معرفی وبلاگ
فعالییت سازمان زنان انقلاب اسلامی در پی انسجام و هماهنگی و شناسایی زنان فعال منطقه بسته به مهارت و توانمندیی انها در جهت رفع نیازمندرهای زنان ان منطقه . خواهرم بسته به نیاز فکری و روحی و مادی خود با ما هم سخن شو بهترین خوبی ها نزد زنان است امام صادق(ع) باهم شویم ،یکی شویم درمانی برای دردی شویم ............ آن لحظه اي كه زن در خانه خود مي ماند و (به امورزندگي و تربيت فرزند مي پردازد)به خدا نزديكتر است.حضرت زهرا (س)
صفحه ها
دسته
لينك سازمان زنان انقلاب
لينك عاشقان امام نقي
مرگ بر شاهين نجفي(مرتد)
جانم فداي غربتت يا امام نقي (ع)
امام من مهدي
فرهنگ الهي
گل نرگس
اس ام اس جديد
شعرهاي داريوش دوسراني
صهيون ستيزي
شيعه
مجله فيروز جاه
منتظران ظهور
ديار عشق
خدا
بهترين دوست فقط خدا
تنها عشق من خداست
شوق شهادت
سايه
سايه طلبه جوان
سايت شخصي سيد محمد انجوي نژاد
مدرسه علميه الزهرا(س) نصر تهران
☫عشق=خامنه اي☫
خانم دكتر نگار
در طلب معرفت...
گوهركمال ، حجاب برتر
ولايت عشق
غريب تر از غريب الغربا ... امام نقي (ع
غريب سامرا
بسم رب الهادي(ع)
شيدايي رهبر
وبلاگ شهيد همت
ماه نقره اي (بسم رب الشهدا)
مقتدر مظلوم
ولايت سيد علي
حامي رهبر
بسيجي بي ادعا
پايگاه اطلاع رساني استقامت
انفجار نور
ائمه اطها رو شهدا
فيض بوك
هادي نت
شهيدان زنده اند
دانلود جديد ترين مداحي
بهشت (محفل بسيجيان و رهروان شهدا
دينيست(اولين سايت اطلاع رساني ويژه مداحان)
سايت جامع مداحي
نور اسمان
سايت رسمي مداحان اهل بيت
ماه حرم ( روضه العباس)
جام تهي
ما مي توانيم
حمايت از اقتصاد و كار توليد ملي
منتظران مهدي
اخبار پيام نور
ره به ري
لینک دوستان
سايت مراجع تقليد
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1515232
تعداد نوشته ها : 3305
تعداد نظرات : 487
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

ماه رمضان هم ديگه داره تمام مي شه

همش دوروز يا شايد هم يك روز ديگه مهمون خداييم

 

يك كارشناس رويت هلال و ستاد استهلال گفت: محاسبات نشان مي‌دهد هلال ماه شوال غروب روز شنبه رويت شود و يكشنبه روز عيد فطر باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمين مرتضي چيت‌سازيان، با بيان اين‌كه «احتمال رويت هلال شوال در غروب شنبه زياد است» افزود: گروه‌هاي رصد براي رويت هلال با چشم مسلح به مناطق مختلف اعزام شده و كار خود را آغاز كرده‌اند و روز شنبه نيز گروه‌هاي ويژه رصدي در مناطقي كه شرايط افق مساعد است براي رويت هلال اعزام مي‌شوند.

به گزارش ايسنا وي خاطرنشان كرد: نتايج دريافت‌هاي گروه‌هاي رصدي به دفتر مقام معظم رهبري اعلام مي‌شود تا به استحضار ايشان برسد كه در صورت تاييد، نتيجه نهايي اعلام خواهد شد.

اين كارشناس رويت هلال با بيان اين‌كه «احتمال رويت هلال ماه شوال غروب شنبه زياد است» گفت: طبيعي است در اين صورت شنبه روز آخر ماه و يكشنبه عيدفطر خواهد بود.

چيت‌سازيان همچنين با بيان اين‌كه «رويت هلال شوال به خاطر مختصاتي كه دارد مقداري مشكل است» افزود: در رويت هلال چند ويژگي از جمله زاويه ديد، قران نيرن، زمان آن و نكات ديگر دخيل است و بخاطر اين ويژگي‌ها رويت هلال ماه شوال در شامگاه شنبه مشكل است.

وي در پايان خاطرنشان كرد: مناطق غربي و كويري كشور براي رويت هلال مناطق مناسب‌تري هستند.

دسته ها : رمضان
جمعه بیست و هفتم 5 1391 17:17

 

جام جم آنلاين: اين روزها تا دلتان بخواهد موسسات و انجمن‌هاي مختلفي به پيشواز جمع‌آوري فطريه‌ها رفته‌اند و امسال هم سطح

 

بسياري از معابر شهرها، مملو از صندوق‌هاي جمع‌آوري فطريه شده است؛ صندوق‌هايي كه نه بر دخلش نظارت مي‌شود و نه بر خرجش. 

اگرچه نيت بسياري از اين انجمن‌هاي خيريه براي جمع‌آوري فطريه، انساندوستانه است، ‌اما نمي‌توان كتمان كرد كه برخي موسسات از اين فطريه‌ها سوء‌استفاده مي‌كنند و مبالغ جمع‌آوري شده از صندوق‌هاي فطريه را به دست نيازمندان واقعي نمي‌رسانند.

موضوع نظارت بر فعاليت انجمن‌هاي خيريه، بحث تازه‌اي نيست و كارشناسان حوزه اجتماعي بارها نسبت به لزوم نظارت جدي بر فعاليت اين‌گونه موسسات هشدار داده‌اند؛ بخصوص در مناسبت‌هاي مذهبي مانند عيد فطر كه مردم ايران براي انجام فرايض ديني خود، نذورات و وجوهات شرعي را براي اهدا به نيازمندان مهيا مي‌كنند، حضور پررنگ برخي از موسسات سودجو موجب مي‌شود كه بخشي از فطريه‌هاي جمع‌آوري شده به دست نيازمندان واقعي نرسد.

صندوق‌هاي بي‌شمار

فطريه يكي از احكام فروع دين اسلام به حساب مي‌آيد كه مطابق فقه شيعه، ‌اگر فردي خودش فقير نباشد، بايد فطريه‌اش را از غروب آفتاب شب عيد فطر تا ظهر روز عيد، به دست فرد نيازمند برساند.

اما با وجود رواج زندگي‌هاي شهري و ماشيني، برخي از مردم حتي با همسايگان ديوار به ديوار خود هم ارتباط چنداني ندارند و در اين شرايط براي آنها دشوار است كه بخواهند فرد نيازمندي را براي پرداخت فطريه پيدا كنند.

وجود چنين شرايطي باعث شده است كه برخي از مردم فطريه خود را درون صندوق‌هاي فطريه موجود در سطح شهر بيندازند، اما در بسياري از موارد معلوم نيست كه مسوول اين صندوق‌ها چه كسي يا چه گروهي است يا مبالغ فطريه‌هاي جمع‌آوري شده در چه راهي مصرف مي‌شود؟

حسين نبي‌لو، دبير ستاد زكات كشور در اين باره به جام‌جم مي‌گويد: اغلب فقها بر اين باور هستند تا زماني كه نيازمندي در شهر محل زندگي ما زندگي مي‌كند، بايد حتما فطريه را به آن فرد فقير بدهيم و با وجود آن كه امروزه در همه شهرها نيازمند وجود دارد، بنابراين مي‌توانيم فطريه‌مان را به فقراي شهرمان بدهيم.

وي با اشاره به اهميت پرداخت فطريه در فقه شيعه تاكيد مي‌كند: تا زماني كه فرد فقيري در جمع خويشاوندان ما باشد، بايد فطريه را به آن فرد فقير پرداخت كنيم و در غير اين صورت ‌بايد فطريه را به همسايه فقير خود بدهيم؛ اگر باز هم قادر به انجام اين كار نبوديم، بايد فطريه را به مسجد محل يا امام‌جماعت مسجد تحويل دهيم تا او بتواند اين فطريه را به فقراي محل برساند.

نبي‌لو با اشاره به وجود سودجويي برخي افراد و گروه‌ها از صندوق‌هاي فطريه اظهار مي‌كند: براي جلوگيري از سوء‌استفاده‌هاي احتمالي،‌ مردم از طريق همين سه شيوه به پرداخت فطريه اقدام كنند، ‌زيرا ممكن است در غير اين صورت از فطريه‌ها سوء‌استفاده شود؛ حتي اگر نتوانستند فطريه‌هايشان را به مسجد محل بدهند،‌ مي‌توانند فطريه‌ها را به همان مسجدي تحويل دهند كه در آن نماز عيد فطرشان را برگزار مي‌كنند.

فطريه براي ساخت مدرسه و مسجد نيست

بسياري از مردم گمان مي‌كنند كه مي‌توانند فطريه خود را در هر امر خيري كه پيش مي‌آيد، مصرف كنند و حتي گاه برخي انجمن‌ها اعلام مي‌كنند كه مثلا براي تجهيز ساختمان انجمن خيريه و مواردي از اين دست، نياز به فطريه‌هاي مردم دارند، اما دبير ستاد زكات كشور در اين درباره مي‌گويد: اكثر فقها مي‌گويند تا زماني كه در شهري فقير وجود دارد، حتي پرداخت فطريه براي ساخت مسجد و مدرسه هم جايز نيست.

وي با بيان اين‌كه فطريه مثل زكات است، تاكيد مي‌كند: تا وقتي كه فقير هست، فطريه فقط به فرد فقير مي‌رسد؛ به همين دليل پيشنهاد مي‌كنيم كه مردم فطريه‌شان را خودشان به طور مستقيم به دست افراد فقيري كه مي‌شناسند، برسانند.

امكان پرداخت فطريه به زلزله‌زدگان

نبي‌لو با اشاره به مشكلات اخير زلزله‌زدگان آذربايجان شرقي‌ عنوان مي‌كند: برخي از مراجع تقليد مثل آيت‌الله مكارم‌شيرازي و آيت‌الله صافي گلپايگاني، اجازه مصرف فطريه‌ها در راه كمك به زلزله‌زدگان اخير كشورمان را صادر كرده‌اند.

وي مي‌افزايد: البته فقط افرادي كه از اين مراجع ديني تقليد مي‌كنند مي‌توانند فطريه‌هاي خودرا به زلزله‌زدگان اعطا كنند و در غير اين صورت بايد به فتواي مرجع تقليدشان عمل كنند.

فطريه امسال چقدر است؟

دفتر آيت‌الله سيستاني اعلام كرد كه ميزان زكات فطريه براي هر نفر سه كيلوگرم گندم است كه مبلغ ريالي آن برابر است با حداقل 2500 تومان و ميزان كفاره (يك مد طعام) 750 گرم نان، آرد يا ماكاروني است كه معادل ريالي آن ده هزار ريال برابر با يكهزار تومان است.

همچنين دفتر آيت‌الله‌ حسين وحيد خراساني نيز اعلام كرد ميزان زكات فطريه 2500 تومان و ميزان كفاره (يك مد طعام) 750 گرم گندم است كه معادل ريالي آن برابر است با 10 هزار ريال برابر با يكهزار تومان.

دفتر آيت‌الله نوري همداني نيز ميزان فطريه را 2500 تومان و ميزان كفاره (يك مد طعام) را 700 تومان اعلام كرد. همچنين دفتر آيت‌الله مكارم شيرازي اعلام كرد كه اگر قوت غالب مومنين و روزه‌داران گندم باشد، ‌بايد به ازاي هر نفر مبلغ 2500 تومان به عنوان زكات فطريه پرداخت كنند و ميزان فطريه افرادي كه قوت غالب آنان برنج باشد، مبلغ 7000 تومان است.

شايد دوشنبه عيد فطر باشد

اين روزها در حالي آخرين لحظات حضور در ماه مهماني خدا را پشت سر مي‌گذاريم و به استقبال عيد سعيد فطر مي‌رويم كه عده‌اي از رصدگران براي رويت هلال ماه شوال آماده مي‌شوند.

هر سال از آنجا كه در تقويم قمري اين احتمال وجود دارد كه سه ماه قمري متوالي 29 روزه يا چهار ماه قمري متوالي 30 روزه باشد بحث استهلال و رويت ماه شوال در روزهاي آخر ماه رمضان مطرح مي‌شود.

آن‌طور كه در وب‌سايت ستاد استهلال آمده، به احتمال 70 درصد روز دوشنبه عيد است و رمضان امسال 30 روزه خواهد بود.

تفسير نمودارها و آمار و ارقام منتشر شده نشان مي‌دهد زمان مقارنه ماه و خورشيد، ساعت 20 و 26 دقيقه روز جمعه 27 مرداد است.

به اين ترتيب با توجه به پارامترهاي نجومي امكان مشاهده هلال ماه در شامگاه شنبه بيست‌وهشتم مرداد در كشور ما چه با چشم غيرمسلح و چه با استفاده از ابزار اپتيكي مانند تلسكوپ و دوربين وجود نخواهد داشت.

گفته مي‌شود ممكن است در اين تاريخ پس از اذان ظهر بتوان هلال را در آسمان روز و با استفاده از تلسكوپ مشاهده كرد.

اما آنچه به اعتقاد كارشناسان ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبري بديهي است، اين‌كه در شامگاه يكشنبه 29 مرداد، هلال ماه پس از غروب خورشيد در صورت مساعد بودن شرايط جوي با چشم غيرمسلح بسادگي مشاهده مي‌شود و بنابراين احتمال اين‌كه يكشنبه اول شوال و عيد فطر باشد تنها 30 درصد است.

نقشه‌هاي نجومي نيز نشان مي‌دهد كه غروب شنبه ديدن ماه در منطقه ما غيرممكن خواهد بود، اما با اين حال باز هم از شنبه 10 گروه استهلال به نقاط مختلف استان تهران و 10 تا 12 گروه نيز به استان‌هاي غربي كشور اعزام‌مي‌شوند تا به دنبال ماه نوي شوال بگردند.

 

 

 

 

دسته ها : رمضان
جمعه بیست و هفتم 5 1391 16:35

تصاوير/ راهپيمايي روز قدس در تهران

 جمعه بیست و هفتم 5 1391 15:45
 
سهم ما و شما از كمك به اسرائيل(حتما بخونيد...)
آقا! خانم! سهم ما و شما از كمك به اسراييل چقدر است...؟!
فكر مي‌كنيد چرا اسرائيل بعد از گذشت نيم قرن هنوز به حيات نامبارك خويش ادامه مي‌دهد؟ آيا بخاطر داشتن سومين ارتش منظم دنياست؟ يا بخاطر داشتن صدها كلاهك هسته‌اي؟
براي پي‌بردن به جواب اين سوال كمي به دور و بر خود نگاه كنيد و سر و وضع خويش را نظاره‌گر باشيد.


قريب به 60 سال از تأسيس رژيم غاصب صهيونيستي مي‌گذرد؛ دهها و صدها كنفرانس و اجلاس و نشست و همايش در جهان اسلام! برگزار شده و هزارها قطعنامه و اعلاميه و بيانيه و طومار صادر گشته و خدا مي‌داند چند بار رژيم اسرائيل محكوم شده است؛ اما... اما هنوز نام  اين رژيم بر نقشه‌ها خودنمايي مي‌كند و بر سر زبانها مي‌چرخد و در كشورهاي دنيا سفارتخانه و در سازمانهاي جهاني حق رأي دارد و دائما در سازمان ملل قطعنامه صادر مي‌كند و عليه اين كشور و آن كشور موضع مي‌گيرد و... و هر روز حلقه محاصره را بر ملت مظلوم فلسطين تنگتر و روز به روز نسل‌كشي مردمان ستمديده اين سرزمين را بيشتر و خانه‌هايشان را خراب و فرزندانشان را آواره مي‌كند و... مي‌دانيد چرا؟

فكر مي‌كنيد چرا اسرائيل بعد از گذشت نيم قرن هنوز به حيات نامبارك خويش ادامه مي‌دهد؟ آيا بخاطر داشتن سومين ارتش منظم دنياست؟ يا بخاطر داشتن صدها كلاهك هسته‌اي؟...

براي پي‌بردن به جواب اين سوال كمي به دور و بر خود نگاه كنيد و سر و وضع خويش را نظاره‌گر باشيد.

گوشي‌هاي "نوكيا" Nokia و "موتورولا" Motorola جيبهاي ما را اشغال كرده است؛ موسيقي از ام‌پي‌تري پليرهاي "آي پود" IPod به گوش ما مي‌رسد؛ سي‌پي‌يوهاي "اينتل" Intel تجارت و اقتصاد و فرهنگ و سياست ما را مي‌گرداند و اطلاعات آنها را پردازش مي‌كند؛ پرينترهاي "اچ‌ پي" HP مطالب ما را به چاپ‌ مي‌رساند؛ اوقات سرگرمي‌مان با فيلمهاي هيجاني "هاليوود" Hollywood كه در كمپاني بزرگ "فاكس قرن بيستم" Fox 20 Century  توليد شده، پر مي‌شود و براي كودكانمان كارتون‌هاي معروف "والت ديزني" Disney را با تلويزيونهاي "پايونير" Pioneer  نمايش مي‌دهيم؛ در هنگام سفر اين دوربين‌هاي "كوداك" Kodak  هستند كه لحظات زيباي ما را ماندگار مي‌كنند؛ اين مجريان اخبار شبكه "سي‌ان‌ان" CNN و خبرنگاران مجله هفتگي "تايم" TIME هستند كه اخبار دنيا را به گوش ما مي‌رسانند؛ بچه‌هايمان با شيرخشك‌هاي خوشمزه‌ي "سرلاك" Cerelac بزرگ مي‌شوند و شكلات‌هاي "مگي" Maggi و "كيت‌كت" KitKat و "اسمارتيز" Smarties مي‌خورند؛ بعد از وعده‌هاي غذايي‌مان هيچ‌چيز به اندازه نوشابه‌هاي "كوكاكولا" Coca Cola و "پپسي" PEPSI و "فانتا" Fanta و "ميريندا" Mirinda  نمي‌چسبد و آنچه كه خستگي را بعد از يكروز كاري از تن آدم به‌در مي‌كند يك "نسكافه"ي Nescafe  مخلوط با "كافي‌ميت" Coffee Mate است. البته ناگفته نمي‌ماند كه صورتهايمان را با "ژيلت" Gillette اصلاح مي‌كنيم، مسواك‌هايمان "اورال بي" OralB است، سيگار "مارلبرو" Marlboro بر گوشه لبمان نشسته و خودكار "بيك" BIC و روان‌نويس "پاركر" Parker در جيبمان يافت مي‌شود؛ و البته بگذريم از تيشرت‌هاي رنگ و وارنگ "باس" BOSS كه گاهگاهي به تن مي‌كنيم و باراني‌هاي خوش‌دوخت "نايك" Nike كه بدن ما را از برف و باران حفظ مي‌‌كند و كفشهاي خوش‌پاي "تيمبرلند" Timberland  كه در گرما و سرما همراه ماست و لباسهاي ورزشي "چامپيون" Champion كه ما را در افتخارات ملي و محلي همراهي مي‌كند؛ و...ديگر نگوييم چرا شعار مرگ بر اسرائيل اثر ندارد! ديگر نگوييم چرا اين همه اعلاميه و قطعنامه و تظاهرات به ثمر نمي‌نشيند؛ تا وقتي كه مسئولين ما قراردادهاي نفتي را با شركت چند مليتي "شل" Shell امضا مي‌كنند و فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي پوشاك "بنتون" Benton مد را به ما عرضه مي‌دارند و محصولات غذايي "نستله" Nestle در يخچال‌هاي ما جاخوش كرده‌اند اوضاع همين است كه هست.... شايد بگوييد چرا؟به گواهي اسناد و مدارك، هر ريالي كه بابت خريد و مصرف اين محصولات مي‌پردازيم گلوله‌اي مي‌شود در قلب كودك فلسطيني، و بمبي بر سر خانه‌اش، و عاملي براي ويراني سرزمين و آوارگي هموطنان او؛ و بگذريم از اينكه ريال‌هاي ما، بودجه سالانه دولت اسرائيل را افزايش و موجبات رفاه زندگي شهروندان آن را فراهم و روزگار را به كام مردم آن مي‌گرداند.

اين تازه اول قضاياست و اگر نگاهي به تورات و تلمود و قباله(كتابهاي مقدس يهوديان) و  پروتكلهاي 24 گانه صهيونيسم بيندازيد خواهيد فهميد كه قضايا پيچيده‌تر از اين حرفهاست و اسرائيل اين پديده شوم قرن بيستم نه تنها داعيه‌دار حكومت بر سرزمين فلسطين و بعد از آن كل منطقه خاورميانه است، بلكه مدعي حكومت بر تمامي جهان مي‌باشد. گلداماير نخست‌وزير اسبق رژيم صهيونيستي مي‌گفت "هر جا كه يك يهودي هست آنجا مرزهاي اسرائيل بزرگ است".

در كتاب قبّاله مي‌خوانيم "1 كشتن غير يهودي و غصب كردن و دزديدن مال او بر يهودي، در صورتيكه مقدور باشد، جائز، بلكه واجب است. 2 براي آنكه سلطنت و آقايي تنها براي يهوديان باقي بماند، لازم است هر فرد يهودي، تمام نيرو و امكاناتش را صرف بدست آوردن مال و ثروت، و منع ديگر ملتها از اندوختن زر و سيم و سيادت و آقايي نمايد. 3 از آنجا كه افراد يهودي در عزت الهي با هم شريك و مساوي هستند، پس دنيا و مظاهر آن مال آنهاست و حق بهره‌برداري از آنها را دارند و دزديدن مال يهودي براي همكيشان او جائز نيست، ولي دزديدن مال غير يهودي مانعي ندارد بلكه اصلا نام دزدي نبايد روي آن گذارد؛ اين عمل در حقيقت استرداد مالي است كه در دست ديگران است و دين آنرا براي يهودي مباح ساخته است؛ اموال غير يهودي مانند اموال بي‌صاحب يا ريگهاي كنار دريا است كه هر كس زودتر دست روي آنها بگذارد، مالك آنها خواهد شد. بني اسرائيل در مثل مانند زني است كه در خانه نشسته و شوهرش از راه كار و كوشش، مال و ثروت فراهم مي‌كند و او بدون آنكه در رنج كارگري با او شريك باشد، با مرد سهيم است و حق بهره‌برداري از دست‌رنج او را دارد. 4 براي يهود سوگند دروغ خوردن مخصوصا هنگام معامله با ديگر ملتها جايز است، زيرا اصل سوگند براي از بين بردن نزاع قرار داده شده ولي درباره غير يهودي كه عبارت باشند از حيوانات ناطق اين سوگند اعتبار ندارد!"...بگذاريد ديگر اشاره‌اي به پروتكلهاي صهيونيسم كه مجموعه قوانين مصوب نزد علماي قوم يهود است نكنم، كه هوش را از سرتان خواهد برد؛ بگذاريد نگويم كه رژيم خبيث صهيونيستي معتقد است غير يهودي، اعم از مسلمان و مسيحي و زرتشتي، همگي حيوانات ناطقي هستند كه خداوند براي بهره‌كشي قوم يهود از آنان، خلق كرده است و انسان برتر فقط و فقط يهودي‌ها هستند؛ بگذاريد نگويم كه غاصبان فلسطين جان و مال و ناموس غير يهودي را بر خود مباح مي‌دانند؛ و... (توصيه مي‌كنم حتما پروتكلهاي 24 گانه يهود را مطالعه بفرماييد)

نتيجه آنكه هر ريالي را كه بابت خريد و مصرف كالاهاي صهيونيستي پرداخت مي‌كنيم، در واقع با دست خود گوري براي خويش كنده‌ايم... .

جمعه بیست و هفتم 5 1391 13:15

اخبار درباره اسراييل

 

شكايت سازمان حافظ محيط زيست كانادا از نستله   اينجا
اقدام دانشجويان در پاكسازي متروي تهران از تبليغات شركت صهيونيستي نستله   اينجا
نظرات خواندني كاربران سايت باشگاه جوانان ايراني درباره تحريم كالاهاي صهيونيستي   اينجا
12 تشكل دانشجويي در نامه‌اي به رهبر حزب الله لبنان: تحريم مي‏كنيم  
اينجا
شعر و داستاني با موضوع تحريم كالاهاي صهيونيستي    اينجا   اينجا   اينجا

استفتائات حضرت امام خميني(ره) درباره استفاده از كالاهاي صهيونيستي   اينجا
استفتائات آيه الله صافي گلپايگاني درباره استفاده از كالاهاي صهيونيستي   اينجا
استفتائات آيه الله فاضل لنكراني درباره استفاده از كالاهاي صهيونيستي   اينجا
استفتائات آيه الله مظاهري درباره استفاده از كالاهاي صهيونيستي   اينجا
استفتائات آيه الله مكارم شيرازي درباره استفاده از كالاهاي صهيونيستي   اينجا
استفتائات آيه الله نوري همداني درباره استفاده از كالاهاي صهيونيستي   اينجا
استفتائات مقام معظم رهبري درباره استفاده از كالاهاي صهيونيستي   اينجا
محصولات مشتق قهوه نستله اعتياد آور است!     اينجا

نامه مجمع مطالبه به مراجع درباره كالاهاي صهيونيستي     اينجا
روحانيون حوزه علميه قم در طوماري خواستار تحريم شركت‌هاي صهيونيستي شدند   اينجا
طلاب جامعة الزهرا خواستار تعطيلي شركت‌هاي صهيونيستي در ايران شدند   اينجا
پائلو كوئيلو يك صهيونيست است؛ كتابهايش را نخريد!   اينجا
حماس، جهان عرب را به تحريم رژيم صهيونيستي فراخواند   اينجا
حمايت ايران از تحريم اسرائيل   اينجا
سه شركت اروپايي در پايان نشست دمشق تحريم شدند   اينجا
حزب چپگراي سوسياليست نروژ خواستار تحريم كالاهاي اسرائيلي شد   اينجا
عربستان به تحريم كالاهاي اسراييلي ادامه خواهد داد   اينجا
يهوديان انگليس از تحريم جهاني اسرائيل استقبال كردند   اينجا
اتحاديه ملي روزنامه نگاران انگليس خواستار تحريم كالاهاي اسرائيلي شدند   اينجا  
جامعه استادان دانشگاه‌هاي انگليس، استادان و دانشگاهيان اسرائيلي را تحريم مي‌كند  
اينجا
كوكا مي خوري يا پپسي؟   اينجا
پول ملت ايران را به جيب صهيونيست‌ها نريزيد   اينجا
فعاليت اقتصادي بهائيان در كشورهاي اسلامي با حمايت اسرائيل(ص714)   اينجا
جمعيت مقاومت بحرين خواستار ازسرگيري فعاليت دفتر تحريم اسرائيل شد   اينجا
مسئولين به هوش باشند؛ گوشيهايي كه ممكن است جاسوسي كنند   اينجا
اخطار وزارت اقتصاد و بازرگاني سوريه به شركت نستله   اينجا

جمعه بیست و هفتم 5 1391 13:2

فعاليت شبكه هاي جديد ماهواره اي كه برخي با نام ائمه اطهار برنامه پخش مي كنند به تازگي رونق گرفته است.

به گزارش البرز نكته جالب اينكه اين شبكه ها اغلب از آمريكا و انگليس برنامه هاي خود را به اصطلاح روي آنتن مي برند اما با در نظر داشتن ادعاي آنان براي تبليغ و ترويج فرهنگ حقيقي شيعه هرگز در راه فعاليت خود با مشكل خاصي روبرو نشده اند.

از جمله اين شبكه ها ، شبكه اي به نام امام حسين تي وي است كه متاسفانه در روز عاشوراي حسيني با زشت ترين صورت ممكن عزارداري سالار شهيدان را براي مخاطبان نمايش داد.

اين گزارش حاكي است گردانندگان شبكه اي كه نام امام مظلوم شيعه حضرت اباعبدالله را يدك مي كشد بدون توجه به بدخواهي و سياه نمايي رسانه هاي غربي عليه باور و اعتقادات شيعه در روز عاشورا ، تشويق به قمه زني را در دستور كار خود قرار دادند.

امام حسين تي وي بدون در نظر داشتن اجماع اغلب علماي شيعه در مخالفت با اقدام ناشايست قمه زني بارها در زيرنويس هاي خود از قول يك روحاني بلندپايه اعلام كرد كه قمه زني در روز عاشورا بسيار امر پسنديده اي است و تصاويري از قمه زني در حرم حضرت امام حسين(ع) را به نمايش گذاشت.

گزارش البرز مي افزايد اين در حالي است كه بسياري از رسانه هاي غربي از تصاوير خشن اين اقدام ناشايست براي ضدتبليغ عليه شيعيان استفاده مي كنند.

نكته جالب تر آنكه اين شبكه مدعي بدون ارائه سندي از مراجع تقليد ، مدام از بينندگان خود مي خواهد كه وجوهات شرعي ، ثلث سهم امام و نذورات خود ار در قالب كمكهاي نقدي براي خريد استوديو ! در كربلا به حساب اين شبكه واريز كنند.

اين شبكه با اعلام شماره حساب بانك ملي به نام يك فرد ناشناس و نيز شماره حساب يك بانك در انگليس ! اين وجوه را جمع آوري مي كند.

با درنظر داشتن اين مهم كه فعاليت شبكه هايي همچون العالم ، المنار و پرس تي وي بارها در انگليس به بهانه هاي مختلف با مشكل مواجه شده بايد از مسئولان شبكه اي كه نام مظلوم كربلا را براي پخش برنامه هاي خود انتخاب كرده اند پرسيد چرا تا به حال دولت انگليس با برنامه هاي اين شبكه مخالفت نكرده است؟

به گزارش البرز اين شبكه با در اختيار گرفتن سامانه پيام كوتاه از يكي از شركت هاي ارائه دهنده اين خدمات در داخل كشور و نيز قرار دادن يك شماره تلفن همراه ايران در سايت خود تلاش مي كند اعتماد مخاطبان را به خود جلب كند

دسته ها :
جمعه بیست و هفتم 5 1391 12:24

 

اين برو شور ها به فرموده مسول محترم منطقه تهيه شد

كه ان شالله امروز در راهپيمايي پخش بشه

البته همراه اين بروشور ها يك سري ليست اسامي كالا هاي اسراييلي كه در ايران زياد هست هم بود

 

ان شالله كه به دست شما هم برسه

اما اگه نرسيد

 

خواستيد بگيد خودم براتون بفرستم

 

تا بدونيد چه كالاي رو به نفع چه كشوري توي سرزمين خودتون مصرف مي كنيد

جمعه بیست و هفتم 5 1391 4:7

جمعه بیست و هفتم 5 1391 4:2

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:54

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:52

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:48

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:41

محوريت زن فلسطيني در استمرار انتفاضه

تعمق در دستاورها و عملكردهاي زن فلسطيني در طول دوران مقاومت مقدس حاكي است كه او همواره به منزله ي ديوار مستحكمي با اجراي وظايف چندگانه ي خود ، در حفظ آرامش و انسجام خانواده ، تحمل مصايب و حضور مستقيم در عرصه ي دفاع ، آتش انتفاضه را از تندباد يأس و نااميدي محافظت نموده است و روحي تازه در كالبد آن دميده تا علي رغم جنايات فراوان رژيم صهيونيستي ، از ترور و كشتار گرفته تا تبعيد و ويران كردن خانه ها ، و به رغم تمامي چالش هاي پيش روي ملت فلسطين ، راه فتح و ظفر را هموار سازد .
معمار كبير انقلاب اسلامي ايران ، حضرت امام خميني رحمه الله نقش موثر زنان را در پيروزي ملت ها چنين بيان مي دارد : « ملتي كه بانوانش در صف مقدم براي پيشبرد مقاصد اسلامي هست ، آسيب نخواهد ديد. ملتي كه بانوانش در ميدان هاي جنگ با ابر قدرت ها و مواجه شدن با قواي شيطاني قبل از مردها در ميدان حاضر شوند ، پيروز خواهند شد.» (26)

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:39

زنان اسير فلسطيني

مقاومت حماسي زنان اسير فلسطيني در زندان هاي اين رژيم ، برگ زريني در تاريخ مبارزات فلسطين محسوب مي شود . اين زنان دوشادوش مردان ، با تحمل حبس هاي طولاني و انواع شكنجه هاي روحي و جسمي ، نقش بسزايي در تكوين آرمان فلسطين ايفا كرده اند.
راديو رژيم صهيونيستي طي گزارشي به تعدادي از زنان فلسطيني اشاره كرد كه از آغاز انتفاضه ي مسجدالاقصي به اتهام دست داشتن در عمليات ضد صهيونيستي ، در زندان هاي اين رژيم به سر مي برند؛ از جمله :
- آمنه مني دانشجو و روزنامه نگار 25 ساله اي كه صهيونيست ها او را نوك پيكان فعاليت هاي زنان زنداني مي دانند . او ، كه بارها توسط جانيان متجاوز دستگير شده و شكنجه هاي دهشتناكي را در سلول هاي انفرادي متحمل گرديده بود ، در نهايت ، به اتهام كشتن يك يهودي ، به حبس ابد محكوم گرديد .
- عطاف از مجاهدان برجسته ي جنبش « جهاد اسلامي » است كه در سال 1367 به اتهام برنامه ريزي براي انجام عمليات شهادت طلبانه دستگير شد .
- رابعه حمايل دختر چهارده ساله ي فلسطيني است كه به اتهام حمله به يك سرباز يهودي ، رنج و مشقت اسارت را به جان خريد . (22)
- ماجده سلايمه سال هاي طولاني از عمر خود را در زندان هاي صهيونيست ها گذرانده است .
- سوناالراعي ، نسرين طه ، سعاد غزال ، ساره عيسي عمرو ، هنا ابوخضير و ده ها زن اسير ديگر ، (23) كه در شرايطي بسيار سخت در مراكز بازداشت اشغالگران به سر مي برند ، با انواع روش هاي سركوبگرانه ي افراد « شاباك » ( سازمان اطلاعات رژيم صهيونيستي ) مواجهند. صهيونيست ها براي اينكه زنان اسير را به زانو درآورند، از انواع فشارهاي رواني و تهديد استفاده مي نمايند ، ولي بر خلاف تصور آنان ، زنان اسير فلسطيني شجاعت و بي باكي خود را در رويارويي با اقدامات ضد بشري و خشونت بار آنان ثابت كرده و براي حمايت از عزت ، شرف و نجات ميهن خود ، بسياري از ستم ها را تحمل نموده اند .
بنيامين اليعازار، رئيس سابق ستاد ارتش رژيم صهيونيستي ، سخصا با يك زن شهادت طلب فلسطيني ، كه قبل از عمليات بازداشت شده بود ، به گفت وگو پرداخته است . او چنين اعتراف مي كند : درك نمي كنم چه عاملي اين زنان را به انجام اين اعمال خطرناك و استقبال از مرگ ترغيب مي كند. (24) اين واقعيتي است كه اكنون در اذهان زنان فلسطيني جاري است و نويد بخش رهايي سرزمين فلسطين است و به حق ، مي توان از زنان فلسطين به عنوان « مشعلداران آزادي زنان » ياد كرد.

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:37

- وفا ادريس اولين زن شهادت طلب فلسطيني و عضو شاخه ي نظامي « فتح » است كه با كشته و زخمي كردن 91 صهيونيست ، لرزه بر اندام دشمن اشغالگر افكند.
- دارين محمد ابوعيثه 22 ساله ساكن روستاي « بيت وندن » در نزديكي شهر « نابلس » يكي ديگر از دختران شهادت طلب فلسطيني است . او دانشجوي رشته ي مطالعات اسلامي و عضو انجمن اسلامي دانشگاه « الخاج » نابلس بود و از برجسته ترين دانشجويان در اين دانشگاه به شمار مي آمد. مادر شهيد دارين مي گويد : دلم گواهي مي داد كه دارين بالاخره به شهادت خواهد رسيد ؛ زيرا او هميشه به من مي گفت: مادر برايم دعا كن تا در راه خدا شهيد شوم. وي در تاريخ 27/2/2002 ميلادي با انجام عملياتي استشهادي ، به مقام رفيع شهادت نايل آمد.
- شهيد عندليب طقاطقه 66 صهيونيست را (19) با عمليات استشهادي خويش در قدس كشت و يا زخمي كرد. فيلم ويدئويي اين مبارز قهرمان تأثير شگرفي در مخاطب ايجاد مي نمايد . عندليب در حالي كه قرآن در دست داشت و وصيتش را مي خواند ، گفت: اين دنيا و زندگي در آن فاني و زودگذر است و هيچ ارزشي ندارد و بهترين چيزي كه انسان مي تواند در پي دست يابي به آن باشد ، زندگي پاك و جاودان در بهشت زيباي خداوندي است .
- هبه دراغمه 19 ساله اولين زن شهادت طلب جنبش « جهاد فلسطيني » است كه با عمليات متهورانه ، بار ديگر نام پر افتخار بانوان مجاهد فلسطيني را به ثبت رساند.
به گفته ي خانواده ي شهيد ، هبه از همان اول نوجواني ، از خصايص اخلاقي و ايمان والايي برخوردار بود و پاي بند و التزام او به مسائل شرعي همچون حجاب و پرهيز از استماع آوازهاي مبتذل زبانزد افراد دور و نزديك بود.
- هنادي تيسير حرارات ، كه به « عروس حيفا » يا « عروس فلسطين » ملقب گشت ، ستاره اي ديگر در آسمان فلسطين است . وي علم حقوق خواند تا با آگاهي بيشتر در راه اعتلاي خقوق ملت خود گام بردارد . عمليات جسورانه ي وي در حالي در قلب شهر صهيونيستي حيفا اجرا شد كه پليس رژيم صهيونيستي با ديوار امنيتي خود ، شهر را در حالت آماده باش كامل قرار داده بود. او خواست بطلان معادلات استراتژيكي داعيه داران قدرت را به منصه ي ظهور برساند .
دل سياه تجاوزگران سست بنياد صهيونيست و حاميان غربي آن ها هرگز نمي تواند رعب و وحشت اين اقدام بي سابقه را محو نمايد. ضربه ي اين حمله چنان سهمگين بود كه رژيم اشغالگر را در اقدامي احمقانه به بمباران خاك كشور مسلمان سوريه وادار نمود.
- اقدام شجاعانه ي نورا جمال شلهوب نيز نمادي ديگر از حماسه ي بانوان در دفاع از سرزمين مقدس فلسطين است . نورا محصل و حافظ قرآن كريم بود ، تصاوير و وصاياي رهبران شهيد انتفاضه را جمع آوري مي كرد و آرزو داشت خود را در خيل آنان ببيند . اين شهادت طلب 15 ساله خود را در يك پست بازرسي صهيونيستي موسوم به پست بازرسي « الطيبه » ، كه مناطق اشغالي 1967 و 1948 فلسطين را از يكديگر جدا مي سازد ، منفجر كرد و بدين سان ، نام خود را به عنوان كم سن و سال ترين شهادت طلب فلسطيني ثبت نمود.
- شهيد الهام الدسوقي عمليات خود را در اثناي حمله ي نظاميان مسلح صهيونيست به خانه اش در اردوگاه جنين اجرا نمود. وي توانست دو افسر صهيونيست را به هلاكت برساند و 10 نظامي ديگر را زخمي نمايد .
- مريم صالح الرياشي اولين زن شهيد عضو « حماس » است . دو فرزند سه ساله و هجده ماهه ي او نتوانستند هدف مقدسش را در تعالي اسلام و آزاد سازي فلسطين متزلزل سازند . وي با پشت سر گذاشتن تمامي موانع صهيونيستي ، عمليات خود را در محكم ترين منطقه ي نظامي در پاسگاهي موسوم به « گذرگاه ايزر » بين نوار غزه و مناطق اشغالي 1948 اجرا نمود و عزم راسخ ستيز زنان فلسطيني را در عرصه ي جهاد و مقاومت، به اثبات رساند.
فرمانده ي ارشد نظاميان اعتراف نمود كه مجري اين عمليات موفق شد تمامي مأموران امنيتي را فريب دهد و با بمبي كه به همراه داشت ، وارد استحكامات نظامي شود. (20)
مريم صالح الرياشي در وصيت نامه ي تصويري خود ، لحظاتي قبل از شهادت ، چنين مي گويد : با وجود اينكه دو كودك دارم – كه فقط خدا مي داند چقدر دوستشان دارم - اما علاقه ام به ديدار خدا بيشتر است . اين بچه ها را نزد خانواده به امانت مي گذارم و اطمينان دارم كه تحت توجهات خداوند ،رشد خواهند كرد. (21)
- شهيد شيخ احمد ياسين ، رهبر و بنيانگذار جنبش « مقاومت اسلامي حماس » ، پس از اين عمليات ، كه به دست يك مجاهد زن عضو گردان هاي « قسام»انجام شد ، گفت : جنبش « حماس » اولين باري است كه از يك شهادت طلب زن براي انجام عمليات استفاده مي كند . اين اقدام يك تحول جديد در مقاومت عليه دشمن است. ما در گذشته گفته ايم كه زنان ذخيره ي راهبردي ما براي مقاومت هستند.
- سناء قديع به همراه همسرش باسم قديع از فرماندهان گردان هاي شهيد عزالدين قسام ، با بستن كمربندهاي انفجاري ، شماري از اشغالگران را به هلاكت رساندند و گروهي ديگر را نيز زخمي كردند.
- زينب علي عيسي ابوسالم ساكن اردوگاه « عسكر قديم » در شرق شهر نابلس بود. او موفق شد با رخنه در تدابير امنيتي دشمن ، عمليات خود را به انجام رساند و با خلق حماسه اي ديگر در تاريخ حماسه هاي رزمندگان فلسطيني ، برگ زرين ديگري بر افتخارات بانوان مجاهد بيفزايد . در پي اين عمليات بار ديگر تحليلگران نظامي و صاحب نظران صهيونيست به صورت جدي ، كارآمدي موانع و تدابير متعدد و سر سختانه ي امنيتي حاكم بر فلسطين اشغالي را زير سوال بردند كه چگونه دختري 18 ساله با ظاهري كه كاملا از عرب بودن وي حكايت داشت ، توانسته بود خود را به يكي از كانون هاي پر ازدحام صهيونيست ها در شهر قدس برساند.

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:34

دلال سعيد المغربي نام مشهور دختر مجاهد فلسطيني است كه به يكي از سمبل‌هاي مقاومت در ميان مردم فلسطين و لبنان تبديل شد. سمبلي كه صهيونيست‌ها از شنيدن نامش مي‌هراسند.

 

 مجاهد فلسطيني كه چند دهه پيش در عملياتي در فلسطين اشغالي به شهادت رسيد ولي جسدش همچنان در دست صهيونيست‌ها باقي ماند و تنها پس از جنگ 33 روزه لبنان و در عمليات تبادل اسرا و اجساد شهدا به حزب الله لبنان تحويل داده شد.


 

 

 

دلال سعيد المغربي كه بود؟

جهان نوشت: «دلال سعيد المغربي » متولد 1958 در فلسطين اشغالي (شهر يافا) بود كه علاوه بر داشتن تهور و جسارت فراوان، زبان عبري را به خوبي عربي صحبت مي‌كرد وي فرماندهي تيم 13 نفره‌اي به نام«جوخه ديرياسين » را برعهده داشت. (نامگذاري اين جوخه به تلافي جنايات مناخيم بگين (نخست وزير وقت رژيم صهيونيستي ) در روستايي«دير ياسين» در حوالي قدس بود كه صدها زن و كودك فلسطيني را قصابي كرد.

دلال مغربي عمليات «كمال عدوان» را رهبري مي‌كرد عملياتي كه «ايهود باراك» وظيفه سركوب آن را داشت. (شهيد كمال عدوان سخنگوي ساف بود كه در سال1973 به دست كماندوهاي صهيونيستي ترور شد)

ابو جهاد، دلال را فرمانده تيم ويژه فتح كرد

«خليل الوزير» ملقب به ابوجهاد، مرد شماره دوي فتح از اوايل سال1978 مراحل عملي كردن طرح عملياتي خود را آغاز كرد. و 13 نفر از مجرب‌ترين و چريك‌هاي عضو فتح براي اجراي اين عمليات كه بازگشتي برايش متصور نبود انتخاب شدند. فرماندهي اين تيم ويژه بر عهده دختري جوان و با انگيزه به نام «دلال سعيد المغربي» قرار گفت.

 

خيانت سادات و خشم فلسطينيان

ماجرا از آن شروع شد كه در 19 نوامبر سال 1977 با سفر غير مترقبه «انورسادات» ‌رييس جمهور مصر به «فلسطين اشغالي» برگ جديدي از تاريخ فلسطيني ورق خورد.

مصري  كه تا چند روز پيش، مرزهايش به عنوان خط مقدم جبهه نبرد با « رژيم صهيونيستي» به شمار مي‌رفت با تغيير رويه، دست دوستي به سوي صهيونيست‌ها دراز كرد. همين نكته باعث مي‌شد كه تمايل به كنار آمدن با رژيم صهيونيستي در سران فلسطيني تقويت شود.

در حالي كه فلسطينيان هم با چشماني اشكبار به آينده‌اي مي‌انديشيدند كه با اين سفر شوم انتظارشان را مي‌كشيد.

عرفات به خوبي مي‌دانست كه اين سفر سادات، روزهاي سياهي را براي «نهضت مقاومت فلسطين» به دنبال خواهد آورد.

چنين فضايي بهترين فرصت را به صهيونيست‌ها داده بود تا فارغ از عكس العمل شديد كشورهاي عربي، حساب‌هاي خود را با فلسطينيان تسويه كند. به نظر رسيد لازم است اقدامي انجام شود.

 

طرح يك عمليات

رهبران فتح (بزرگترين سازمان فلسطيني عضو «ساف») هدف اين عمليات را توقف و يا كاهش سرعت مسير مذاكرات صلح مصر و اسراييل مي‌دانستند و معتقد بودند اگر اين هدف هم محقق نگردد، حداقل اين عمليات مي‌تواند هشداري به مقامات صهيونيست و سران كشورهاي عرب مبني بر ناديده گرفتن «ساف» باشد.

عمليات در شب يازدهم مارس سال 1978،با حركت يك كشتي باري كوچك آغاز شد( كشتي كه در ظاهر به سوي شمال آفريقا حركت مي‌كرد اما تا آبهاي «فلسطين اشغالي» (50 كيلومتري ساحل «تل آويو»)پيش رفت) تمامي مسافران قايق‌ها، لباس فرم ارتش صهيونيستي را بر تن داشتند.

 

 رهبري عمليات بزرگ ضدصهيونيستي در شهر تل‌آويو

 

دلال المغربي

دلال المغربي فرمانده گروهي از فدائيان فلسطيني بود كه هدفشان رسيدن به ساحل شهر تل آويو( پايتخت رژيم صهيونيستي) بود. اين فدائيان وظيفه داشتند عمليات ضدصهيونيستي بزرگي را در «تل‌آويو» به اجرا درآورند كه اشغالگران را به تلافي‌جويي وادار كند.

در مسير حركت به سمت ساحل، يكي از قايق‌هاي لاستيكي واژگون شد و دو فدايي به دليل سنگيني تجهيزات خود غرق شدند. يازده فدايي ديگر پس از يك ساعت و نيم موفق شدند خود را به ساحلي در نزديكي بزرگراه «حيفا - تل‌آويو» برسانند. آنان به سمت بزرگراه حركت كرده و در راه يك صهيونيست را كه متوجه هويت آنان شده بود به قتل رساندند.

با رسيدن به بزرگراه مزبور، «دلال المغربي» دستور داد فدائيان دو اتوبوس را متوقف كنند.

فدائيان، مسافران يكي از اين اتوبوس‌ها را به اتوبوس ديگر منتقل كردند و يك اتوبوس با حدود يكصد گروگان و يازده فدايي فلسطيني به سمت «تل‌آويو» به حركت درآمد. به «دلال» مأموريت داده شده بود كه حتي الامكان خود را به يك هتل شلوغ در حومه جنوبي «تل‌آويو» برساند و مهمانان هتل را برابر آزادي چند تن از زندانيان فلسطيني به گروگان بگيرد.

اين در حالي است كه هم «دلال» و هم «ابوجهاد» مي‌دانستند كه تحقق چنين تبادلي بسيار دور از ذهن است زيرا اساسا «مناخيم بگين» نخست وزير و «موشه دايان» وزير جنگ، در موارد مشابه قبلي نشان داده بودند كه به هيچ وجه نجات گروگان‌هاي صهيونيست برايشان اهميتي ندارد. اما دلال تمام سعي خود را به كار برد تا مطابق برنامة عملياتي عمل كند و در حقيقت اين عمليات با رويكردي بدون بازگشت طراحي شده بود.

دلال احتمال مي‌داد با اين تعداد از گروگان كه به همراه دارد بتواند راهش را به سمت هدف از پيش تعيين شده باز كند. اما واحد ويژه‌اي از ارتش صهيونيستي كه ايهود باراك آن را فرماندهي مي‌كرد به همراه نفربرهاي زرهي، در دو راهي جليلات(كه در ميان صهيونيست‌ها دو راهي «كانتري كلاب» ناميده مي‌شود) واقع در چند كيلومتري شمال تل‌آويو(نزديكي شهرك صهيونيست نشين«هرتسليا») موضع گرفت و بزرگراه را مسدود كرد.

با نزديك شدن اتوبوس حامل فداييان و گروگان‌ها به نظاميان صهيونيست، پيش از آن‌كه فرصتي براي ايجاد ارتباط و مذاكره با فدائيان پيش بيايد، چرخ‌هاي اتوبوس به گلوله بسته شد و پس از توقف آن، تبادل آتش وسيعي ميان فلسطيني‌ها و صهيونيست‌ها در گرفت.

در كمتر از 15 دقيقه، اتوبوس به گلوله‌اي از آتش تبديل شد. پس از ساعاتي درگيري رودر رو ميان فداييان فلسطيني و نظاميان صهيونيست كه تحت فرماندهي «سروان ايهود باراك» قرار داشتند، سرانجام «دلال المغربي» بر اثر اصابت گلوله‌اي به سرش به شهادت رسيد و 8 تن از فدائيان نيز در كنارش بر خاك افتادند. همچنين 2 فدايي ديگر به چنگ صهيونيست‌ها اسير شدند.

 

 علميات دلال آمار كم سابقه كشته شدگان صهيونيست را در برداشت

 

دلال المغربي

با خاموش شدن آتشبارها، صهيونيست‌ها به جمع آوري مصدومين پرداختند. آماري كه در نهايت از كشته شدگان صهيونيست به دست آمد هولناك و كم سابقه بود:

37 كشته و 80 زخمي. اين ركورد از تلفات تا زمان انتفاضه دوم در سال 2000 ميلادي شكسته نشد.

«عمليات كمال عدوان» ساعات هولناكي را براي اهالي «تل‌آويو» به ارمغان آورد كه هنوز هم در ميان اتباع رژيم صهيونيستي و حتي صاحب‌نظران صهيونيست يكي از بدترين حوادث تاريخ اين رژيم به شمار مي‌آيد.

اين عمليات تا كنون بزرگ ترين عمليات فدايي فلسطينيان عليه اشغالگران به شمار مي‌رود و به اعتراف تحليل گران نظامي دولت جعلي صهيونيست، اتباع اسرائيل ديگر تا زمان جنگ 33 روزه لبنان چنين ساعات پر وحشت و هراسي را تجربه نكردند.

اجساد «دلال المغربي» و ساير فدايياني كه در اين عمليات به شهادت رسيده بودند در محلي موسوم به«گورستان اعداد» به خاك سپرده شد و سر انجام پس از 30 سال با تلاش حزب الله لبنان و شخص سيد حسن نصرالله، در جريان «عمليات تبادل اسرا» ميان حزب الله لبنان و رژيم صهيونيستي، از آرامگاه‌هاي موقتي شان خارج شده و به مقاومت اسلامي لبنان تحويل داده شده و در روز 28 تير ماه 1387 شمسي پس از تشييع با شكوهي به خاك سپرده شدند.

 

 

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:25

« عمليات شهادت طلبانه » يكي از مهم ترين روش هاي مبارزاتي مجاهدان و گروه هاي مبارز فلسطين است تا از اين راه نوعي توازن راهبردي با دشمن صهيونيستي ، كه بزرگ ترين زرادخانه ي نظامي را در اختيار دارد و از حمايت دولت هاي غربي نيز برخوردار است ، ايجاد كنند .
در حالي كه صهيونيست ها به اين اميد بودند كه با گذشت بيش از نيم قرن ، نسل جديد فلسطين فاجعه ي اشغال خون بار سرزمين خود را فراموش كنند و در چنبره ي زندگي روزمره ي ، مفهوم « جهاد » و « شهادت » نزد آنان استحاله شود ، برنامه هاي استشهادي ، دشمن صهيونيستي را ترس و وحشت عميقي رو به رو ساخته اند.
كاهش مهاجرت يهوديان به فلسطين اشغالي و تشديد مهاجرت معكوس از نشانه هاي بارز چنين وضعيتي است ؛ همان گونه كه اين تأثيرات در طرح عقب نشيني شارون از نوار غزه كاملا مشهودند و مي توان گفت : اين روند آغاز اضمحلال پروژه ي « صهيونيسم » مي باشد .
زنان فلسطيني اگر زماني فقط جنايات دشمن را در حق خود و اعضاي خانواده تحمل مي كردند ، اينك هر يك به مبارزي جسور و متهور در برابر سياست هاي غير انساني دشمن اشغالگر تبديل شده اند و بدون ترس ، با امكانات محدود دفاعي به مقابله با صهيونيست ها برمي خيزند . روند رو به تزايد دفاع و مقاومت ، جامعه ي فلسطيني را به اين واقعيت رساند كه براي ايثار و فداكاري در راه استقلال كشور ، تفاوتي بين زن و مرد وجود ندارد. در اين برهه ، زنان از پشتيباني ترابري گروه هاي مجاهد گرفته تا مشاركت مستقيم در عمليات استشهادي ، از نقشي فعال و سهمي وافر برخوردارند . اجراي عمليات شهادت طلبانه ي بانوان ، كه سير صعودي را مي پيمايد ، شاخص ترين نماد مبارزه ي زن فلسطيني است و بيانگر اين نكته مي باشد كه زن فلسطيني در اوج افتخار جواني ، آماده ي ايثارگري است .

دسته ها :
جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:23

 

پيشينه ي مبارزاتي زنان فلسطين

مبارزات زنان به دوره ي قيموميت بريتانيا بر اراضي فلسطين برمي گردند . همزمان با صدور اعلاميه ي « بالفور » (12) در خصوص تشكيل دولت يهود و احساس خطر از سوي فلسطينيان ، زنان نيز فعاليت هاي سياسي خود را در اشكال گوناگون آغاز نمودند.
در سال 1929 ميلادي ، براي اولين بار در تاريخ فلسطين ، سيصد زن فلسطيني از مناطق گوناگون ، همايشي را برگزار نمودند و ضمن آن ، اعتراض خود را عهدنامه ي مذكور اعلام داشتند.
آنان در دوره ي قيام عزالدين قسام (13)، همسران و فرزندان خود را در پيوستن به نيروهاي قسام تشويق مي كردند و خود نيز به مبارزاتي كه در كوه ها كمين كرده بودند آب و غذا و همچنين سلاح مي رساندند و علاوه بر پرستاري از مجروحان ، به درمان آن ها نيز مبادرت مي ورزيدند .
در سال 1936 براي نخستين بار ، آنان در مبارزات مسلحانه شركت جستند و فاطمه غزاله اولين زني بود كه به دست نيروهاي بريتانيايي به شهادت رسيد.
در همان سال ، زنان فلسطيني با ارسال نامه اي به « كنفرانس جهاني صلح » در بروكسل ، خواستار توقف مهاجرت يهوديان شدند و خود نيز با شركت در كنفرانس هاي كشورهاي عربي ، كه در حمايت از مبارزات فلسطين برگزار مي شدند ، حضور سياسي خود را تحكيم مي بخشيدند.
اتحاديه ي عمومي زنان فلسطين در سال 1965 فصل نويني از استراتژي مبارزه و مقاومت را نويد مي بخشيد . اين اتحاديه تنها نماينده ي قانوني زنان فلسطين بود كه صفوف مبارزه ي آنان را سازمان دهي مي كرد و آن ها را براي شركت در فعاليت هاي سياسي – اجتماعي آماده مي نمود.

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:14

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:7

جمعه بیست و هفتم 5 1391 3:4

متن وصيت نامه شير زن شهادت طلب ريم الرياشي :

بسم ا.. الرحمن الرحيم

من شهادت طلب « ريم صالح الرياشي» فرزند يگانهاي شهيد عز الدين قسام ، اين عمليات را به صورت مشترك با برادرانم در يگانهاي شهداي الاقصي براي جلب رضايت خداوند عزوجل به انجام مي رسانم براي انتقام كشيدن از يهود اين دشمن بشريت و كساني كه در سرزمينم فساد مي كنند در رفح و نابلس و رام ا.. و جنين و باقي شهرهاي سرزمين عزيزم و براي پاك كردن مقداري از ننگي كه به واسطه اعمال حاكم سازش كار بر پيشاني اين امت نقش بسته است.

مردم قهرمانم!

به محض اينكه آنها به ما ضربه اي بزنند ما نيز انتقام خواهيم گرفت و آتش اين خونخواهي شعله ور خواهد ماند و هر روز برافروخته تر خواهد شد تا آنجا كه دشمن را بسوزاند و پرچم توحيد را بر گستره سرزمين عزيزمان و بر مناره مسجد الاقصي مبارك برافراشته سازدو از شما براي موفقيت و پايداري خود طلب دعا مي كنم. ديگر اينكه از خداي عزوجل مي خواهم اين عمل مرا خالصاً براي ذات كريم خويش قرار دهد و آن را واسطه ذلت يهود و آرامش دلهاي مومنين قرار دهد« و هوالولي ذالك و القادر عليه »

و آخر كلام اينكه « الحمدلله رب العالمين »

يگان شهيد عزالدين قسام و يگانهاي شهداي الاقصي فلسطين

 

جمعه بیست و هفتم 5 1391 2:59

جمعه بیست و هفتم 5 1391 2:55

جمعه بیست و هفتم 5 1391 2:49

جمعه بیست و هفتم 5 1391 2:36

 

پاسخ استفتا در مورد تحريم موتورولا

مقام معظم رهبري در اين فتوا كه در پاسخ به استفاتا در مورد موتورولا ضمن ارائه اسناد صهيونيستي بودن آن صادر شده است، وارد كردن و ترويج هر كالايي كه منجر به هرگونه سود بردن رژيم صهيونيستي باشد را تحريم كردند.

جمعه بیست و هفتم 5 1391 2:25

دعاى روز بيست و هشتم ماه مبارك رمضان

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهمّ وفّر حظّي فيهِ من النّوافِلِ واكْرِمْني فيهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فيهِ وسيلتي اليكَ من بينِ الوسائل يا من لا يَشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّين .

خدايا زياد كن بهره مرا در آن از اقدام به مستحبات وگرامى دار در آن به حاضر كردن ويا داشتن مسائل ونزديك گردان در آن وسيله ام به سويت از ميـان وسيله ها اى آنكه سرگرمش نكند اصرار وسماجت اصرار كنندگان.

دسته ها : رمضان
جمعه بیست و هفتم 5 1391 1:36

!

شركت هرمي اوريف ليم كه چندي پيش با دخالت نيروهاي پليس و آگاهي فعاليت‌هايش متوقف شد، يكي از شركت‌هايي بود كه زير پوست لوازم آرايشي به فعاليت‌هاي هرمي و سياسي مي‌پرداخت. اين شركت لوازم آرايشي و بهداشي كه در كل ايران تنها يك شعبه براي عرضه محصولات خود در پايتخت داشت، فروش ساليانه محصولاتش در دنيا بيش از يك ميليارد يورو است. براي خريد محصولات اين شركت در ايران تنها يك راه وجود داشت و آن هم ورود به سيستم هرمي آن بود. يعني هيچ خريداري به طور مستقيم نمي‌توانست به تنها فروشگاه آن در تهران مراجعه كرده و محصول مورد نظر خود را خريدراي كند.

حميد‌رضا پارسا، مدير عامل اين شركت هرمي در ايران درباره عملكرد اين شركت مي‌گويد: «اين شركت در سال 1967 در سوئد تشكيل شده و در 61 كشور دنيا به همين شيوه فعاليت مي‌كند.» اما نكته جالب اين است كه اين شركت در ابتدا در ايران تنها در حد يك مغازه لوازم آرايشي بوده و يك سال است كه به گفته گردانندگان آن پس از روان‌شناسي نحوه جذب مشتري‌هاي ايراني به شيوه فروش هرمي روي آورده‌اند و توانسته‌اند 30 هزار نفر را جذب كنند.

پس از افشاي فعاليت هاي سياسي، رسانه‌ها به شدت به دفاع از اين شركت پرداختند و موضع‌گيري‌هاي تندي عليه مقامات ايراني اتخاذ كردند.

اين در حالي است كه شركت هرمي «اوريف ليم پرشيا» براساس گزارش دستگاههاي اطلاعاتي و قضايي كشور، علاوه بر فعاليت ناسالم هرمي و فرار مالياتي، در پوشش فروش لوازم آرايشي و بهداشتي از برخي جريانات سياسي حمايت مالي مي كرد.

 

پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 22:53

قاچاق

طبق اظهارات مقامات ايراني سالانه ۸۰۰ ميليون دلار لوازم آرايشي قاچاق وارد كشور مي شود. واردات قانوني كشور ما در لوازم آرايشي بهداشتي به طور متوسط 150 ميليون دلار است كه توليدات ما در داخل جوابگوي 10 درصد از اين مقدار هم نيست و حداقل 800 ميليون دلار از نياز ما از طريق قاچاق وارد مي‌شود.

به دليل عوارض پوستي استفاده از لوازم آرايشي از يك سو و استفاده از نوع نامرغوب و غيربهداشتي آن از سوي ديگر سلامت مصرف كنندگان به شدت به مخاطره افتاده است. در حال حاضر ايران فقط درصد كمي از نياز خود به محصولات آرايشي و بهداشتي را توليد مي‌كند و بيشتر اين محصولات از كشورهاي چين، تركيه، كره و امارات وارد يا قاچاق مي‌شوند.

 

آمار سرانه يك خانم ايراني حدود 150 دلار است كه اغلب آنها از مواد آرايشي و بهداشتي غيراستاندارد را با مارك‌هاي متفاوت خريداري مي‌كنند. درصد از اقلام آرايشي و بهداشتي وارد شده به كشور به صورت قاچاق و بدون مجاز صادره از گمرك و وزارت بهداشت مي‌باشد و همچنين 90 درصد از آنها به صورت غيربهداشتي ساخته مي‌شوند. اغلب قاچاق كالاها از طريق شبكه‌هاي ماهواره به افراد تبليغ شده و بسياري از مردم كه اطلاع كافي از پخش و عرضه آن را ندارند، و به صورت تلفني و پيك موتوري خريداري مي‌كنند.

 

  براساس تحقيقي كه در موسسه تحقيقاتي TMBA انجام شده، حدود 14 ميليون دختر و زن بين 15 تا 45سال ساكن شهرهاي بزرگ ايران، بطور متوسط ماهانه 7/5 يورو براي خريد لوازم آرايشي هزينه مي‌كنند و اين درحالي است كه متوسط حقوق بين 490 تا570 يورو است. زنان و دختران ايراني به دليل حجاب توجه خاصي به چهره خود مي‌كنند. دختراني هستند كه بيش از يك ساعت جلوي آينه آرايش مي‌كنند.

اگر در اروپا مردم ترجيح مي‌دهند طبيعي باشند، در ايران جوانان ترجيح مي‌دهند آرايش كنند. زنان و دختران ايراني سالانه حدود 1630 ميليون يورو براي كالاي آرايشي هزينه مي‌كنند و بيشتر محصولات آرايشي وارداتي هستند، ولي قسمت اعظم اين واردات خارج از شيوه قانوني انجام مي‌شود و اكثر كار‌شناسان معتقدند كه حجم محصولات وارداتي غيرقانوني بين  570 تا610ميليون يورو است.

در گزارشي ديگر 14 ميليون نفر زن ايراني در برابر 140 ميليون نفر زن در خاورميانه به ميزان 1.2 ميليارد دلار از بازار 2.7 ميليارد دلار بازار فروش لوازم آرايشي در خاورميانه و بازار 160 ميليارد دلاري محصولات آرايشي در جهان  را به خود اختصاص داده اند. اين آمار حاكي از آن است كه نزديك به پنجاه درصد مصرف لوازم آرايشي در خاورميانه توسط تنها ده درصد زنان اين منطقه صورت مي پذيرد.

اين ارقام نشان دهنده آن است كه هر زن ايراني در سال 150 دلار يا به عبارتي بيش از 150 هزارتومان و هر زن در خاورميانه تقريبا 36 دلار يا به عبارتي بيش از 36 هزارتومان لوازم آرايشي مصرف مي‌كند. ضمن آن كه زنان ايراني اغلب از اجناس چيني استفاده مي‌كنند و در اين زمينه شايد حجم بيشتري از لوازم آرايشي را مصرف كنند. سهم برندهاي معتبر اروپايي و آمريكايي كه داراي كيفيت و تركيبات قابل اعتمادتري هستند، به دليل قيمت‌هاي بالايي كه در ايران دارند، كمتر از يك درصد بازار تخمين زده مي‌شود. متاسفانه سهم توليدكننده‌هاي ايراني از اين بازار بزرگ ورو به گسترش بسيار ناچيز است و حداكثر در حدود پنج درصد تخمين زده مي‌شود.

نكته جالب اين گزارش اين است مصرف لوازم آرايش در ايران صرفا در انحصار زنان نيست. در همين زمينه مجيد ابهري؛ كار‌شناس علوم رفتاري دانشگاه شهيد بهشتي، از تحقيقي خبر مي‌دهد كه بر مبناي نتايج آن، مردان ايراني، مصرف‌كننده 12 درصد از لوازم آرايش موجود در بازار هستند.

درباره افزايش گرايش جوانان به استفاده از مواد ارايش، جامعه شناسان معتقدند گاه آرايش بيش از حد و غيرمتعارف در دختران و پسران، جداي از دلايل شخصيتي و رفتاري فردي (ازجمله به عدم اعتماد به نفس، اختلالات شخصيتي و...)، تبديل به ابزاري براي كسب قدرت اجتماعي و لجبازي مي شود، آنها كج دهني خود به برخوردهاي نسنجيده خانواده و اجتماع را با رنگهاي تند صورت هايشان يا هر نوع هنجارشكني ممكن نشان مي دهند. روش هاي پرورشي نسنجيده، تعصبات كور و بي منطق جوانان را عصيان زده خواهد كرد، كه بي احترامي به عرف جامعه از پيامدهاي آن است.

همچنين بالاتر بودن تعداد دختران نسبت به پسران و تغيير ملاك هاي ازدواج از ديگر علل علاقه مندي آنها به متفاوت بودن است. به گفته بسياري از جوانان، اولين ملاك ها براي ازدواج، ثروت و زيبايي هستند و قابليت فرد براي درآمدزايي و رشته و مدرك تحصيلي در درجه دوم قرار دارند. به اين ترتيب زماني كه چهره اولين عامل انتخاب محسوب شود، طبيعي است كه فرد از بابت ظاهرش نگران باشد.

به هر حال، استفاده از لوازم آرايشي در ايران ديگر نه سن خاصي دارد و نه قشر خاصي. امروزه برخي از دختران و زنان ايراني استفاده از لوازم آرايشي را جزو لاينفك زندگي خود مي دانند. از سوي ديگر سن مصرف لوازم آرايشي نيز به 15 سال رسيده و اين در حالي است كه در كشورهاي توسعه يافته تمايل به آرايش بيشتر در بين زنان مسن ديده مي شود كه طراوت و شادابي پوست خود را از دست داده اند. همه اين موارد نشان دهنده يك مشكل ساختاري فرهنگي در كشور ماست. مشكلي كه اگر براي ان چاره انديشي نشود چه بسا مس تواند به بحراني براي سلامت و هنجارهاي جامعه ما تبديل شود.

پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 22:53

علاقه غير مسلمانان به لوازم آرايشي حلال

بدنبال نخستين همايش بين المللي شكل گيري خطوط توليد لوازم آرايشي حلال بسياري از شركتهاي بزرگ لوازم آرايشي حلال اقدام به ارائه محصولات طبيعي خود در اين عرصه كرده و با استقبال خوبي مواجه شده است.

اهلام مومين مالك شركت لوازم آرايشي شفا به عنوان يك شركت داري مجوز محصولات آرايشي حلال كه زماني تنها در بازار خاورميانه كار مي كرد گفت: درحال حاضر تقاضا براي محصولات حلال در حال افزايش است، تمام محصولات ما داراي گواهي تأييديه حلال هستند و در ساخت آنها از هيچ محصول حيواني يا الكلي استفاده نمي شود، اين محصولات كاملا طبيعي و گياهي هستند.

در اكثر لوازم آرايشي از محصولات طبيعي استفاده مي شود اما در برخي از محصولات تركيبي از محتوايات براي مصرف كنندگان حلال چالش برانگيز است كه در اين ميان مي توان به محصولاتي اشاره كرد كه از منابع حيواني گرفته مي شود و در ساخت آنها از كلاژن، اسيد هيالورونيك، كارمين سديم و گليسيرين استفاده مي شود.

براساس اظهارات مومين، درحال حاضر براي اين مواد جايگزين حلال پيدا شده است و ما راهي يافته ايم تا براي مثال يك ماده گياهي را جايگزين گليسيرين كنيم كه كاركرد آن درست به همان شكل است.

اگرچه برخي از استانداردهاي منطقه اي براي شركتهايي كه خود را حلال معرفي مي كند وجود دارد اما براساس اظهارات مومين شركت لوازم آرايشي شفا تنها شركت آمريكايي در اين عرصه بوده كه داراي گواهي تأييد محصولات حلال خود است.

در سال 2005 بخش لوازم آرايشي و بهداشتي 9 درصد بازار جهاني محصولات حلال را دراختيار داشت اما اكنون براساس آمارهاي موجود اين بخش سهم بزرگي از بازار درحال رشد حلال را كه محصولات آن را 8/1 ميليارد نفر در سراسر جهان استفاده مي كنند در اختيار دارد.

ماه حسين گمبلز بنيانگذار شركت محصولات مراقبت از پوست صاف پيور به عنوان يكي از شركتهاي داراي گواي حلال اظهار داشت: بسياري از غير مسلماناني كه از ماهيت اين نوع محصولات آگاه هستند نيز سهم بسزاي در رشد بازار محصولات حلال آرايشي و بهداشتي ايفا مي كنند.

پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 22:40
پنج شنبه بیست و ششم 5 1391 22:35
X