معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515226
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

هرچيزي كه ديديد دشمن روي آن حساسيت نشان مي دهد
شما روي آن حساس بشويد
وبفهميد كه دشمن از اينجا ميخواهد رخنه كند .
مقام معظم رهبري

دسته ها : سخنان ارزشمند
دوشنبه سیم 11 1391 7:24

 

 

 

مفضل بن عمر مي گويد: از امام صادق ع پرسيدم: چرا گاهي نوزاد بي‌دليل مي‌خندد يا بدون درد مي‌گريد؟پاسخ فرمودند: اي مفضل! هيچ طفلي نيست مگر اينكه امام را مي‌بيند و با او نجوا مي‌كند، پس گريه‌اش از رفتن امام از پيش اوست و خنده‌اش بخاطر روي آوردن امام به او. اما وقتي زبان طفل به سخن باز شد اين باب بر او بسته مي‌شود و بر قلبش مهر فراموشي زده مي‌شود.
شيخ صدوق ره، علل الشرايع

دسته ها :
دوشنبه سیم 11 1391 7:15

 

آيا جگر مرغ حاوي هورمون است؟ پوست مرغ باعث افزايش موهاي زائد مي‌شود؟ مصرف سنگدان براي مبتلايان به بيماري‌هاي التهابي خطر دارد؟ مضرات بال و گردن مرغ در چيست؟ اين‌كه مي‌گويند پاي مرغ باعث غضروف‌سازي مي‌شود، صحت دارد؟ اصلا چرا كارشناسان تغذيه و متخصصان صنايع غذايي خوردن فرآورده‌هاي جانبي طيور را زياد توصيه نمي‌كنند؟

جگر مرغ هورمون ندارد، زيرا...

جگر مرغ همان عضوي است كه علاوه بر ذخيره مواد مغذي، به دليل آنزيم‌هاي متنوعي كه در سلول‌هاي خود دارد محل تجمع و خنثي‌سازي سموم، برخي هورمون‌ها، واكسن‌هاي تلقيحي و انواع آنتي‌بيوتيك‌هاي تزريقي و خوراكي است، اما واقعيت اين است با وجود آن‌كه در كشور ما مصرف داروهاي هورموني در طيور ممنوعيت خاصي نداشته و نظارت چنداني هم بر آن نمي‌شود، به دليل هزينه بالا، تهيه آن براي مرغدار صرفه اقتصادي نداشته و به همين دليل است كه متخصصان صنايع غذايي جگر را فاقد هورمون مي‌دانند.

اما نكته انحرافي آن‌كه گرچه در طيور از هورمون استفاده نمي‌شود، ولي مصرف غيرمجاز و بدون نسخه انواعي از آنتي‌بيوتيك‌ها و داروهاي شيميايي براي مهار بيماري‌هاي عفوني و كنترل بيماري‌هاي انگلي و ويروسي باعث عوارض مختلفي همچون سرطان‌زايي، جهش‌زايي، مسموميت و ايجاد آلرژي مي‌شود كه مهم‌ترين عارضه آن مقاومت دارويي به انواعي از آنتي‌بيوتيك هاست كه موجب كم يا بي‌اثر‌شدن آن در بدن مصرف‌كننده مي‌شود.‌

البته كارشناسان معتقدند اگر استعمال اين داروها يك هفته قبل از كشتار باشد جاي نگراني نيست. چرا كه كبد حيوان فرصت پاكسازي و دفع مواد مضر تجمع يافته را خواهد داشت، اما اگر تلقيح 48‌ـ‌24 ساعت قبل از كشتار باشد دارو درجگر مرغ رسوب و براي سلامت مضر است و اين همان عامل اصلي منع مصرف چنين فرآورده‌هايي است.

اما شايد اين سوال مطرح شود، پس چه عاملي موجب افزايش سريع رشد و وزن گرفتن مرغ‌هاي صنعتي در مقايسه با مرغ‌هاي محلي مي‌شود؟

به گفته كارشناسان مرغ‌هاي صنعتي با تلفيق ژنتيكي و اصلاح نژاد به نژاد گوشتي تبديل شده‌اند. در واقع خوراك مصرفي مستقيما به گوشت و ماهيچه تبديل و موجب پروار شدن زودهنگام طيور مي‌شود. از سوي ديگر اين مرغ‌ها برخلاف مرغ‌هاي محلي به دليل آن‌كه در طول شبانه روز در محيط‌هاي پر نور نگهداري مي‌شوند به طور مداوم در حال مصرف دان و وزن گرفتن هستند البته برخي كارشناسان هم نظر ديگري دارند آنها براين باورند كه در جيره مرغ از موادي استفاده مي‌شود كه موجب تحريك هورمون‌ها و رشد سريع‌تر مي‌شود بنابراين اگر اندك نگراني از به كار بردن مواد هورموني و داروهاي آنتي‌بيوتيكي در فرآورده جانبي طيور داريد از مصرف آن اجتناب كنيد.

پوست مرغ را هرگز نخوريد

برخي خانواده‌ها پوست مرغ را از قسمت‌هاي ديگر آن مضرتر مي‌دانند و بر اين باورند كه چربي زير پوست حاوي هورمون است.

در واقع مردم از وجود هورمون بيشتر از داروهاي آنتي‌بيوتيكي مي‌ترسند و عامل اصلي رويش موهاي زائد در بدن خانم‌ها را پوست مرغ مي‌دانند، اما اين موضوع زماني صحت دارد كه به مرغ هورمون تزريق شود.

تركيبات هورموني به دليل آن‌كه شبيه هورمون‌هاي جنسي هستند در مرد و زن به يك ميزان موجب بروز مشكل مي‌شود.

در خانم‌ها باعث پرمويي، رويش موهاي زائد، جوش و كيست تخمدان و در آقايان باعث آكنه‌هاي شديد پوستي و نارسايي درهورمون‌هاي جنسي مي‌شود. در كودكان هم بر روند رشد تاثير نامطلوب گذاشته و موجب افزايش‌وزن مي‌شود.

اما موضوع مهم‌تر آن‌كه از نظر علمي ثابت شده است داروهاي آنتي‌بيوتيكي، فلزات سنگين، سموم و آفت‌كش‌هايي كه به همراه دانه‌هاي جو و ذرت وارد جيره غذايي مرغ مي‌شود در بافت‌هاي نرم و پرچرب همچون پوست و جگر رسوب و مصرف آن باعث تضعيف سيستم ايمني بدن شده و حتي ريسك ابتلا به تومورهاي سرطاني را افزايش مي‌دهد.

بنابراين از مصرف قسمت‌هايي از مرغ كه پوست بيشتري دارد بپرهيزيد چرا كه علاوه بر چربي بالا، باعث افزايش كلسترول بد خون هم مي‌شود.

بال و گردن مرغ هم پرچرب است

آيا مي‌دانيد علت خوشمزگي بال‌هاي سوخاري شده‌اي كه اين روزها در برخي اغذيه فروشي‌ها در مقابل ديد مشتري تهيه و عرضه مي‌شود، چيست؟ چربي زياد آن است كه يك لذت آني و حسرت دائم به دل ما مي‌گذارد. اين غذا كالري بالايي دارد و اگر به عنوان پيش غذا مصرف شود كالري دريافتي يك وعده غذا را دوچندان مي‌كند.

اما موضوع مورد بحث آن‌كه به گفته كارشناسان اگرچه بال و گردن محل تزريق واكسن به طيور است، ولي به دليل سرعت جذب، ماندگاري مواد تزريقي در اين اعضا كم بوده و مصرف آن از اين بابت مشكلي ايجاد نخواهد كرد، اما گردن مرغ به دليل آن‌كه محل عبور نسوج عصبي و بسياري از غدد لنفاوي است و از طرفي شستشوي مجراي داخلي آن غيرممكن است مصرف آن توصيه نمي‌شود.

پاي مرغ كلسيم دارد

مي گويند مصرف پاي مرغ غضروف‌هاي آسيب‌ديده را ترميم مي‌كند و دارويي براي نرمي استخوان است. اگر چه پاي مرغ حاوي بخش‌هاي غضروفي است و سوپ آن حالت ژلاتيني دارد ولي به عقيده برخي كارشناسان به دليل آن‌كه ارزش پروتئيني چنداني ندارد نمي‌تواند عاملي براي ساخت غضروف‌ها به شمار آيد و در ضمن براي هيچ گروه سني به عنوان يك انتخاب خوب توصيه نشده است، چرا كه چربي اشباع بالايي داشته و براي افراد با اضافه‌وزن و مبتلايان به ديابت مضر است.

البته متخصصان تغذيه سوپ پاي مرغ را بهترين منبع كلسيم، فسفر، ويتامين A و D عنوان كرده‌اند و براي كودكان مبتلا به نرمي استخوان مفيد مي‌دانند. آنان عقيده دارند اگرعصاره پاي مرغ با كمي پياز پخته شود كلسيم آن قابل جذب‌تر خواهد شد.

دل و جگر و سنگدان ارزش غذايي دارد، اما...

احشايي چون دل ، جگر و سنگدان مرغ پروتئين باكيفيتي داشته و به دليل آن‌كه منبع غني آهن، روي، سلنيوم، ويتامين A و B12 است به روند خونسازي كمك كرده و براي رشد قدي و بدني كودك و نوجوان مفيد است. ميزان آهن سنگدان و دل مرغ تقريبا با گوشت آن برابري مي‌كند، ولي بسيار پرچرب بوده و بويژه سنگدان كلسترول بالايي دارد.

چربي آن از نوع اشباع و ميزان اسيدهاي چرب امگا ـ 6 آن بيش از امگا ـ 3 است. در نتيجه مصرف بيش از يك يا دو بار آن در ماه مي‌تواند باعث بروز التهابات بافتي در افراد مستعد گردد. به گفته متخصصان ميزان كادميوم، سرب و كروم سنگدان بالاتر از دل بوده و به هيچ عنوان نمي‌توان آن را جايگزين گوشت كرد. اين را هم بدانيد احشاي طيور براي مبتلايان به بيماري‌هاي قلبي ـ عروقي، چربي خون بالا و نقرس محدوديت مصرف دارد.

فاخره بهبهاني‌ -‌‌ جام‌جم

دسته ها :
دوشنبه سیم 11 1391 7:9
 
يافته هاي جديد دانشمندان نشان مي‌دهد مردان هنگام مطالعه كردن زنان واكنش هاي تهاجمي از خود نشان مي‌دهند و با نوعي حس عصبي روبرو مي شوند.

مردان احساس مي كنند هنگامي كه زنان در حال مطالعه هستند ديگر به حرف هاي آن ها گوش نمي دهند و به همين دليل با نوعي استرس و اضطراب روبرو مي شوند.

اين تحقيق كه توسط گروه روانپزشكي دانشگاه شفيلد انجام شد، نشان داد ديدن مطالعه زن ها براي مردان، باعث فعال شدن قسمت هاي جداگانه از مغز مردها مي شود.

دانشمندان فعاليت مغز ۱۲ مرد را بعد از مطالعه زن ها مورد مطالعه قرار دادند و به اين نتيجه رسيدند كه مطالعه كردن زن ها در مردان باعث فعال شدن و تحريك شدن قسمتي از مغز مي شود كه باعث مي شود عصبانيت و حالت تهاجمي مردان افزايش پيدا كند.

دسته ها :
دوشنبه سیم 11 1391 7:5

حجت‌الاسلام والمسلمين ابوالفضل بنايي، مسئول موسسه اطلس تاريخ شيعه گفت: يكي از اشكالات رسانه‌ها متون قديمي آن‌ها است اما براي به روز كردن متن‌ها تهيه كتابي با عنوان رساله مصور بانوان را آغاز كرديم.

وي ابراز كرد: متن رساله مصور بانوان با اجازه مراجع عظام تقليد ويرايش شده است و در آن شاهد ارائه چهار هزار استفتاء در مورد احكام پوشش بانوان هستيم.

وي با اشاره به اينكه در عصر اينترنت و پيامك و پاسخگويي تلفني به مسائل شرعي، بسياري از احكام هستند كه با وجود مبتلا‌ به بودن، ممكن است اصلا به گوش ما نيزنخورده باشد، اظهار كرد: بازار تصورات غلط و برداشت‌هاي ذهني از احكام و فتاوا هم بي‌رونق نيست و حتما براي بسياري از افراد پيش آمده است كه پس از چند سال بجا آوردن يك عمل عبادي يا رعايت يك حكم، يك‌دفعه متوجه مي‌شوند كه تصورشان غلط بوده است و فتواي فقها در مورد آن موضوع چيز ديگري است.

بنايي ادامه داد: آشنا نبودن افراد با احكام الهي شايد ريشه در تنبلي و اهميت قائل نبودن براي اين قسمت مهم از دين داشته باشد اما حتما شرايطي هم وجود دارد كه اين مشكل را تقويت مي‌كند، شايد يكي از اين دلايل ثابت ماندن فرم و قالب رساله‌هاي عمليه و يا زبان و اصطلاحات خاص آنها باشد، كه رجوع به آنها يك نوجوان را بي نياز از مراجعه به يك روحاني براي شرح و توضيح فتاوا نمي‌كند.

وي افزود: انتشار كتاب‌هاي مصور احكام بسيار مي‌تواند كار خوب و مفيدي باشد، اين كتاب‌ها علاوه بر اينكه ادبيات روان و ساده فهمي دارند، با استفاده از تصويرسازي كمك زيادي به فهم و از همه مهمتر، ياد سپاري احكام مي‌كنند.

مسئول موسسه اطلس تاريخ شيعه اظهار كرد: احكام مصور پوشش بانوان جلد بيستم از مجموعه كتاب احكام مصور موضوعي است كه توسط كانون نشر احكام مؤسسه اطلس تاريخ شيعه روانه بازار شده است و با ورق زدن آن مي توان به ذوق و ابتكار پديدآورندگانش آفرين گفت.

وي بيان كرد: در اين كتاب خبري از كلي‌گويي‌هاي مرسوم در عرصه حجاب نيست، به طور مثال حكمي مانند اينكه «زنان بايد بدن خود، به غير از وجه و كفين را از نامحرم بپوشانند» در اين كتاب باز شده و با تصاويري مرتبط حدود صورت كه مي‌تواند پوشيده نشود نشان داده شده است.

وي اظهار كرد: سوالات و موضوعاتي هم كه در كتاب به آنها پرداخته شده است مسائل مبتلا به است كه دغدغه امروز بوده و خيلي از بانوان روزانه با آنها در تماس هستند، استفاده از اين مصاديق امروزي و جديد براي توضيح احكام موجب كاربردي شدن بيشتر كتاب شده است.

وي گفت: در جاي جاي كتاب در كنار بيان احكام و يا پاسخ به استفتائات، نكات مهمي كه ممكن است مغفول بماند نيز مطرح شده است، همانطور كه بخش‌هايي نيز با عنوان بياموزيم روايات اخلاقي و شرعي را بيان كرده است كه هم موجب تنوع مطالب كتاب است و هم سبب تنبه خواننده و ترغيب بيشتر او به اجراي احكام الهي است.

وي بيان كرد: از آنجا كه اين كتاب فتاواي همه مراجع تقليد را مورد توجه قرار داده است، مي‌تواند به استفاده عموم بانوان بيايد. همچنين جذابيت اين كتاب مي‌تواند يكي از بهترين راه‌ها براي آشناكردن دختران تازه به سن تكليف رسيده با احكام و ضروريات پوشش باشد.

وي با اشاره به فهرست فصول و بخش‌هاي كتاب، بخش اول آن را تحت عنوان تعريف پوشش و حجاب ذكر كرد و افزود: حكم پوشش، در برابر پسر نابالغ، در كشورهاي غير اسلامي، در مقابل محارم در برابر زن و محدوده پوشش در نماز عناوين موضوعات بخش اول هستند.

وي زمان پوشش، اقسام پوشش،كيفيت پوشش، مكان پوشش و پوشش در نماز را نيز از ديگر بخش‌هاي كتاب احكام مصور بانوان ذكر كرد.

منبع: ايكنا

دسته ها :
دوشنبه سیم 11 1391 7:2

 

 

IMG_1371وزير ورزش و جوانان گفت: مردم ايران و گلستان شايسته خدمات بيشتر هستند و شايستگي مردم در حضور حماسي آنان در راهپيمايي ۲۲ بهمن به همگان ثابت شد و اين حضور، يقينا ذوق خدمتگزاري مسئولان را دوچندان خواهد كرد.
به گزارش علي آباد نيوز به نقل از زرين نامه، دكتر محمد عباسي در افتتاح مجموعه وزنه برداري علي آباد كتول بيان داشت: از توجهات ويژه دولت و مقام معظم رهبري، ايجاد زير ساخت هاي ورزشي براي اقشار مردم، به ويژه نسل جوان در مناطق محروم است.
وي تصريح كرد: تمام مسئولين ورزشي كشور بايد با تقويت حس خدمتگزاري، در تحقق بيشتر خواسته هاي دولت و رهبري تلاش كنند.
عباسي با اشاره به حذف رشته كشتي از رقابت هاي المپيك و اظهار تاسف از اين بابت، تصريح كرد: ايران با جديت در حال رايزني و بيان مواضع خود است.
وزير ورزش و جوانان با بيان اينكه در المپيك بايد استعدادهاي تمام جوامع انساني مود احترام قرار گيرد، گفت: ورزش كشتي در ايران يك ورزش سنتي و بومي است و امسال در المپيك لندن خوش درخشيد.
عباسي با اشاره به اينكه، هنوز تصميم جدي در خصوص حذف كشتي از المپيك اتخاذ نشده است، اظهار داشت: احساس ما از اين تصميم خوب نبوده، با قدرت و جديت در حال رايزني هستيم تا اين رشته ورزشي را دوباره در رقابت هاي المپيك قرار دهيم.

دسته ها : خبر
دوشنبه سیم 11 1391 6:57

به  روح اسمانيت خدا سلام مي كند
به احترام نامت اسمان قيام مي كند
چه عاشقانه ميب روي به بزم تيغ و تيرها
كه تير هم در ان ميان تورا سلام مي كند
قيامتيست قامتت كه مي خرامد اين چنين
كه تا هميشه حجت اين چنين تمام مي كند
فرات اب مي شود ز شرم خشكي لبت
جهان خموش مي شود و احترام مي كند
شبيه ختم مرسلين به صورت و به خلق و دين
نظاره رفتن تورا چه سان امام مي كند
تو مي روي و مي بري توان اهل خيمه را
تو مي روي و خاك غم به سر كلام مي كند
تو مي روي و ساعتي دگر به كام اين زمين
تن هزار پاره ات خوشي حرام مي كند
ببين چه محشريست اين خروش نيزه و سنان
چنين غريب صحنه را بشر چه نام مي كند
درون نام پاك تو چه سربي بديل هست
كه اين چنين تو حشي و عدو مدام مي كند.


شاعر سركار خانم زهرا شاكري

دسته ها :
يکشنبه بیست و نهم 11 1391 23:33

..

فارس: سخنان حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، مقام معظم رهبري در اجتماع عظيم زائران حرم رضوي و مردم مشهد به ويژه آن بخش از موضع‌گيري ايشان كه خواستار "تغيير در رويكرد آمريكا در قبال ايران شدند "، بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي جهان و منطقه داشت كه همچنان ادامه دارد.

خبرگزاري "فرانسه " آن بخش از سخنان رهبري درباره تغيير در رويكرد آمريكا را منعكس كرد و با تيتري جهت‌دار به نقل از ايشان نوشت: در صورتي كه باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا در موضع و رويكرد اين كشور در قبال تهران تغيير ايجاد كند، ايران نيز در موضع خود تغيير ايجاد خواهد كرد.

اين خبرگزاري به نقل از ايشان نوشت: آيت‌الله علي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران اعلام كردند: باراك اوباما رئيس جمهوري آمريكا بايد رويكرد اين كشور را در برابر ايران تغيير دهد.

خبرگزاري فرانسه نوشت: آيت‌الله علي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران يك روز پس از اينكه اوباما در پيامي "شروع جديدي " را براي پايان دادن به دهه‌ها دشمني دوجانبه پيشنهاد كرد، تاكيد كردند كه "ايران هنوز هيچ تغييري در رويكرد آمريكا در برابر ايران نديده است. "

بنابر اين گزارش، رهبر مظعم انقلاب اسلامي در بياناتي در شهر مقدس مشهد كه از تلويزيون دولتي ايران پخش شد،افزودند: "ما شناختي از دولت جديد و رئيس جمهوري جديد آمريكا نداريم. "

به نوشته خبرگزاري فرانسه، رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران تاكيد كردند: "ما رفتار آنها را زير نظر خواهيم گرفت و سپس قضاوت خواهيم كرد اگر شما رويكرد خود را تغيير دهيد ما رويكرد خود را تغيير خواهيم داد. "

خبرگزاري "رويترز " نيز از ديگر خبرگزاري‌هايي بود كه سخنان رهبري را بازتاب داد. اين خبرگزاري نيز آن بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي كه فرمودند كه ايران هيچ تغييري در سياست آمريكا نديده است، تيتر خبر خود برگزيد.

بنابر اين گزارش، آيت الله علي خامنه‌اي رهبر معظم ايران گفتند: هيچ تغييري در سياست آمريكا در قبال جمهوري اسلامي ايران مشاهده نكرده است.
به نوشته رويترز ، آيت الله علي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران گفتند كه پيشنهاد باراك اوباما رئيس جمهوري آمريكا درباره روابط بهتر، تنها يك شعار است.

رويترز در عين حال سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران را در واكنش به پيام رئيس جمهور آمريكا دانست و نوشت: سخنان رهبري ايران يك روز پس از پيام اوباما به ايران كه در جريان آن خواستار آغازي جديد در تعامل ديپلماتيك ميان تهران و واشنگتن شد، صورت گرفته است.

آيت‌الله خامنه‌اي تاكيد كردند كه تغيير لحن و ادبيات آمريكا كافي نيست و رفتار آمريكا را زير نظر خواهيم گرفت و بعد قضاوت خواهيم كرد كه آيا دولت آمريكا تغيير خواهد كرد يا خير.

خبرگزاري رويترز در عين حال گزارش داد كه سخنان رهبري ايران با شعار "مرگ بر آمريكا " مورد تائيد حضار قرار مي‌گرفت.

اين در حالي است كه خبرگزاري "آلمان " سخنان رهبر مقام معظم انقلاب اسلامي ايران درباره انتخابات آينده در ايران را پوشش خبري داد و تيتري نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران بي‌طرفي خود را در انتخاباتي آتي رياست جمهوري اعلام كرد "

اين خبرگزاري به نقل از ايشان نوشت آيت‌الله علي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران روز شنبه تاكيد كردند در انتخابات رياست جمهوري اين كشور كه در ماه ژوئن برگزار خواهد شد بي‌طرف باقي خواهد ماند و از هيچ يك از نامزدها حمايت نخواهد كرد.

آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران در بياناتي در شهر مشهد كه بطور زنده از تلويزيون پخش مي‌شد با اشاره به گمانه‌زني‌هاي رسانه‌اي در اين زمينه خاطر نشان كردند: من فقط يك راي دارم و به مردم نيز نخواهم گفت به فرد خاصي راي بدهند.

ايشان تصريح كردند، وظيفه وي حمايت از رئيس جمهور، دولت و رعايت انصاف است.

اين خبرگزاري در خبري ديگري نيز اعلام كرد كه آيت الله علي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران، پيشنهاد باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا را براي آغاز دوره‌اي تازه در روابط اين دو كشور تا زمان ايجاد تغييرات واقعي در سياست‌هاي واشنگتن در قبال ايران رد كرد.

خبرگزاري "شينهوا " نيز به انعكاس سخنان امروز رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران در جمع مردم مشهد اشاره كرد و به نقل از ايشان نوشت : رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران اعلام كردند، باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا بايد رفتار آمريكا را در قبال جمهوري اسلامي ايران تغيير دهد.

آيت الله علي خامنه‌اي در بياناتي در شهر مشهد همزمان با سال جديد در ايران اعلام كردند:آنها [مقامات امريكايي] شعار تغيير مي‌دهند اما در حقيقت هيچ تغييري را مشاهده نكرده‌ايم.

آيت الله خامنه‌اي تصريح كردند: ما ابتدا رفتارهاي آنها را زير نظر مي گيريم و متعاقب آن قضاوت مي‌كنيم.

علاوه بر خبرگزاري‌ها؛ شبكه‌هاي تلويزيوني از جمله شبكه تلويزيوني الجزيره و العالم سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي كه در جمع مردم مشهد ايراد كردند، به طور مستقيم بخش كرد و الجزيره به طور مكرر در بخش‌هاي خبري خود سخنان رهبري را از طريق اين شبكه بخش كرد.

پايگاه خبري "المحيط " نيز با چاپ عكسي از رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران سخنان ايشان درباره تغيير در رويكرد آمريكا را تيتر كرد و به نقل از ايشان نوشت: آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران خواستار تغيير واقعي در سياست‌هاي واشنگتن شد.

پايگاه خبري "سي‌ان ان " و "بي‌بي‌سي " عربي نيز موضع‌گيري امروز رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران در قبال پيام اخير باراك اوباما را پوشش خبري دادند.

"الجزيره " نيز به نقل از حضرت آيت الله خامنه‌اي نوشت كه ايشان خواستار تعيير در سياست‌هاي آمريكا در قبال ايران شدند.

خبرگزاري رسمي سوريه "سانا " نيز به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران نوشت كه ايران هيچ تغييري را در سياست آمريكا مشاهده نكرده است.
سايت "روسيا اليوم " نيز از قول رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران نوشت كه تغيير در حرف و كلام كافي نيست اين تغيير بايد واقعي باشد.

بازتاب سخنان رهبري معظم انقلاب اسلامي ايران در جمع مردم مشهد همچنان در خبرگزاري‌ها، سايت‌ها و پايگاههاي خبري ادامه دارد.

خبرگزاري "كويت " نيز گزارش داد كه تهران گفت‌وگو با واشنگتن را به ايجاد تغيير راهبردي نه ايجاد تغيير تاكتيكي در مواضع اين كشور در قبال ايران، ملت‌هاي منطقه و جهان مشروط كرده است.

روزنامه اردني الدستور نيز سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي در اجتماع مردم مشهد را بازتاب داد و نوشت: آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران پيشنهاد باراك اوباما رئيس جمهوري آمريكا را براي گشايش و فصل جديد در روابط ميان دو كشور را رد كرده و آن را منوط به تغيير واقعي رويكرد آمريكا در قبال ايران دانست.

سايت عرب زبان الحره وابسته به آمريكا نيز با تيتري جهت دار گزارش داد، در صورتي كه آمريكا در موضع خود در قبال تهران تغيير ايجاد كند، ايران نيز موضع خود را تغيير خواهد داد.

سايت‌ها و پايگاههاي خبري همچنان به طور وسيع به بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامي پرداختند كه اين بازتاب‌ها همچنان ادامه دارد

...

دسته ها :
يکشنبه بیست و نهم 11 1391 12:50

وقتي گداي فاطمه بودن براي ماست

احساس ميكنيم كه دو عالم گداي ماست

با گريه بهر فاطمه آدم عزيز است

اين گريه خانه نيست كه دولت سراي ماست.

....

دسته ها :
شنبه بیست و هشتم 11 1391 10:31
X