معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515224
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

درخشان كننده چشمها : سعي كنيد در نوشيدني هايتان از آب ليمو استفاده كنيد. فرضا" هر روز صبح يك عدد ليمو را با مقداري آب گرم ميل كنيد. نوشيدن اين مايع به جاي نوشيدن چاي باعث ميشود شما بدن سالمتري داشته باشيد. همچنين در اثر نوشيدن مايعات حاوي آب ليمو، چشمهاي شما درخشانتر شده و پوستي سرحال تر از قبل خواهيد داشت. در صورت تمايل براي بهتر كردن طعم آن ميتوانيد از شكر يا عسل استفاده كنيد.

تسكين دهنده گلودرد : ليمو داراي اثرات ضد عفوني كننده و قابض است و بدين جهت ميتوان از آن براي درمان گلودرد استفاده نمود. با توجه به مقدار بسيار زياد ويتامين "ث" موجود در ليمو، مصرف آن باعث افزايش مقاومت سيستم ايمني بدن ميشود. براي فرد مبتلا به آنفلونزا و سرماخوردگي مصرف مخلوطي از آب ليمو تازه با عسل در يك ليوان آب گرم بسيار مفيد است.

نيرو بخش و تب بر : مصرف آب ليمو باعث كاهش تب در افراد بيمار ميشود. به عنوان مثال اگر چند قطره از اسانس ليمو يا مقداري آب ليمورا به آب سرد اضافه كنيد، سپس با استفاده از يك دستمال آن را روي پيشاني تب دار قرار دهيد، اين كار باعث كاهش تب وتقويت نيروي بدن خواهد شد. ذكر اين نكته ضروري است كه قبل از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب بايد از قرار دادن اسانس ليمو به صورت مستقيم برروي پوست خودداري شودزيرا ممكن است باعث بروز حساسيتهاي پوستي گردد.

تسكين دهنده درد : ليمو باعث تسكين سردردهاي معمولي و سردردهاي ميگرني ميشود. براي اين منظور ميتوان 5 قطره اسانس ليمو را در25 ميلي ليتر از يك روغن حامل مناسب (مانند روغن بادام) مخلوط كرد و آنرا با استفاده از يك دستمال كتاني برروي ناحيه مبتلا به درد ماساژ داد.

پاك كننده پوست : اگر پوست شما چرب است ميتوانيد آنرا با ليمو كه يك ماده قابض است تميز كنيد. به اين ترتيب كه يك قاشق چاي خوري آب ليمو را در دو فنجان آب مقطر بريزيد و با يك پنبه تميز صورت خود را با آن پاك كنيد. اين كار باعث كاهش چربي پوست ميشود و از پديد آمدن جوشهاي صورت جلوگيري ميكند. در صورت استفاده از اين لوسيون براي جلوگيري از رشد باكتريها بهتر است هرروز يك محلول تازه درست كنيد. مصرف اين محلول باعث خشك شدن پوست ميشود و براي پوستهاي چرب بسيار مفيد است. اما در صورت داشتن پوست خشك از مصرف آن خودداري كنيد.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:52
خواص درماني ليمو ترش
 
ليمو سرشار از خواص درماني

آب ليمو ترش و اسانس آن براي بدن، ذهن و روح بسيار مفيد است. اسانس ليمو به واسطه انرژي زا بودن آن مشهور است. در كشور ژاپن به واسطه اثرات شاداب كننده و فرح بخش اين اسانس، آن را به هنگام كاركردن كارمندان در فضا منتشر ميكنند. همچنين ميتوان از چند قطره از اسانس ليمو به عنوان بخور استفاده كرد، يا مقداري ازآن را در وان حمام ريخت. اين كار باعث سرحال شدن كليه اعضا بدن ميشود. البته نبايد هرگر اسانس ليمو را بدون رقيق كردن برروي پوست بكار برد زيرا باعث بروز مشكلات پوستي ميشود.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:51

به دومين فنجان قهوه نه بگويد
زيرا تنها يك فنجان قهوه مي تواند مفيد باشد اما فنجان دوم ديگر اهميتي ندارد.بهتر است فنجان دوم قهوه تان را هنگامي كه از فعاليت بيرون به منزل برگشتيد ميل كنيد.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:44

 احمد بن اسحاق گفت: اي مولاي من، آيا علامتي هست كه دلم اطمينان پيدا كند به آن علامت؟ پس آن پسر خوش سيما (كه جان همه عالم به فدايش باد) به زبان عربي گويا آغاز به سخن كرد و فرمودند: بقيه الله در زمين منم، انتقام گيرنده از دشمنان منم، و پس از مشاهده عيني من دنبال اثري نگرد اي احمد بن اسحاق. پس هر كس كه مي خواهد در دنياي پر آشوب كنوني از نجات يافتگان و رستگاران باشد، بايد خود را به وسيله دعا و توسل و تضرع به آستان حضرتش نزديك كند تا مشمول دعاي آن بزرگوار گردد. (كمال الدين، ج 2، ص 56)

اما يك نكته ظريف همواره در مورد دعا براي آن عزيز وجود دارد و آن اينكه توجه كنيم كه بايد حضرت بقيه الله را براي خودش بخواهيم نه اين كه واسطه حل مشكلات خودمان. جمكران را به نيت دعا براي تعجيل فرجش برويم نه براي رفع مشكلات خودمان. كه البته دعا براي فرج او، فرج ما را هم مي‌رساند و انشاء الله مشكلاتي كه داريم نيز حل مي‌شود.

دسته ها : امام زمان(عج)
سه شنبه سی یکم 5 1391 1:32

در روايتي، حضرت امام حسن عسكري عليه السلام يكي از فوايد مهم دعا را نجات از هلاكت در زمان غيبت بيان مي فرمايد. روايت مهم زير را با دقت تمام بخوانيد: احمد بن اسحاق گويد: به حضور حضرت عسكري عليه السلام رسيدم و بنا داشتم از آن حضرت درباره امام بعد از او سوال كنم. حضرت به قدرت امامت از باطنم آگاه شدند و فرمودند:

 «اي احمد ابن اسحاق بدرستي كه خداوند خالي نگذاشت زمين را از حجت از زمان حضرت آدم، و نخواهد گذاشت تا اينكه قيامت به پا شود. به سبب آن حجت بلا را از زمين دفع مي كند، و به خاطر او باران را نازل مي كند، و به وجود او زمين بركاتش را بيرون مي دهد. احمد بن اسحاق مي گويد: گفتم اي پسر رسول خدا، امام و خليفه بعد از تو كيست؟ پس امام به سرعت برخاست و داخل (اندرون) خانه شد، سپس بيرون آمد در حالي كه روي دوشش پسري سه ساله بود كه صورتش مانند ماه شب چهارده مي درخشيد. حضرت امام حسن عسكري عليه السلام فرمود: اي احمد ابن اسحاق، اگر تو نزد خدا و حجتهاي خدا عزيز و گرامي نبودي، هيچ گاه اين فرزندم را به تو نشان نمي دادم. به درستي كه او هم اسم رسول خدا صلي الله عليه وآله و هم كنيه اوست، و اوست كسي كه زمين را پر از عدل و داد مي كند پس از آن كه پر از ظلم و جور شده باشد. اي احمد بن اسحاق، مثل او در اين امت مثل خضر عليه السلام و مثل او مثل ذو القرنين است. به خداوند سوگند او داراي غيبتي است طولاني كه نجات پيدا نمي كنند مردم در آن زمان از هلاكت مگر كسي كه خداي عز وجل او را بر قول به امامتش ثابت بدارد و او را موفق كند در آن زمان غيبت كه براي تعجيل فرجش دعا كند.

دسته ها : امام زمان(عج)
سه شنبه سی یکم 5 1391 1:28

 

فقط دعا گويان مهدي(عج) اهل نجاتند

ظهور

 

وقتي كسي براي حضرت دعا كند، آن حضرت هم براي مشكلات دعا كننده دعا مي‌كند و چه خوب است كه انسان مشمول دعاي او كه دعايش مستجاب است و كليد همه گنج‌هاي دنيا و آخرت در دست اوست بشود.

يكي از وظايف مهم شيعيان دعا كردن براي فرج مولاي انس و جان حضرت صاحب الزمان است كه خود فرمودند: واكثر الدعاء بتعجيل الفرج فان ذلك فرجكم. و براي تعجيل فرج زياد دعا كنيد كه آن فرج شماست. (كمال الدين، ج 2، ص 485)

اين حديث مهدوي دو نكته دارد:

يك) دعا براي فرج او، فرج ما را هم مي‌رساند يعني با آمدن آن «ماء معين» (قل ارءيتم ان أصبح ماۆكم غوراً فمن يأتيكم بماء معين) ملك / 30؛ اين آيه به حضرت مهدي ـ عليه السّلام ـ تأويل شده است.)،  همه تشنه‌هاي عالم سيراب مي‌شوند و مشكلاتي كه داريم حل مي‌شود.

دو) شايد اين نكته هم استفاده شود كه وقتي كسي براي حضرت دعا كند، آن حضرت هم براي مشكلات دعا كننده دعا مي‌كند و چه خوب است كه انسان مشمول دعاي او كه دعايش مستجاب است و كليد همه گنج‌هاي دنيا و آخرت در دست اوست بشود.

مرحوم اصفهاني در مكيال المكارم نقل كرده كه امام عصر ـ عجل الله تعالي فرجه الشريف ـ در عالم خواب به يكي از دوستان ايشان فرموده: هر كس مصيبت جد شهيدم را ياد كند و سپس براي تعجيل فرج و تأييد من دعا كند من هم براي او دعا مي‌كنم.

پس مطمئنا بركات دعا براي فرج به خود ما بر مي گردد. مرحوم آية الله موسوي اصفهاني دو جلد كتاب به امر مطاع امام زمان عليه السلام نوشت به نام مكيال المكارم في فوائد الدعاء للقائم. تمام مطالب اين كتاب ارزنده درباره اين موضوع است كه دعا كردن براي فرج آن بزرگوار چه فوايدي را نصيب دعا كننده مي گرداند.

دسته ها : امام زمان(عج)
سه شنبه سی یکم 5 1391 1:23

 قبل از اينكه از رختخواب خود بلند شويد به شما توصيه مي كنيم :
هنگامي كه چشمانتان را باز مي كنيد،و همان در رختخواب كه هستيد
حركات كششي انجام دهيد،حركاتي مانند حركات گربه بر روي دو زانوي خود بنشينيد و به سمت جلو خود را بكشيد سر خود را بين دو دوست خود قرار دهيد،و مدتي در اين حالت بمانيد.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:22

بطور علمي هيچ محصولي نمي تواند قسمتي از بدن را بطور موضعي چاق يا لاغر كند ولي بطور غيرعلمي دقيقا 196 محصول چاقي و لاغري موضعي در بازار موجود هست كه يا اصلا موثر نيستند و يا اندك تاثيرشان هم موقتيست .
حالا شما دقيقا مي خوايد صورتتون لاغر بشه يا چاق ؟! روش بدون عارضه براي " براي چاقي صورت " خيلي مفهوم نيست
اگر صورتتون چاقه و مي خوايد لاغر بشه اين متن زير رو بخونيد . شايد موثر نباشه اما انجامش لااقل ضررخاصي به شما نخواهد زد
وقتي يك آدم جديد را ملاقات ميكنيد يا يك دوست قديمي را دوباره مي بينيد اولين چـيـزي كــه بــه نـظرتان مي رسد
چيسـت؟ اكثـر مـا روي قــيافه فرد تمركز مي كنيم و افراد را معمولاً از بالا به پايين برانداز مي كنيم. و برحسب آنـچه كه
مـي بـينيم واكنش مي دهيـم. پـس طبـيـعي اسـت كه اگر صورت و گردنتان لاغر باشد، حتي اگر اندامتان چندان ايـدآل
هم نباشد، از نظر بينـنده لاغر و متـناسب بـه نـظر خـواهيد رسيد. خودتان هم اين را خوب حس مي كنيد. دليل آن اين
اسـت: كـم كـردن حتي يـك كيـلو از وزنتـان، بيشتر از اينكه خـود را روي سـايـز دور كـمرتـان نشـان دهـد، تـاثـيـر بسـيار زيـادي روي صـورتـتان خـواهد داشـت. پـس احـتمالاً دوست داريد بدانيد كه بهترين راه براي كم كردن وزن صورت و لاغر كردن آن چيست.
از نظر علمي لاغر كردن يك قسمت خاص از بدن غيرممكن است، اما اكثر افراد وقتي وزن كم مي كنند، اول در صورتشان مشخص مي شود. 6 نكته اي كه در اين مقاله براي شما گرد آورده ايم با كاهش اضافه وزن ناشي از آب بدن، در اين زمينه به شما كمك مي كند. استفاده از اين تكنيك ها موجب مي شود صورتي لاغرتر و متناسب تر داشته باشيد. پس تا آخر با ما همراه باشيد.

 

 

بقيه در ادامه......

 
سه شنبه سی یکم 5 1391 1:14

از چه غذاهايي بپرهيزيم تا جوش نزنيم!

نمك يُد دار و ديگر منابع يُد. به خاطر دلايل ناشناخته به نظر مي‌رسد نمك يد دار باعث تحريك پيدايش آكنه مي‌شود. مراقب ميزان سديمي كه مصرف مي‌كنيد باشيد به ويژه زماني كه غذاهاي آماده ميل مي‌كنيد و نمك يد دار به غذاهايتان اضافه مي‌كنيد. همچنين مصرف ميگو را محدودتر كنيد.

اگر واقعاً از آكنه به تنگ آمده‌ايد به طور جدي مصرف مواد غذايي «سفيد» به ويژه آرد تصفيه شده و ناني كه از اين آردها تهيه مي‌شود، سيب زميني سرخ كرده و تمام مواد غذايي خيلي شيرين را كاهش دهيد. اين مواد غذايي ميزان قند خون و انسولين را بالا مي‌برند و محققان بر اين باورند كه انسولين بالا باعث تحريك آكنه مي‌شود. از اين گذشته داشتن رژيم غذايي سرشار از محصولات تصفيه شده و فقير از ميوه و سبزيجات تازه باعث مي‌شود منيزيم و مواد معدني مورد نياز بدن كه براي حفظ تعادل هورمون ضروري است تأمين نشود و به اين ترتيب آكنه‌ها ظاهر بشوند.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:11

بادام، تخم مرغ، سبزيجات برگ سبز (مواد غذايي سرشار از ويتامين E)(درمان جاي جوش)

ويتامين E، درمان ضايعات و جاي زخم ناشي از آكنه را تسهيل مي‌بخشد. اين آنتي اكسيدان موثر در روغن‌هاي گياهي تصفيه شده، ميوه‌هاي صدفي (گردو، بادام) و دانه‌هاي كامل به وفور يافت مي‌شود.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:10

پرتقال، گوجه فرنگي، طالبي (مواد غذايي سرشار از ويتامين C)(درمان جاي جوش)

اين ميوه‌ها و سبزي‌هاي سرشار از ويتامين C، آكنه‌هاي شما را درمان نخواهد كرد اما ويتامين C غشا سلول‌ها را تقويت مي‌كند و از اين رو باعث پيشگيري از ايجاد جاي زخم‌هايي مي‌شود كه نتيجه‌ي اين ضايعات است. بنابراين ميزان ويتامين C بدنتان را بالا ببريد تا پوستي زيبا داشته باشيد.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:9

ميوه و سبزيجات

محققان دريافته‌اند كه در جزاير كيتاوان در گينه ي نو تقريباً هيچ‌كس از آكنه رنج نمي‌برد. آن‌ها پس از بررسي مواد غذايي مردمان اين ناحيه دريافتند كه رژيم غذايي آن‌ها سرشار از ميوه و سبزيجات است و در اين ميان سهم اندكي به مواد غذايي تصفيه شده از قبيل شكر و آرد كه مي‌تواند ميزان ترشح هورمون‌ها را بالا ببرد، داده شده است. بنابراين براي پيشگيري از پيدايش آكنه ميوه و سبزيجات تازه‌ي زيادي ميل كنيد.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:8

قبل از اينكه صبحانه تان را ميل كنيد توصيه مي كنيم كه يك ليوان آب بنوشيد.
زيرا شما بعد از هفت يا هشت ساعت كه از خواب بيدار مي شويد بهتر است اولين ماده اي خوراكي كه مي نوشيد آب باشد زيرا با نوشيدن آب سمومي كه در بدن شما در طول يك شبانه روز ساخته شده است و طي فعل و انفعالات بدن به وجود آمده اند و اكنون در نقاطي از بدن شما جمع شده اند را با نوشيدن آب دفع مي كنيد.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:7

هويج، سيب زميني شيرين، طالبي، فلفل قرمز (مواد غذايي سرشار از بتاكاروتن)

بدن انسان بتاكاروتن را كه در بيشتر ميوه و سبزيجات زرد، نارنجي و قرمز رنگ وجود دارد به ويتامين A تبديل مي‌كند و اين ويتامين تأثير سلنيوم را بر پوست چند برابر مي‌سازد. بنابراين از مصرف ميوه و سبزيجات قرمز يا زرد رنگ غافل نشويد.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:7

ماهي آزاد، تخم كتان (مواد غذايي سرشار از اسيدهاي چرب امگا 3)

برخي از متخصصان بر اين عقيده‌اند اسيدهاي چرب امگا 3 كه اثر ضد التهابي دارند مشكلات آكنه را كاهش مي‌دهند. ماهي‌هاي چربي مثل ماهي آزاد، ساردين و ماهي ماكرو، تخم كتان و گردو سرشار از اين اسيدهاي چرب اند.

بنابراين توصيه مي‌كنيم هفته‌اي دو وعده ماهي چرب ميل كنيد. همچنين مي‌توانيد روغن كتان را به سالادتان اضافه كنيد يا اين كه غذاهايتان را با تخم كتان ميل كنيد.
بتاكاروتن

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:6

* صبحانه بخوريد :
صبحانه اي كه داراي ارزش غذايي پروتئني باشد.بهتر است صبحانه اي را داشته باشيد كه داراي موادي مانند گندم باشد.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:3

شاخه اي از يك درخت ليمو

ضد شوره و بر طرف كننده خارش پوست سر : آب ليمو براي پوست سر بسيار مفيد است و شوره سر را كاهش ميدهد. عصاره حاصل از آبگيري يك ليموي تازه را حدود 10 دقيقه برروي پوست سر مالش دهيدو سپس آن را با آب به طور كامل بشوئيد. همچنين آب ليمو ميتواند به عنوان يك تقويت كننده مو وضد خارش، به صورت ماساژ برروي پوست سر استفاده شود.

ضد سرماخوردگي : آب ليمو يك ضد ويروس عالي ميباشد و همچنين مصرف آن براي سرماخوردگي شديد بسيار مفيد است. بدين منظور يك عدد ليمو را با مقداري نمك ميل كنيد. در صورت تمايل ميتوان عصاره گرفته شده را در آب رقيق كرد و سپس مصرف نمود.

يك حالت دهنده خوب براي موها : بعلاوه شستشوي موي چرب با استفاده از آب ليمو باعث كاهش چربي آن ميشود. به اين صورت كه عصاره حاصل از ابگيري دو عددليمو در يك ليتر آب مورد استفاده قرار دهيد و موهايتان را با اين محلول بشوييد. اين روش باعث درخشان و شاداب شدن انواع موها ميشود. همچنين مصرف آن باعث ميشود موهاي طلايي رنگ روشنتر شوند.

نرم كننده مناسب براي پوست آرنج : براي نرم كردن پوست زبر ناحيه آرنج، آرنجتان را حدود 10 دقيقه برروي يك برش ليمو ترش فشار دهيد.

تقويت كننده حافظه : ليمو تقويت كننده حافظه است. چند قطره از اسانس ليمو را روي يك دستمال ريخته و از طريق بيني استنشاق كنيد. همچنين ميتوان اين كار را در مواقعي انجام داد كه ميخواهيد چيزي رابه ياد بياوريد. مغز شما با استنشاق اسانس ليمو نيروي تازه اي بدست خواهد آورد.

آرامش دهنده روح : ليمو همواره به عنوان يك ماده تسكين دهنده روح مطرح بودهاست. استشمام رايحه معطر ليمو در طي تمرينات تمركز و تعمق روح (مديتيشن) بسيار مفيد است. براي انجام اين كار كافي است كه سه قطره از اسانس ليمو را به يك كاسه حاوي آب گرم افزود و آنرا در هواي اتاق قرار دهيد. به اين ترتيب در طول استشمام رايحه معطر ليمو به يك آرامش مطلوب فكري و روحي دست خواهيد يافت.

سه شنبه سی یکم 5 1391 1:1

درمان جاي جوش

گردو

گردو سرشار از سلنيوم است و به نظر مي‌رسد اين آنتي اكسيدان قوي تأثير پيشگيرانه‌اي روي پيدايش آكنه‌ها دارد. به خاطر اينكه سلنيوم از سلول‌ها در مقابل ضايعات التهابي مراقبت و خاصيت ارتجاعي پوست را حفظ مي‌كند. اين آنتي اكسيدان در همراهي با ويتامين‌هاي E و A تأثير بيشتري بر جاي مي‌گذارد بنابراين توصيه مي‌شود گردو را همراه بادام و اندكي فلفل قرمز ميل كنيد.

توجه داشته باشيد كه گوشت، ماهي، پياز، سير و دانه‌هاي كامل از منابع ديگر سلنيوم به حساب مي‌آيند.
دوشنبه سیم 5 1391 23:48

سلام به همه برو بچه هاي وبگردي

 

بي مقدمه ي سوال مي پرسم

اگه جواب دادي ؟

سوالش سخت نيست اما  مورد داره

دلم مي خواهد بي مقدم جواب بدي

خوب سوال

اگه بدوني عشقت پشت در ايستاده چقدر منتظر مي مونيد تا در بياد ؟

دسته ها : نكته ها
دوشنبه سیم 5 1391 20:18

شب 28 ماه مبارك رمضان حاج محمود كريمي و حاج عبدالرضا هلالي و روح اله بهمني و مداحان ميزبان (حاج مهدي اقدم نژاد و پيرغلاماني كه من حقير اسمشون رو نميدونم) در حسينيه دل ريش خوندند. چندين بار حاج محمود و ديگران ميكرفن رو به رضا هلالي تعارف ميكنند اما نميخونه فقط در آخر ...

لينك دانلوددر ادامه مطلب .....

دسته ها :
دوشنبه سیم 5 1391 12:52

آيا براي شما هم پيش آمده كه با وجود اتو كردن، باز لباستان چروك باشد؟ نكات زير در بهتر و راحت‌تر اتو كردن به شما كمك مي‌كنند.

اتو كردن

 

**اتو را در اتاق‌خواب انجام دهيد تا بتوانيد از تخت براي قرار دادن لباس‌ها استفاده كنيد و به كمد و چوب‌لباسي‌ها دسترسي داشته باشيد.

**زمان اتو كردن را با قرار دادن يك تكه فويل زير پارچه ميز اتو كاهش دهيد. فويل گرما را منتقل كرده گويي از دو طرف اتو مي‌كنيد.

** از لباس‌هايي كه به گرماي كم‌تر نياز دارند، شروع كنيد. لباس‌هايي كه گرماي زيادي لازم دارند را آخر بگذاريد.

**در صورتي كه رويه ميز اتو را شسته‌ايد، بگذاريد نم‌دار روي ميز اتو خشك شود.

** براي جلوگيري از چروك، قبل از اتو كردن يك حوله را لوله و داخل آستين‌ها فرو كنيد.

**همچنين قسمت‌هاي اتو شده را آن طرف ميز اتو و از خود دور نگه داريد.

** براي جلوگيري از چروك شدن يقه، سجاف و سرآستين؛ آن‌ها را از پشت اتو كنيد.

**لباس‌هاي خيلي ضخيم را يك بار از تو و بار دوم از رو اتو كنيد.

**كشباف‌هاي آكريليك اگر زماني كه گرم و خيس هستند، حركت داده شوند، كش آمده، شكل و فرم خود را از دست مي‌دهند. با فشار دادن اتو روي قسمت‌هاي مختلف آن را خشك كنيد و بعد از آن كه قسمت‌هاي اتو شده كاملا سرد شدند، آن‌ را روي ميز اتو حركت دهيد.

**در مورد لباس‌هاي مخمل راه راه كه بدجور چروك خورده‌اند، ابتدا اتو را بالاي پارچه نگه داريد تا بخار به همه جاي آن برسد، سپس در حالي كه هنوز نم‌دار است با كف دست بدون آن كه بسوزيد آن را صاف كنيد.

**در صورتي كه براي آستين‌ها تخته مخصوص نداريد، از حوله لوله شده استفاده كنيد يا مي‌توانيد مقواي لوله شده را با پارچه بپوشانيد و داخل آستين‌ها كنيد تا چروكي روي آن‌ها باقي نماند.

** مي‌توانيد براي آهار، خود اسپري مخصوصي را با اضافه كردن 1 قاشق غذاخوري آرد ذرت به 2 پيمانه آب تهيه نماييد. تا زمان حل شدن آرد خوب هم بزنيد سپس آن را داخل يك بطري اسپري تميز بريزيد. هنگام اتو كردن، كمي از آن را روي پارچه بپاشيد.

موقع

**براي رفع چروك كراوات، يك تكه مقوا به اندازه آن ببريد و داخل آن فرو كنيد. روي آن را با پارچه تنظيف بپوشانيد و به آرامي اتو بخار را فشار دهيد.

اتو كردن، پليسه‌ها را با استفاده از كليپس كاغذ در جاي خود نگه داريد. دقت كنيد كليپس روي پارچه جا نيندازد و آن را نخ‌كش نكند

 

**براي حفظ براقي چيت‌هاي گل‌دار، هنگام اتو آن‌ها را روي كاغذ مومي قرار دهيد و از پشت اتو كنيد.

 

**براي برق نيفتادن لباس، آن را از پشت اتو كنيد.

**براي جلوگيري از صاف شدن گلدوزي‌ها، آن‌ها را روي حوله‌اي ضخيم بگذاريد و از پشت اتو كنيد.

**موقع اتو كردن، پليسه‌ها را با استفاده از كليپس كاغذ در جاي خود نگه داريد. دقت كنيد كليپس روي پارچه جا نيندازد و آن را نخ‌كش نكند.

 

دوشنبه سیم 5 1391 12:13

لوبيا، گوشت مرغ، ماهي (مواد غذايي سرشار از روي)

هنوز به درستي مشخص نشده است كه چرا ميزان كافي روي، سبز شدن آكنه‌ها را متوقف مي‌سازد. شايد به اين دليل باشد كه اين مواد معدني ترشح هورمون‌هايي كه باعث تحريك آكنه مي‌شود را كم مي‌كند. روي همچنين باعث مي‌شود كه بدن راحت‌تر ويتامين A و مواد مغذي لازم براي سلامت پوست را جذب كند.

اگر واقعاً از آكنه به تنگ آمده‌ايد به طور جدي مصرف مواد غذايي «سفيد» به

ويژه آرد تصفيه شده و ناني كه از اين آردها تهيه مي‌شود، سيب زميني سرخ كرده و تمام مواد غذايي خيلي شيرين را كاهش دهيد

توجه داشته باشيد اشخاص گياه‌خواري كه هيچ نوع محصولات حيواني را مصرف نمي‌كنند بايد با نظر متخصص تغذيه مكمل‌هاي روي مصرف كنند.

دوشنبه سیم 5 1391 10:53


 

قَلْبُ الْأَحْمَقِ فِى فِيهِ وَ لِسَانُ الْعَاقِلِ فِى قَلْبِهِ

 

، فرمود : قلب احمق در دهان او ، و زبان عاقل در قلب او قرار دارد.

دسته ها : حديث و روايات
دوشنبه سیم 5 1391 10:3

 

با توجه به نقش حس بويايي، تاثيري كه خانه تميز و معطر در سلامت فكري و جسمي ما دارد بر كسي پوشيده نيست. طبيعت را دوست داشته باشيم و از مواد طبيعي براي اين منظور استفاده كنيم.
- با تركيب مساوي آب ليمو و آب و ريختن آن‌ها داخل يك اسپري تميز و خالي‌، مي توانيد يك يا دو بار در هفته براي ايجاد رايحه‌اي خوش آن را در جاهاي مختلف خانه ريخته يا هنگام آشپزي براي خلاص شدن از بوي غذايي كه حتي به نسوج پرده و فضاي آشپزخانه نفوذ مي‌كند، استفاده كنيد.

 

 

- روش ديگر استفاده از كمي دارچين، ميخك، زنجبيل تازه و سبزي‌هاي معطر است كه داخل كمي آب ريخته و آنها را حرارت مي دهيم. براي آن كه رايحه‌اي خنك و تابستاني داشته باشيد، چند برگ نعنا نيز به ۸ پيمانه آب اضافه كنيد، بعد از آن كه مخلوط كمي جوشيد حرارت را كم كنيد. مي‌توانيد روغن‌هاي خاصي به آن اضافه كرده يا به تنهايي استفاده كنيد.

 

 

- براي معطر كردن فوري اتاق‌ها، گلوله‌هاي پنبه را داخل مخلوط وانيل يا اسانس دلخواه فرو ببريد. آن‌ها را داخل ظرفي زيبا قرار داده و در هر جايي كه دوست داريد، بگذاريد.

 

هر درخت ،اكسي‍ژن لازم براي دو نفر را توليد مي كند. طبق تحقيق ناسا، برخي گياهان آپارتماني به دفع سموم خطرناك موجود در خانه كمك زيادي مي‌كنند. به طور كلي كيفيت هواي داخل خانه به دليل وجود دودهاي دست دوم كه داراي سولفور دي اكسيد هستند و لوازم خانگي معمول كه موجب انتشار مواد شيميايي به هواي مورد تنفس ما مي‌شود، نگران‌كننده است. يكي از اين مواد شيميايي فرمالدهيد است كه در لباس‌ها، چوب‌هاي چند لايه و فرش است و منجر به سردرد و مشكلات تنفسي مي‌شود.
مطالعات ناسا سه نوع آلوده‌كننده داخل خانه يعني تري كلرواتيلن، فرمالدهيد و بنزن را تاييد  و ضرورت نگه‌داري به طور متوسط ۱۵ گياه را تاييد مي‌كند. كار گياه كه در واقع فيلتر طبيعت است، توليد اكسيژن، دور كردن آلوده كننده‌ها از هواي خانه، ايجاد رطوبت لازم و جذب آلودگي‌هاست.

 

دوشنبه سیم 5 1391 2:46

 

آداب معاشرت فقط مختص رفتار شما سر ميز غذا نيست، آداب معاشرت انعكاسي از چشم‌انداز كلي شما در روابط اجتماعي و زندگي جمعي است. اينكه در اتوبوس شلوغ جايتان را به پيرزني كه ايستاده است ندهيد، چيزي در مورد شما به همه آنهايي كه بيننده هستند مي فهماند. اينكه حاضر نيستيد لحظاتي راحتي خود را به خاطر ديگري به خطر بيندازيد.

به گزارش تكناز : در اكثر موقعيت‌ها، تصوير و ظاهر شما بخشي از چيزي نيست كه توصيف‌كننده شماست؛ بلكه همه آن چيزي است كه شما را توصيف مي‌كند. كسانيكه چيزي در مورد شما نمي‌دانند با تنها اطلاعاتي كه در دست دارند جاي خالي‌ها را پر مي‌كنند، و آن چيزي نيست جز آنچه از رفتار و كردار شما مي‌بينند. صرفنظر از فكري كه شما در مورد خودتان داريد، يك عادت اجتماعي بد مي‌تواند معيار فكر ديگران نسبت به شما شود: هر كسي كه ببيند شما غذايتان را با دهان باز مي‌جويد خيلي قبل از اينكه شغل يا تخصص شما را به خاطر بسپارد، آنرا به ياد خواهد آورد.


1. معرفي نكردن افراد :چه در يك موقعيت شغلي باشيد و چه اجتماعي، اگر فراموش كنيد كه دو نفر را به هم معرفي كنيد، بسيار زشت و ناشيانه به نظر خواهد رسيد زيرا شما تنها آشناي مشترك آنها هستيد. قوانين پذيرفته شده‌اي براي نحوه معرفي كردن حرفه‌اي وجود دارد (مثل اول گفتن نام فردي كه از نظر حرفه‌اي مقام بالاتري دارد)، اما هيچكدام از آنها به اندازه اينكه يادتان نرود آنها را به هم معرفي كنيد، مهم نيست.

2. تكان ندادن به خود براي تلفني حرف زدن :
تقريباً در همه موقعيت‌هاي اجتماعي، آنهايي كه در اتاق شما شريك هستند بيشتر از كسي كه به شما زنگ يا پيامك مي‌زند، مستحق توجه شماست. اين مسئله وقتي سر ميز شام يا موقعيت شخصي مشابهي هستيد، قابل‌توجه‌تر خواهد بود اما براي هر موقعيتي كه تنها نباشيد صدق مي‌كند. حتي اگر با افرادي كاملاً غريبه در يك صف ايستاده باشيد، سعي كنيد تا جايي كه ممكن است تماس تلفنيتان را براي خودتان نگه داريد.

3. بحث كردن سر يك صورتحساب :
اين يك قانون ساده براي موقعيت‌هاي غذا‌خوري دسته‌جمعي در بيرون از منزل است: هميشه براي پرداخت كردن يا سهيم شدن در پرداخت آماده باشيد. بايد پيش‌بيني كنيد كه يكي از اعضاي گروه به خود اجازه بدهد كه غذايي فوق‌العاده گران سفارش دهد. اگر چنين مسائلي بارها موجب اذيتتان بوده است، به جاي اينكه در رستوران سر صورتحساب بحث كنيد، در موقعيتي ديگر با آن برخورد كنيد. علاوه ‌براين، خيلي راحت مي‌توانيد در چنين موقعيتي نشان دهيد كه فردي بخشنده و بزرگوار هستيد.

4. دير رسيدن به سر قرار :
آدمها دوست دارند كه حس كنند بر آنها ارزش گذاشته مي‌شود و اگر به دنبال راهي مطمئن هستيد كه به كسي نشان دهيد هيچ ارزشي براي او قائل نيستيد، دير سر قرارتان با او برسيد. مي‌توانيد 20 دقيقه ديرتر با يك توضيح خوب و منطقي برسيد اما بالاخره بهانه شما هر چه كه باشد، فرد مقابل به اين فكر خواهد كرد كه چرا بايد بيش از شما براي رابطه‌تان ارزش و احترام قائل باشد. بخصوص در يك موقعيت كاري، در برخورد با مشتريان و رئيس، دير رسيدن راهي بسيار عالي براي جدا كرن كارمندان توانا و ملاحظه‌كار و كارمندان بهانه‌گير و بي‌توجه است.

5. تقديم نكردن محل نشستن خود :
به همان ترتيبي كه بسياري از قوانين آداب معاشرت براي اين طراحي شده‌اند كه فردي خودمحور به نظر نرسد، قانون "تقديم محل نشستن خود به فردي كه نياز بيشتري به آن دارد" يكي از اصول شخصيتي اساسي انسان بوده و هيچ نيازي به بحث درمورد سياست‌هاي جنسيتي ندارد. شايد آن زن باردار يا پيرزن ناتوان آنقدرها نيازي به صندلي شما در اتوبوس نداشته باشند و شايد شما روز بسيار بدي داشته‌ايد، پاهايتان درد مي‌كند و اتوبوس هم پر از آدم‌هاي بدبخت و بيچاره است اما به هر ترتيبي كه هست از نياز خود چشم‌پوشي كرده و صندليتان را به فردي نيازمندتر تقديم كنيد.

6. برخورد ضعيف با پرسنل خدمات :
هيچ اشكالي ندارد كه با اشاره ابراز كنيد كه از خدماتي رضايت نداشته‌ايد اما درست نيست كه اگر خيلي وضع مالي خوبي نداريد يا براي هزينه‌هاي آن خدمات آمادگي نداشتيد، از تذكر دادن خودداري كنيد. به همين ترتيب، درست هم نيست كه بخاطر اشكالات خيلي كوچك غذاي رستوران را پس بفرستيد و با كارمندان و پرسنل طوري رفتار كنيد كه انگار مستخدم شما هستند.

7. فقط درمورد خودتان حرف بزنيد :
خودپرستي اصلاً خصوصيت جالبي نيست. درست است كه بعضي افراد بخاطر غرور و خودخواهي كه دارند افراد را به سمت خود جذب مي‌كنند اما دليل نمي‌شود كه شما هم از آنها تقليد كنيد. اينكه در مكالمات و گفتگوها فقط خودتان حرف بزنيد و به هيچكس اجازه حرف زدن ندهيد هم اصلاً كار زيبايي نيست چون دقيقاً همان نتيجه را دارد. اجازه بدهيد ديگران هم نظراتشان را بگويند و وقتي از شما سوال مي‌كنند نيازي نيست براي همه سوالات سه ساعت جواب بدهيد. سعي كنيد از ديگران سوال كنيد اين باعث مي‌شود احساس كنند به جز خودتان براي ديگران هم ارزش قائل هستيد.

8. رعايت نكردن آداب باشگاه‌هاي ورزشي :
آداب باشگاه رفتن بسيار ساده است اما با اينحال خيلي‌ها هستند كه با رعايت نكردن اين آداب باشگاه را به محيطي ناخوشايند تبديل مي‌كنند. اينها همان‌هايي هستند كه يك دستگاه ورزشي را دقايق متمادي اشغال مي‌كنند بي آنكه به نظر برسد كار مفيدي با آن انجام بدهند. همان‌هايي كه وزنه‌ها و دمبل‌ها را وسط باشگاه رها مي‌كنند و بعد از انجام كار آن را سر جاي خود قرار نمي‌دهند و ممكن است پاي كسي به آنها گير كند و موجب صدمه زدن به ديگران شوند. همان‌هايي كه موقع نشستن روي دستگاه‌ها از حوله شخصي استفاده نمي‌كنند و جاي عرق بدنشان را روي همه دستگاه‌ها بر جاي مي‌گذارند. يك قانون كلي شايد بتواند همه باشگاه‌ها را از شر چنين افرادي خلاص كند: نبايد طوري رفتار كنيد كه انگار مهمترين آدم روي زمين هستيد. طوري رفتار كنيد كه در آن فضا با ديگران شريك هستيد.

9. آرايش كردن در اماكن عمومي :
آرايش كردن در محيط عمومي تجاوز به حق اجتماعي ما محسوب مي‌شود؛ چه فكر كنيد كسي نگاهتان مي‌كند چه نه، اين كار درست نيست. هر كاري كه محل آن سرويس بهداشتي است، مثل گرفتن ناخن‌ها، تميز كردن چشم ها و هر چيز مربوط به بهداشت شخصي، نيز از اين جمله است. يك سنت قديمي مي‌گويد زمانيكه در محلي عمومي هستيد، از دست زدن به صورت خود خودداري كنيد.

10. غذا خوردن با دهان باز :
مثل حيوانات غذا خوردن يكي از بدترين اشتباهات اجتماعي است. اين عادت زشت نه تنها شما را زير سوال مي‌برد بلكه اطرافينتان كه مي‌خواهند از غذاي خود لذت ببرند را نيز مشمئز مي‌كند. اين مسئله مخصوصاً براي خانم‌ها اهميت بسيار زيادي دارد و نشانه يك مرد بي‌كلاس است.

 

دسته ها : اخبارمنطقه6
دوشنبه سیم 5 1391 2:42

گران ترين گل ايراني

 

 

ايرانيان جزو نخستين ملتي بودند كه گل را به يكديگر هديه مي دادند. نقوش به جاي مانده از دوران گذشته كه در آن عده‌اي شاخه گلي در دست دارند، مستند است و اين موضوع نشانگر آن است كه ايرانيان باستان نيز براي پرورش گل و هديه دادن آن اهميت ويژه اي قائل بوده اند.

 

 

تكناز : رواج گل و گياه در ايران به ويژه در طراحي فضاي سبز از 3000 سال پيش اهميت داشته و توسعه آن در اين سرزمين به صورت يك حرفه، عمر 85 ساله اي دارد.ريسك در شغل گلفروشي بسيار بالاست، زيرا گلها عمر كمي دارند و بايد با پيش‌بيني ذائقه مردم گل‌هايي را خريداري‌ كرد كه با استقبال‌ عموم مواجه شود.
در حال حاضر قيمت گل در داخل كشور گرانتر از قيمت گل صادراتي به خارج از كشور است و به همين دليل اكثر توليد كنندگان در كشور ترجيح مي دهند تا توليداتشان را در داخل كشور عرضه كنند، اما از طرفي با توجه به اينكه بازار داخلي كشش عرضه را ندارد، اهميت صادرات دو چندان مي‌شود. بايد گفت كه پايين بودن قيمت فروش نسبت به هزينه تمام شده توليد از مشكلات اصلي توليدكنندگان گل است.
ضايعات بالاي گل و گياه نيز از ديگر مشكلات توليد گل در كشور است؛ به گونه‌اي كه از كل گل‌هاي وارده به بازار حدود يك چهارم آن فروخته مي‌شوند و سه چهارم در بازار باقي مي‌ماند. به عبارتي فروشنده از 50 شاخه گلي كه از توليد كننده مي خرد، قادر است تنها 20 شاخه از آن را بفروشد و مابقي جزو ضايعات محسوب مي شود.
جلال عجايبي - رييس اتحاديه فروشندگان گل تهران اظهار كرد: امسال قيمت گل‌ها بسيار گران شده و افزايش يافته است و با توجه به افزايش سوخت و گران‌شدن نهاده‌ها بازار هم‌چنان راكد است.

 وي در پاسخ به اين سوال كه گران‌ترين گل كدام است؟ گفت: اركيده گران‌ترين گل است و هر شاخه آن در مغازه‌ها حدود 25 هزار تومان است كه البته متغير بوده و معمولا به صورت قاچاق وارد كشور مي‌شود.


 وي با بيان اين‌كه ضايعات گل افزايش يافته است، به كاهش قدرت خريد مردم براي گل اشاره كرد و گفت: قدرت خريد مردم نسبت به سال گذشته پايين آمده و مي‌توان گفت فروش گل نسبت به سال گذشته 80 تا 90 درصد كاهش يافته است. به گفته او گل‌هاي رز، مريم، ليليوم و آنتليوم از جمله گل‌هايي است كه بيشترين استفاده را در كشورمان دارند.
رييس اتحاديه فروشندگان گل تهران با اشاره به اينكه هلند بيشترين صادرات گل را در جهان به خود اختصاص داده است، گفت: در حال حاضر سالانه حدود 20 ميليون دلار گل صادر مي كنيم كه نسبت به سال‌هاي گذشته 50 تا 60 درصد كاهش يافته است. اما هلند علاوه بر بزرگترين توليد كننده گل، بزرگترين واردكننده گل و گياه نيز هست و از كشورهايي مثل كنيا، كلمبيا و اكوادور از طريق هوايي گل وارد مي كند.

 

 

دوشنبه سیم 5 1391 2:38

 

پارچه

 

 

پارچه را در آب و پودر شست‌وشوي آنزيم‌دار خيس كرده و پس از گذشت حداقل 30 دقيقه (براي لكه‌هاي جديد) و چند ساعت (براي لكه‌هاي قديمي) آن را بشوييد

دوشنبه سیم 5 1391 1:18

روش صحيح از شير گرفتن كودك

 

 

دوست محترم براي اينكه كودك خود را از شير بگيريد، بايستي به تدريج و كم كم اين كار را شروع كنيد. بهترين زمان از شير گرفتن كودك بين 2-1 سالگي است.البته سعي كنيد تا 2 سال كودكتان تمام نشده او را از شير بگيريد، زيرا نزديك 2سالگي، كودك بيشتر مي‌فهمد و ديرتر سينه ي مادر را ترك مي كند، لذا سخت‌تر مي‌توان آن را از شير گرفت.
از پايان 6- 4 ماهگي علاوه بر شير مادر، بايد غذاي كمكي به كودك داد كه ابتدا با فرني شروع مي‌شود و به تدريج سوپ، زرده‌تخم‌مرغ، ماست و ميوه و ... به آن اضافه مي‌شود.مطالب كاملي در رابطه با تغذيه تكميلي شيرخوار از ماه ششم به بعد در بخش (اجتماعي/ تغذيه/ انواع برنامه هاي غذايي/ تغذيه در سنين مختلف) در همين سايت وجود دارد. مطالعه آنها مفيد خواهد بود.
پس در پايان يك سالگي كودك مي‌تواند اكثر مواد غذايي را بخورد. بنابراين مي‌توان به مرور ديگر به او شير مادر را نداد و مي‌توانيد به جاي آن شير پاستوريزه به او بدهيد. توجه داشته باشيد از دادن مواد غذايي زير به كودك زير يكسال اجتناب كنيد تا موجب بروز حساسيت هاي غذايي در او نشود.
شيرگاو- سفيده تخم مرغ- انواع توت ها- كيوي- گيلاس- آلبالو- بادام زميني- پنير- شكلات- ميگو- فلفل- ادويه- ترشي- نمك- نوشابه هاي رنگي گازدار- لپه و نخود- عسل- اسفناج- كلم- قهوه و چاي- آجيل- سوسيس- ذرت- دانه انگور- دانه كشمش.
هر وقت كه ديديد تغذيه تكميلي كودك، نيازهاي غذايي او را بر طرف مي‌كند و اگر شير مادر را نخورد، لطمه‌اي به سلامتي او وارد نمي‌شود، مي‌توانيد ديگر شير خودتان را به او ندهيد.
البته زمان از شير گرفتن نوزاد بستگي به شرايط مادر و كودك دارد. گاهي مادر شاغل است و مي‌خواهد سريع‌تر كودك را از شير بگيرد. ولي اگر مادر خانه‌دار است و مشكلي ندارد مي‌تواند مدت بيشتري به نوزاد شير دهد. يا اگر كودك ضعيف و لاغر است، بايستي علاوه بر غذاي كمكي براي مدت بيشتري به او شير مادر را داد.
البته بعضي كارشناسان به دلايل زير توصيه مي كنند شير دادن مادر به كودك تا پايان دو سالگي ضروري است .

 


زيرا:

 

بقيه در ادامه مطلب

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 18:54

محل لكه را زير آب سرد قرار داده و آب سرد را با فشار روي لكه بريزيد. لكه از بين مي رود. اگر لكه پاك نشد ، مي توانيد بعد از شستن با آب سرد، روي لكه را نشاسته ذرت ماليده و در آفتاب قرار دهيد . بعد از خشك شدن نشاسته، لباس را بشوييد لكه از بين مي رود

 

 

 

يکشنبه بیست و نهم 5 1391 14:45

 

 

خدايا امسال عيدي از تو فقط سلامتي تمام مسلمانان جهان را مي خواهم

 

خدايا عيدي من برپايي اسلام در تمام نقاط كره زمين باشد

 

خدايا عيدي من امسال ظهور اقا امام زمان (عج) باشد

 

خدايا عيدي من امسال سلامتي رهبرم باشد

دسته ها : شوال
يکشنبه بیست و نهم 5 1391 11:45
X