معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515209
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
روز دختر بر تمامي دختران محجبه ومتين وباوقاروباايمان سايت مبارك بادوازخداوندمتعال خواستارم كه همه رهروي فاطمه اطهر(سلام الله عليها)
باشيم!
 
دسته ها : مناسبت ها - مذهبي
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 23:45

 

روز دختر رو به همه ي دختران محجبه و باوقار و با ايمان سايت تبريك ميگم...

 

دسته ها : ميلاد - مناسبت ها
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 23:31

 

كريمه اهل بيت

از دير باز آستان قدس حضرتمعصومه عليهاالسلام منشأ هزاران كرامت و عنايت الهي بوده است.
قرن هاست كه قلب هاي نااميد، دل به درگاه نوراني اش مي بندند. دست هاي تهي، از مهر جاري اش سرشار مي شوند و انسان هاي بي پناه در جوار لطفش پناه مي گيرند؛
زيرا آن حضرت را عبد صالح خدا و واسطه فيض الهي مي دانند. سفره بي كران كرم حضرتمعصومه نيز همواره بر زائران حاجتمند گسترده است.
بارگاه لطف و فيض سرشار آن حضرت باعث شده كه ايشان را به وصف زيباي «كريمه اهل بيت» بخوانند.

دسته ها : ميلاد - مناسبت ها
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 23:28

دسته ها : ميلاد - مناسبت ها
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 23:21
  • حضرت معصومه (س)

در روز اول ذيقعده سال 173 هجري، در شهر مدينه چشم به جهان گشود. اين بانوي بزرگوار، از همان آغاز، در محيطي پرورش يافت كه پدر و مادر و فرزندان، همه به فضايل اخلاقي آراسته بودند. عبادت و زهد، پارسايي و تقوا، راستگويي و بردباري، استقامت در برابر ناملايمات، بخشندگي و پاكدامني و نيز ياد خدا، از صفات برجسته اين خاندان پاك سيرت و نيكو سرشت به شمار مي رفت. پدران اين خاندان، همه برگزيدگان و پيشوايان هدايت، گوهرهاي تابناك امامت و سكان داران كشتي انسانيت بودند.

  •  بقيه در ادامه .....

دسته ها : ميلاد - مناسبت ها
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 18:22

دسته ها : ميلاد - مناسبت ها
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 18:7

فيلم

جهت دريافت فايل بر روى حجم فايل راست كليك كرده و گزينه Save Target As را انتخاب كنيد

مراسم شمع گردانى 69775 كيلو بايت
ميهمان كوير 51325 كيلو بايت
بانوى بى قرينه 15392 كيلو بايت
اخت الرضا 12413 كيلو بايت
دسته ها : ميلاد - مناسبت ها
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 17:24

 

بپوشانيد چشم اي اهل معنا كه آيد عصمت باري تعالي خدا افزوده لطف خود به مردم كه آيد حضرت معصومه درقم 

اي كه به قم قدر و بها داده اي كشور ما را تو صفا داده اي نام تو بر قلب صفا مي دهد روضه تو بوي رضا(ع)مي دهد ميلاد مسعود حضرت فاطمه معصومه(س) بردوستداران حضرتش مباركباد.


 

امام رضا(عليه السلام)فرمودند: كسى كه حضرت فاطمه معصومه را زيارت كند پاداش او بهشت است.


 

بارگاهي كه به شهر قم به پاست، هم براي نجف هم كربلاست، خاك اورا غرق بوسه مي كنم، چون كه جاي پاي اربابم رضاست.

 

دسته ها : ميلاد - مناسبت ها
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 17:11

حاج محمود كريمي

حاج حسين سيب سرخي

سيد مهدي ميرداماد

 

 

 

دريافت در ادامه مطلب...

دسته ها : ميلاد - مناسبت ها
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 17:1

پروفسور حسابي؛ ملقب به پدر فيزيك ايران بعد از ملاقاتي كه با  انيشتين داشتند و پس از آنكه انيشتين به ايشان نويد مي دهند كه  نظريه  شما در آينده اي نه چندان دور، علم فيزيك را در جهان متحول  خواهد كرد،  به پروفسور پيشنهاد مي دهد كه براي تكميل نظريه خود در  آزمايشگاه  مجهز دانشگاه شيكاگو به كار خود ادامه دهد. در ادامه اين مطلب در سايت تكناز خاطره اي  بسيار آموزنده از ايشان در دانشگاه شيكاگو نقل شده  كه هر ايراني را به  فكر وا مي دارد. اميدوارم شما دوستان هم فرصت  خوندنش رو از دست ندهيد  ...

 

 

بقيه در ادامه ....

دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 13:38
دسته ها : حديث و روايات
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 12:17
حجاب و عفاف حضرت زينب عليها سلام

گواهي همسايه درباره عفاف حضرت زينب عليها سلام : يحي مازني ميگويد: من مدت زيادي همسايه خانه امير المومنين بودم و در طول اين مدت نه قامت حضرت زينب را با چشم ديدم و نه صداي او را با گوش شيندم.
مراقبت اميرالمومنين از حضرت زينب عليها سلام: اميرالمومنين شبانه به اتفاق دو فرزندش حسن و حسين ، حضرت زينب را تا حرم رسول خدا همراهي ميكرد تا ايشان را از چشم نامحرمان مصون بدارد.
نحوه گفتگوي حضرت زينب عليها سلامبا افراد غريبه در مواقع ضروري: حضرت زينب هنگام دفاع از حق و حقيقت و مبارزه با حق شكنان از پشت پرده اي كه كنيزان آن را برايش مي گرفتند با مردان بيگانه صحبت مي كردند.
متانت و خويشتن داري حضرت زينب عليها سلامدر شهر كوفه: راوي مي گويد: متوجه زينب شدم ، به خدا سوگند زني با متانت و خويشتن دار بود كه سخنران تر از ايشان نديده بودم.
قول علما پيرامون عفاف حضرت زينب عليها سلام: آيت الله مامقاني : حضرت زينب در حجاب و عفاف منحصر به فرد است ، به گونه اي كه چشم هيچ مرد نامحرمي در زمان پدرش و دو برادرش حسن و حسين به ايشان نيفتاد. اديب دانشمند حسن قاسم: حضرت زينب نمونه عفاف و پاكدامني است.

دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 10:18

با ديدن تصاوير شهدا،به يك عكس خيره شد و ناگهان فرياد زد كه اين «هادي» من است. من با دستان خودم اين كلاه را برايش بافتم.
سالهاست عكسي از يك شهيد را در صفحات مختلف اينترنتي، وبلاگ‌ها، سايت‌ها و حتي بر ديوارهاي شهرها مي‌بينيم. عكس شهيدي كه با لباس باراني آبي خود و كلاهي كه به گفته مادرش او براي فرزندش بافته است، از مظلوميت شهدايمان در دل صحراهاي جنوب سخن مي‌گويد.

به گزارش ايسنا، هادي ثنايي‌مقدم يازدهم تيرماه 1351 در شهرستان لنگرود بدنيا آمد. اين نوجوان بسيجي روز 23 دي‌ماه سال 1365 در منطقه عملياتي «شلمچه» به شهادت رسيد اما پيكرش هيچگاه بازنگشت. همرزمان او از نحوه شهادتش بر اثر اصابت مستقيم تير مي‌گويند يادآور مي‌شوند كه هادي به همراه تعداد زيادي از شهدا به كنار جاده انتقال داده شد. پارچه سفيد به همراه چوبي در كنار او قرار داده شد تا آمبولانس‌ها راحت او را پيدا كنند و به عقب برگردانند. آنها از آن محل دور شدند، آمبولانس‌ها تعدادي از شهدا را به سمت پشت خط آورد ولي خبري از پيكر هادي نبود.
تا به امروز كسي نفهميده است بر سر پيكر شهيد هادي ثنايي‌مقدم چه آمده است؟. عده‌اي مي‌گويند احتمال دارد گلوله خمپاره‌اي به كنار پيكرش خورده و او را در زير خاك پنهان كرده و همين امر باعث شده است كه آمبولانس‌ها او را پيدا نكنند.
سال‌ها از اين ماجرا گذشت و از هادي تنها يك مزار خالي در شهرمان باقي ماند. در يكي از روزها مادر شهيد به زيارت مزار فرزندش به گلزار شهدا مي‌رود و پس از دعا و فاتحه از جاي خود بلند مي‌شود. ظاهرا در گلزار شهدا، نمايشگاه عكسي از شهداي كشورمان برپا بوده است. مادر شهيد ثنايي‌مقدم به تصاوير شهدا نگاه مي‌كند و به يك عكس خيره مي‌شود و ناگهان فرياد مي‌زند اين هادي منه.... اين هادي منه... .
خانواده‌هاي شهداي حاضر در گلزار شهدا دور او جمع مي‌شوند. كسي نمي‌دانست چه اتفاقي افتاده است. مادر شهيد به سمت مسئول نمايشگاه مي‌رود و مي‌گويد اين عكس را از كجا آورده‌ايد؟، چه كسي اين عكس را گرفته است؟ آنها نمي‌دانستند صاحب اين عكس و عكاس آن كيست. اما مادر شهيد مي‌گويد: اين هادي منه... من با دستان خودم اين كلاه را براي او بافتم. اين هادي منه.....

دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 9:46

بند بيست و دوم

اگر دوست داري كاري اسان انجام بگيرد

چند روز قبل از اين كه به دنبال ان كار برويد

به ذكر اين بند مشغول باش  

دسته ها : دعا
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 9:41

وقتي با مشكلات روبرو ميشويم ، به خدا ميگوييم چرا من ؟

اما زماني كه خوشحالي به ما روي ميآورد ، صحبتي از خدا نيست

ياد بگيريم كه در هر وضعيت بگوييم ” بله خدا ! خود من”

.


نيازي به انتقام نيست. فقط منتظر بمان

آن ها كه آزارت مي دهند، سرانجام به خود آسيب مي زنند و اگر بخت مدد كند

خداوند اجازه مي دهد تماشاگرشان باشي . . .

دسته ها : نكته ها
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 9:39

در وصيت نامه موسي بن جعفر (ع) به هُشام مذكور است كه حسين بن علي (ع) فرمود : همگي آنچه خورشيد بر آن تابيده در مشرق و مغرب زمين ، درياها و بيابانها ، زمينهاي هموار و كوهها ، نزديكي از دوستان خدا و اهل معرفت و شناسائي به حق خداوند مانند گذشتن سايه ديواري است ( همانطوريكه سايه ديوار بي اهميت و بي ارزش است دنيا و آنچه در اوست نزد اولياء خدا مانند آن است ) پس از آن فرمود : آيا آزادمردي نيست كه اين دنياي بي ارزش و ناچيز را ( كه باقيمانده پيشينيان است ) براي اهل دنيا بگذارد و از آن بگذرد ؛ هيچ چيز بهاي جانهاي شما جز بهشت نيست ، پس جانهاي خود را جز در برابر بهشت به چيزي نفروشيد ، براي هركس از خدا به داشتن دنيا خشنود شود ، به چيزي نا قابلخشنود شده است.   انوارالبهيه { از تاليفات حاج شيخ عباس قمي رضوان الله عليه )  صفحه 91

دسته ها : حديث و روايات
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 1:17

حضرت امام حسين (ع) فرمود : شما را به پرهيزكاري خداوند توصيه ميكنم و از انتقام او مي ترسانم و علامات هدايت او را افراشته مي داريم ، گويا آن امر ترسناك ( يعني مرگ ) با هولناكي و سختي و نامطبوعي خود نزديك شده و با جان شما در آويخته و ميان شما و اعمالتان حائل گرديده است ، بنابراين از سلامتي تن و باقيمانده عمر استفاده نموده به كارهاي شايسته مبادرت كنيد ، زيرا شما همواره در مسير حوادث مرگ هستيد { مانند آن درختيكه كه در دامنه كوه قرار گرفته و محل حوادث و سيل ميباشد } ناگهان مرگ شما را از روي زمين به زير آن انتقال مي دهد و از بالا به پائين ميكشاند و از دلبستگيها و اُنسها به جانب وحشتها رهبري ميكند و از روحانيت و روشني به تاريكي سوق داده و از جايگاه وسيع به محل تنگ مي برد ، شما را به جائي مي كشاند كه ديدار دوستان و عيادت بيماران غير ممكن و فرياد درماندگان به جائي نمي رسد ، خداوند ما و شما را بر سختيهاي چنين روزي ياري فرمايد و از عِقاب خويش نجات بخشد و ثواب جزيل خود را بر ما و شما لازم شمارد و عطا كند ، اي بندگان خدا ، اگر پايان كار و انتهاي زندگي شما مرگ باشد ، براي انسان كافي است شغلي كه به وسيله آن اندوه خود را زائل سازد و دلبستگي به دنيا را از ياد او ببرد و بيشتر همتش مصروف خلاصي و نجات از دنيا باشد ، زيرا انسان پس از اين گروگان كارهاي خويش است و براي حساب آن بازداشت خواهد شد و در آن هنگام ياوري ندارد كه مُمانعت از حساب او كند و پشتيباني ندارد كه بيچارگي را از او دور سازد و در اين روز ( يعني روز قيامت ) براي كسي كه در دنيا ايمان نياورده ، ايمان آوردن سودي ندارد و ( براي كسي كه در دنيا مومن بوده ) ولي كار خيري نكرده ، كار خير بي فائده است ، بگو در انتظار چنين روزي باشيد ، ما در انتظار هستيم ؛ شما را وصيت مي كنم به تقوا و پرهيزكاري خدا ، زيرا خداوند ضمانت فرموده كه هركس پرهيزكاري او را پيشه خود سازد انتقال دهد او را از آنچه دوست ندارد به آنچه دوست دارد و از جائيكه باور نمي كند او را روزي دهد ، بيدار باش مبادا از كساني باشي كه بر بندگان به واسطه گناهان آنها مي ترسند ولي از عقوبت گناه خود نمي انديشند و ايمنند ، همانا به حيله و خُدعه نمي توان از خدا بهشت گرفت و نمي توان به نعمت هاي خدا نائل شد مگر به طاعت و فرمانبرداري او ؛ انشاء الله.  انوارالبهيه { از تاليفات حاج شيخ عباس قمي رضوان الله عليه )  صفحه 90

دسته ها : حديث و روايات
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 1:13

در طول تاريخ انسانهايى بوده و هستند كه پس از   مرگشان ، زندگى و حياتشان ادامه پيدا كرده و با مرگ بدنشان ، وجودشان و شخصيت و   انديشه‏شان ادامه يافته است . مردان خدا و شخصيتهاى الهى، همانگونه كه در زمان   حيات خويش استوانه دين و محور انسانيت و پشتوانه حق و عدالت هستند ، در زمان پس از   مرگ نيز آرامگاه و زيارتگاهشان پشتوانه حق و عدالت و فضيلت است . و در اين ميان ،   زيارت مشهد حسينى از ويژگيهاى برجسته‏اى برخوردار است . آنانكه توفيق پيدا مى كنند   و به زيارت مرقد مطهرش مشرف مى شوند ، روى به آستان امام حسين (ع) آورده و به جانب   اين مدرسه عشق و فضيلت و دانشگاه كمال و تربيت مى‏گرايند . اينگونه تربيت اجتماعى   و يك چنين موسسه تهذيب اخلاق و ادب ، براى هيچ ملتى از ملل گيتى ميسر و مقدورنيست   .

 

البته ملحدين و معاندين و مخالفين مكتب تشيع به خيال خود   شبهات و اشكالهاى مى كنند و مى گويند: «زيارت قبور، بت پرستى است ؟!» در حالى كه   هر كس كه به زيارت قبور ائمه (ع) مى رود هرگز به عنوان «بت» آنها را زيارت نمى‏كند   . چه كسى است كه حسين بن على (ع) را خدا بداند؟!! شيعه، امام را مقرب درگاه خدا   مى‏داند و با توسل به او قربى به خدا پيدا مى كند، همانطور كه خودش در قرآن مجيد   فرمود:«به سوى او وسيله بگيريد» (1) امام را وسيله الهى مى‏داند. زيرا توسل و   شفاعت، بعدى از ابعاد زيارت است كه زائر از اين طريق خود را به درگاه الهى نزديك   مى‏كند، و پيشوايان ما وعده فرموده‏اند كه از زائران خود دستگيرى كنند.

 

  امام رضا (ع) مى فرمايد: «هر امامى بر گردن دوستان   و پيروانش عهد و پيمانى دارد و وفاى به اين عهد، بإ؛،،ّّ زيارت قبر آنان ممكن   مى‏باشد . و كسى كه به شوق زيارت آنها و با تصديق به فضيلت آنها به سوى قبور آنها   برود مورد شفاعت ائمه در قيامت قرار مى‏گيرد

دسته ها : محرم
دوشنبه بیست و هفتم 6 1391 1:11

.هركه راه ما را بپيمايد بما برسد و هركس به راه ديگر رود غرق شود.

دسته ها : حديث و روايات
يکشنبه بیست و ششم 6 1391 22:17

.غلو كنندگان(گزافگويان) بايد به ما برگردند و مقصراني هم كه در حق ما كوتاه آمده اند بايد به ما ملحق شوند.

دسته ها : حديث و روايات
يکشنبه بیست و ششم 6 1391 21:3

حجاب اگرچه بر زن ومرد واجب است ولي خداوند متعال در قران به زن دستور مراعات حجاب بصورت هاي گوناگون داده است :

 حجاب در رفتار وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ ( نور / 31 ) و پاهاى خود را [به گونه‏اى به زمين] نكوبند تا آنچه از زينتشان نهفته مى‏دارند معلوم گردد
وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِيَّةِ الْأُولَى ( احزاب /33) و مانند روزگار جاهليت قديم زينتهاى خود را آشكار مكنيد
2 - عدم رابطه و دوستي زنان با مردان و بالعكس وَلاَ مُتَّخِذَاتِ أَخْدَانٍ (نساء /25 ) و( زنان اهل ) دوست‏گيران پنهانى نباشند وَلاَ مُتَّخِذِي أَخْدَانٍ ( مائده / 5 ) و (مردان ) زنان را نبايد در پنهانى دوست‏ خود بگيريد
3 - عدم قرار مخفيانه با زنان : لاَّ تُوَاعِدُوهُنَّ سِرًّا إِلاَّ أَن تَقُولُواْ قَوْلًا مَّعْرُوفًا وَلاَ تَعْزِمُواْ عُقْدَةَ النِّكَاحِ حَتَّىَ يَبْلُغَ الْكِتَابُ أَجَلَهُ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَعْلَمُ مَا فِي أَنفُسِكُمْ فَاحْذَرُوهُ ( بفره / 235) با آنان قول و قرار پنهانى مگذاريد مگر آنكه سخنى پسنديده بگوييد و به عقد زناشويى تصميم مگيريد تا زمان مقرر به سرآيد و بدانيد كه خداوند آنچه را در دل داريد مى‏داند پس از [مخالفت] او بترسيد.
قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنّ َ ( نور/ 30و31) به مردان با ايمان بگو ديده فرو نهند و پاكدامنى ورزند و به زنان با ايمان بگو ديدگان خود را [از هر نامحرمى] فرو بندند و پاكدامنى ورزند.
4 – حجاب در پوشش
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ (احزاب / 59) اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گيرند.
وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ (نور/31) و زيورهاى خود را آشكار نگردانند مگر آنچه كه طبعا از آن پيداست و بايد روسرى خود را بر سينه خويش [فرو] اندازند( البته در برابر نامحرم )
5- حجاب در گفتار فَلَا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذِي فِي قَلْبِهِ مَرَضٌ وَقُلْنَ قَوْلًا مَّعْرُوفًا ( احزاب /32) پس به ناز سخن مگوييد تا آنكه در دلش بيمارى است طمع ورزد و گفتارى شايسته گوييد.

يکشنبه بیست و ششم 6 1391 11:35

نظر ده تن از مراجع عظام از كتاب احكام نگاه و پوشش تاليف آقاي سيد مجتبي حسيني
لباس ابريشم

كراوات

 آستين كوتاه

لباس رنگارنگ مردان
لباس زنانه و مردانه

لباس مشترك زن و مرد

 لباس تئاتر

 

براي خواندن به ادامه مطلب مراجعه شود

 

ا دامه مطلب ........

يکشنبه بیست و ششم 6 1391 11:20

صدها نفر به درگاه خدا

 براي بارش باران دعا كردند

 غافل از اينكه

خدا با كودكي است كه

چكمه هايش سوراخ است

دسته ها : نكته ها
يکشنبه بیست و ششم 6 1391 10:57

 

مهر و محبت متقابل امام حسين عليه السلام و حضرت زينب عليها سلام

ميزان وابستگي و تعلق قلبي حضرت زينب عليهاسلام به امام حسين عليه السلام: حضرت زينب از همان نوزادي و در گهواره آنقدر به امام حسين عليه السلام وابسته بود كه اگر روزي امام حسين عليه السلام از ديدگانش غايب مي شد بي قرار ميگشت و تا بازگشت مجدد ايشان مي گريست.
اقدام پيوسته حضرت زينب عليهاسلام قبل از خواندن نماز: علامه جزايري در كتاب "الخصائص الزينبيه " مي نويسد: عشق و علاقه زينب به حسين عليه السلام به گونه اي بود كه قبل از اقامه نماز نخست به چهره برادرش حسين مي نگريست و بعد نماز مي خواند.
مقام و منزلت حضرت زينب عليهاسلام نزد امام حسين عليه السلام: هرگاه حضرت زينب به ديدار برادرش حسين عليه السلام ميرفت ، وي از جايش بر مي خاست و ايشان را در جاي خود مي نشاند.
ارادت امام حسين به حضرت زينب عليهاسلام : امام حسين عليه السلام خواهرش زينب را بسيار گرامي مي داشت و همواره ارادت خود را به ايشان ابراز مي كرد و هنگامي كه صاحب دختري شد ، به سبب محبتي كه به ايشان داشت ، نام دخترش را هم نام ايشان يعني زينب نهاد.
حضرت زينب عليهاسلام برترين خواهر امام حسين عليه السلام: در حديث شريفي كه امام حسين را معرفي ميكند آمده : اين حسين بهترين فرد از جهت پدر ، مادر ، برادر و خواهر است ؛ پدرش علي ، مادرش فاطمه ، برادرش حسن و خواهرش زينب است.
تاكيد حضرت زينب عليهاسلام جهت همراهي با امام حسين در واقعه عاشورا : ابن عباس به امام حسين (ع) گفت : چرا در اين سفر خطرناك به عراق زن ها را با خود مي بريد؟ حضرت زينب فرمود : ابن عباس به بزرگ و آقاي ما مي گويي كه مار را اينجا بگذارد و تنها برود ، به خدا سوگند چنين چيزي ممكن نيست ، ما با او زنده ايم و با او مي ميريم . آيا روزگار جز ايشان كسي را براي ما باقي گذاشته است؟

يکشنبه بیست و ششم 6 1391 10:16

بند بيست و يكم

 

 

اگر كسي هم و غم

زيادي دارد

اين بند را بخواند

دسته ها : دعا
يکشنبه بیست و ششم 6 1391 9:10

 سينه ام سوخت وقتي . . .( عزيزاني كه پزشك يا متخصص هستند لطفا ياري كنند)


بسمه تعالي
با سلام و عرض ادب خدمت همه عزيزان،بسيار شرمنده ام كه اين تصاوير را در سايت قرار مي دهم ،ولي قصدم فقط جلب كمك براي اين خانواده بود. شيعيان مولا بشتابيد.

تصوير بيشتري نمي گذارم چون خودم كه مرد هستم طاقت ندارم. لينك اين خبر:http://fararu.com/fa/news/125667/%D8...A7%D8%B2%DB%8C براي شفاي اين دختر هر كس توان مالي دارد كه با مراجعه به آن لينك كمك كند و لطفا همگي در يك ختم صلوات براي شفاي او شركت كنيد حداقل هر كس 114 عدد.

يکشنبه بیست و ششم 6 1391 1:29
رسول خدا (ص)فرمود: همنشينى با اهل دين شرف دنيا و آخرتست.

دسته ها : حديث و روايات
يکشنبه بیست و ششم 6 1391 1:14

ترجيح مي دهم طوري زندگي كنم كه گويي خدايي هست و وقتي بميرم ببينم خدايي نيست
تا اينكه طوري زندگي كنم
كه انگار خدايي نيست و وقتي بميرم ببينم خدايي هست
آلبر كامو

دسته ها : نكته ها
يکشنبه بیست و ششم 6 1391 1:11

دانلود قرآن صوتي جاوا براي موبايل

به نام خالق بي همتا،الله جل جلاله

نرم افزاري كه در پيش رو داريد قرآن صوتي با فرمت جاوا است كه از طرف موسسه تبيان به صورت كاملا رايگان عرضه شده است، اين اولين باري است كه چنين نرم افزاري به صورت رايگان در اينترنت عرضه شده است. امكانات نرم افزار:
- تلاوت كل قرآن به صورت ترتيل با صداي استاد مشاري العفاسي - نمايش تصويري قرآن با خط عثمان طه با سايز مناسب - نمايش ترجمه آيات با ترجمه روان مرحوم آيت الله مشكيني - دسترسي به آيات بر اساس شماره آيه و سوره - نمايش ليست سوره ها جهت انتخاب - امكان جستجودر نام سوره ها - دسترسي به آيات بر اساس شماره صفحه و يا جزء - جستجوي كلمه در قرآن
نحوه عملكرد: شما با رفتن به صفحه دلخواه با زدن گزينه PLAY تلاوت را شروع نموده ،براي تكرار هر يك از آياتي كه تمايل داريد در هنگام تلاوتِ آن آيه ، با زدن گزينه REPLAY ،آن آيه مجددا تكرار خواهد شد. توجه داشته باشيد كه صوت قرآن تا زماني كه توسط گزينه مكث متوقف نشود، به تلاوت ادامه خواهد داد ولي تصوير صفحات قرآن بايد به صورت دستي به جلو حركت نمايد. اگر در هنگام قرائت قرآن توسط نرم افزار ،به چند صفحه بعد يا قبل مراجعه كرديد كه قرائت قاري مربوط به آن صفحه نيست، با زدن گزينه REPLAY آيات از ابتداي صفحه اي كه در آن حضور داريد ادامه خواهد يافت. اين نرم افزار با فرمتJAR و قابل استفاده بر روي اكثر گوشي هاي تلفن همراه است. ( اما در گوشي هاي SAMSUNG مخصوصا جديد ، نرم افزار هاي JAR با بيش از 2 الي 3 مگ با مشكل روبرو مي شوند كه نرم افزار قرآن موبايل تبيان هم از اين قائده مستثني نيست.) دانلود قرآن همراه صوت 80MB ، لينك كمكي 

 

دانلود قرآن بدون صوت 17MB ، لينك كمكي

يکشنبه بیست و ششم 6 1391 1:10
X