفت حجاب كه بطور خلاصه نقل مي­كنيم آن است كه مي­فرمايد: در اين فقره از حديث شريف كه مي­فرمايد:
"كيف يوصف عبدا احتجب الله عز و جل بسبع"[8]احتمالاتي داده­اند كه بعضي از آنها را ذكر مي­كنيم:
...!

دسته ها :
يکشنبه بیست و هفتم 12 1391 1:2

القاب حضرت زينب سلام الله عليهاالقاب حضرت زينب سلام الله عليها:
عالمة غير مُعلمةٍ: داناى نياموخته.
فهيمة غيرَ مُفهِّمةٍ: فهميده بى آموزگار.
كعبة الرَزايا: قبله رنجها.
نائبة الزهراء: جانشين حضرت زهرا سلام الله عليها.
نائبة الحسين: جانشين حضرت حسين عليه السلام.
مَليكة الدنيا: شهبانوى گيتى.
عَقيلة النِساء: خردمند بانوان.
عَديلة الخامس مِن اهل الكِساء: همتاى پنجمين نفر از اهل كساء.
شريكة الشهيد: انباز شهيد.
كفيلة السجاد: سرپرست حضرت سجاد.
ناموسُ رَواق العَظمةِ: ناموس حريم عظمت و كبريايى.
سيدة العقائل: بانوى بانوان خردمند.
سرّ ابيها: راز پدرش على عليه السلام.
سُلالة الولاية: فشرده و خلاصه و چكيده ولايت.
وَليدةُ الفصاحة: زاده شيوا سخنى.
شَقيقة الحَسن: دلسوز و غمخوار حضرت حسن عليه السلام.
عَقيلة خِدر الرسالة: خردمند پرده نشينان رسالت.
رضيعة ثدىِ الولاية: كسى كه از پستان ولايت شير خورده.
بليغة: سخنور رسا.
فصيحة: سخنور.
صديقة الصغرى: راستگوى كوچك(در مقابل صديقه كبرى سلام الله عليها).
المُوثقة: بانوى مورد اطمينان.
عقيلة الطالبين: بانوى خردمند از خاندان حضرت ابوطالب(طالبيين).
الفاضلة: بانوى با فضيلت.
الكاملة: بانوى تام و كامل.
عابدة آل على: پارساى خاندان على عليهم السلام.
عقلية الوحى: بانوى خردمند وحى.
شمسة قَلادَةِ الجَلالةِ: خورشيد منظومه بزرگوارى و شكوه.
نَجمة سَماءِ النَبالة: ستاره آسمان شرف و كرامت.
المعصومة الصغرى: پاك و مطهره كوچك(در مقابل صديقه كبرى سلام الله عليها).
قرينة النَوائِب: همدم و همراه ناگوارى ها.
المحبوبة المصطفى: مورد محبت و محبوب حضرت رسول صلي الله عليه و آله.
قرة عين المرتضى: نور چشم حضرت على عليه السلام.
صابرة محتسبة: پايدارى كننده به حساب خداوند براى خداوند.
عقيلة النبوة: بانوى خردمند پيامبرى.
رَبَة خِدرِ القُدس: پرورنده پرده نشينان پاكى و تقديس.
قبلة البَرايا: كعبه آفريده شدگان.
رَضيعَة الوحى: كسى كه از پستان وحى شير مكيده است.
بابُ حِطَةِ الخَطايا: دروازه آمرزش گناهان.
حَفَرَةُ علىٍ و فاطمةٍ: مركز جمع آورى دوستى و محبت على (عليه السلام ) و فاطمه (سلام الله عليها).
رَبيعَةُ الفضل: پيش زاده فضيلت و برترى.
بطلة كربلاء: قهرمان كربلا.
عظيمةٌ بلواها: بانويى كه امتحانش بس بزرگ بود.
عقلية القريش: بانوى خردمند از قريش.
الباكية: بانوى گريان.
سليلة الزهراء: چكيده و خلاصه حضرت زهرا سلام الله عليها.
امنية الله: امانت دار الهى.
آيةٌ مِن آيات الله: نشانى از نشانه هاى خداوند.
مظلومةٌ وحيدة: ستمديده بى كس

...

...

دسته ها :
شنبه بیست و ششم 12 1391 18:30

 

افسران - چشم بهار از گريه خونبار است ياران

نوروز مانند شب تار است ياران

چشم بهار از گريه خونبار است ياران

جايي كه اشك مصطفي ازديده جاريست

گل هم به چشم دوستان خار است ياران

تبريك در ماه غم زهرا حرام است

مهدي از اين تبريك بيزار است ياران

بي معرفت باشم اگر تبريك گويم

وقتي كه پيغمبر عزا دار است ياران

تبريك چون گويم كه دخت مصطفي را

خون جگر جاري به رخسار است ياران

راه گلستان را به روي دل ببنديد

زهرا ميان درب و ديوار است ياران

زهراست برما مادرو بايد بدانيم

مادر به ما ، در حشر غمخوار است ياران

بلبل شده در بوستان هم ناله با گل

گل ، زارتر ازگل به گلزار است ياران

ما چون خريدار غم زهرا نباشيم

زهرا غم مارا خريدار است ياران

روزي كه از فرزند مادر مي گريزد

زهرا براي شيعيان يار است ياران

دريايي از خون جاري از چشم تر ماست

نوروز ايام عزاي مادر ماست

استادغلامرضاسازگار

دسته ها :
شنبه بیست و ششم 12 1391 18:1
 
افسران - صادقي: در عربستان يا علي را نشان مي‌دهم تا چشم وهابي‌ها درآيد

 مدافع تيم فوتبال استقلال گفت: در عربستان زير پيراهنم نام يا علي (ع) مي‌نويسم و در صورت گل زدن آن را نشان مي‌دهم تا چشم وهابي‌ها در آيد.

دسته ها :
شنبه بیست و ششم 12 1391 9:40
 
افسران - پايتخت معنوي ايران در نخستين روز سال نو ميزبان رهبر فرزانه انقلاب است

مراسم ديدار با حضرت آيت ا... خامنه اي ولي امر مسلمين جهان، ساعت 15 و 30 دقيقه روز پنج شنبه اول فروردين ماه سال 1392 در رواق امام خميني (ره) حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار مي شود

دسته ها :
شنبه بیست و ششم 12 1391 9:32
 
افسران - ماجراي برخورد رهبر انقلاب با يك دختر و پسر

...

ياور1 : درس ها و مشق هاي زيبا :
يكي از محافظان مقام معظم رهبري در خاطره اي گفت: يك روز كه مقام معظم رهبري به كوههاي اطراف تهران براي كوه پيمايي رفته بودند، با دختر و پسري دانشجو برخورد مي كنند كه به لحاظ ظاهري وضع نامناسبي داشتند.

آنها به يك باره در مقابل گروه ما قرار گرفتند و فرصت جمع و جور كردن و رسيدگي به وضع ظاهري خودشان نداشتند از رفتار آنها مشخص بود كه خيلي ترسيده بودند واينگونه به نظر مي رسيد كه آنها تصور مي كردند كه الآن آقا دستور دستگيري آنها را فورا صادر خواهد كرد. ولي برخلاف تصور آنها آقا با آنها سلام و عليك گرمي كرد و پرسيد كه شما زن و شوهر هستيد؟(البته آقا مي دانست)؛ آن پسر وقتي با خلق زيباي آقا مواحه شد، واقعيت را گفت؛ و جواب داد خيرمن و اين دختر دوست هستيم.

آقا ابتدا در باره ورزش و مزاياي آن با آنها صحبت كرد و بعد فرمود : بد نيست صيغه محرميتي هم در ميان شما برقرار شود و شما با هم ازدواج كنيد. آقا به آنها پيشنهاد داد كه اگر مايل بوديد در فلان تاريخ بيائيد، ومن هم آمادگي دارم كه شخصا خطبه عقد شما را بخوانم. آن دو خدا حافظي كردند و طبق قرار همراه خانواده خود در همان تاريخ به محضر ايشان رسيدند .

آقا هم خطبه عقد آن دو را جاري كردند . با برخورد كريمانه ايشان اين دو جوان مسير زندگي خود را تغيير دادند آن دختر غير محجبه به يك دختر محجبه و معنوي و آن پسر دانشجو هم به يك جوان مذهبي مبدل شدند.(منبع: نشريه ماه تمام ،شماره ۳،ص۱۷).

دسته ها :
جمعه بیست و پنجم 12 1391 17:47

...

حضرت امامزاده صالح (ع) فرزند امام هفتم شيعيان امام موسي بن جعفر (ع) وبرادر امام رضا (ع) است. درزمان حكومت بني عباس مأمون به قصد فريب دادن مردم و موجه نشان دادن دستگاه عباسي حضرت امام رضا(ع) را به عنوان وليعهدي به طوس دعوت كرد. متعاقب اين امر و عزيمت حضرت رضا (ع) خاندان و منسوبين حضرت كه در مدينه وبغداد ساكن بودند به قصد زيارت والتزام در ركاب حضرت به سوي ايران حركت كردند. از جمله كاروان هايي كه جانب ايران حركت كرد، كارواني بود كه حضرت امامزاده صالح (ع) وتني چند از برادران بزرگوارشان در آن بودند.

هديه به روح مقدس حضرت امامزاده صالح عليه السلام و شهدا و علما و صلحا و مومنين و مومنات مدفون در جوار اين امامزاده عظيم الشان صلوات و فاتحه
اللهم صل علي محمد وآل محمد و عجل فرجهم

.....

دسته ها :
جمعه بیست و پنجم 12 1391 1:5

پيغمبر گرامى خدا (ص ) فرمود:


هرگاه بنده بسم الله الرحمن الرحيم را قرائت كند، شيطان از وى بگريزد.

دسته ها :
پنج شنبه بیست و چهارم 12 1391 11:43
اگر در نماز حضور قلب نداريد حتما بخوانيد!
..

 

بدست آوردن آن چنان معرفتى كه دنيا را در نظر انسان كوچك و خدا را در نظر انسان بزرگ كند، تا هيچ كار دنيوى نتواند به هنگام راز و نياز با معبود نظر او را به خود جلب و از خدا منصرف سازد.
به گزارش افكارنيوز، بزرگان ما براى تحصيل خشوع و حضور قلب در نماز و ساير عبادات، راه هاي متعددي همچون: تحصيل معرفت والا به خدا و دنيا، عدم توجه به كارهاى پراكنده و مختلف ، انتخاب محل و مكان خاص براي نماز و ساير عبادات ، پرهيز از گناه، آشنايي به معني نماز و فلسفه افعال و اذكار آن ، انجام مستحبات نماز و آداب مخصوص و مراقبت و تمرين حضور قلب را بيان نموده اند.

حضور قلب در نماز امر بسيار مهمي است كه شخص بايد با تلاش و زحمت به دنبال رسيدن به آن در نماز باشد كسي كه بيشتر ساعات عمر خود را در بيهوده كارى و لهو و لعب مي گذراند نمي تواند در نماز حضور قلب پيدا كند زيرا به هر آنچه انسان مشغول باشد، قوه مخيّله (كه كارش صورت سازى است) در نماز همان عمل را در نظرش جلوه مي دهد و هر چه بخواهد حواس خود را جمع كند فورى موهومات و خيالات به سراغ او مي آيد و حواسش را متفرّق مي گرداند اما كسى كه در همه وقت همه اعمال وافكارش بر طبق عقل و شرع انجام شود و هدفش در همه كار تحصيل رضاى حق تعالى باشد، چنين كسى بخوبى مي تواند بنا بر عادت، خود را از موهومات و خيالات فاسد حفظ نمايد و حضور قلب پيدا كند آن وقت است كه حالت خشوع و خضوع پيدا مي نمايد. ( تفسير مخزن العرفان ج۹ ص۹)

مقصود از حضور قلب در نماز اين است كه هر آنچه با روح عبادت سازگار نيست، اعم از افكار مربوط به دنياي خود يا ديگران باشد را از خود دور گرداند، اما افكاري كه منافات با روح عبادت نداشته باشد خدشه اي به حضور قلب نمي زند، البته اين يك مسئله شخصي است و هر فردي به خوبي درك مي كند چه افكاري حضور قلب او را از بين مي برد و بايد از آنها خودداري كند و اين را هم مي دانيم كه كه حضور قلب درجاتي دارد و انساني كه از درجات بالاي حضور برخورداراست، مطلقا از غير خدا و امور خدايي چشم مي پوشد.

بزرگان ما براى تحصيل خشوع و حضور قلب در نماز و ساير عبادات، اموري را بيان نموده اند كه رعايت آنها مي تواند مفيد باشد. ( تفسير نمونه ج ۱۴ص۲۰۵-۲۰۶)

۱ـ بدست آوردن آن چنان معرفتى كه دنيا را در نظر انسان كوچك و خدا را در نظر انسان بزرگ كند، تا هيچ كار دنيوى نتواند به هنگام راز و نياز با معبود نظر او را به خود جلب و از خدا منصرف سازد. يعني نماز گزار بايد معرفتي نسبتاً درست از خداي متعال داشته باشد و بداند كه با چه كسي رو به رو مي شود. خداي متعال كمال محض است و جامع همه ي كمالات بلكه عين كمال است و يكي از كمالات الهي حكمت است. به همين دليل تمام افعال الهي هدفمند است، و از افعال الهي، آفرينش جهان هستي و گل سرسبد آن انسان است و هدف آفرينش، رسيدن به كمال (تكامل) است كه اين حقيقت جز از راه صحيح (صراط مستقيم) ميسر نمي شود، و صراط مستقيم همان بندگي خداوند است: «وَ أَنِ اعْبُدُوني‏ هذا صراط مُسْتَقيم] يعني اطاعت از همه دستورات و قوانين الهي كه مهم ترين و بارز ترين آنها، در قالب عبادت تجلي مي يابد.

اگر كسي فلسفه عبادت را نداند نصيبي از آن نمي برد و فلسفه عبادت فقط در پرتو بينش ديني قابل دريافت است.

۲ـ توجه به كارهاى پراكنده و مختلف، معمولا مانع تمركز حواس است.

و هر قدر انسان، توفيق پيدا كند كه مشغله‏هاى مشوش و پراكنده را كم كند به حضور قلب در عبادات خود كمك كرده است.

۳ـ انتخاب محل و مكان نماز و ساير عبادات نيز در اين امر، اثر دارد، به همين دليل، نماز خواندن در برابر اشياء و چيزهايى كه ذهن انسان را به خود مشغول مى‏دارد مكروه است، و همچنين در برابر درهاي باز و محل عبور و مرور مردم، در مقابل آئينه و عكس و مانند اينها، به همين دليل معابد مسلمين هر قدر ساده‏تر و خالى از زرق و برق و تشريفات باشد بهتر است چرا كه به حضور قلب كمك مى‏كند.

۴ـ پرهيز از گناه نيز عامل مۆثرى است، زيرا گناه قلب را از خدا دور مى‏سازد، و از حضور قلب مى‏كاهد.

بايداز اعمال ظلمت زا (گناه) پرهيز كنيم تا عبادت در باطن ما اثر كند و موجب نشاط گردد. لذا در روايات وارد شده است، تا آن جا كه برايتان امكان دارد از گناه فاصله بگيريد؛ زيرا ظلمت با گناه به باطن راه مي يابد، «اذا اذنب الرجل دخل في قلبه نقطة سوداء»

امام صادق (عليه السلام) مى‏فرمايد: پدرم امام باقر (عليه السلام) مى‏فرمود: هيچ چيز براى قلب زيانبارتر از گناه نيست، چه آنكه قلب با گناه مى‏آميزد و با آن گلاويز مى‏شود تا بالاخره گناه بر قلب چيره شده و آن را وارونه مى‏سازد. ( الكافي ج : ۲ ص : ۲۶۸ )

يعنى قلب به حساب طبع اولى، ملكوتى و رو به خدا ست، ولى در اثر گناه چهره‏اش وارونه گشته، ناسوتى و شيطانى مى‏شود.

امام صادق (عليه السلام) مى‏فرمايد:گناه انسان را از نماز شب محروم مي ‏سازد ( لذّت مناجات با خدا را از او سلب مى‏كند) همانا تأثير گناه از كارد برنده سريع‏تر است. ( الكافي ج : ۲ ص : ۲۷۲)

۵ـ آشنايي به معني نماز و فلسفه افعال و اذكار آن، عامل مۆثر ديگرى است.

۶ـ انجام مستحبات نماز و آداب مخصوص آن چه در مقدمات و چه در اصل نماز نيز كمك مۆثرى به اين امر مى‏كند.

۷ـ از همه اينها گذشته، اين كار مانند هر كار ديگر نياز به مراقبت و تمرين و استمرار و پى‏گيرى دارد، بسيار مى‏شود كه در آغاز انسان در تمام نماز يك لحظه كوتاه قدرت تمركز فكر پيدا مى‏كند، اما با ادامه اين كار و پى‏گيرى و تداوم آن چنان قدرت نفس پيدا مى‏كند كه مى‏تواند به هنگام نماز دريچه‏هاى فكر خود را بر غير معبود، مطلقا ببندد.

و در ادامه اين مقاله، يك پرسش و دو پاسخ در مورد نماز را نيز مطرح مي كنيم:

سوال: در حال اختيار يا اضطرار، در چه ركعتي از نماز واجب مي توان به نماز قضا عدول كرد؟
آية الله خامنه اي (دام ظلّه):

در هر ركعتي كه عدول از نماز ادا به نماز قضا امكان داشته باشد، مانع ندارد.

استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات جامعة الزهراء قم

آية الله فاضل لنكراني(ره):

در صورتي كه نماز قضا حتمي باشد و در ركعتي باشد كه از ركعات نماز قضا بيشتر نشده باشد.

استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات جامعة الزهراء قم


منابع:

اسلام كوئيست
استفتائات موجود در واحد پاسخ به سوالات جامعة الزهراء قم


...


دسته ها :
پنج شنبه بیست و چهارم 12 1391 8:55

امان از زبان سرخ ...

افسران - امان از زبان سرخ ...

كلامي از شيخ بهايي:
آدمي اگر پيامبر هم باشد از زبان مردم آسوده نيست، زيرا:
اگر بسيار كار كند، ميگويند احمق است !
اگر كم كار كند، ميگويند تنبل است !
اگر بخشش كند، ميگويند افراط ميكند !
اگر جمع گرا باشد، ميگويند بخيل است !
اگر ساكت و خاموش باشد، ميگويند لال است !
اگر زبان آوري كند، ميگويند وراج و پر گوست !
اگر روزه برآرد و شبها نماز بخواند، ميگويند ريا كار است !
و اگر نكند، ميگويند كافر است و بي دين

امان از زبان سرخ كه مي دهد سر سبز به باد.....

دسته ها :
پنج شنبه بیست و چهارم 12 1391 8:54

شهدا را به ياد بسپاريد نه به خاك...ورودي شلمچه

افسران - شهدا را به ياد بسپاريد نه به خاك...ورودي شلمچه
دسته ها :
پنج شنبه بیست و چهارم 12 1391 8:52

نظر آيت الله نوري همداني درباره اتفاقات اخير

آيت الله حسين نوري همداني با تاكيد بر اينكه مسئولان كشور بايد عمل به فرمايشات رهبري را مورد توجه قرار دهند، ادامه داد:‌نبايد كاري كرد كه فضاي كشور ملتهب شود

به گزارش گروه سياسي "ره به ري" : آيت الله نوري همداني از مراجع تقليد در خصوص مسائل اخير كشور گفت: نظر من نسبت به اين مسائل همانند نظر آيت الله العظمي صافي گلپايگاني است.

به گزارش فارس، آيت الله حسين نوري همداني امروز در واكنش به اتفاقات اخير كشور تصريح كرد: نظر اينجانب در خصوص مسائل اخير كشور همان نظر آيت الله العظمي صافي گلپايگاني است.

وي با تاكيد بر اينكه مسئولان كشور بايد عمل به فرمايشات رهبري را مورد توجه قرار دهند، ادامه داد:‌نبايد كاري كرد كه فضاي كشور ملتهب شود.

اين مرجع تقليد بيان كرد: مسئولان كشور بايد نسبت به خدمت رساني به مردم اهتمام جدي داشته باشند.

بر اساس اين گزارش امروز حضرات آيات صافي گلپايگاني و مكارم شيرازي در سخناني نسبت به برگزاري جشن استقبال از نوروز و انجام كارهاي خلاف شرع در اين جشن هشدار دادند و خواستار رسيدگي مسئولان امر به اين مسئله شدند

...

.

دسته ها :
پنج شنبه بیست و چهارم 12 1391 8:49

ثبت‌نام براي اردوي پياده روي نجف تا كربلا

ثبت نام از دانشجويان علاقه مند سفر به عتبات بصورت پياده همچنان ادامه دارد.

به گزارش گروه سياسي "ره به ري" :

انجمن دانشگاهي توسعه علمي و فرهنگي عتبات عاليات اقدام به برگزاري اردوي پياده روي در ايام نيمه شعبان كرده است.

 
اين مجموعه دانشجويي از سال 89 و از نيمه شعبان آن سال سفرهاي خودشان را آغاز كرده‌اند.
ويژگي اصلي اين سفرهاي دانشجويي پياده روي نجف تا كربلا مي‌باشد.
 
لذا از تمام خواهران و برادران و همچنين زوج هاي دانشجو تقاضا مي‌شود جهت ثبت نام و كسب اطلاعات بيشتر به سايت www.atabe.ir مراجعه كنند.
 
شرايط و ضوابط سفر :
 
1)برگزاري اين اردو زير نظر سازمان حج و زيارت انجام ميگيرد.تمامي زائران از بيمه و ويزاي اين سازمان بهره مند ميشوند،اما ارز مسافرتي به كاروان ما تعلق نميگيرد.
 
2)طبق برنامه،مسير نجف تا كربلا كه در حدود90 كيلومتر ميباشد را پياده طي ميكنيم.لذا اگر مشكل خاص جسماني داريد حتما دقت داشته باشيد و قبل از تاييد نهايي ثبت نام با مسئولان در ميان بگذاريد.
 
3)از آنجا كه تاريخ انجام سفر تداخل زيادي با ايام انتخابات و امتحانات دانشجويان دارد،هنوز تاريخ دقيق برگزاري سفر مشخص نيست،اما بازه زماني برگزاري سفر حدودا از 25 خرداد تا 8تير ميباشد،لذا متقاضيان محترم بايستي براي اين تاريخ آمادگي داشته باشند.تاريخ دقيق بزودي اعلام ميگردد.
 
4)با توجه به نوسانات قيمت ارز و همچنين عدم قطعيت درباره ي بعضي شرايط اردو،هزينه شركت در اين كاروان فعلا550هزار تومان اعلام ميشود كه ممكن است تغيير يابد.
 
5)متقاضيان محترم در نظر داشته باشند كه محل اسكان در حسينيه هاي عراق ميباشد. حسينيه هاي عراق محدوديت هاي بسيار زيادي در حوزه امكانات بهداشتي ، برق , سيستم سرمايشي و ..... دارند كه باعث بروز مشكلات عديده اي مي شود.در ضمن اگر توفيق زيارت بقاع متبركه شهرهاي كاظمين و سامرا نصيبمان گردد،اسكان در اين شهرها در حرم هاي مطهر ميباشد.
 
6)اولويت ثبت نام با دانشجويان و طلاب(درحال تحصيل) ميباشد . همچنين فقط فارغ التحصيلاني كه حداكثر يكسال از تاريخ فراغت تحصيلي آنها گذشته باشد ميتوانند در اين كاروان ثبت نام كنند.
 
7)به دليل محدوديت هاي سفر و وظايفي كه براي زوج هاي جوان در نظر گرفته ميشود،از ثبت نام زوج هاي جواني كه در دوران عقد ميباشند معذوريم،همچنين زوج هاي جوان در نظر داشته باشند كه محل اسكان ايشان از يكديگر جدا ميباشند.
 
8)حداقل يكي از زوجين بايد شرايط ثبت نام كنندگان را داشته باشد،در غير اينصورت ثبت نام صورت نميگيرد.
 
9)مهلت ثبت نام تا تاريخ 8 فروردين ميباشد.در صورت كثرت اسامي و مساوي بودن شرايط ثبت نام كنندگان،قرعه كشي انجام خواهد شد،و اسامي نهايي جهت واريز مبلغ و مراحل بعدي ثبت نام در تاريخ 10فروردين بر روي همين سايت اعلام خواهد شد.
 
10)حركت كاروان از تهران مي باشد.لذا تمامي زائران بايد براي روز حركت در تهران حضور يابند.
 

11)مسئوليت عدم ارسال به موقع مدارك و يا ناقص بودن آن به عهده متقاضي مي باشد و انجمن در برابر حذف افراد از اردو بر اساس مطالب مذكور مختار است

...

دسته ها :
پنج شنبه بیست و چهارم 12 1391 8:41

..

به گزارش گروه فرهنگي "ره به ري" : در ابتداي اين مراسم خانم «ايزابل كوتان پير» وكيل فرانسوي ضدصهيونيستي كه وكالت وزارت ارشاد(به نمايندگي كشورمان) را در پيگيري شكايت از سازندگان فيلم توهمي – تخيلي «آرگو» به عهده دارد، در بررسي عمده دلايل دشمني ايالات متحده عليه كشورمان ضمن اشاره به اينكه هاليوود براي توسعه «ايران‌هراسي» در جهان با توسل به ابزارهاي گوناگوني كه نمونه اخير آن ساخت فيلم «آرگو» است، مي‌گويد: در پروژه‌اي كه در ايران حضور دارم به خاطر دفاع از ايران است، به خاطر فيلمي است كه براي ايران هراسي ساخته شده و اينها در فيلم‌ها تلاش مي‌كنند تا ايران‌هراسي را رواج دهند و من همواره از ايران دفاع مي‌كنم.
اين وكيل ضد صهيونيستي در ادامه با اشاره به سابقه وكالتش در قضايايي مثل دفاع از پرونده حقوقي «روژه گارودي» با محوريت جدال با تفكر مخرب صهيونيست‌ها مي‌افزايد: من براي آزادي مي‌جنگم و در مقابل جريان‌هاي دروغ‌پرداز ايستاده‌ام.
در كشور من هر كه مقابل اسرائيل قرار بگيرد، حذف مي‌شود. با توجه به هدفمند بودن توليد چنين فيلم‌ها و آثاري، بنا بر شنيده‌هاي خبرنگار «جوان» قرار است پخش فيلم توهمي - تخيلي «آرگو» توسط دو شبكه توزيع صهيونيستي در كشور فرانسه، به صورت رايگان در اختيار شبكه‌هاي مختلف تلويزيوني اروپا قرار بگيرد.
در ادامه اين مراسم، طالب‌زاده در مورد همايش «شعبده هاليوود» مي‌گويد: تجمع كساني كه براي حفظ انقلاب اسلامي دغدغه دارند، خيلي مهم است. بايد از فضاي تعارفي كه فقط پول خرج مي‌شود و افراد دائم به يكديگر بارك الله مي‌گويند، خارج شد. الان تجمع و مشورت جمعي، مهم‌ترين موضوعي است كه ما بايد وارد شويم، چراكه هاليوود هم الان دارد همين كار را مي‌كند.
اين كارها در جهت انسجام نيروهاي جديد فرهنگي است. مقام معظم رهبري چند روز پيش در ديدار با سينماگران فرمودند كه شما بايد اتاق فكر فرهنگي تشكيل بدهيد و الان مي‌بينم كه اين اتاق فكرها براي اين برنامه فعاليت خود را شروع كرد‌ه‌اند. پيام آرگو به همه ما اين است كه ما بايد سيستم فرهنگي‌مان را دوباره بازيابي كنيم. بايد واقعاً مشخص شود كه در سيستم فرهنگي، آنهايي كه با پول بيت‌المال فيلم ضدانقلاب مي‌سازند، به چه كساني خط دهي مي‌كنند!
طالب‌زاده در ادامه با اشاره به اينكه اين براي اولين بار كه رسانه‌هاي دست راستي امريكا مثل «واشنگتن پست» و «سي ان ان» جايزه اسكار را به يك فيلم تبليغاتي و سياسي مي‌دانند و واژه «پاليوود» (اشاره به اثرسياسي هاليوود) را به جاي «هاليوود» به كار مي‌بردند، مي‌افزايد: مصرف سياسي فيلم، تحكيم محور شرارت دانستن ايران است و نسلي از امريكايي‌ها كه چيزي در مورد قضيه لانه جاسوسي نديده‌اند، هدف اصلي اين فيلم هستند، چراكه به طور غيرمستقيم به آنها مي‌گويد اين كشوري كه اكنون تحريمش كرده‌ايم، هماني است كه يك سال و نيم سفارت ما را گرفتند و نيروهاي ما را ۴۴۴ روز زنداني كردند!
موضوع عجيب در رابطه با ساخت اين فيلم توسط «بنيامين جيزا بن افلك» اين است كه حتي خود او(بن افلك)معتقد است فيلمسازي تازه‌كار است و نسبت به سايريني كه فيلم سياسي در هاليوود مي‌سازند، كم‌هوش‌تر نيز هست! به واقع اگر اين فيلم توسط كسي مثل «جورج كلوني» (يكي از سه تهيه‌كننده آرگو) ساخته مي‌شد، آنقدر عجيب نبود، چون «جورج كلوني» نسبت به «بن افلكِ» كم هوش! رگه‌هاي بيشتري از سياسي بودن دارد، چراكه در پرونده كاري‌اش ساختن فيلمي بر ضد حزب‌الله لبنان قابل رؤيت است.
همه اين مسائل در حالي اتفاق مي‌افتد كه كشور فرانسه چند سالي است به پرچمدار حركت‌هاي ضد اسلامي ايراني در اروپا و جهان تبديل شده است.
منبع:روزنامه جوان

 

..

دسته ها :
پنج شنبه بیست و چهارم 12 1391 8:27

..

امير مؤ منان در مسجد كوفه بالاى منبر خطبه مى خواند. مردى برخاست كه به او ذعلب مى گفتند، داراى زبانى بليغ در خطبه و قلبى شجاع بود. گفت : اى امير مؤ منان ! آيا پروردگارت را ديده اى ؟ حضرت فرمود: واى بر تو اى ذعلب ! من خدايى را كه نبينم ، نمى پرستم . پرسيد: اى امير مؤ منان ! پس چگونه او را ديده اى ؟ فرمود: واى بر تو اى ذعلب ! ديدگان با مشاهده او را نمى بينند؛ ولى قلب ها با حقايق ايمان او را مى بينند. واى بر تو اى ذعلب ! خداى من چنان لطيف است كه لطفش به وصف در نمى آيد و چنان عظيم است كه با عظمت وصف نمى گردد و چنان بزرگ كبرياست كه با بزرگى وصف نمى شود. در جلالت چنان جليل است كه با غلظت وصف نمى شود. قبل از هر چيز است و نمى شود گفت : پيش از چيزى است . بعد از هر چيز است و نمى شود به او بعد گفت : اشياء را خواسته ، اما نه با همت . درك كرده است ، اما نه با خدعه . در همه اشياست ، اما با آن ها مخلوط نيست و از آن ها هم جدا نيست . ظاهر است ، نه به شكل مباشرت . متجلى است ، نه با ديدن . دور است ، نه با مسافت . قريب است ، نه با نزديك شدن . لطيف است ، نه با جسم داشتن ، موجود است ، نه بعد از عدم . فاعل است ، نه به اضطرار. صاحب تقدير است ، نه با حركت زياد مى شود، نه با اضافه . شنواست ، نه با آلتى بيناست ، نه با اءداتى . اماكن حاوى او نمى شوند و اوقات او را شامل نمى گردند، صفات او را محدود نمى كنند و خواب او را نمى گيرد. هستى او از اوقات سبقت جسته ، وجودش از عدم و ازلش ، از ابتدا پيشى گرفته است . با خلق مشاعر فهميده مى شود كه كسى براى او مشاعر قرار نداده و با تجهير جواهر فهميده مى شود كه جوهر ندارد و با ضد قرار دادن ميان اشيا فهميده مى شود كه او ضد ندارد و با خلق تقارن ميان اشيا فهميده مى شود كه او قرين ندارد. نور را ضد ظلمت قرار نداده است و خشكى را ضد ترى و زيرى را ضد نرمى ، و سردى را ضد گرمى ، متباين ها را با هم جمع كرده و ميان چيزهايى نزديك ، دورى افكنده است كه با تفريق ، بر مفرق و با تاءليف ، بر مؤ لف دلالت مى كند. و اين سخن خداى تعالى است و من كل شى ء خلقنا زوجين لعلكم تذكرون . ( ۱ ) ميان قبل و بعد، فاصله انداخت تا معلوم شود كه او قبل و بعدى ندارد و موجودات با غرايزشان گواه اند كه آفريننده غريزه آن ها، غريزه ندارد و با موقت بودن شان اعلام مى كنند كه براى قرار دهنده وقت آن ها وقتى نيست . ميان موجودات حجاب و مانع قرار داده تا معلوم شود ميان او و خلقش ‍ حجابى نيست . پروردگار است ، بدون اين كه خود پروردگارى داشته باشد و اله است ، بدون اين كه خود الهى داشته باشد. عالم است ، بدون اين كه معلوم باشد. سميع است ، بدون اين كه مسموع باشد. ( ۲ )

...

دسته ها :
چهارشنبه بیست و سوم 12 1391 10:48

...

خيلي ها براي تير نخوردن پشت سر آقا رفتنه اند

افسران - خيلي ها براي تير نخوردن پشت سر آقا رفتنه اند

..

همان طور كه در عاشورا عده اي ايستادند كه امام حسين(ع) نماز بخواند ما هم بايستيم كه آقا دو ركعت نماز بخواند دو ركعت به مردم ذكر بگويد، دو ركعت با مردم حرف بزند. متأسفانه خيلي ها پشت سر آقا رفتند نه براي ولايتمداري بلكه براي تير نخوردن و ايشان خيلي جلوتر از ما است.
حاج حسين يكتا با تاكيد بر اينكه انتقال اخبار بايستي بصورت شفاف و روشن براي مردم صورت بگيرد تصريح كرد: خبر را براي مردم طوري بگوييد كه مطالب برايشان جا بيفتد. تاريخ، غرور، دار و ندارمان و شهدا را بگوييم. آينده روشن را ترسيم كنيم. صبر عاشورايي و كربلايي در شرايط تحريم ها را با تحليلي درست تبيين كنيم. مردم ما خداپرستند مهم اين است كه مردم يقين كنند و به رسانه اعتماد كنند و بگويند اين سايت به موقع و متقن مي گويد و اگر هم اشتباهي مرتكب شود سريعا عذر خواهي مي كند.
بايد سپري براي ولايت فقيه باشيم نه اينكه جلوتر از منويات رهبرحركت كنيم، نگاه كردن به ديده بان و مركز پيام ودرست حركت كردن منظور ماست. رزمنده اي كه جلو تر از فرمانده در قرار گاه حركت مي كند نمي توان گفت اين جلوتر از فرمانده حركت مي كند پس اشتباه كرد، بلكه جلو افتاده كه تير بلا را بخورد، هميشه دعا كنيد اين طوري بلا گردان آقا باشيد. همان طور كه در عاشورا عده اي ايستادند كه امام حسين(ع) نماز بخواند ما هم بايستيم كه آقا دو ركعت نماز بخواند دو ركعت به مردم ذكر بگويد، دو ركعت با مردم حرف بزند. متأسفانه خيلي ها پشت سر آقا رفتند نه براي ولايتمداري بلكه براي تير نخوردن و ايشان خيلي جلوتر از ما است.
وي خاطر نشان كرد: در بيداري اسلامي، تمدن بين الملل و در سبك زندگي ما هنوز الفباي تقوا را نمي دانيم به همين دليل خيلي از كارها، حركات ، گفتار و شنيده ها و مجلس هاي ما بوي آنچه را كه خدا و امام زمان(عج) راضي است نمي دهد لذا خيلي ها حركت مي كنند اما بركت ندارد.
رئيس قرارگاه خاتم الاوصيا در تشريح اهميت و جايگاه رسانه هاي ارزشي گفت: امروزه عرصه فضاي مجازي و دسترسي به اينترنت و تكنولوژي است و حضور اين تكنولوژي در تمام خانه ها و موبايل ها ملموس است. مردم به راحتي مي توانند به آن دست پيدا كنند و اين وجه تمايز اين رسانه ها با مطبوعات است. جذابيت روزنامه و قدمت آن يك نوع پيام و اثر دارد ولي به دليل فراگير بودن فضاي سايبري ضرورت دارد كه بچه هاي ارزشي دور هم جمع شوند و كم و كسري ها را شناسايي كنند.
رئيس قرارگاه خاتم الاوصيا گفت: يكتا به تعامل رسانه هاي ارزشي با يكديگر تاكيد كرد و افزود: بايد تبادل اطلاعات وجود داشته باشد. هدف از اين كارها مقدمه رفتن به يك جبهه است و ما هرچه جلوتر مي رويم نيروي ما نيز بايد قوي و قدرتمندتر شود. اينها مقدمه آن جمع حزب الله سايبراست.
يكتا به تعامل رسانه هاي ارزشي با يكديگر تاكيد كرد و افزود: بايد تبادل اطلاعات وجود داشته باشد. هدف از اين كارها مقدمه رفتن به يك جبهه است و ما هرچه جلوتر مي رويم نيروي ما نيز بايد قوي تر شود و قدرت بيشتر شود. اينها مقدمه آن جمع حزب الله سايبراست.

...

..

دسته ها :
سه شنبه بیست و دوم 12 1391 9:40

...

هر شكلاتي، كاكائويي نيست

در ايام عيد بيشترين شيريني‌اي كه در خانه‌ها به چشم مي‌خورد، انواع و اقسام شكلات‌هاي تلخ، شيرين، شيري، سفيد و مغزدار است اما با وجود اين بازهم برخي مهمانان در ديد و بازديدهاي نوروزي يك جعبه شكلات را هديه‌اي مناسب براي عرض تبريك و تهنيت عيد مي‌دانند.

حال اين شكلات چه طعم و كيفيتي دارد يا تاريخ مصرف آن به پايان رسيده يا نه بماند. معمولا هم وضع به اين‌گونه است كه تا يكي دو ماه اول سال نو اين شكلات در ديد و بازديدها دست به دست مي‌شود. پس بهتر آن‌كه دست‌كم در ايام نوروز از خريدن و بردن شيريني‌جات به خانه ميزبان اجتناب كنيم.

اما چه تفاوتي ميان انواع شكلات‌ها وجود دارد؟ آيا خواص شكلات‌هايي كه با چربي جانشين كره كاكائو تهيه مي‌شود در مقايسه با آنهايي كه حاوي كره كاكائوست برابري مي‌كند؟ از نظر تغذيه‌اي و درماني مصرف پودر كاكائوي خالص بهتر است يا شكلات تلخ؟ مصرف شكلات براي چه افرادي محدوديت دارد و آيا مي‌توان با رويكردي درماني از آن استفاده كرد؟

شكلات يا فرآورده كاكائويي؟

هر شيريني كوچكي كه در تركيب آن 18 تا 22 درصد كره كاكائو به كار رفته باشد، شكلات نام دارد. شكلات‌هايي كه فقط حاوي پودر كاكائو باشد و به جاي كره كاكائو در آن از جانشين كره كاكائو استفاده شود فرآورده كاكائويي نام گرفته و شكلاتي همچون شكلات سفيد كه فاقد پودر كاكائو است، اگر با چربي جايگزين كره كاكائو تهيه شود نه شكلات است و نه فرآورده كاكائويي بلكه يك فرآورده روغني به همراه موادي همچون شكر، شيرخشك، مواد نگهدارنده و طعم‌دهنده است.

اما شايد اين سوال پيش آيد چربي به كار رفته در جانشين كره كاكائو از چه نوع است؟ اين چربي از روغن‌هاي هيدروژنه گياهي همچون روغن پالم يا چربي حيواني به دست مي‌آيد كه البته در انواع نامرغوب و تقلبي شكلات از پيه حيوان هم استفاده مي‌شود، اما چرا از جانشين كره كاكائو استفاده مي‌شود؟ واقعيت اين است كه نقطه ذوب كره كاكائو برابر دماي بدن است و در مناطق گرمسير سريع ذوب شده و ظاهر محصول را نازيبا مي‌كند.

به همين دليل توليدكنندگان در استان‌هاي گرمسير و در فصول گرم سال براساس فرمولاسيون تعريف شده‌اي مجبور به استفاده از روغن‌هاي هيدروژنه با نقطه ذوب بالا هستند.

چربي جانشين كره كاكائو خواص مثبتي ندارد

اما بايد بدانيد چربي‌هاي جانشين به دليل آن كه هيدروژنه و ميزان اسيد چرب ترانس آن بالاست، مكانيسم عمل روغن‌هاي جامد را داشته و با افزايش كلسترول بد خون احتمال تجمع پلاكت‌ها در جداره عروق را افزايش و موجب گرفتگي رگ‌ها مي‌شود و خواص مثبت و درماني كره كاكائو را كه فاقد كلسترول است، ندارد.

در نتيجه در هنگام خريد شكلات كاكائويي به تركيبات مندرج بر بسته‌بندي محصول توجه كنيد. اغلب شكلات‌هايي كه با كره جانشين تهيه مي‌شود قيمت ارزاني داشته و در مقايسه با شكلات‌هاي مرغوب تاريخ مصرف كوتاه‌تري دارد و اگر بخوبي نگهداري نشود به مرور زمان چربي آن اكسيد و رنگ، بو و طعم محصول تغيير مي‌كند و اگرچه مصرف آن مسموميت‌زا نيست، اما در طولاني‌مدت تهديد‌كننده سلامت خواهد بود.

البته اين را هم بدانيد كره كاكائو قيمت بالايي دارد و برخي توليدكنندگان غيرمتعهد بدون آن‌كه مصرف‌كننده را مطلع سازند، در تركيب برخي شكلات‌ها از جانشين كره كاكائو استفاده و محصول را با قيمتي گران عرضه مي‌كنند كه اين كار اخلاقي نيست و نوعي تقلب محسوب مي‌شود.

شكلاتي كه در دماي بدن سريع ذوب نشود و در داخل دهان بماند حاوي چربي جانشين كره كاكائوست.

پودر كاكائو بهتر است يا شكلات آن؟

اما سوالي كه بيشتر خانواده‌ها از متخصصان علوم غذايي مي‌پرسند، آن‌كه آيا پودر كاكائو در مقايسه با شكلات‌هاي كاكائويي مزيت بيشتري دارد؟

پودر كاكائوي خالص و شكلات از نظر تغذيه‌اي دو خوراكي نسبتا متفاوت است. كاكائوي خالص مواد آنتي‌اكسيداني قوي‌تري داشته و از آنجايي كه بيشتر بيماري‌هاي مزمن همچون بيماري‌هاي قلبي، ديابت، پرفشاري خون و برخي سرطان‌ها با اختلالات اكسيداني در بدن شروع مي‌شود، اين محصول بسيار مورد توجه است.

در 100 گرم پودر كاكائوي خشك 150-125 ميلي‌گرم كلسيم نهفته است و غني از مس، آهن، منيزيم و پتاسيم بوده و اگر كم چرب باشد 190كالري، ولي در همين ميزان شكلات معمولي 500 كالري انرژي نهفته است.

در واقع شكلات‌ها به دليل آن‌كه حاوي درصدهاي مختلف پودر كاكائو، كره كاكائو، شيرخشك، مواد نگهدارنده و طعم‌دهنده، به انضمام شكر با نسبت‌هاي مختلف است، بسياري از خواص خوراكي كاكائو را ندارد و گاهي مضر هم خواهد بود.

البته اين را هم بدانيد براي به دست آوردن پودر كاكائوي خالص و استخراج كره از آن از فرآيندهاي حرارتي استفاده مي‌شود و اين خود مي‌تواند از خواص محصول بكاهد، اما مزيت آن از شكلات تلخ فرآوري شده بيشتر است.

مضرات كاكائو را هم در نظر بگيريد

پودر كاكائو با توجه به خواص بي شمارش به دليل تركيبات تئوفيلين طعم بسيار تلخي دارد و به صورت خالص كمتر توليد و مصرف مي‌شود و از اين روجنبه درماني ندارد و تنها يك محصول فراسودمند است.

اين را هم بدانيد مصرف زياد پودر كاكائو و شكلات تلخ به دليل دارا بودن تركيبات كافئين و تئوفيلين موجب كندي حركات گوارشي و افزايش احتمال يبوست مي‌شود و مصرف آن براي بيماران روماتيسمي و افراد مضطرب توصيه نمي‌شود.

همچنين درصد بالاي مواد خشك موجود در كاكائو تشديدكننده آلرژي بوده و باعث تحريك تب‌خال، زخم معده، ريفلاكس معده و بروز كهير در افراد حساس مي‌شود و به دليل داشتن اگزالات و مس براي كساني كه كليه سنگ‌ساز دارند و مبتلا به سيروز كبدي هستند، محدوديت مصرف دارد.

چه شكلاتي بخريم؟

شكلات تلخ بهترين نوع شكلات است و در مقايسه با ساير شكلات‌ها، از كاكائوي زيادتري تهيه شده و در نتيجه خواص بيشتري دارد، اما برخلاف تصور عامه حاوي شكر و چربي بوده و مصرف زياد آن به بهانه برخورداري از خواص درماني‌اش، چاق‌كننده و براي ديابتي‌ها محدوديت مصرف دارد. شكلات سفيد به دليل درصد بالاي چربي چندين برابر شكلات‌هاي ديگر كالري دارد و شكلات شيري حاوي شيرخشك بوده، ولي شير افزوده شده به آن موجب افزايش ارزش تغذيه‌اي محصول نمي‌شود و استفاده از آن براي افرادي كه به پروتئين شير حساسيت دارند منع مصرف دارد.

شكلات قهوه هم سرشار از كافئين بوده و مصرف به اندازه آن نشاط‌آور و رفع‌كننده خستگي است. ولي بايد بدانيد مصرف بيش از حد آن اعتياد‌آور است. در شكلات ميوه‌اي هم درصدي كاكائو سطح ميوه خشك را پوشانده و در مقايسه با انواع شكلات‌ها كالري كمتري دارد و از طرفي ميوه درون آن موجب افزايش ارزش تغذيه‌اي محصول مي‌شود.

....

...

دسته ها :
سه شنبه بیست و دوم 12 1391 7:17

....

ضد دردها؛ مفيد يا مضر؟

يكي از مهم‌ترين مكانيسم‌هاي دفاعي بدن براي حفظ سلامت؛ حس درد است. هرگونه فشار، ضربه يا ايجاد التهاب در نقاط مختلف بدن باعث آزاد‌سازي موادي به نام «پروستاگلاندين» مي‌شود.

اين مواد حسگرهاي رشته‌هاي عصبي مربوط به درد را تحريك و با تحريك اين رشته‌ها درد احساس مي‌شود.ناخوشايند بودن حس درد باعث مي‌شود كه فرد مجبور شود، شرايط را تغيير دهد.

مثال واضح ديگر در مورد درد، دندان است. وقتي دندان‌ها خراب مي‌شود، درد احساس مي‌شود. ايجاد درد باعث مي‌شود فرد درصدد ترميم يا كشيدن دندان برآيد.

حال اگر حس درد وجود نداشته باشد التهاب و تخريب پيشروي مي‌كند و ممكن است استخوان‌هاي فك دچار عفونت شود و عفونت استخوان فك فرد را كاملا از پا درآورد.

آسپرين سردسته داروهاي ضددرد است كه توانسته است بر زمان غلبه كند. غلبه بر زمان اصطلاحي است كه فقط براي تعداد اندكي دارو كه توانسته است طي دهه‌هاي متمادي در بازار دارو دوام آورد و نسل‌هاي جديد دارو نتوانسته است آنها را كنار بزند، به كار مي‌رود و آسپرين يكي از مهم‌ترين اين داروهاست.

آسپرين و هم‌خانواده‌هاي جديدترش شامل بروفن، ديكلوفناك، مفناميك اسيد، ناپروكسن و ايندومتاسين مانع از توليد پروستاگلاندين‌ها مي‌شود و به اين ترتيب از ايجاد شرايطي كه حس درد را برانگيزد، پيشگيري مي‌كند. براي اين كار قدرت آسپرين بيشتر از هم‌خانواده‌هايش است و ضددرد قوي‌تري است.

پروستاگلاندين علاوه بر ايجاد حس كارهاي ديگري نيز انجام مي‌دهد. مثلا مقاومت مخاط معده بر ضد اسيد معده و پيشگيري از زخم شدن معده يكي از خواص پروستاگلاندين است و به همين دليل آسپرين و هم‌خانواده‌هايش اگر بي‌رويه مصرف شود، بخصوص در افرادي كه بيماري‌هاي كليوي يا كبدي دارند يا پير هستند، مي‌تواند موجب زخم معده و خونريزي شود.

يكي از ديگر خاصيت‌هاي پروستاگلاندين‌ها شركت در پروسه انعقاد خون است. به اين ترتيب آسپرين و هم‌خانواده‌هايش مي‌تواند مانع انعقاد خون شود. از عوارض ديگر اين داروها اين است كه در كساني كه كليه‌هايشان در مرز نارسايي است، مي‌تواند باعث حمله نارسايي كليه شود.

نكته مهمي كه بايد به خاطر داشت اين است كه بروز عوارض را بايد با اثر درماني كه براي داروها در نظر مي‌گيريم، مقايسه كنيم.

به عبارت ديگر اگر درد چندان شديد نيست و قابل تحمل است، بهتر است دارو مصرف نشود، ولي وقتي درد زندگي را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد بايد عوارض را پذيرفت و دارو را استفاده كرد. البته گاهي مي‌توان از تمهيداتي براي جلوگيري از عوارض استفاده كرد. مثلا مي‌توان از ضد اسيدها براي جلوگيري از عارضه زخم معده بهره گرفت.

دكتر رضا كريمي - فوق تخصص بيماري‌هاي غدد

...

..

دسته ها :
سه شنبه بیست و دوم 12 1391 7:14

..

مصاحبه اختصاصي دكتر ولايتي با شبكه الميادين لبنان / 18 ژانويه 2013

افسران - مصاحبه اختصاصي دكتر ولايتي با شبكه الميادين لبنان / 18 ژانويه 2013

10 محور اصلي اظهارات دكتر ولايتي در مصاحبه اختصاصي با شبكه الميادين لبنان :

1* تحولات جديدي در جهان اسلام در حال وقوع است
2* تلاش هاي تفرقه افكنانه اي بين شيعه و اهل سنت در حال انجام است
3* دليل اصلي تمركز ما در سوريه جلوگيري از سقوط محور مقاومت در مقابل اسرائيل است
4* نظام سوريه به رياست بشار اسد خط قرمز ماست
5* دولت عراق قدرت و كفايت خود را ثابت كرده است
6* ممكن است در برخي ديدگاه ها با حماس اختلافي داشته باشيم اما امري طبيعي است
7* هر لحظه اي كه مصري ها رغبت خود را براي برقراري روابط اعلام كنند ما آماده هستيم
8* راشد الغنوشي براي احياي ارزش هاي اسلامي اقدامات زيادي انجام داده است
9* احتمال كانديداتوري
10* قدرت حزب الله بيش از پيش افزاي

...

دسته ها :
سه شنبه بیست و دوم 12 1391 7:10

..

 

به گزارش گروه سياسي باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري؛ حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (دوشنبه) در ديدار جمعي از پيشكسوتان، قهرمانان و مدال‌آوران رشته‌هاي ورزشي در مسابقات جهاني و بازي‌هاي المپيك و پارالمپيك 2012، قهرمانان و پهلوانان ورزشي كشور را سفيران هويت، تَشَخُص، عزم راسخ، هوش بالا، ايمان و پاي‌بندي به شريعت ملت ايران دانستند و تأكيد كردند: ورزشكاران قهرمان همانند قله‌اي هستند كه زمينه‌ساز حركت آحاد مردم بويژه استعدادهاي جوان، به سمت قله‌ها مي‌باشند.

رهبر انقلاب اسلامي، با تأكيد بر اينكه دستيابي به سكوهاي قهرماني ورزشي، بدون همت و اراده محكم و هوش بالا، امكان‌پذير نيست، افزودند: قهرمانان مظهر توانايي‌هاي يك ملت هستند و به همين علت، اعتماد به نفس و اعتماد ملي مردم را افزايش مي‌دهند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي حضور ورزشكاران در ميدان‌هاي بين‌المللي با حفظ اخلاق و روحيه جوانمردي و رعايت جوانب شرعي را تبليغ جهاني ارزش‌ها و صفات برجسته يك ملت خواندند و افزودند: يكي از اين موارد، حضور بانوان و دختران ورزشكار با رعايت حجاب شرعي، در ميدان‌هاي بين‌المللي است كه اقدامي فوق‌العاده، و بسيار مهم و با ارزش است.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به موارد متعدد از قتل، تعرض و تهديد رسمي زنان مسلمان محجبه در اروپا خاطرنشان كردند: در چنين شرايطي هنگامي كه يك زن مسلمان ايراني و داراي حجاب، بر سكوي قهرماني مي‌ايستد و همه را وادار به تكريم مي‌كند، كار با عظمتي انجام شده است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: همه بايد قلباً، قدردان زنان ورزشكاري باشند كه با حجاب و متانت و وقار در ميدان‌هاي بين‌المللي ورزشي حاضر مي‌شوند.

ايشان نمونه ديگري از پيام‌رساني ورزشكاران را، موفقيت‌هاي ورزشي جانبازان و معلولان دانستند و تأكيد كردند: ايستادن يك ورزشكار جانباز يا معلول بر سكوي قهرماني دنيا با همه سختي‌ها و آسيب‌هاي جسمي، نشان از عزم و اراده قوي آن ورزشكار و همچنين همت بالا و تَشَخُص يك ملت است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: پيام‌هاي تشكر من از موفقيت‌هاي بين‌المللي ورزشكاران، نشأت گرفته از احساس صادقانه و حقيقي است كه معتقد است ورزشكاران با كسب مقام قهرماني، در واقع به ملت و كشور خود خدمت مي‌كنند و پيام‌هاي عزم و اراده، ايستادگي و ايمان ملت ايران را به جهانيان مي‌رسانند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به ورزشكاران قهرماني كه در ميدان‌هاي بين‌المللي شعائر ديني و معنوي را زنده نگه مي‌دارند، افزودند: از همه ورزشكاراني كه در ميدان‌هاي ورزشي، نام ائمه عليهم السلام را بر زبان مي‌آورند و يا سجده مي‌كنند و يا دست به دعا برمي‌دارند و يا پس از فتح قله‌ها اذان مي‌گويند و همچنين همه زنان ورزشكاري كه عفاف ديني را رعايت مي‌كنند، صميمانه تشكر مي‌كنم.

ايشان اين تشكر را به‌دليل برجسته شدن معنويات در دنيايي كه جوانان به سمت بي ايماني و لاابالي‌گري سوق داده مي شوند، دانستند و خاطرنشان كردند: به همين دليل ورزشكاران بايد قدر خود را بدانند و در جهت حفظ و تقويت صفات پهلواني و جوانمردي و روحيه معنوي تلاش كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي همچنين با اشاره به انصراف ورزشكاران جوان ايراني از مسابقه با ورزشكاران رژيم صهيونيستي افزودند: اين اقدام، بسيار با ارزش و تلاشي بسيار مهم و حساس در مقابله با رژيم غاصب صهيونيستي است.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به ايجاد زمينه بروز استعدادهاي جوانان در عرصه هاي مختلف، بعد از پيروزي انقلاب اسلامي افزودند: پيشرفت‌ها و موفقيت‌هاي جوانان ايراني در رشته هاي ورزشي نشانگر آن است كه ظرفيت و استعداد جوانان در رشته‌هاي گوناگون بسيار بالا است و بايد براي تربيت اين استعدادها و پرورش آنها به سمت قهرماني، سرمايه‌گذاري شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي توانايي‌ها و استعدادهاي بالاي جوان ايراني را در زمينه‌هاي مختلف علمي، فناوري و تحقيقاتي، يك حقيقت انكارناپذير خواندند و تأكيد كردند: تاريخ ايران اسلامي نيز گواه همين موضوع است و ظهور چهره‌ها و شخصيت‌هاي برجسته‌اي همچون ابن سينا، زكرياي رازي، فارابي، سعدي و حافظ نشان دهنده وجود استعدادهاي متراكم در اين منطقه از دنيا است.

ايشان يكي از وظايف مهم قهرمانان ورزشي را ترويج ورزش همگاني ميان آحاد مردم بويژه جوانان برشمردند و افزودند: يكي از نيازهاي اساسي كشور، فراگير شدن ورزش همگاني ميان مردم است.

رهبر انقلاب اسلامي ورزش قهرماني را موتور محرك ورزش همگاني دانستند و با تأكيد بر لزوم توجه بيش از پيش به ورزش همگاني، خاطرنشان كردند: پيشرفت يك كشور منوط به نيروي انساني سالم، عالم، با همت و ديندار است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: يكي از نتايج فراگير شدن ورزش همگاني در ميان مردم، حل بسياري از مشكلات اخلاقي جامعه همچون اعتياد است.

ايشان موضوع اخلاق در ورزش را، موضوعي بسيار مهم دانستند و تأكيد كردند: خوشبختانه جامعه ورزشي ما، سالم است، اما هنگامي كه يك جوان ورزشكار بر روي امواج تبليغ و توجه جهاني قرار مي‌گيرد، خطر اخلاقي او را بشدت تهديد مي كند و بايد از خود، مراقبت كند.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: از جمله ويژگي‌هاي اخلاقي لازم براي يك ورزشكار، مغرور نشدن، مردمي و جوانمرد ماندن، با مردم بودن، و براي مردم دل سوزاندن است كه بايد ورزشكاران براي حفظ و تقويت اين روحيات تلاش كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطرنشان كردند: يك قهرمان ورزشي در بُعد فردي نيز بدليل اعتماد به نفس بالا، قاعدتا بايد از صفات ناپسندي همچون چاپلوسي و تملق، دروغگويي و دورويي به دور باشد.

ايشان با اظهار گلايه از تلاش برخي، براي تخريب فضاي ورزشي كشور از طريق ترويج تهمت، دروغ، نزاع و تخريب افراد تأكيد كردند: متأسفانه سهم رسانه‌هاي ورزشي در اين كار خلاف كم نيست و من در اين خصوص هشدار مي‌دهم.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: برخي رسانه‌هاي ورزشي با بزرگنمايي موضوعات كوچك و ايجاد فضاي دعوا، تلاش مي‌كنند تا افراد مصاحبه‌كننده رابه سمت حرف‌هاي تند و ناسزاگويي سوق دهند كه اين كار نادرستي است و بايد نقطه مقابل آن در رسانه‌ها تقويت شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي مسئولان ورزشي كشور را به اولويت‌بندي رشته‌هاي ورزشي توصيه و تأكيد كردند: بايد برخي رشته‌ها كه در داخل داراي ريشه تاريخي و تجربه كافي است، مورد اهتمام و سرمايه‌گذاري بيشتري قرار گيرد.

ايشان يكي ديگر از مسائل بسيار ضروري در ورزش كشور را علمي كردن ورزشي دانستند و خاطرنشان كردند: بايد بر روي قواعد علمي رشته‌هاي ورزشي و تحقيقات علمي در اين خصوص، توجه ويژه‌اي شود و فقط به تحقيقات علمي خارجي اكتفا نشود.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: وقتي متخصصان و صاحب نظران جوان ما توانايي دستيابي به موفقيت‌هاي بزرگ و خيره‌كننده در حوزه‌هاي پيچيده علمي را دارند، قطعا در عرصه ورزش نيز توانايي تحقيقات علمي و ارائه نظريه‌هاي نو را خواهند داشت.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پايان خطاب به قهرمانان و پيشكسوتان گفتند: شما نور چشم ملت ايران هستيد و اميدوارم همواره اين‌گونه باشيد.

پيش از سخنان رهبر معظم انقلاب، 6 نفر از ورزشكاران و مدال‌آوران و پيشكسوتان، نقطه نظرات و پيشنهادهاي خود را در خصوص مسائل ورزش كشور بيان كردند.

«حميد سوريان» صاحب مدال طلاي المپيك و دارنده 5 مدال جهاني در رشته كشتي فرنگي، بر تشكيل آكادمي‌هاي علمي براي رشته‌هاي ورزشي تأكيد كرد و با يادآوري علاقه تعداد قابل توجهي از خانواده‌ها به تشويق فرزندانشان در خصوص دنبال كردن ورزش قهرماني، نگراني آنها از آتيه فرزندان و به‌ويژه مسئله اشتغال را مورد اشاره قرار داد و خواستار تسريع در اجراي قانون استخدام قهرمانان شد.

«حسن گرامي» كوهنورد و سرپرست نخستين تيم صعود كننده به بلندترين ديواره دنيا بنام برج‌هاي «ترانگو» در پاكستان، گزارشي از موفقيت‌هاي مهم كوهنوردان ايراني از جمله طنين بانگ اذان بر فراز قله‌هاي مهم جهان بيان كرد.

«مه لقا جان بزرگي»، عضو تيم ملي تيراندازي در مسابقات المپيك 2012 با اشاره به حضور مقتدرانه زنان ورزشكار ايراني در عرصه‌هاي بين‌المللي و با رعايت حجاب اسلامي گفت: اين حضور تأثير بسيار زيادي در ورزشكاران زن مسلمان از ديگر كشورها دارد.

وي خواستار توجه بيش از پيش به زيرساخت‌هاي ورزشي مربوط به بانوان و مكان‌هاي ورزشي ويژه آنان شد.

احسان لشكري دارنده مدال المپيك 2012 و قهرمان جهان در كشتي آزاد اظهار اميدواري كرد كه با همت مسئولان ورزش كشور، جلوي حذف رشته پر افتخار كشتي در رقابت‌هاي المپيك گرفته شود.

جليل باقري جدي، جانباز 70 درصد و قهرمان بازي هاي پارالمپيك در پرتاب وزنه، بر مناسب سازي معابر و سيستم حمل و نقل عمومي براي ترغيب جانبازان و معلولان به انجام فعاليت‌هاي ورزشي تأكيد كرد.

حسين رضازاده رئيس فدراسيون وزنه‌برداري و پيشكسوت اين رشته نيز ضرورت تقويت پايگاه‌هاي استعداديابي براي پيشرفت ورزش كشور را مهم دانست.

وي همچنين بر لزوم نگاه اصولي به ورزش و پرهيز از نگاه‌هاي غير حرفه‌اي و سياست‌هاي چندگانه، تأكيد كرد.

همچنين "عباسي" وزير ورزش و جوانان با ارائه گزارشي از دستاوردها و موفقيت هاي ورزش كشور در مسابقات جهاني، المپيك، پارالمپيك و بازي‌هاي آسيايي، خاطرنشان كرد: درخشان‌ترين موفقيت‌هاي تاريخ ورزش كشور در سال 91 رقم خورد.

وي همچنين گزارشي از اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي وزارت ورزش و جوانان براي توسعه زيرساخت‌هاي ورزشي كشور ارائه كرد.

در پايان اين ديدار ورزشكاران و مدال‌آوران رشته‌هاي مختلف ورزشي در فضايي صميمانه و از نزديك با رهبر معظم انقلاب اسلامي گفتگو كردند.
//
 
دسته ها : خبر
دوشنبه بیست و یکم 12 1391 23:6

...

افسران - تذكر  يك دختر جوان به رهبر معظم انقلاب و پاسخ معظم له

حضرت آيت الله خامنه اي (حفظه الله تعالي) با فروتني كم نظير پاسخ نامه ي يك دختر 17 ساله را مي دهند و با كمال خضوع و با توجه به خصلت انتقادپذيريشان، در مورد انتقاد اين جوان هيچ توجيهي بيان نمي كنند. پاسخ رهبر معظم انقلاب الگويي است براي همه پيروان راستين ولايت.

به گزارش خبرگزاري حيات، آنچه در زير مي خوانيد نامه يك دختر 17 ساله از تهران است به نام زينب - ن كه به دنبال اقامه نماز جمعه چند سال پيش حضرت آيت الله خامنه اي در روز قدس در دانشگاه تهران به عنوان تذكر به ايشان اينگونه مي نويسد:

«روز قدس مردي -در ميان خطبه هاي شما- بلند شد، مثل اينكه نامه اي داشت، ولي شما چقدر تلخ او را در انظار هزاران نفر شكستيد.»

حضرت آيت الله خامنه اي (حفظه الله تعالي) در پاسخ به اين جوان اينگونه مرقوم مي فرمايند:
«دختر عزيزم؛ از تذكر شما خرسند و متشكرم و اميدوارم خداوند همه ي ما را ببخشد و از خطاهاي كوچك و بزرگ ما -كه كم هم نيستند- در گذرد.
من در باب آنچه شما يادآوري كرده ايد، هيچ دفاعي نمي كنم. گاهي گوينده از تلخي لحن خود به قدر شنونده آگاه نمي شود. در اين موارد همه بايد از خداوند متعال بخواهند كه گوينده را متوجه و اصلاح كند و اگر ممكن شود، به او تذكر دهند. توفيق شما را از خداوند متعال مسئلت مي نمايم.
»

منبع: كتاب همره خورشيد، صفحه 72

...

...

دسته ها :
دوشنبه بیست و یکم 12 1391 14:9

 


http://www.nasimonline.ir/Images/News/Larg_Pic/5-12-1391/IMAGE634972052871964333.jpg

به گزارش خبرنگار «نسيم»، وي در ادامه افزود:
- تمدن غرب طرح خود را نهايي كرده است و اين طرح در حال فرسودگي و اضمحلال است.
- ما براي تمام پروژه‌ها و افعال زندگي برنامه‌ريزي داريم به جز تولد يك انسان كه سي سال است در سينما و تلويزيون به مخاطب القاء مي‌شود.
- هر چه جلوتر مي‌رويم هم زندگي ديجيتالي‌تر و هم انسان ديجيتالي مي‌شود.
- "جوزف استيگليتز"، برنده نوبل اقتصاد معتقد است علم اقتصاد سقوط آزاده كرده است و "واتسون" مي‌گويد در آينده بايد به سمت "اقتصاد اسلامي" پيش رفت.

 

دسته ها :
دوشنبه بیست و یکم 12 1391 9:50
X